Dodaj do ulubionych

Opel Signum

21.05.14, 11:31
Ostatnio zwrócił moją uwagę dość rzadko spotykany Opel Signum, może są na forum jacyś użytkownicy tego auta, interesuje mnie głównie wersja 3.2 V6. Chętnie poznam wasze wrażenie z jazdy tym autem i jego bolączki, niestety nie ma zbyt dożo materiałów na temat tego silnika i auta w sieci.
Obserwuj wątek
    • nazimno To dosc rzadko wystepujacy model. 21.05.14, 11:51
      Nie sadze, aby tu ktos jezdzil akurat nim.
      Szukaj na forach niemieckich, jesli znasz jezyk.
    • galtomone Re: Opel Signum 21.05.14, 12:02
      Poszukaj forów dotyczacych Opla Vectry i bedziesz wiedziec wszystko.
      Nie sadze by poza innym wygladem tylnej czesci nadwozia Signum roznil sie czymkowielk istotnym od Vectry z takim samym silnikiem.
      CO do 3.2 V6 nic Ci nie napisze.
      Jedyne moje doswiadczenie to Vectra (2003 r) Ojca z silnikiem 1.8.
      Pomijajac kwestie innego silnika reszta jest taka sobie.

Auto fajnie sie prowadzi, siedzenia z przodu sa twarde a wnetrze calkiem dobrze wyciszone.
      Ale jakosc materialow wykonczeniowych jest niska i widac juz przy tych 11 latach i 150 tysciacach przebiegu spore zuzycie.

Od storny emchanicznej jest OK, ale elektryka a w szczegolnosci elektornika w tym modelu to tragedia.
      Modul CIM, pompa wspomagania + i tak co troche jakies beldy (bez widocznego powodu) sie pojawiaja. Sadze, ze Signum bedzie cieprpiec na wiekszosc problemow Vectry.

Abstrahujac od faktu, ze sam bym Vectry/Signum z tcyh powodow nie kupil (bo czesci i naprawy wcale nie sa takie tanie) to juz na 100% wolabym Vectre niz Signum.

Roznica sprowadza sie do tego, ze w Signum masz mniejszy bagaznik niz w kombi /sedan ale wiecej mejsca na tylnych fotelach (ale to kwestia potrzeb i gustu).
      Sam chyba wolabym kombi 3.2 bo ciasno nie jest a auto robi wieksze wrazenie.
    • vogon.jeltz Re: Opel Signum 21.05.14, 12:54
      Opel Signum to jest praktycznie Vectra C hatchback na podwoziu Vectry kombi (z powiększonym rozstawem osi), za to... tylko czteromiejscowy. Znaczy, luksusowy miał być - tyle, że nie do końca wyszło.

Moim zdaniem zakup takiego auta ma sens tylko jeśli chcesz mieć oryginalny samochód (bardzo mało tego jeździ), a jednocześnie nie chcesz, żeby zjadły cię koszty jak w przypadku jakichś niszowych marek (Opel cieszy się opinią raczej taniego w serwisowaniu) i nie przeszkadzają ci tylko cztery miejsca.

O bolączkach itd. poczytaj sobie na forach Opla Vectry. Zajrzyj też tu:
      www.autocentrum.pl/oceny/opel/signum/
    • signum_3.2 Re: Opel Signum 26.06.14, 23:00
      Od kiedy Signum jest 4 miejscowy? Jeżdżę Signumem-który jest jak każdy 5 miejscowy -środkowe miejsce z tyłu jest po prostu obrotowe i małe -jak się chce jeździć wygodnie w 5 osób to się kupuje vana albo wozi dzieci:)
      Pozatym w miejsce środkowego miejsca można zamontować oryginalny travelasist który ma w sobie lodówkę, stoliki, schowki i gniazdka.

Przewiozłem kiedyś kolegę który jeździ vectrą c kombi i był w szoku siadając z tylu-nie dość że o wiele więcej miejsca to jeszcze fotele regulowane -co wpływa na zmienną pojemność bagażnika. Dodatkowo system schowków w dachu i świetne oświetlenie kabiny.

Samochód na 18`` felgach prowadzi się rewelacyjnie, silnik 3.2 daje rade i pieeeknie brzmi.
      Mam go zagazowanego (instalacja KME) -nie sprawia problemów. Spala do 15l lpg/100km

Serwis nie jest tani -szczególnie z tym silnikiem -chociażby inny układ hamulcowy (bardzo wydajny) wydech (podwójny, trwały ale drogi) wymiana czegokolwiek w silniku strasznie droga oprócz rozrządu.
      Z drogich rzeczy musiałem robić kolo dwumasowe (ponad 5000zł lub regeneracja)
      kolektory wydechowe (4800zł X 2szt) są w nich katalizatorki i 4 sondy lamda-nie ma zamienników ale można je zregenerować za około 700zł za szt.(wkłady stalowe)
      Maglownica, wahacze, gumki na drążku stabilizacyjnym z tyłu, świece (teoretycznie razem z uszczelką głowicy ;) )
      Z elektrycznych spraw padły mi tylko czujniki parkowania -ale to często się zdarza no i klamka bagażnika -częsta przypadłość.

Ogólnie samochód bardzo oryginalny, niesamowicie wygodny, dynamiczny -i czuć różnicę w porównaniu do vectry -mimo że są bliźniacze. Idealne auto na długie trasy.
      • loyezoo Re: Opel Signum 26.06.14, 23:34
        Biorąc poprawkę,że te auto można kupić za 17-20tys. to zajefajnie,że na "dzień dobry" można w nie co najmniej 2 X tyle włożyć.(tak wynika z twojego opisu)
        Moje A8 4,2 było tańsze w utrzymaniu,a o komforcie,osiągach itd. chyba nie ma co nawet porównywać.
        • signum_3.2 Re: Opel Signum 27.06.14, 09:08
          Chyba używam niewyraźnej czcionki.
          Ceny oryginałów i ASO każdy zna a robiąc to wszystko u normalnego mechanika jest 5Xtaniej -i nie przewyższy to ceny auta.
          Pozatym ja mówię o modelu który jest z 2003r i dłuuugo już go użytkuję. kosztował niecałe 150000 i rozbijając te koszty utrzymania na 11lat... wybacz.

A8 -bardzo fajne autko -tylko to nie ta klasa -nie ma sensu porównywać -zapraszam na fora z S klasą, bmw 7 itp. itd. ;)
          A tak btw -Kolega posiadał A8 4.2 i niestety trafił na skarbonkę, rocznie wydawał po 10-15000 na serwis.
          Wszystko zależy jak się trafi ;)
          • loyezoo Re: Opel Signum 27.06.14, 10:00
            Ależ bardzo dobra czcionka tylko....nieco niedokładnie.
            Nie napisałeś ,że to koszty w ASO (może niektórych części się nie dostanie poza ASO?)
            Nie napisałeś,że te naprawy były w ciągu 11 lat.
            Nie napisałeś ile te auto ma "nalatane".
            Tu takie tam szczególiki:)) Pozdrawiam.
            • galtomone A jednak.... 27.06.14, 10:07
              Wlasciciele porownywalnych Japosnkich konstrukcji chyba potwierdza,
              ze tych napraw, nawet jak na 11 lat sporo.
            • signum_3.2 Re: Opel Signum 27.06.14, 13:40
              Dlatego nie ma sensu pisać, że coś jest tańsze w utrzymaniu ;)
              Pokazałem tylko przykłady -najbardziej kosztownych rzeczy, które po zrobieniu w normalnym warsztacie nie niszczą naszej kieszeni... a reszta jest standardowo jak w innych markach.

Co do japońców to też mam w domu kilka od nowości, dość długo eksploatowane i potwierdzam, mało co jest się w stanie zepsuć ale parę kwiatków też trafiłem. To też zależy od kierowcy (jak dbasz-tak masz) a kupując używane to zawsze jest ruletka, chyba ze jesteśmy mechanikiem, który serwisował auto od sąsiada i teraz je kupuje ;)
              Pozdrawiam ;)
              • galtomone Re: Opel Signum 27.06.14, 14:26
                signum_3.2 napisał(a):

To
                > też zależy od kierowcy (jak dbasz-tak masz) a kupując używane to zawsze jest r
                > uletka, chyba ze jesteśmy mechanikiem, który serwisował auto od sąsiada i teraz
                > je kupuje ;)

O to jest swietny deal, ewentualnie gdy kupujemy od mechanika, ktory jezdzil od nowosci i ktorego znamy :-)
      • galtomone Re: Opel Signum 27.06.14, 07:28
        Ilosc napraw I ceny czesci ktore wymieniles brzmia jak prosta recepta na wtope.
        Po tym co dzieje sie z Vectra C mojego Ojca to ja jednak wole zostac przy starym Lexusie, niz kupoiwac taki wynalazek. Na tym tle przypuszczam, ze pomysl na przyszlosc - zakup Antary czy Captivy (to to samo???) jest co najmniej DURNY!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka