Dodaj do ulubionych

Ciągnięcie przyczepy kempingowej???

22.07.04, 13:21
W co muszę mieć wyposażony samochód oczywiście poza hakiem? Czy dodatkowe
lusterka są przez kodeks wymagane (nie mogę się dogrzebać przepisu)?
Pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • Gość: Jasne Re: Ciągnięcie przyczepy kempingowej??? IP: *.org / 213.17.233.* 22.10.04, 22:26
      Koniecznie musisz mieć dodatkowe lusterka. Można kupić po ok 20 zł za 1 szt np.
      w MAKRO, które zakłada się na twoje samochodowe na specjalnych gumach.
      Zakładanie i zdejmowanie jest proste trwa po dopasowaniu po ok. 1 minucie.
      Założenie dodatkowych lusterek jest niezbędne, bo przyczepa jest szersza niż
      twój samochód i musisz widzieć drogę do tyłu (tylne lusterko wsteczne ze środka
      samochodu nie działa bo przyczepa zasłania)żeby wykonać jakikolwiek manewr.
      Nawet w tym celu, żeby się włączyć do ruchu i rozpocząć jazdę. Dodatkowe
      lusterka ustawiasz sobie na drogę tak jak oryginalne w samochodzie. Lusterka
      samochodowe ustawiasz sobie nieco niżej niż zwykle tak aby widzieć do tyłu ale
      także widzieć koło przyczepy. Możesz wtedy obserwować drogę do tyłu (dodatkowe
      zewnętrzne lusterka) oraz także do tyłu ślad kół przyczepy (przez originalne
      lusterka z samochodu). Jeżeli tego nie zrobisz, nic nie widzsz ani drogi ani
      czy koło przyczepy nie idzie po krawężniku albo po poboczu drogi itp. (oj wtedy
      ręka boska niech Cię broni). Jak nie będziesz miał takiej obserwacji drogi -
      wchrzanisz się zaraz na pierwszym zakręcie pod Tira, albo zajedziesz komuś
      drogę albo zjedziesz kołem przyczepy poza środek drogi, albo koło prawe pójdzie
      po poboczu i przewrócisz przyczepę albo zawadzisz przyczepą o słupek drogowy
      lub znak drogowy stojący na poboczu albo o barierę mostu, oraz wiele, wiele
      innych fajnych rzeczy. Nawet nie zatankujesz paliwa na stacji bezynowej - bo
      przyczepa pójdzie po dystrybutorze.
      Najlepsze to na campingu np. zawadzić przyczepą o inną przyczepę albo
      najczęściej o drzewo. Albo jeszcze lepiej przy cofaniu np. podczas ustawiania
      się na campingu - to już całkiem fajnie bez lusterek dodatkowych. Wtedy, cały
      kamping ma uciechę.
      Pozdrawiam. cześć.
      P.S. Możesz mi wierzyć bo jestem wieloletnim carawaningowcem. Wszystko będzie
      OK. Jest na temat lusterek zapis w przepisach ale to nie ma znaczenia, chodzi o
      bezpieczeństwo twoje i rodziny a także o wygodę.
      • jestklawo Re: Ciągnięcie przyczepy kempingowej??? 25.04.13, 08:38
        to, że jeździłeś, to trochę za mało

Zaraz niejaki cranmer to znajdzie, uzna autorytatywnie (wszak to Trollo di tutti Trolli) że nie masz racji i napisze że piszesz bzdury.
        Merytorycznie, bez wycieczek osobistych wyjaśni dlaczego nie trzeba tego hamulca blokować
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka