Dodaj do ulubionych

Peugeot 208 czy Renault Clio?

29.12.13, 20:11
Zastanawiam się nad kupnem któregoś z dwóch samochodów z silnikami benzynowymi: Renault Clio 0.9 TCe 90 KM lub Peugeot 208 1.2 VTi 82 KM. Który z tych samochodów Waszym zdaniem będzie lepszym wyborem, zwłaszcza w kontekście silnika? Bardzo proszę o pomoc.
Obserwuj wątek
        • dr.hayd Re: Peugeot 208 czy Renault Clio? 02.01.14, 23:12
          mariusz-ef napisał:

> chyba sobie jaja robisz...
          > jeździłes tym 0,9 bo ja tak

Proszę opisz swoje doświadczenia i wrażenia, bo ja tego silnika zupełnie nie znam. Jest to rzecz nowa i jestem ciekawy, czy to przyszłość czy ślepa uliczka?
          • mariusz-ef Re: Peugeot 208 czy Renault Clio? 02.01.14, 23:42
            po prostu wybierz się do salonu renault i przejedź się 0,9 (wcześniej zadzwoń i upewnij się, że mają auto z silnikiem 0.9)

1) nie ciągnie
            2) paliwożerny (na początku wyszło mi 8.8 l/100 km i we wcale nie dynamicznej jeździe /a i miałem wrażenie, że taka nie jest mu wogóle dana/), a później, gdy ledwo muskałem 6.5 l/100 km
            3) głośny kiedy chce się, by ciągnął (znaczy wkręca się go w wyższe obroty)

po prostu mi nie podszedł ale i nie ukrywam, że down sizing jest mi obrzydliwy (klienci okupują to sporym kosztem przy zakupie, a później, podczas użytkowania samochodu, wcale nie okazuje się, że jest taniej, ciszej....)

(jutro jestem zaproszony na przejażdżkę 2008 z silnikiem 1,4 hdi 68 KM - pamiętam ten silnik chyba z 207 i wówczas mnie nie zachwycił, zobaczymy co jakie emocje we mnie wzbudzi )
            • klemens1 Re: Peugeot 208 czy Renault Clio? 03.01.14, 17:12
              > down sizing jest mi obrzydliwy
              > (klienci okupują to sporym kosztem przy zakupie, a później, podczas użytkowania
              > samochodu, wcale nie okazuje się, że jest taniej, ciszej....)

Może ten silnik jest jakiś skopany, bo ja mam diametralnie inne doświadczenia z turbobenzynami. Jest dużo taniej i dużo ciszej.
              Zresztą - downsizing jest stosowany teraz chyba w każdym dieslu. A jak one jeździły wcześniej, to chyba jeszcze każdy się orientuje.
              • mariusz-ef Re: Peugeot 208 czy Renault Clio? 04.01.14, 07:46
                dlatego trzeba wybrać się do dealera i przejechać samochodem który chcemy kupić (dokładniej z takim silnikiem jaki nas interesuje).

obecnie jeżdżę dwoma samochodami - francuzem i amerykańcem oba z silnikami benzymowym

francuzy bardzo lubię (ok, jedną markę bardziej sobie chwalę niż inne, ale taki mój urok), a tym moim jestem zachwycony, z moja turbobenzyna pali od 6 do 9 litrów (auto nie jest ciezkie /relatywnie/, w miarę opływowe)

antyaerodynamiczny, wazący ponad 2200 kg amerykaniec z wolnossącym 3.6 pali od 9 do 11 litrów - czyli... - ostatnio jakoś więcej nim jeżdżę (ok, nie jeżdżę sam, a w tym samochodzie mam zamontowany fotelik dziecięcy, a wrodzona leniwość sprawia, ze nie chce mi się go przekładać do francuskiego auta /powodem jest rownież, że amerykańca łatwiej się czysci-odkurza, a przy dziecku to też jakiś argument/)
            • only_the_godfather Re: Peugeot 208 czy Renault Clio? 02.06.14, 19:07
              Jeździłem Loganem MCV z tym silnikiem (TCe 0.9 90KM) i zbierało to się całkiem dobrze. Owszem spalanie wcale nie jest takie małe bo średni wyszło mi takie samo jak w Thalii 1.4. Zgodzę się tez z tym że dźwięki jakie ten silnik wydaje są zbliżone do kosiarki albo traktora.
    • dr.hayd Re: Peugeot 208 czy Renault Clio? 02.01.14, 23:17
      A jak z widocznością zza kierownicy Clio? Bo z Grande Punto jest beznadziejna. W 208 za kierownicą jest jakoś tak pewniej.
      Jeśli chodzi o silniki to w praktyce zmienne fazy rozrządu dają niższe zużycie paliwa niż turbina. No i generalnie więcej ludzi narzeka na psujące się turbiny niż na psujące się zmienne fazy rozrządu. Więc kolejny punkt dla Peugeota.
    • jestklawo Re: Peugeot 208 czy Renault Clio? 03.06.14, 09:06
      strasznie mi sie nie podoba ten z wersji limitowanej w GOLEMO. Jest okropny
      Jeśli chodzi o auto dla kobiety, to wydaje mi się że tam nie ma co się decydować.
      I co to za nazwa? GOLEMO Że niby golą klientów?
      Nie zostawiłbym 5 zl w firmie która się tak nazywa i której nie stać na zwykłe, tanie ogłoszenia.
      A może maja tez kłopot z oryginalnością części? Bo o profesjonalizmie pracowników nie ma chyba co wspominać

ODRADZAM GOLEMO

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka