Dodaj do ulubionych

Spalanie TSI

08.07.13, 14:34
Jakie osiągacie spalanie w Waszych samochodach z silnikami TSI?
Chodzi o:
- miasto
- trasa
- autostrada 150 km/h
Piszcie swoje pomiary :)
Obserwuj wątek
    • misiaczek1281 Re: Spalanie TSI 08.07.13, 14:51
      bywalec.hoteli napisał:

> Jakie osiągacie spalanie w Waszych samochodach z silnikami TSI?
      > Chodzi o:
      > - miasto
      > - trasa
      > - autostrada 150 km/h
      > Piszcie swoje pomiary :)

Po tym co się naczytałem na forum nigdy nie kupię nowego auta a tym bardziej TSI ;-)
      Cóż że pali litr mniej skoro kupiłem auto używane 30 tys.zł taniej....wiesz ile byś miał za to paliwa? Na 10 lat jazdy ;-)

Moje spalanie : 1,4 16V 75KM:
      trasa - 5,5 l benzyny
      miasto - 6,8 l
      średnio 6,25 l
      • poohdell Re: Spalanie TSI 09.07.13, 10:00
        W temacie jest napisane - "Spalanie TSI". Wiemy już, że Polo 5-letnie jest najlepsze. A tak Ci dodam, że mi pali 0,5 litra więcej. Ale kombi, turbobenzyna i 130 KM. Chyba żeś kupił zajeżdżonego złoma:-)
          • poohdell Re: Spalanie TSI 09.07.13, 11:37
            Miasto - 7.5, trasa 150 trudno określić, bo raczej w Polsce trudno jechać dłużej z taką prędkością, trzeba często zwalniać i przyspieszać, a wtedy 8,5. Może tak: ostatnio trasa Katowice-Biała Podlaska (i z powrotem) przez W-wę - średnia wyszła 6.3. Ale to nie jest TSI.
      • korneliszek Re: Spalanie TSI 13.07.13, 20:06
        Głupie porównanie samochodu 75 KM co kompletnie nie ma momentu obrotowego do auta TSI które nawet 1.2 ciągnie jakby miało 1.8 pod maską, jazda zupełnie inna. Dla oszczędnych na pewno nie długo zrobią 0.8 TSI i spalanie w mieście 4 litry dla aut klasy B.
    • klemens1 Re: Spalanie TSI 08.07.13, 21:49
      forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=69437
      forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=70487
      Jechałem tylko autem testowym - 1.4 tsi, miasto + 120-140, spalanie 6.7 / 100.
      Więcej będę mógł napisać za ok. miesiąc - nowe tsi jest już zamówione.

Generalnie całe to pitolenie że downsizingowane silniki palą tyle samo co wielkie wolnossące krowy jest o kant dupy potłuc. Dodatkowo w turbobenzynach jest moment od dołu, a w wolnossakach bez 4 krpm na obrotomierzu się nie jedzie (chyba że to stare silniki z 2 zaworami na cylinder).
    • buraque Re: Spalanie TSI 08.07.13, 23:04
      W moim 1.2 TSI spalanie kształtuje się następująco:

miasto (lato+klima) - 6.8-7.5
      miasto (zima) - 7-8

autostrada 120/140 km/h - między 6 a 7

droga "polska" 90 km/h - poniżej 6

wszystko liczone metodą tankowania pod korek, komputera nie posiadam - oczywiście wartości producenta są praktycznie nie do osiągnięcia, a spalanie zależy od stylu jazdy, przy spokojnej jeździe jest szansa na sensowny poziom, jak ciśniesz to nie ma cudów - małe TSI potrafią spalić nawet 10l, większe kilkanaście - poczytaj raporty spalania na autocentrum i fora skody, seata czy vw
      • misiaczek1281 Re: Spalanie TSI 09.07.13, 13:53
        śmieszy mnie takie podawanie spalania : "trasa poniżej 6"

takie spalanie jest przy spokojnej jeździe ale turbo kupuje się po to żeby poszaleć a wtedy spalanie wzrasta do 9 litrów w trasie podczas gdy bez turbo spali się w trasie góra 7 hehe ;-)
          • misiaczek1281 Re: Spalanie TSI 09.07.13, 15:24
            poohdell napisał(a):

> Albo jeździć spokojnie i spali mniej niż Twoje Polo. Z turbo masz po prostu wyb
            > ór.

105 KM turbo spali mniej niż moje 75KM bez turbo? im większa moc tym mniejsze spalanie? Jakieś nowe teorie głosisz panie znawco hehe...kosztów zakupu nowego,utraty wartości, droższych serwisów, turbo=4 tys.zł. nie liczysz bo po co nie?...o kłopotach technicznych TSI nie mówię...dalej twierdzisz że nowe turbo jest tańsze bo mniej pali ? hehe;-)
            • poohdell Re: Spalanie TSI 10.07.13, 10:08
              Potrafi spalić mniej. Wypowiadają się tu ludzie, którzy autami z turbo jeżdżą. Ty do niech nie należysz. Utrata wartości się nie przejmuj. Widocznie nas stać. Może dlatego, że zamiast klepać w kółko to samo na wszystkich możliwych forach zajmujemy się pracą?
              • misiaczek1281 Re: Spalanie TSI 10.07.13, 11:21
                poohdell napisał(a):

> Potrafi spalić mniej. Wypowiadają się tu ludzie, którzy autami z turbo jeżdżą.
                > Ty do niech nie należysz. Utrata wartości się nie przejmuj. Widocznie nas stać.
                > Może dlatego, że zamiast klepać w kółko to samo na wszystkich możliwych forach
                > zajmujemy się pracą?

Ja też zajmuje się pracą i mnie stać...ale to że kogoś stać nie znaczy że musi przepłacać za nowe skoro można mieć równie dobre a nawet lepsze bezproblemowe za 50% ceny:) To się nazywa oszczędność....wielka cnota...;-)
                Ja nie mówię że ludzie którzy się tu wypowiadają nie jeżdżą tymi autami...ja tylko twierdzę że na logikę jeśli auto ma 105KM to pali troszkę więcej niż auto które ma 75KM bo ma większą moc,większe przeciążenia .....ta moc nie bierze się z niczego tylko źródłem mocy jest spalane paliwo ...
                To logiczne nie?;-)
        • badyll Re: Spalanie TSI 10.07.13, 11:19
          misiaczek1281 napisał:

> śmieszy mnie takie podawanie spalania : "trasa poniżej 6"
          >
          > takie spalanie jest przy spokojnej jeździe ale turbo kupuje się po to żeby posz
          > aleć a wtedy spalanie wzrasta do 9 litrów w trasie podczas gdy bez turbo spali
          > się w trasie góra 7 hehe ;-)

Co rozumiesz pod pojeciem poszalec i skad ta wartosc 9 litrow bo jak chcesz pisac konkretnie to pisz co " poeta mial na mysli"
          • misiaczek1281 Re: Spalanie TSI 10.07.13, 11:24
            badyll napisał:

> misiaczek1281 napisał:
            >
            > > śmieszy mnie takie podawanie spalania : "trasa poniżej 6"
            > >
            > > takie spalanie jest przy spokojnej jeździe ale turbo kupuje się po to żeb
            > y posz
            > > aleć a wtedy spalanie wzrasta do 9 litrów w trasie podczas gdy bez turbo
            > spali
            > > się w trasie góra 7 hehe ;-)

>
            > Co rozumiesz pod pojeciem poszalec i skad ta wartosc 9 litrow bo jak chcesz pis
            > ac konkretnie to pisz co " poeta mial na mysli"

poszaleć czyli "gaz do dechy"...po to się kupuje auto z turbiną...a wtedy spalanie rośnie do 8-9 litrów...i ja to rozumiem bo bez sensu kupić turbo i jeździć jak emeryt ;-)
            • badyll Re: Spalanie TSI 10.07.13, 11:35
              Jesli gaz do dech to i to polo ktore masz tyle spali. A jesli chcialbys tak jezdzic to uzywałbys 3 biegów, inne aspekty pomijajc (komfort jazdy, zasadnosc itp) co w normalnych warunkach jest chyba mało realne. Wyznajesz dziwna teorie ze auta z turbo służa tylko do szalenstw
            • klemens1 Re: Spalanie TSI 10.07.13, 23:11
              > poszaleć czyli "gaz do dechy"...po to się kupuje auto z turbiną.

Nie po to się takie auta kupuje. Kupuje się je po to, żeby raczyły jechać przy niskich obrotach zamiast po redukcji 2 biegi w dół. Przykładem są hondowskie szlifierki - je się kupuje żeby poszaleć, a turbo trudno tam znaleźć.
              Z drugiej strony mamy 1.2 tsi 85 KM - doprawdy szaleństwo.
              • misiaczek1281 Re: Spalanie TSI 10.07.13, 23:55
                klemens1 napisał:

> > poszaleć czyli "gaz do dechy"...po to się kupuje auto z turbiną.
                >
                > Nie po to się takie auta kupuje. Kupuje się je po to, żeby raczyły jechać przy
                > niskich obrotach zamiast po redukcji 2 biegi w dół. Przykładem są hondowskie sz
                > lifierki - je się kupuje żeby poszaleć, a turbo trudno tam znaleźć.
                > Z drugiej strony mamy 1.2 tsi 85 KM - doprawdy szaleństwo.

ale 1,4 122KM lub 160KM można zaszaleć...
        • klemens1 Re: Spalanie TSI 10.07.13, 23:06
          Misiaczek, piszesz takie głupoty, że faktycznie lepiej zajmij się doradztwem kredytowym (przypominam: kredyt na 5 lat z oprocentowaniem 10%: koszt 50% odsetek).

Silnik o większej mocy może palić mniej od silnika o mocy mniejszej. Twój problem polega na tym, że nie rozumiesz że spalanie nie zależy wyłącznie od mocy maksymalnej - a takie tu porównujesz.
          Zresztą praktyka mówi swoje: mam porównanie 1.4 tsi w octavii do 1.4 80 KM w fabii (podobny silnik do wersji 75KM). Ten w octavii pali mniej przy szybszej jeździe na tej samej trasie. Twoje dyrdymały są więc warte tyle co pozostałe twoje wpisy. Ale przynajmniej jesteś zauważony - a o to ci przecież chodzi.
          • misiaczek1281 Re: Spalanie TSI 11.07.13, 00:02
            klemens1 napisał:

> Misiaczek, piszesz takie głupoty, że faktycznie lepiej zajmij się doradztwem kr
            > edytowym (przypominam: kredyt na 5 lat z oprocentowaniem 10%: koszt 50% odsetek
            > ). powtarzasz się i wyrywasz fragmenty z kontekstu...a kontekst tamtej wypowiedzi był taki że: nie opłaca się kupować nowego auta na kredyt na 5 lat bo po 5 latach płacenia rat i utraty wartości koszty bedą ogromne !
            >
            > Silnik o większej mocy może palić mniej od silnika o mocy mniejszej. Twój probl
            > em polega na tym, że nie rozumiesz że spalanie nie zależy wyłącznie od mocy mak
            > symalnej - a takie tu porównujesz.
            a od czego niby zależy spalanie jak nie od mocy silnika? od wróżki Dobrosławy?:) haha
            > Zresztą praktyka mówi swoje: mam porównanie 1.4 tsi w octavii do 1.4 80 KM w fa
            > bii (podobny silnik do wersji 75KM). Ten w octavii pali mniej przy szybszej jeź
            > dzie na tej samej trasie. Cięższa Octawia pali mniej niż lżejsza Fabia? dyrdymały opowiadaj dzieciom na dobranoc hehe;-)
            • klemens1 Re: Spalanie TSI 11.07.13, 17:32
              > powtarzasz się i wyrywasz fragmenty z kontekstu...a kontekst tamtej
              > wypowiedzi był taki że: nie opłaca się kupować nowego auta na kredyt na 5 lat
              > bo po 5 latach płacenia rat i utraty wartości koszty bedą ogromne !

I pewnie w związku z tym kontekstem wystosowałeś OSOBNY post ze swoimi obliczeniami wartymi tyle co inne twory twojego intelektu.

> a od czego niby zależy spalanie jak nie od mocy silnika

Od wielu innych cech silnika (i nie tylko silnika). Jakoś starsze silniki paliły więcej niż obecne, mimo że miały mniejszą moc maksymalną.

> Cięższa Octawia pali mniej niż lżejsza Fabia? dyrdymały opowiadaj dzieciom na dobranoc

Nikogo to nie dziwi, bo octavia ma nowocześniejszy silnik, turbo i dłuższe przełożenia. Ale taki analfabeta motoryzacyjny jak ty ma oczywiście swoje argumenty - "dyrdymały" - więcej nie jesteś w stanie napisać.
    • badyll Re: Spalanie TSI 09.07.13, 13:51
      miasto ok 6,5
      trasa 6-7
      autostrada 150-160 km/h - ok 8

Zejscie do wartosci 5,5 litra jest mozliwe przy jezdzie zgodnej z przepisami, w praktyce srednie zuzycie ok 7,2 litra na setke
      W/W wartosci dotycza golfa kombi
          • misiaczek1281 Re: Spalanie TSI 10.07.13, 11:29
            to zabawne gdy ktoś chwali się autem za 50 000 zł z turbo i niższym spalaniem o litr...
            Jeśli chciał oszczędnie to mógł kupić używane i już 20 000 zł byłoby taniej;-) Poza tym turbo i oszczędność ? turbo jest po to by jeździć szybko a wtedy spalanie rośnie...;-)
            Owszem...Auto piękne, nowe pachnące, szybkie ...ale oszczędności tu nie widzę żadnych;-)
              • misiaczek1281 Re: Spalanie TSI 10.07.13, 12:03
                vogon.jeltz napisał:

> > turbo jest po to by jeździć szybko
                >
                > Znowu bredzisz. Jest w ogóle cokolwiek, o czym potrafisz mówić z sensem?

tak...tylko po co skoro ty i tak tego nie zauważysz? hehe
                • vogon.jeltz Re: Spalanie TSI 10.07.13, 12:54
                  > tak...tylko po co skoro ty i tak tego nie zauważysz?

Ale wiesz, że właśnie przyznałeś się, że piszesz bez sensu?

A w ramach misji edukacyjnej dodam, że turbo oczywiście nie jest po to, by jeździć szybko, drogie dziecko.
                  • misiaczek1281 Re: Spalanie TSI 10.07.13, 16:26
                    vogon.jeltz napisał:

> > tak...tylko po co skoro ty i tak tego nie zauważysz?
                    >
                    > Ale wiesz, że właśnie przyznałeś się, że piszesz bez sensu?
                    >
                    > A w ramach misji edukacyjnej dodam, że turbo oczywiście nie jest po to, by jeźd
                    > zić szybko, drogie dziecko.

Przyznałem się że i tak cokolwiek bym napisał będziesz na "NIE"...
                    Turbo jest po to by jeździć wolno? Geniusz;-)

• vogon.jeltz Re: Spalanie TSI 10.07.13, 23:27
                      > Turbo jest po to by jeździć wolno?

Wolna lub szybka jazda jest całkowicie ortogonalna (trudne słowo -> sprawdź w słowniku) do obecności turbiny w silniku lub jej braku. Turbo jest po to, żeby auto lepiej rozwijało moc (~ dobrze przyspieszało) w szerszym zakresie obrotów, synku. Już zresztą widzę, jak szalejesz Golfem VI z silnikiem 1.2TSI 85KM.
                      • misiaczek1281 Re: Spalanie TSI 10.07.13, 23:34
                        vogon.jeltz napisał:

> > Turbo jest po to by jeździć wolno?
                        >
                        > Wolna lub szybka jazda jest całkowicie ortogonalna (trudne słowo -> sprawdź
                        > w słowniku) do obecności turbiny w silniku lub jej braku. Turbo jest po to, że
                        > by auto lepiej rozwijało moc (~ dobrze przyspieszało) w szerszym zakresie obrot
                        > ów, synku. Już zresztą widzę, jak szalejesz Golfem VI z silnikiem 1.2TSI 85KM.

Tak, Turbo jest po to, żeby auto lepiej rozwijało moc ...a jeśli auto dobrze przyspiesza to co się dzieje? więcej pali ;-) a miało być oszczędnie bo taka była idea downsizingu...jednak powyżej udowodniłem że słówko "oszczędność i downsizing to antagonizmy (trudne słówko - sprawdź w słowniku syneczku;-) hehe
                        • vogon.jeltz Re: Spalanie TSI 11.07.13, 18:17
                          > Tak, Turbo jest po to, żeby auto lepiej rozwijało moc ...
                          > a jeśli auto dobrze przyspiesza to co się dzieje? więcej pali

Znowu bredzisz. Jedną z zasad ekonomicznej jazdy jest możliwie szybkie rozpędzanie się do prędkości docelowej, ponieważ najmniejsze zużycie (pomijając zerowe przy hamowaniu silnikiem) występuje wówczas, gdy jedziemy ze stałą prędkością. Dlatego mały silniczek z turbo, który będzie rozpędzał auto szybciej niż taki bez turbiny, będzie przy umiejętnym korzystaniu palił średnio MNIEJ.
                          • misiaczek1281 Re: Spalanie TSI 12.07.13, 13:28
                            vogon.jeltz napisał:

> > Tak, Turbo jest po to, żeby auto lepiej rozwijało moc ...
                            > > a jeśli auto dobrze przyspiesza to co się dzieje? więcej pali
                            >
                            > Znowu bredzisz. Jedną z zasad ekonomicznej jazdy jest możliwie szybkie rozpędza
                            > nie się do prędkości docelowej, ponieważ najmniejsze zużycie (pomijając zerowe
                            > przy hamowaniu silnikiem) występuje wówczas, gdy jedziemy ze stałą prędkością.
                            > Dlatego mały silniczek z turbo, który będzie rozpędzał auto szybciej niż taki b
                            > ez turbiny, będzie przy umiejętnym korzystaniu palił średnio MNIEJ.

jeśli jeździsz ze stałą prędkością przez 50 km a przyspieszasz tylko przez 100 metrów raz na 50 km to po co turbina? skoro rzadko ją używasz?
                    • samspade Re: Spalanie TSI 10.07.13, 23:29
                      Wszuscu beda na nie. Z wielu powodow. Piszesz bzdury.
                      Nawet nie potrafisz konsekwentnie wymyslac.o Kiedys w jednym watku zmniejszyla ci sie kwota na samkchod o 10000 w ciagu kilku dni. Niedawno pogubiles sie w wymyslaniu kwot za AC. Raz to bylo 1500 potem 1200.
                      Ale czego oczekiwac od czlowieka, ktory pisze pogrubiona czcionka zeby byc zauwazony.
                      Przy tej ilosci glupot wszyscy dawno cie zauwazyli.
                      A biorac pod uwage ze ostatnio napisales ze z dwojki szampon i szambo ten pierwszy nie nadaje sie do uzytku to twoje otoczenie bardzo dobrze czuje zapach jaki rozsiewasz.
                      • misiaczek1281 Re: Spalanie TSI 10.07.13, 23:48
                        samspade napisał:

> Wszuscu beda na nie. Z wielu powodow. Piszesz bzdury.
                        > Nawet nie potrafisz konsekwentnie wymyslac.o Kiedys w jednym watku zmniejszyla
                        > ci sie kwota na samkchod o 10000 w ciagu kilku dni. Niedawno pogubiles sie w wy
                        > myslaniu kwot za AC. Raz to bylo 1500 potem 1200.
                        > Ale czego oczekiwac od czlowieka, ktory pisze pogrubiona czcionka zeby byc zauw
                        > azony.
                        > Przy tej ilosci glupot wszyscy dawno cie zauwazyli.
                        > A biorac pod uwage ze ostatnio napisales ze z dwojki szampon i szambo ten pierw
                        > szy nie nadaje sie do uzytku to twoje otoczenie bardzo dobrze czuje zapach jaki
                        > rozsiewasz.
                        Czepiasz się szczegółów niezwiązanych z treścią moich wypowiedzi...nie pogubiłem się w kwocie AC bo każde auto ma inną składkę ...jeden płaci za AC 1200 inny 1500zł...nieważne ile...ważne że to się nie zawsze opłaca...taki był wniosek mojej wypowiedzi którego nie zrozumiałeś ! a pogrubioną czcionką piszę żebyś zrozumiał ale bez efektu ...sam rozsiewasz zapach smrodu gdy mnie atakujesz!hehe
                        • samspade Re: Spalanie TSI 11.07.13, 08:19
                          Nie atakuje tylko opisuje fakty. i tak tego nie zrozumiesz. Z AC podawales wymyslone kwoty co do twojego polo.
                          A w tym watku spelniasz idealnie kryteria trola. kolejny fakt.
                          • misiaczek1281 Re: Spalanie TSI 11.07.13, 16:15
                            samspade napisał:

> Nie atakuje tylko opisuje fakty. i tak tego nie zrozumiesz. Z AC podawales wymy
                            > slone kwoty co do twojego polo.
                            > A w tym watku spelniasz idealnie kryteria trola. kolejny fakt.

1.W AC nieważne są liczby...ważny jest wniosek że starego auta się nie opłaca ubezpieczać w AC jeśli nie robię szkód...po 10 latach bez szkody uzbiera się kilkanaście tysięcy:)
                            2.Wyzywanie od troli to dopiero trollowanie ;-) Ja przynajmniej nikogo nie wyzywam od troli jak ty...!
                            • samspade Re: Spalanie TSI 11.07.13, 18:38
                              W AC niewazne sa liczby. Nie mam wiecej pytan. Zreszta nie tylko z AC podawales nieprawdziwe liczby. Przez podawanie nieprwdziwych liczb caly wniosek jest rowniez nieprawdziwy.
                              A trolowanie. To po prostu stwierdzenie faktu. Ktos pyta sie o TSI a ty wyskakujesz ze swoim polo o niewiadomym wieku. Po prostu definicja trolowania. Zawsze te same wypowiedzi bez znaczenia na jaki temat mowisz.
                              • vogon.jeltz Re: Spalanie TSI 11.07.13, 18:43
                                > W AC niewazne sa liczby. Nie mam wiecej pytan.

Dla misiaczka w ogóle nieważne są liczby. On ma swoje Głębokie Przekonanie[TM], a liczby, którymi rzuca, wyciąga z dupy.
                                • misiaczek1281 Re: Spalanie TSI 12.07.13, 13:42
                                  vogon.jeltz napisał:

> > W AC niewazne sa liczby. Nie mam wiecej pytan.
                                  >
                                  > Dla misiaczka w ogóle nieważne są liczby. On ma swoje Głębokie Przekonanie[TM],
                                  > a liczby, którymi rzuca, wyciąga z dupy.

twoje wypowiedzi są do duuupy haha! moje wyliczenia nie są z dupy...to tylko przykładowe liczby ale realne...1500 zł za AC to realna liczba...jeździłem 10 lat bez szkód więc płacone przez 10 lat składki poszłyby w błoto
                                  ! ale nie poszły bom cwaniak hehe

• misiaczek1281 Re: Spalanie TSI 12.07.13, 13:40
                                samspade napisał:

> W AC niewazne sa liczby. Nie mam wiecej pytan. Zreszta nie tylko z AC podawales
                                > nieprawdziwe liczby. Przez podawanie nieprwdziwych liczb caly wniosek jest row
                                > niez nieprawdziwy.
                                > A trolowanie. To po prostu stwierdzenie faktu. Ktos pyta sie o TSI a ty wyskaku
                                > jesz ze swoim polo o niewiadomym wieku. Po prostu definicja trolowania. Zawsze
                                > te same wypowiedzi bez znaczenia na jaki temat mowisz.
                                Nie zawsze piszę te same wypowiedzi...moje wypowiedzi są na temat wątku...Wyskakuję z Polo bo mam porównanie do TSI że pali mi tyle samo a nawet nieco mniej więc szkoda przepłacać ;-) A co do AC wniosek jest prawdziwy bo jeśli nie mam szkód to topione 15 tys.zł w 10 lat(1500zł x 10 lat=15 000 zł!) poszło w błoto ! prawda w oczka koli ?
                        • klemens1 Re: Spalanie TSI 11.07.13, 23:04
                          > a pogrubioną czcionką piszę żebyś zrozumiał

Naprawdę liczysz na to, że ktoś uzna ten infantylny argument, człowieczku odepchnięty przez społeczeństwo?
                          • misiaczek1281 Re: Spalanie TSI 12.07.13, 13:44
                            klemens1 napisał:

> > a pogrubioną czcionką piszę żebyś zrozumiał
                            >
                            > Naprawdę liczysz na to, że ktoś uzna ten infantylny argument, człowieczku odepc
                            > hnięty przez społeczeństwo?

to był argument nie skierowany do ciebie bo ty niczego nie uznasz boś jest stronniczo nastawiony...
                            • klemens1 Re: Spalanie TSI 12.07.13, 22:27
                              misiaczek1281 napisał:

> klemens1 napisał:
                              >
                              > > > a pogrubioną czcionką piszę żebyś zrozumiał
                              > >
                              > > Naprawdę liczysz na to, że ktoś uzna ten infantylny argument, człowieczku
                              > odepc
                              > > hnięty przez społeczeństwo?
                              >
                              > to był argument nie skierowany do ciebie

Ależ oczywiście że był. Już zapomniałeś?

• badyll Re: Spalanie TSI 10.07.13, 12:08
              A kto tu sie chwali? Temat dotyczy spalania a nie oszczednosci wiec czytaj ze zrozumieniem.
              A samochody o ktorych tu piszemy to raczej nie naleza do sportowych wiec nie ten adres jesli chodzi o szybka jazde
          • bywalec.hoteli Re: Spalanie TSI 10.07.13, 12:00
            Zauważyłem, że na spalanie w mieście najbardziej działają:
            - zatrzymywanie się i ruszanie
            - postój na światłach
            - przyspieszanie
            Jeśli masz zabudowę miejską, ale jesteś w stanie jechać cały czas z miarę równą prędkością, płynnie, bez zatrzymywania, to uzyskujesz wyniki trasy.
            A jak jest u Ciebie?
            • misiaczek1281 Re: Spalanie TSI 10.07.13, 12:06
              bywalec.hoteli napisał:

> Zauważyłem, że na spalanie w mieście najbardziej działają:
              > - zatrzymywanie się i ruszanie
              > - postój na światłach
              > - przyspieszanie
              > Jeśli masz zabudowę miejską, ale jesteś w stanie jechać cały czas z miarę równą
              > prędkością, płynnie, bez zatrzymywania, to uzyskujesz wyniki trasy.
              > A jak jest u Ciebie?

Podobnie...hamowanie i ruszanie podwyższa spalanie...tyle że u mnie nie da się gwałtownie przyspieszać bo nie mam turbiny...ruszam zawsze powoli;-) a turbina działa ci cały czas czy włącza się po osiągnięciu pewnej wartości obrotów silnika? Czy po włączeniu turbiny spalanie wzrasta?;-)
              • vogon.jeltz Re: Spalanie TSI 10.07.13, 12:56
                > a turbina działa ci cały czas czy włącza się
                > po osiągnięciu pewnej wartości obrotów silnika?

Zapoznaj się z zasadą działania turbiny, chłopczyku, bo nawet zadając pytania - bredzisz.
                • misiaczek1281 Re: Spalanie TSI 10.07.13, 16:15
                  vogon.jeltz napisał:

> > a turbina działa ci cały czas czy włącza się
                  > > po osiągnięciu pewnej wartości obrotów silnika?
                  >
                  > Zapoznaj się z zasadą działania turbiny, chłopczyku, bo nawet zadając pytania -
                  > bredzisz.

Nie bredzę tylko pytam...nie ma głupich pytań...są tylko głupie odpowiedzi chłopczyku ;-) hehe
                  • vogon.jeltz Re: Spalanie TSI 10.07.13, 23:29
                    > Nie bredzę tylko pytam...

Zadajesz pytania bez sensu, świadczące o nieznajomości podstaw - czyli bredzisz.

> nie ma głupich pytań...

A przestałeś już bić swoją dziewczynę?

Ach, prawda, zapomniałem, że ty nie masz dziewczyny - tylko wypierdziane Polo.
              • wszedlem Re: Spalanie TSI 10.07.13, 14:07
                1.4 TSI 122KM Golf VI

tak zupelnie szczerze, jezdzac w miare ekonomicznie i wlasciwie eksploatujac silnik:
                - cykl mieszany - 7,6, zima 8
                - miasto - 8,5 - 9
                - trasa, droga krajowa - 6,2 - 6,5
                - autostrada( 150-160 predkosc zegarowa) - 9,5 - 10

a dla wiadomosci misiaczka:

kupilem sobie auto z turbo nie dla szalenstw, choc to pewnie wykracza poza jego zdolnosci percepcyjne. przydaje mi sie natomiast bardzo, gdy redukuje do 4 albo nawet 3 i wlokaca sie 80 ciezarowke wyprzedzam w mgnieniu oka zamiast spedzac pol minuty na lewym pasie w w 75-konnym polo, a co za tym idzie stwarzac niebezpieczenstwo zarowno dla siebie jak i innych uczestnikow ruchu.
                • misiaczek1281 Re: Spalanie TSI 10.07.13, 16:23
                  wszedlem napisał:

> 1.4 TSI 122KM Golf VI
                  >
                  > tak zupelnie szczerze, jezdzac w miare ekonomicznie i wlasciwie eksploatujac si
                  > lnik:
                  > - cykl mieszany - 7,6, zima 8
                  > - miasto - 8,5 - 9
                  > - trasa, droga krajowa - 6,2 - 6,5
                  > - autostrada( 150-160 predkosc zegarowa) - 9,5 - 10
                  >
                  > a dla wiadomosci misiaczka:
                  >
                  > kupilem sobie auto z turbo nie dla szalenstw, choc to pewnie wykracza poza jego
                  > zdolnosci percepcyjne. przydaje mi sie natomiast bardzo, gdy redukuje do 4 alb
                  > o nawet 3 i wlokaca sie 80 ciezarowke wyprzedzam w mgnieniu oka zamiast spedzac
                  > pol minuty na lewym pasie w w 75-konnym polo, a co za tym idzie stwarzac nieb
                  > ezpieczenstwo zarowno dla siebie jak i innych uczestnikow ruchu.

Przyspieszenie masz dużo lepsze, ale ja nie stwarzam żadnego niebezpieczeństwa bo ja po prostu nie wyprzedzam a jeśli już to wyprzedzam tam gdzie mam miejsce i robię redukcję biegów...za autko zapłaciłem 15 tys.zł a nie 75 tys.zł a spalanie w mieście mam 6,8 l a nie jak ty 9 l więc TSI jest szybkie ale czy oszczędne? Nie bardzo ;-);-)
                  • wszedlem Re: Spalanie TSI 11.07.13, 10:42
                    a przyszlo ci kiedys do glowy, ty tepa krowo, ktora w kolko o tym samym mieli, ze ja nie jestem na tym swiecie tylko po to, zeby myslec, ze wydam pare zlotych wiecej niz ty na paliwo? albo, ze zaplacilem wiecej niz ty za samochod? co mi po tych wielkich "oszczednosicach"? do grobu je zabiore?

twoje obsesyjne udowadnianie innym, ze taki jestes spryciarz, bo wydales mniej na samochod czy paliwo czy co tam jeszcze, przypomina mi typ, ktory 5 dni w tygodniu kapuste kiszona z ziemniakami wpieprza, a na ksiazeczce pko dziesiatki i setki tysiecy, bo trzeba oszczedzac itd. tylko, ze wlasnie tacy potem spedzaja ostatnie 30 lat swojego zycia w przychodniach lekarskich.
                    • misiaczek1281 Re: Spalanie TSI 11.07.13, 16:39
                      wszedlem napisał:

> a przyszlo ci kiedys do glowy, ty tepa krowo, ktora w kolko o tym samym mieli,
                      > ze ja nie jestem na tym swiecie tylko po to, zeby myslec, ze wydam pare zlotych
                      > wiecej niz ty na paliwo? albo, ze zaplacilem wiecej niz ty za samochod? co mi
                      > po tych wielkich "oszczednosicach"? do grobu je zabiore?
                      > > twoje obsesyjne udowadnianie innym, ze taki jestes spryciarz, bo wydales mniej
                      > na samochod czy paliwo czy co tam jeszcze, przypomina mi typ, ktory 5 dni w tyg
                      > odniu kapuste kiszona z ziemniakami wpieprza, a na ksiazeczce pko dziesiatki i
                      > setki tysiecy, bo trzeba oszczedzac itd. tylko, ze wlasnie tacy potem spedzaja
                      > ostatnie 30 lat swojego zycia w przychodniach lekarskich.
                      Ja też kasy do grobu nie zabiorę,ale wolę tą kasę wydać na inne przyjemności niż utopić w auto które mogę kupić taniej i równie dobre co nowe ;-)
                      A wyzywanie mnie od tępych krów pokazuje tylko twoje prostactwo i brak argumentów haha !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

• wszedlem Re: Spalanie TSI 11.07.13, 17:40
                        dobrze misiu. skoro uwazasz, ze twoje polo za 15 tys. zlotych jest rownie dobre, niezawodne i bezpieczne jak szesciomiesieczny golf to jest twoja opinia, ktora szanuje.

natomiast prostakiem to jestes ty za nachalne i nieproszone wciskanie mi i innym uzytkownikom, ze tylko ty wiesz jak prawidlowo mamy rozporzadzac swoimi wlasnymi pieniedzmi. w dodatku podsmiechujesz sie z nas, jakimi to jestesmy rzekomo frajerami, ktorzy wyrzucaja pieniadze w bloto, kiedy moglibysmy wszyscy z toba na czele jezdzic polo. to jest dopiero chamstwo i prostactwo. ale ty tego nie zrozumiesz. nie mam zdrowia na ciebie. ciao.
                          • misiaczek1281 Re: Spalanie TSI 12.07.13, 13:58
                            wszedlem napisał:

> i pomyslec, ze niedawno doradzilem swojej pannie zakup uzywanego polo. zapomnia
                            > lem o misiaczku. jak byk sie babie we lbie popie...

pięknie piszesz o swojej kobiecie....;-) delikatnie i romantycznie ;-)
                        • misiaczek1281 Re: Spalanie TSI 12.07.13, 13:55
                          wszedlem napisał:

> dobrze misiu. skoro uwazasz, ze twoje polo za 15 tys. zlotych jest rownie dobre
                          > , niezawodne i bezpieczne jak szesciomiesieczny golf to jest twoja opinia, ktor
                          > a szanuje.
                          >
                          > natomiast prostakiem to jestes ty za nachalne i nieproszone wciskanie mi i inny
                          > m uzytkownikom, ze tylko ty wiesz jak prawidlowo mamy rozporzadzac swoimi wlasn
                          > ymi pieniedzmi. w dodatku podsmiechujesz sie z nas, jakimi to jestesmy rzekomo
                          > frajerami, ktorzy wyrzucaja pieniadze w bloto, kiedy moglibysmy wszyscy z toba
                          > na czele jezdzic polo. to jest dopiero chamstwo i prostactwo. ale ty tego nie z
                          > rozumiesz. nie mam zdrowia na ciebie. ciao.

Nachalne nieproszone wciskanie się? haha ! śmiechu warte! Trzeba mieć zaproszenie żeby pisać na forum? Nie! Każdy ma prawo wyrażać swoje opinie, bo mamy wolność słowa którą gwarantuje Konstytucja ! Ja nikogo konkretnego z nazwiska nie wyzywam ...słówka "frajerzy" użyłem żeby opisać sytuację na rynku aut nowych i używanych, więc chamstwa u mnie nie ma bo nie wyzywam od prostaków i buraków jak inni mnie!
                          Ja tylko mam swój oryginalny wyrazisty styl pisania !;-) Pozdrawiam
                • badyll Re: Spalanie TSI 11.07.13, 09:23
                  - cykl mieszany - 7,6, zima 8
                  > - miasto - 8,5 - 9
                  > - trasa, droga krajowa - 6,2 - 6,5
                  > - autostrada( 150-160 predkosc zegarowa) - 9,5 - 10

Jesli chodzi o miasto to moga byc roznice bo miasto miastu nierowne ale na autostradzie troche duzo te 10. Na jak długim odcinku był robiony pomiar i w jakich warunkach jesli to nie tajemnica?
                  • wszedlem Re: Spalanie TSI 11.07.13, 10:45
                    odcinek ulm-monachium, ~170km przy wzglednie znosnym zatloczeniu oraz granica - Poznan, tez jakies 180km, ale noca wiec bardziej pod 170-180km/h podchodzilo. jak mu sie wciska to pije zdrowo.
                    • badyll Re: Spalanie TSI 11.07.13, 10:51
                      wszedlem napisał:

> odcinek ulm-monachium, ~170km przy wzglednie znosnym zatloczeniu oraz granica -
                      > Poznan, tez jakies 180km, ale noca wiec bardziej pod 170-180km/h podchodzilo.
                      > jak mu sie wciska to pije zdrowo.

A to sie zgadza bo przy ok 180 to tez tak mi wychodzi
                      • bywalec.hoteli Re: Spalanie TSI 11.07.13, 11:12
                        Badyll i Wszedlem - witam użytkowników golfów 6 tsi :)
                        W Pl taka prędkość nie ma sensu, bo co chwilę będziesz musiał zwalniać przed tirem, który się pakuje na lewy pas i suma sumarum oszczędności na czasie niewiele a duże spalanie.
                        Wolę w miarę jednostajnie jechać 140-150.
                        • badyll Re: Spalanie TSI 11.07.13, 11:20
                          bywalec.hoteli napisał:

> Badyll i Wszedlem - witam użytkowników golfów 6 tsi :)
                          > W Pl taka prędkość nie ma sensu, bo co chwilę będziesz musiał zwalniać przed ti
                          > rem, który się pakuje na lewy pas i suma sumarum oszczędności na czasie niewiel
                          > e a duże spalanie.
                          > Wolę w miarę jednostajnie jechać 140-150.

mała poprawka, uzytkuje golfa V
              • misiaczek1281 Re: Spalanie TSI 10.07.13, 16:17
                badyll napisał:

> Dokładnie tak jak piszesz dodałbym do tego klime w upalne dni bo to tez widac r
                > oznice i dlatego wspomniałem no i obciazenie samochodu ciezarem

ja mam troszkę większe ciśnienie w oponach i opony energooszczędne a przez to mniejsze opory toczenia ...to też ma wpływ na spalanie...nawet do 10%;-)
                  • misiaczek1281 Re: Spalanie TSI 10.07.13, 23:52
                    samspade napisał:

> A jak z hamowaniem na sliskiej nawierzchni? Jak burago sie sprawuje?

moje auto super się sprawuje bo ciśnienie w oponach mam tylko TROSZKĘ większe,jeżdżę powoli i hamuję delikatnie...a spalanie mam mniejsze o pół litra! ucz się od mądrzejszych!! BURAGO to imię twojego psa? haha hau hau !
                    • samspade Re: Spalanie TSI 11.07.13, 08:34
                      misiaczek1281 napisał:

> samspade napisał:
                      >
                      > > A jak z hamowaniem na sliskiej nawierzchni? Jak burago sie sprawuje?
                      >
                      > [b]moje auto super się sprawuje bo ciśnienie w oponach mam tylko TROSZKĘ większ
                      > e,jeżdżę powoli i hamuję delikatnie...a spalanie mam mniejsze o pół litra!

A jakie to opony?
                      >ucz się od mądrzejszych!!

Czyli na pewno nie od ciebie

>haha hau hau !
                      krynica madrosci
                      • misiaczek1281 Re: Spalanie TSI 11.07.13, 16:19
                        samspade napisał:

> misiaczek1281 napisał:
                        >
                        > > samspade napisał:
                        > >
                        > > > A jak z hamowaniem na sliskiej nawierzchni? Jak burago sie sprawuje
                        > ?
                        > >
                        > > [b]moje auto super się sprawuje bo ciśnienie w oponach mam tylko TROSZKĘ
                        > większ
                        > > e,jeżdżę powoli i hamuję delikatnie...a spalanie mam mniejsze o pół litra
                        > !
                        >
                        > A jakie to opony?
                        Michelin Energy Saver
                        > >ucz się od mądrzejszych!!
                        >
                        > Czyli na pewno nie od ciebie
                        Ode mnie się ucz....powyżej wskazówki.. załóż oszczędne opony i napompuj bardziej!
                    • poohdell Re: Spalanie TSI 11.07.13, 11:03
                      Za kilka lat znów sobie kupisz super extra niezużyte 5-letnie Polo i zobaczysz jak się z turbiną jeździ. Bo już innych nie będziesz miał do wyboru. to się sam przekonasz.
                      • misiaczek1281 Re: Spalanie TSI 11.07.13, 16:20
                        poohdell napisał(a):

> Za kilka lat znów sobie kupisz super extra niezużyte 5-letnie Polo i zobaczysz
                        > jak się z turbiną jeździ. Bo już innych nie będziesz miał do wyboru. to się sam
                        > przekonasz.
                        Moje Polo wytrzyma jeszcze 10 lat...a później kupię polo bez turbo...Polo bez turbiny też obecnie sprzedają znawco...1,4 85 KM
    • bywalec.hoteli Od autora wątku 11.07.13, 20:11
      Proszę wszystkich o nie odpowiadanie forumowemu trollowi. Odpowiadając mu jednocześnie karmicie go. Jego auto nie istnieje, on wymyśla bzdury. Może to pracownik forum, kto wie. Najgorsze co go może spotkać to forumowy ostracyzm: brak odpowiedzi i dodawanie go w ustawieniach forum do nieprzyjaciół. Wtedy jego postów nie widać.
      • misiaczek1281 Re: Od autora wątku 12.07.13, 14:03
        bywalec.hoteli napisał:

> Proszę wszystkich o nie odpowiadanie forumowemu trollowi. Odpowiadając mu jedno
        > cześnie karmicie go. Jego auto nie istnieje, on wymyśla bzdury. Może to pracown
        > ik forum, kto wie. Najgorsze co go może spotkać to forumowy ostracyzm: brak odp
        > owiedzi i dodawanie go w ustawieniach forum do nieprzyjaciół. Wtedy jego postów
        > nie widać.

Wyzywanie od troli nie świadczy o tobie najlepiej:) Moje Polo istnieje a ja nie wymyślam bzdur...a może to tobie nie trzeba odpowiadać skoro wyzywasz od troli?
        Brak odpowiedzi? Jakoś piszę już kilka lat i zawsze mam wiele odpowiedzi bo wzbudzam emocje a przy tym nikogo nie wyzywam od trolli jak ty mnie ! Tym się różnimy! Pozdrawiam

• misiaczek1281 Re: Od autora wątku 12.07.13, 17:28
            vogon.jeltz napisał:

> > a przy tym nikogo nie wyzywam od trolli jak ty mnie
            >
            > Przecież nikt cię od trolli nie wyzywa. Jak powiesz do kogoś młodego "cześć, mł
            > ody" - to to będzie wyzywanie?

czyli gdyby ktoś mówił do ciebie: "cześć trollu" byłbyś zachwycony? ;-)
            • misiaczek1281 Re: Od autora wątku 12.07.13, 17:28
              misiaczek1281 napisał:

> vogon.jeltz napisał:
              >
              > > > a przy tym nikogo nie wyzywam od trolli jak ty mnie
              > >
              > > Przecież nikt cię od trolli nie wyzywa. Jak powiesz do kogoś młodego "cze
              > ść, mł
              > > ody" - to to będzie wyzywanie?
              >
              > czyli gdyby ktoś mówił do ciebie: "cześć trollu" byłbyś zachwycony? ;-)
              • misiaczek1281 Re: Od autora wątku 12.07.13, 17:31
                misiaczek1281 napisał:

> misiaczek1281 napisał:
                >
                > > vogon.jeltz napisał:
                > >
                > > > > a przy tym nikogo nie wyzywam od trolli jak ty mnie
                > > >
                > > > Przecież nikt cię od trolli nie wyzywa. Jak powiesz do kogoś młodeg
                > o "cze
                > > ść, mł
                > > > ody" - to to będzie wyzywanie?
                > >
                > > czyli gdyby ktoś mówił do ciebie: "cześć trollu" byłbyś zachwycony? ;-
                > )

Ps. jeśli poczułeś się urażony to przepraszam - to tylko przykład;-)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka