Dodaj do ulubionych

Dolanie oleju przy pustym zbiorniku

14.05.13, 12:44
Witam,

Sprawdzałem ostatnio poziom oleju bagnetem i było całkowicie pusty.

Pytanie - czy jeśli teraz doleję całą butlę 4 litry oleju to będzie to miało mniej więcej taki sam efekt jak wymiana oleju?
Obserwuj wątek
    • apodemus Re: Dolanie oleju przy pustym zbiorniku 14.05.13, 13:08
      Nie zrobiłeś kuku silnikowi, zjeżdżając z olejem do takiego poziomu?

Nie będzie to miało takiego samego efektu. Zakładam jednak, że olej nie skończył się "do suchego" (wtedy nie byłoby już sensu dolewać do niego czegokolwiek). Została reszta oleju, a przede wszystkim zużyty filtr oleju. Wszelkie zanieczyszczenia znowu zaczęłyby krążyć po silniku, a to nie jest dla niego zdrowe.
    • lapufkasz Re: Dolanie oleju przy pustym zbiorniku 14.05.13, 13:49
      Przed wymianą oleju może wcześniej ustal (oczywiście w Twoim wypadku niech to zrobi osoba kompetentna) czy ten ubytek to wynik specyfiki tego silnika czy powstałej usterki
      Raczej nie sądzę że ktoś ci go podkrada, parowanie raczej też wątpliwe więc dobrze jest przyczynę jednak poznać
      Przeważnie duży ubytek oleju jest lub będzie przyczyna poważnej usterki
    • crannmer Oczekiwany efekt 14.05.13, 14:00
      bangallnook napisał(a):
      > jeśli teraz doleję całą butlę 4 litry oleju to
      > będzie to miało mniej więcej taki
      > sam efekt jak wymiana oleju?

To bedzie mialo efekt jak wlanie mocno za duzo oleju i uszkodzenie silnika.

Po pierwszym litrze, ktory mozesz wlac bez ogladania sie, po wlaniu kazdego nastepnego pol litra czekasz przynajmniej minute, po czym sprawdzasz poziom. I dopiero jak stwierdzisz, ze jeszcze jest za malo, to dolewasz nastepne pol litra.
    • derff Re: Dolanie oleju przy pustym zbiorniku 15.05.13, 10:16
      Kolega niechcacy przeprowadził dowód mojej tezy,za która posypały się na mnie gromy, że oznaczenia na bagnecie są kwestią umowną i niekoniecznie praecyzyjnie trzeba sie ich trzymać.W tym wypadku oleju było nadal dość w misce na tyle by pompa zapewniała smarowanie. Inaczej byłoby po panewkach.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka