Dodaj do ulubionych

Nowa skoda octavia

11.08.13, 22:34
Witam, na tym forum piszę pierwszy raz i chciałabym zasięgnąć Waszej opinii. Otóż wraz z mężem musimy zmienić samochód. jakiś czas temu urodziło nam się dziecko i potrzebujemy większego auta, bo nasz kilkunastoletni punciak się sypie i po prostu jest za mały. mój mąż nie chce używanego auta (na auto przeznaczył budżet ok. 75 000) i upatrzył sobie nową skodę octavię (czyli takie dość powszechne auto). Chciałby, żebym ja dołożyła połowę z tej kwoty. Hmm i tak się zastanawiam, czy warto. Auto będzie służyło wyłącznie dojazdom do pracy (rocznie ok. 10-15000 km, wakacje itp.). Dla mnie nowe auto to dość duży koszt, ale mąż jest nieprzejednany, o używanym aucie nie chce słyszeć (zresztą z tym mieliśmy niezłe przeboje nie tylko z mechanikami). w naszym gospodarstwie domowym samochód ma służyć do 10 lat. Czekam na Wasze opinie dotyczące skody:)
Obserwuj wątek
    • makova_panenka Re: Nowa skoda octavia 11.08.13, 22:59
      Niech p. mąż kupi Dacie Logan lub Dacie Logan MCV.
      To rozwiązanie ma liczne zalety:
      -Dacia znakomicie nadaje się do roli domowego woła roboczego na co dzień
      -nikt nie będzie zazdrościł
      -nie ma tam co się zepsuć
      -dostępna fabryczna instalacja LPG
      i najważniejsze:
      -nie musisz mu nic dokładać, wystarczą wyłącznie jego pieniądze
      ---
      Zespół zwalczania Radia Maryja w służbie Bogu, Ojczyźnie i Narodowi Polskiemu.
      • who_cares Re: Nowa skoda octavia 12.08.13, 10:06
        Nowa Dacia Logan MCV z benzynowym silnikiem 1.2 lub 0.9 Tce. Przy takich przebiegach macie 5 lat pełnej gwarancji ( a nie jak w kia tysiąca gwiazdek wyłączeń) można też dostać pierwsze trzy przeglądy za darmo.
        Silnik 0.9 Tce powinien być dość trwały - wtrysk pośredni, turbina o stałej geometrii.
        Ogromny bagażnik porównywalny z Octavią kombi , sporo miejsca w środku.
        • greges58 Re: Nowa skoda octavia 12.08.13, 19:19
          silnik z maszyny do szycia !
          i bagażnik większy niż w Octavii ???
          jakieś 600 litrów więc co najmniej ?
          jedziemy z rodzinką obładowani na wakacje...
          pod górkę !!!

wybacz, ale nawet Dealer by się wstydził wypisywać takie głupoty !
          absurd ;)
          • who_cares Re: Nowa skoda octavia 13.08.13, 10:02
            574 litry w Loganie i 610 w Octavii jest chyba porównywalne.
            Do miasta ten silnik jest w sam raz , na jeden dwa wyjazdy na wakacje chyba można przymknąć oko na trochę gorsze osiągi.
    • czujny_obywatel Nie kupój nowej Skody Octavii 12.08.13, 08:52
      Kiedyś Octavia była bardzo dobrym i niezawodnym samochodem. Obecnie absolutnie nie warto jej kupować ze względu na awaryjność. Kiedyś kupowało się Octavię z benzynowym silnikiem 1.6 100 koni i miało się absolutnie bezproblemowy samochód na lata.

Teraz nowe Octavie mają albo delikatne i awaryjne silniki diesla, albo superawaryjne silniki TSI. Diesla teraz nie opłaca się kupować prywatnie do samochodu rodzinnego ze względu na wysoką cenę oleju napędowego, delikatność i zawrotne koszty eksploatacyjne i serwisowe. Pozostaje benzyna, a ta w grupie VW jest koszmarna.

Silniki benzynowe TSI są najgorszymi silnikami w historii motoryzacji. Psuje się w nich dosłownie wszystko, a na deser pada papierowa turbina. Ponadto nie można do nich złożyć LPG. Zresztą te silniki właśnie tak zostały zaprojektowane, aby sypało się w nich wszystko i aby można było strzyc frajerów/lemingów na usługach serwisowych czy naprawczych. Te silniki są tak złe, że potrafią się już sypać w okresie gwarancyjnym.

Reasumując, kup jakikolwiek inny samochód niż nowa Skoda Octavia, zwracając uwagę na wielkość i na bezawaryjny silnik. Ja polecam jakąś dobrą, wolnossącą benzynę i montaż instalacji sekwencyjnej LPG IV generacji. Marka samochodu ma już niewielkie znaczenie.

Trzymaj się więc z daleka od nowej Skody Octavii i jej ultraawaryjnych silnikków TSI. Najgorsze jest to, że ani Skoda, ani cały VW nie daje możliwości wyboru i wszystkim chce wcisnąć swój złom spod znaku TSI, czyli beznadziejne, uturbione, ultraawaryjne jednostki napędowe. Normalni ludzie, zwłaszcza do celów prywatnych tego złomu nie kupują, dlatego sprzedaż nowych Octavii gwałtownie spada.
      • roadtraffic Re: Nie kupój nowej Skody Octavii 05.09.13, 15:27
        Wg Motoru nr 32-33 (05.08.2013 r.) sprzedaż Octavii spadła w I półroczu 2013 (w porównaniu z I półroczem 2012) o 43,4 %. W I półroczu 2012 r sprzedaż Octavii (model II) wyniosła 9727 sztuk, a w okresie I-VI 2013 zaledwie 5502 sztuki (Octavia III łącznie z Octavią II, gdyż wersja kombi Octavii II jest nadal w sprzedaży). Jedynie nowy Fiat Panda ma większy spadek sprzedaży w Polsce (minus 44,4 %). Octavia III musi konkurować z modelem rodzimej produkcji, czyli Skodą Rapid (sprzedaż w okresie I- VI 2013 r. wyniosła 1929 sztuk (wg Motoru z 05.08.2013 r.).
    • bywalec.hoteli Golf kombi 12.08.13, 08:55
      Nowy - kupuj, polecam!
      Powiedz mężowi, żeby porównał cennik oktavii kombi i golfa kombi. Może się okazać, że golf będzie w tej samej cenie, a to bez wątpienia lepszy samochód niż octavia.
      • nom73 Re: Golf kombi 12.08.13, 13:45
        bywalec.hoteli napisał:

> Nowy - kupuj, polecam!
        > Powiedz mężowi, żeby porównał cennik oktavii kombi i golfa kombi. Może się okaz
        > ać, że golf będzie w tej samej cenie, a to bez wątpienia lepszy samochód niż oc
        > tavia.

No ale ma te same awaryjne silniki co Octavia, o których pisał kolega wyżej. :-)
    • gzesiolek Re: Nowa skoda octavia 12.08.13, 12:44
      Ale przecież nie będą go sprzedawać po wyjeździe z salonu, ale za 10lat...
      No i jak można trafić na igłe, tak można trafić na ulepa...

Hmmm... ale ja mam zdanie, że jak kupować auto na 10lat, to może jednak poszukać czegoś prostszego i niezawodnego na lata, a nie pchać się w turbosprężąrki i inne takie...

Wziąć takiego Mondeo z 2litrowym prostym benzyniakiem... za 75tys idzie teraz wypaśną wersje w promocji znaleźć... na pewno bardziej rodzinny i lepiej się prowadzi od Octavii...

Był też w tej cenie Accord z poprzedniego rocznika, ale chyba już się sprzedały...

Generalnie radzę pochodzić, pojeździć...

• klemens1 Re: Nowa skoda octavia 12.08.13, 13:55
      Awaryjność tsi to temat przeszły - poza tym każdy silnik się psuje, a jak jakichś jest dużo, to dużo ludzi o tym pisze. Jakoś nikt nie wyskoczył z procentowym porównaniem.

Kupcie octavię, logana/lodgy albo cruze. Ten ostatni można kupić już za 51 tys. z instalacja gazową - tylko że silnik 1.8, który nie jedzie jeżeli się go nie piłuje.
    • zmiany_zmiany Re: Nowa skoda octavia 12.08.13, 15:20
      bialazor napisała:

> Witam, na tym forum piszę pierwszy raz i chciałabym zasięgnąć Waszej opinii. Ot
      > óż wraz z mężem musimy zmienić samochód. jakiś czas temu urodziło nam się dziec
      > ko i potrzebujemy większego auta, bo nasz kilkunastoletni punciak się sypie i p
      > o prostu jest za mały. mój mąż nie chce używanego auta (na auto przeznaczył bud
      > żet ok. 75 000) i upatrzył sobie nową skodę octavię (czyli takie dość powszechn
      > e auto). Chciałby, żebym ja dołożyła połowę z tej kwoty. Hmm i tak się zastanaw
      > iam, czy warto. Auto będzie służyło wyłącznie dojazdom do pracy (rocznie ok. 10
      > -15000 km, wakacje itp.). Dla mnie nowe auto to dość duży koszt, ale mąż jest n
      > ieprzejednany, o używanym aucie nie chce słyszeć (zresztą z tym mieliśmy niezłe
      > przeboje nie tylko z mechanikami). w naszym gospodarstwie domowym samochód ma
      > służyć do 10 lat. Czekam na Wasze opinie dotyczące skody:)

nie moja sprawa, ale macie rozdzielność majątkową?
    • gzesiolek Re: Nowa skoda octavia 12.08.13, 17:30
      Z Fordem to moze i racja... Choć użytkownicy Mondeo MK IV raczej nie narzekają, no ale znam tylko użytkowników 5-6latków...

HDI jak na diesla bardzo udane... w tej chwili to chyba tylko Fiatowskie mają lepszą opinie... No ale w wytrzymałości i tego, że nia ma się co psuć to prostej benzyny bez doładowania , żaden turbodieselek nie przebije...
      • 4slash Re: Nowa skoda octavia 13.08.13, 10:08
        Bież Octavię w wersji Ambition + Pakiet, też się zastanawiam, bo planuję zakup w ciągu 6 miesięcy nowego auta.
        Mondeo to stary model. W USA i Chinach już jest nowy, a w Europie dopiero w 2014.
        Octavia zaczyna się od 60 000 a Hyundai i40 od 80 000 wię nie ma o czym mówić, a silnik 1,6 GDI 136 KM ma osiągi jak 1,2 TSI 85 KM (przyspieszenie do 100 km/h ok. 12 s)
        W tych pieniądzach (75 tys.) możesz mieć jeszcze Peugeota 508, Citroena C5, nową Mazdę 3
        Co do awaryjności silników TSi to te silniki są dopiero od 7 miesięcy w sprzedaży i to tak jak mówienie o noworodku ile będzie żył:
        - 1,4 TSI obecnie 1495 cm3 pasek rozrządu, wcześniej 1490 cm3 i łańcuch
        - 1,2 TSI obenie 16 zaworów i pasek, wczesniej 8 zaworów i łańcuch
        - 1,6 TDI CR produkowany w Polsce w Polkowicach k. Wrocławia bezawaryjny
        - 2,0 TDI CR bezawaryjny, były problemy w latach 2004-2007 (głowice, pompa, pompowtryskiwacze itp)
        Poniżej możliwości silników TSI 1,2 85 i 105 KM (realnie na hamowni mają 95 i 115 KM):
        www.youtube.com/watch?v=slBthrF-b2o
        www.youtube.com/watch?v=C4S5o7pBJe0
        www.youtube.com/watch?v=cUCRcdmGVMg
          • 4slash Re: Nowa skoda octavia 13.08.13, 11:26
            Octavia 1,2 TSI 1,4 TSI i 1,6 TDI mają belke skretną, 1,8 TSI i 2,0 TDI wielowahacz.
            Renault laguna i nowa Toyota Corolla też maja belkę - do normalne jazdy jest moim zdaniem lepsza: niższ koszt naprawy, różnica w ekstremalnych warunkach z ESP prawie niewyczuwalna, braz ząbkowania opon przy predkościach autostradowych.
            W kwocie 75 000 PLN polecam również wspomnianą Toyotę Corollę w wresji Premium, kawał auta, dużo miejsca - mi się podoba
            • klemens1 Re: Nowa skoda octavia 13.08.13, 11:42
              Problem z belką jest taki, że jest mało komfortowa i niebezpieczna na zakrętach z poprzecznymi nierównościami. Wystarczy przejechać skręcającym wiaduktem z dylatacjami i tył zarzuca - przy normalnej prędkości. Sprawdzone na octavii III.

• bialazor Re: Nowa skoda octavia 12.08.13, 21:35
      oglądaliśmy rapida i octavię. i jako laik mogę powiedzieć, że naprawdę lepiej jest dołożyć kilka tysi i kupić octavię. lepsze wykonanie i octavia jest po prostu większa. rapid hmm jak dla mnie był za mały, z mężem stykaliśmy się łokciami w aucie. co do używanych aut myślę, że ciężko jest kupić dobre. najbardziej bałabym się takich aut zrobionych z dwóch (cóż różne historie się słyszy). uważam że rynek używek to naprawdę mega biznes:) ale czekam na Wasze opinie.
    • 1docentpj Re: Nowa skoda octavia 13.08.13, 12:10
      Rozważcie civica 1,8 hatchback lifestyle. Widziałem promocji w necie za 73,5 . Wersja wyposażeniowa druga od góry - min. biksenony, automatyczna klima i naprawdę spory bagażnik. Silnik 140 KM bezproblemowy i z dobrymi osiągami. Może zewnętrznie trochę kontrowersyjny ale wnętrze całkiem miłe. pzdr
    • czujny_obywatel Re: Nowa skoda octavia 13.08.13, 15:31
      bialazor !!!

Jak się nie znacie, to słuchajcie ludzi, którzy się znają. Poczytaj w necie, popytaj mechaników (nie w ASO tylko w niezależnych warsztatach).

Nie kupuje się samochodów z silnikiem TSI, zwłaszcza do użytku prywatnego, myśląc o 10 latach eksploatacji !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Chcecie być królikami doświadczalnymi dla koncernu VW oraz lemingami/frajerami do strzyżenia na usługach serwisowych po okresie gwarancyjnym, a nierzadko nawet w okresie gwarancji.

Samochody z silnikami TSI (w tym nowa Octavia) są:

1. Ultra awaryjne, silniki TSI to najgorsze silniki w historii motoryzacji,
      2. Teraz jest ich drugi wypust, ale sądząc po pierwszym, który był kompletną padaczką (poczytajcie fora różnych modeli VW w necie), można po tych silnikach spodziewać się wszystkiego co najgorsze,
      3. Do prywatnego użytku, zwłaszcza w dłuższym okresie czasu TSI się kompletnie nie nadaje, ponoć jest on nawet zaprojektowany na 100-150 tys. przebiegu-później złomowanie,
      4. Samochody z silnikami TSI są absolutnie niesprzedawalne na rynku wtórnym. Po okresie eksploatacji pozostanie wam tylko go złomować,
      5. Silniki TSI to niepotrzebnie pokomplikowana konstrukcja, posiada i turbinę, i kompresor, i bezpośredni wtrysk paliwa, i bardzo delikatne wtryski itp itd, jest to konstrukcja jednorazowa, raczej nie do naprawy, ale do wymiany,
      6. Do silnika TSI nie można założyć normalnej, bezawaryjnej i taniej instalacji gazowej LPG. Można założyć bardzo awaryjną instalację za prawie 10 000 pln. Chyba idiota by tak zrobił.

Reasumując, powinniście się raczej trzymać z daleka od grupy VW (w tym Skody) i od złomu spod znaku TSI. Jest tylu innych producentów, jest tyle innych samochodów. Naprawdę, jak macie zamiar sobie kupić bezawaryjny samochód, prywatnie, na 10 lat eksploatacji, to TYLKO SAMOCHÓD Z SILNIKIEM BENZYNOWYM WOLNOSSĄCYM i do niego zainstalować nowoczesną instalację sekwencyjną LPG. Naprawdę od serca wam takie rozwiązanie polecam. Marka samochodu ma drugorzędne znaczenie. Nie bądźcie lemingami, nie dajcie się zrobić w bambuko, nie dajcie się strzyc...

• makova_panenka Re: Nowa skoda octavia 13.08.13, 23:53
          Renault Fluence.
          Niewysilony motor benzynowy 2.0 140KM ze stajni Nissana. Nie do zarąbania.
          69kPLN najwyższa wersja wyposażenia + lakier metalic.
          Ewentualnie równie pancerna benzyna 1.6. Za 68kPLN najwyższa wersja wyposażenia+lakier metalic+instalacja gazowa BRC bez utraty gwarancji.

Wobec takiej oferty nie ma sensu kupować czeskiego śmiecia.
    • makova_panenka Re: Nowa skoda octavia 13.08.13, 23:44
      Rapid to skodziarska odpowiedź na auta typu Logan czy Thalia. Koncertowy popis konstrukcyjnej tandety ukierunkowanej wyłącznie na minimalizację kosztów i maksymalizację zysków kosztem nieświadomego klienta.
    • dezel Nowa skoda octavia 14.08.13, 01:35
      Jak już jest typ, to jest on dobry.
      Silniki w tej cenie to 1,6 TDI 105 KM lub 1,4 TSi 140 KM.
      TDI 1,6 w Octavii to takie wozidełko na poziomie Punciaka 1.4 - nie jest zawalidrogą, ale Ferrari też nie. Pali w mieście nawet w zimie na dojazdach do pracy max 6,5 litra na 100 km. Awaryjność normalna - nie ma nic, co się nagminnie psuje (model 2013), tylko DPF "trzeba przedmuchiwać". Turbiny nie ma się co bać - tylko idiota potrafi ją zajeździć.
      TSI 1.4 to już fajny silnik, ciągnie jak porządne 2 litry i tyle pali - niżej 8 litrów w mieście zejść się nie da, w trasie poniżej 6 jest możliwe. Choroby wieku dziecięcego ma już za sobą, spokojnie bezawaryjnie przejedzie 200 tys, tylko znowu - trzeba pamiętać, że tu turbina pracuje i olej wymieniać co 15 tys km.
      Następne plusy
      - tych aut jest dużo, części zamienne i zamienniki są w niskich cenach,
      - niskie stawki ubezpieczeniowe = tanie ubezpieczenie
      - porządnie wykonane wnętrze = żadnych zmian i skrzypień przez 10 lat (vide PSA or Honda)
      Mimo, że jeżdzę tylko dieslami to dla was skłaniałbym się raczej do 1,4TSI oraz wyrwanie max wyposażenia od dealera. W końcu auto ma sprawiać przyjemność za taką kasę.
      PS
      Co do mitycznych super awaryjności TDI i TSI to tylko w Internecie się gimnazjaliści tym podniecają. I pamiętaj - Honda Polska oraz Mazda Polska płacą lub płaciły za pozytywne opinie Internautów o swoich autach specjalnym Web Brygadom, dlatego są one conajmniej niemiarodajne.
      Pozdrawiam
      • 1docentpj Re: Nowa skoda octavia 14.08.13, 07:37
        1. Wypowiedziałem się w miarę pozytywnie o civicu. Czy mogę tu podać numer konta na który Honda Polska ma mi przelać kasę :) ?
        2. Z moich doświadczeń - dotyczy jetty 1.6 tdi. Przebieg niecałe 100 tys. km, hałas od koła dwumasowego taki że strach gdzieś dalej pojechać. Wcześniej 2 razy na lawecie - zapchany dpf, zapieczone klocki. Mechanik na cito zaleca wymianę koła dwumasowego.
        3. Co do TSI najgorsze już za nimi. Nadal pozostaje problem nagaru - wtrysk bezpośredni. O ile, jak piszesz, wymiana oleju co 15tys. km i czyszczenie kolektora , to może jakoś będzie. A jeśli VW leje w serwisie olej LONGLIFE i wymiana co 30 tys. km, to słabo to widzę. Ale to są bardziej moje oprzypuszczenia niż wiedza :)
      • gzesiolek Re: Nowa skoda octavia 14.08.13, 10:04
        To ja jestem tez chyba z web brygady... kurcze chyba zly numer konta maja...
        Ale zlego slowa o Hondzie nie napisze...

Co do TSI to jako jego obroncy musicie musicie przyjac jedna spojna linie obrony, bo albo:
        a) silniki TSI byly i sa super bezawaryjne, a zle pisza o nich tylko gimbusy,
        albo
        b) silniki TSI nowe sa super bezawaryjne, bo to sa zupelnie nowe konstrukcje na pasku a nie lancuchu, ktore z poprzednimi problematycznymi nie maja nic wspolnego..
        albo
        c) silniki TSI choroby wieku dzieciecego maja juz za soba, bo na poczatku moze i byly klopoty, ale teraz juz wszystko jest w tej juz istniejacej lata na rynku konstrukcji poprawione i przetestowane...

a, b i c naraz nie moga byc...
        Bo jak byly niezadowne to nie trzeba bylo wprowadzac nowego/dopracowywac starego...
        Bo jak stare byly be, tzn. ze nie byly niezawodne... a i z nowymi niewiadomo jak bedzie... okaze sie za 2-3lata...
        Bo jak na poczatku mialy choroby wieku dzieciecego tzn. ze nie byly niezawodne... a jesli wprowadzono nowe tzn. ze nie bylo dopracowywania starego... itd. ;)
        Generalnie TSI sa bardzo dobrymi silnikami dla kogos takiego jak klemens1, ktory kupuje, zeby pojezdzic 100tys przez pare lat i opchnac dalej...
      • dezel Re: Nowa skoda octavia 14.08.13, 11:12
        Web brygadą nie jesteście :-) ale można was zaliczyć z dużą stopniem pewności do:

- bezkrytycznych funboyów Hondy i hejterów VW i SKODY lub
        - dziennikarzy GW podbijajacych sobie wierszówkę postową lub
        - szeroko rozumianej gimbazy ze wskazaniem na LO

Obaj mieszkacie w Warszawie i nie macie co robić za dnia - Internet to dla was sposób wybicia się i uzyskania szacunku. Z waszych ilości postów to wynika, bo w pracy to nie jest możliwe (chyba że imitujecie pracę), żeby mieć tyle doświadczeń z samochodami. I tyle analizy tekstów.
        Pozdrawiam i jeżeli rozumiecie EOT.
        • gzesiolek Re: Nowa skoda octavia 14.08.13, 23:42
          Nie ma jak komus nieco nawrzucac i skonczyc EOT ;)

Ale po kolei...
          1) Tak jestem fanboyem Hondy... od 18lat ciągle są auta tej marki w rodzinie i nigdy... powtarzam: NIGDY nie zawiodly... Nigdy nie stanely w trasie lub nie uniemozliwily dojazd gdzie czlowiek chcial np. nie odpalajac z rana...
          2) Nic nie mam do VW i SKody i ich aut... mam za to dużo do propagandy VW group, ktora to idzie w zaparte poki dany silnik sprzedaje... takze we wszelkiej polskojezycznej prasie... jak dany silnik znika oferty nagle juz nie ma problemu aby przyznac, ze takie i takie silniki nie sa polecane i lepsze sa te nowsze... tak bylo z 2.0 TDI PD, tak bylo z 1.4 TSI...
          3) No i cenie sobie proste i niezawodne rozwiazania... a Skoda wykreslajac wszystkie proste rozwiazania z oferty nieco mi podpadla... teraz juz nie maja aut bez turbiny...
          4) Co do wieku i wyksztalcenia - pudlo... ale stawiam na blad projekcji...
          5) Co do miejsca zamieszkania - pudlo... (komus z Krakowa pisac ze mieszka w Wawie... wiekszy potwarz niz wyzywanie od gimbazy ;) )
          6) Nie kazdy pracuje na akord i w przeciagu tych 9h w biurze znalezienie 0,5h na przegladniecie 2-3 stron i napisanie maks 5 postow nie stanowi wyzwania... zwlaszcza jak czlek nie ma konta fejsie czy innych tego typu pozeraczach czasu...
          7) Doswiadczen z samochodami zbyt wiele nie mam... prawko od 96... jakies 400tys km zrobione pewnie kilkunastoma roznymi samochodami ( w pracy nieco sie tych aut przewinelo... prywatnie wybieram pewne i niezawodne auta, wiec mam dopiero 2gie...)

Teraz pytanie do Ciebie:
          Dlaczego miast wymieniac argumenty atakujesz adwersarzy pomowieniami? Czyzby jednak nie dalo sie tak latwo wybronic tych super silnikow TSI?

6)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka