Dodaj do ulubionych

Nowe E-klasy w mytaxi - jakim cudem to się spina?

10.08.18, 12:00
Ostatnio coraz więcej nowiutkich Mercedesów klasy E jeździ w mytaxi (trójmiasto). Zastanawiam się jak to się spina finansowo w Polsce. Czy ci ludzie jeżdżą za półdarmo, czy może taki samochód przyciąga tylu klientów, że to się opłaca? Czy może stawki są dużo wyższe?
Obserwuj wątek
                    • klemens1 Re: Nowe E-klasy w mytaxi - jakim cudem to się sp 21.08.18, 12:01
                      Już pierniczysz, byle coś napisać.
                      Odpowiedz na pytanie - jakiego mercedesa tej samej wielkości co superb mogę kupić za tę samą cenę.
                      Podpowiem, że kupiłem superba za 95 tys., a jakiś fan mercedesów namawiał mnie wtedy na C-klasę za ponad 120 tys.
                      Ale może ty jesteś lepiej zorientowany, więc pokaż, co potrafisz.
                              • bigzaganiacz Re: Nowe E-klasy w mytaxi - jakim cudem to się sp 24.08.18, 13:09
                                nie ty wyskoczyles z

Dlatego kupowanie marek premium to frajerstwo.

Tyle samo ten mercedes kosztuje, co skoda

ja nie wiem ile to dla ciebie tyle samo, jezdzisz skoda wiec jestes simply clever lidl jest tani i tego typu zachowania , wiec przypuszczam ze ewentualna ronica 5 czy 10 k mogla by byc dla ciebie nie do zaakceptowania za produkt wyzszej jakosci ale nie oznacza to ze kupowanie marki premium to frajerstowo

• klemens1 Re: Nowe E-klasy w mytaxi - jakim cudem to się sp 24.08.18, 14:52
                                  bigzaganiacz napisał(a):

> wiec przypuszczam ze ewentualna roni
                                  > ca 5 czy 10 k mogla by byc dla ciebie nie do zaakceptowania za produkt wyzszej
                                  > jakosci

No to dawaj tę różnicę 10k.
                                  Czyli merc za 110 tys. PLN (kupiłem superba za 95 tys. - 5 tys. ci daję jeszcze od siebie, żeby było łatwiej), klasy nieklaustrofobicznej.
                                  • trypel Re: Nowe E-klasy w mytaxi - jakim cudem to się sp 24.08.18, 15:15
                                    2 lata temu jeździłem wymarzonym superbem 190km, dsg, 4x4, przez 1000 czy dwa tys km.
                                    I simply clever było dla mnie ideałem, dopóki po kii nie dostałem tego auta.
                                    Skoda (nawet L&K) nie ma nic wspólnego z autem z wyższej klasy, nawet obecne bmw którego szczerze nie znoszę stoi dużo wyżej pod katem jakości wnętrza, prowadzenia, pracy skrzyni, komfortu zawieszenia itd
                                    Skoda to po prostu dużo poprawnej techniki za atrakcyjna cene ale nawet do passata to jej daleko.
                                    Swoją droga na taxi superb nadaje sie idealnie, kupa miejsca, tani serwis, sprawdzona prosta technika.
                                    Ale ja skody już więcej nie zamówię.
                                    • klemens1 Re: Nowe E-klasy w mytaxi - jakim cudem to się sp 24.08.18, 16:14
                                      trypel napisał:

> Skoda (nawet L&K) nie ma nic wspólnego z autem z wyższej klasy, nawet obecne b
                                      > mw którego szczerze nie znoszę stoi dużo wyżej pod katem jakości wnętrza, prowa
                                      > dzenia, pracy skrzyni, komfortu zawieszenia itd

Ale ja nie twierdzę, że jest inaczej.
                                      Tylko że to ile PRZEPŁACASZ, nie ma się nijak do tego, co więcej dostajesz w zamian.
                                    • schweppes1 Re: Nowe E-klasy w mytaxi - jakim cudem to się sp 24.08.18, 18:17
                                      Też miałem służbowego Superba przez kilka miesięcy, aż go nie zgarnął nowy pracownik i dostałem Mondeo.

Potwierdzam Twoje spostrzeżenia. Mimo najwyższej wersji wyposażenia stwierdzam, że jest to jednak taki Polonez dzisiejszych czasów. Szyba z przodu przy samym nosie, niska jak w Hummerze, zawieszenie dryfujące i niestabilne na dziurawych zakrętach, DSG działa gorzej niż w VW jakby była specjalnie "popsuta". Chyba już Octavię bym wolał, mimo że klasę niższa - tam przynajmniej dostajesz to, za co zapłaciłeś i czego się spodziewasz. Zamiast Superba lepiej wziąć Paska - ceny są porównywalne, a zdarza się nawet, że można porównywalnego Paska wyhaczyć taniej niż Superba, zwłaszcza w wynajmie długoterminowym, z uwagi m.in. na niższy spadek wartości.

PS: Czego nie znosisz w BMW F30? Bo miałem w planie przytulić takie po Mondeo (jeśli jeszcze będzie w sprzedaży). Odbyłem kilka lat temu jazdę próbną F30 320d i byłem zachwycony - samochód wydawał się być szyty na miarę dla mnie.
                                      • klemens1 Re: Nowe E-klasy w mytaxi - jakim cudem to się sp 25.08.18, 10:42
                                        schweppes1 napisał:

> PS: Czego nie znosisz w BMW F30?

Ja osobiście mam doświadczenia ze stary e34, który był totalnie gó...any - f30 nie jechałem.
                                        Jednak moim superbem jechał ktoś, kto ma f30 (525d) i był pod wrażeniem. Może niekoniecznie pod wrażeniem w sensie, że ma gorsze auto, ale na pewno o wiele mniej lepsze, niż się spodziewał.
                                        • qqbek Re: Nowe E-klasy w mytaxi - jakim cudem to się sp 25.08.18, 12:58
                                          A mi się moja E36 podobała.
                                          To nie było auto do którego się wsiadało, zamykało drzwi i zapinało pas.
                                          To było auto, do którego się wsiadało, zamykało drzwi i przypinało samochód do pleców (i tej ich części, która nie nosi już tej szlachetnej nazwy).

Z punktu widzenia kierowcy ideał.
                                          Choć rzeczywiście może trochę klaustrofobiczny ten ideał.
                                          • schweppes1 Re: Nowe E-klasy w mytaxi - jakim cudem to się sp 25.08.18, 17:22
                                            Ooo to to, właśnie. Brakowało mi tego określenia. Właśnie w F30 czułem, że przypinam go do siebie, a nie siebie do samochodu. Mam teraz zastępczego nowego Passata i mimo że lepiej się jeździ nisz Superbem, to nadal trochę taczka i ławka w parku. Czuć trochę to zgranie w Mondeo, ale nadal daleko to spasowania mojego ciała z trójeczką.
                                            • trypel Re: Nowe E-klasy w mytaxi - jakim cudem to się sp 25.08.18, 18:22
                                              Ale ja sie zgadzam z tym ze bmw prowadzi sie lepiej od czegokolwiek czym jeździłem, i człowiek pozwala sobie na dużo więcej bo bardzo szybko integruje sie z autem w 100%.
                                              ale spędzając czas w trasie w aucie oczekuje od niego czegoś innego i to bardziej mam w passacie a już najbardziej w suvie.
                                              Bmw jest świetnym autem. Tyle ze nie dla mnie.
                                              Obiektywnie kawał świetnej bryki. Z idealnym wyważeniem , rozkładem masy, prowadzeniem, ekonomia, osiągami itd
                                              A ja wole na kiblu :)
                                              • qqbek Re: Nowe E-klasy w mytaxi - jakim cudem to się sp 25.08.18, 22:24
                                                trypel napisał:

> A ja wole na kiblu :)

To sobie "kibel" BMW spraw.
                                                Jak akurat się nie psuło X5 było takim właśnie "turbokiblem".
                                                Niby "kibel" jak te wszystkie inne SUV-y, ale z pazurem, świetnie się prowadzący.

Gdybym miał zacząć zarabiać dwa razy tyle co teraz to bym od razu poleciał do BMW i nadwyżkę im zostawił w ratach za nowe X5 z V8. W używane się już raczej nie wpakuje - to zbyt skomplikowane samochody i do tego robione w USA.

Niestety przy obecnych dochodach musiałbym większość poświęcić na spłacenie X5 z V8 z jako-takim wyposażeniem przed upływem gwarancji (5 lat).
                                                  • qqbek Re: Nowe E-klasy w mytaxi - jakim cudem to się sp 25.08.18, 22:53
                                                    X3 bezpieczniejsze, bo to produkcja Europejska. X5 to jednak Ameryka, więc już raczej poza okresem gwarancyjnym nie wezmę.
                                                    A na razie jeżdżę dupowozem i też mi odpowiada (może nie do końca taki straszny ten dupowóz, bo wielowahacz z tyłu jest, ale zawsze - właśnie mam trzeci miesiąc "miodowy").

Dupy nie urywa, a i tak (z racji mniejszych wymiarów i podobnie skonstruowanego zawieszenia) prowadzi się lepiej niż Superb.
                                                    Jak ja się cieszę teraz, że jednak nie udało mi się Zafiry C w znośnym stanie kupić, tylko to auto-niewiadomo (bo nie homo-niewiadomo przecież) się trafiło.

Tak więc nie jest tak, że "topowa" Śkoda jest konkurencją (w kategorii "fun" - żadnej innej tu nie rozważamy) dla marek "premium"... moim skromnym zdaniem nie jest konkurencją nawet dla mojego skromnego "ludowozu". Nie, bo nie. Nie jeździ tak, jak powinno jeździć auto za 150 tysięcy. Przynajmniej nie tak, jak ja sobie to wyobrażam za takie pieniądze.
                                                    Jak konfigurowałem swojego swetra u VW to też lekko ponad 100 wychodziło (tj. jakieś 95 po negocjacjach) - ale to jest auto, które jeździ tak, że uważam warte jest takich pieniędzy (a tym bardziej tych 40 mniej, które za nie dałem).
                                  • nazimno Re: Nowe E-klasy w mytaxi - jakim cudem to się sp 24.08.18, 15:09
                                    spalony...powaznie... to kup...superba...

P..sz jak zwykle o atrybucie nowosci, ktory dla ciebie jest swietym graalem picotechniki
                                    nie majacym w tym przypadku wiekszego znaczenia, poza jakims dziwnym
                                    osobistym zaparciem.

Samochod tego typu (GLK250CDI) z przebiegiem ~ 60 k km nie jest dla kupujacego zadnym ryzykiem.
                                    Wystarczy sie zapoznac z opisem.

Co z tego, ze kupisz nowa skode, skoro to dwa roznice sie calkowicie klasa samochody
                                    na niekorzysc skodziny.

Glownie chodzi o komfort, wlasnosci trakcyjne i eksploatacyjne.
                                    Dlatego dla KONTRASTU wrzucilem ten przyklad.

A temat jest rowniez o cenach.
                                    E klase mozna sobie znalezc w wyjatkowo korzystnej cenie w porownaniu ze skodzina.
                                    I tyle.

• carnivore69 Re: Nowe E-klasy w mytaxi - jakim cudem to się sp 25.08.18, 21:50
                    Niech Ci będzie - i tak wole wydać 100% na normalne auto niż 60% na ersatz. Z przyczyn, o których parę innych osób tu zresztą pisze.

I pogubiłeś się nieco. To nie ja piszę, że Superbem nie da się jeździć, tylko Ty, że jazda czymś bardziej do niej zoptymalizowanym to „frajerstwo”.

Pzdr.

• klemens1 Re: Nowe E-klasy w mytaxi - jakim cudem to się sp 27.08.18, 13:29
                      carnivore69 napisał:

> Niech Ci będzie - i tak wole wydać 100% na normalne auto niż 60% na ersatz. Z p
                      > rzyczyn, o których parę innych osób tu zresztą pisze.

Jeździłem audi a4 rok starszym i bmw (przyznaję, że jeszcze starszym). Żadna rewelacja. Audi fajne, bo się drogi trzymało, ale jak się ma 4x4, to nic dziwnego.
                      Ale skoro księżniczka "nie czuje że przypina auto do siebie", to trudno - możesz wydawać i 10x tyle, żeby doznać tego uczucia.

> I pogubiłeś się nieco. To nie ja piszę, że Superbem nie da się jeździć, tylko T
                      > y, że jazda czymś bardziej do niej zoptymalizowanym to „frajerstwo”.

Z moich doświadczeń wynika, że "frajerstwo" to i tak delikatne określenie.
                      Zresztą - marże mówią same za siebie. A liczby nie kłamią.
                      • carnivore69 Re: Nowe E-klasy w mytaxi - jakim cudem to się sp 28.08.18, 09:30
                        > Ale skoro księżniczka "nie czuje że przypina auto do siebie", to trudno - możesz wydawać i 10x tyle, żeby doznać tego uczucia.

Jeśli to było do mnie, to znów się pogubiłeś i polemizujesz z tezami, których nie postawiłem. A co do meritum - patrząc na to z drugiej strony - też na szczęście nikt nikomu nie broni zaoszczędzić miesięcznie 200 euro i przesiąść się do "prawie-premium" skody. (Eksperyment myślowy: zakładając, że we wszystkich pozostałych dziedzinach życia Klemens osiągnął już poziom superba - czyli w miarę sensowny dom, oszczędności, budżet wakacyjny itp, na co by owe 200 euro miesięcznie przeznaczył nie chcąc wyjść na frajera? Charity? Wyspa w kuchni? Sauna na poddaszu?)

> Z moich doświadczeń wynika, że "frajerstwo" to i tak delikatne określenie.
                        > Zresztą - marże mówią same za siebie. A liczby nie kłamią.

Współczuję przykrych doświadczeń. Moje były i są diametralnie różne od Twoich.

Co do marż - najwięksi życiowi frajerzy to pewnie ci goście od lamborghini i ferrari, ktore widziałem w weekend pod w-wskim Bristolem i odnowionym Europejskim. Choć może wrażenia z jazdy (i nie tylko) kompensują im choć trochę wszelkie niepożądane konsekwencje faktu bycia mniej racjonalnym od kierowców skody.

Pzdr.
                            • klemens1 Re: Nowe E-klasy w mytaxi - jakim cudem to się sp 28.08.18, 11:26
                              carnivore69 napisał:

> Moim zdaniem właśnie po nic. O ile ktoś nie zajmuje się handlem pralkami z drug
                              > iej ręki, bardziej sensowną opcją (również finansowo) wydaje się rzeczona octav
                              > ia, tudzież inny focus/astra kombi.

Octavią jedzie się diametralnie inaczej niż superbem - na plus dla superba.
                              Kilka lat temu zamówiłem właśnie octavię, ale zrezygnowałem - ze względu na jakość samej jazdy. Weźmy chociażby belkę skrętną vs wielowahacz.
                              Tak się niby znasz na tym, że jazda się jednak różni, a tymczasem pierniczysz głupoty w kwestii, gdzie nie masz pojęcia, jak jest.
                              • carnivore69 Re: Nowe E-klasy w mytaxi - jakim cudem to się sp 28.08.18, 11:54
                                Świat wg Klemensa:

Dopłata i przesiadka z oktawii na superba - pełna racjonalność.
                                Dopłata i przesiadka z superba na audi A6 - symptom bycia frajerem.
                                Jazda ferrari - symptom bycia frajerem do kwadratu (inny post).

Z czym tu, panie, dyskutować. Zaraz padnie stwierdzenie, że prywatnymi jetstreamami tylko idioci podróżują (bo benek 737 ryanaira oferuje lepszy współczynnik czasu lotu/komfortu do ceny).

Pzdr.
                                • trypel Re: Nowe E-klasy w mytaxi - jakim cudem to się sp 28.08.18, 12:01
                                  To ja bym chciał w takim razie zapytać czy nie lepiej za polowe kasy wydanej na superba kupić dacie?
                                  Komfort moze bedzie 10% niższy ale nie damy sie w ten sposób wydupczyc żadnemu producentowi!
                                  Superb to frajerstwo skoro dacie mamy za 39900. A to Skoda ze ma na wyposażeniu pare nikomu niepotrzebnych gadżetów i jest szybsza to właśnie zmyłka żeby złapać frajera na lep!
                                • klemens1 Re: Nowe E-klasy w mytaxi - jakim cudem to się sp 28.08.18, 13:47
                                  carnivore69 napisał:

> Świat wg Klemensa:
                                  >
                                  > Dopłata i przesiadka z oktawii na superba - pełna racjonalność.
                                  > Dopłata i przesiadka z superba na audi A6 - symptom bycia frajerem.
                                  > Jazda ferrari - symptom bycia frajerem do kwadratu (inny post).

Bo pomiędzy octavią a superbem jest różnica, a pomiędzy superbem a a6 nie ma.
                                  I tak - jechałem a6.
                                  Ferrari to przede wszystkim łapanie się na mit wyjątkowości, podsycany sztucznie świadomym ograniczaniem produkcji. To jest wręcz skierowane do targetu frajerów.

Uzasadnienia te już podawałem, ale że tobie się nagle światopogląd wali, to w panice zachowujesz się jak dziecko.