Dodaj do ulubionych

UEA - taki pomysł bardzo mi sie podoba

14.11.18, 07:37
wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/56,114881,24164588,strasburg-kanclerz-angela-merkel-wzywa-do-utworzenia-prawdziwej.html#a=66&c=154&s=BoxNewsLink
Mam jednak wrażenie, że nasze poeuropejskie władze nie będą zainteresowane udziałem w tym projekcie.
Szczególnie, ze nieoficjalnie mówiło sie i przyczynkiem (jednym z) do tego miały byc własnie fabryki Caracali u nas.
Podobno chcodziło o to, by zaczac projekty i budowę nowych fabryk, które mogłby zaopatrywać w rózny sprzęt United European Army...

Ale taki pomysł nie pasuje ani USA, ani Rosjanom... po cholerę im taka siła w kolicach ich stref wpływów?
Wiec Polacy pomogli choćby ciut...ale zawsze.

Dzięki temu, mamy więcej, lepszych, nowocześniejszych i tańszych helikopterów! Hura!

A nie... czekaj... nie mamy...

--
Pozdrawiam,
galtom

"If everything seems under control, you're not going fast enough." - Mario Andretti
Obserwuj wątek
    • vogon.jeltz Re: UEA - taki pomysł bardzo mi sie podoba 14.11.18, 09:49
      Ej, ale w tym wszystkim zamysł Macrona jest rzeczywiście idiotyczny. Robić wspólną armię z Brytolami, którzy właśnie się odcinają, bo "wstali z kolan"? W ogóle robić COKOLWIEK wspólnie z Brytolami? Kiedy w historii - poza koalicjami wojennymi formowanymi na potrzeby chwili - coś takiego w ogóle się udało?
      • nazimno Re: UEA - taki pomysł bardzo mi sie podoba 14.11.18, 15:43
        I w dodatku galtomonek-roztropek katowicki ni "ooooja" nie ma pojecia o szczegolach sytuacji politycznej.

Daje po polsku, zeby nie bylo narzekan:

wiadomosci.onet.pl/swiat/angela-merkel-wybuczana-w-parlamencie-europejskim-za-slowa-o-potrzebie-budowy/vqy89ss
    • engine8 Re: UEA - taki pomysł bardzo mi sie podoba 14.11.18, 19:36
      Jak to ma byc ta armia i skad kasa?

"Wspólna armia europejska pokazałaby światu, że między europejskimi krajami nigdy już nie będzie wojny - wyjaśniła Angela Merkel w Strasburgu. Ta armia miałaby jednak stanowić uzupełnienie, a nie alternatywę wobec NATO - podkreśliła."

Tzn Angela zaklada ze to bedzi earmia pod dowodztwem Niemiec? LOL

I zamiast panstwa na NATO placic to beda placic do EU i miec swoja armie?
      i jednoczesnieliczyc ze NATO bedzie bronic? Za friko? LOL
      Co tez te Unijne wladze jeszcze nie wymysla...

No i francuskie podejscie...

"Według wyobrażeń Francuzów pierwszym krokiem w kierunku wspólnej europejskiej armii byłoby utworzenie oddziałów interwencyjnych gotowych do działania w przypadku kryzysu np. w Afryce."

Przeciez francuzi jaz taka maja - nazywa sie to Legia Cudzoziemska :)
      • galtomone Re: UEA - taki pomysł bardzo mi sie podoba 15.11.18, 07:29
        Racze pod dowództwem EU.
        A jak to finansowo rozwiaza to osobna sprawa.

NATO jest potrzebne raczej jako potencjalna gwarancja, ze sie nawzajem nie napadniemy, np. z Turcja.
        Ale na ile to pewne to osobna sprawa.

NATO bylo OK jako przeciwwaga dla bloku wschodniego.
        ZSRR juz nie ma wiec i NATO, ma troche inna role i znaczenie.
        A jesli UE mysli powaznie o dalszej integracji wspolna armia jest tego naturalna konsekwencja.

--
        Pozdrawiam,
        galtom

"When agriculture and industry came along people could increasingly rely on the skills of others for survival, and new "niches for imbeciles" were opened up. You could survive and pass your unremarkable genes to next generation [...]"
        • do.ki Re: UEA - taki pomysł bardzo mi sie podoba 15.11.18, 08:25
          > A jesli UE mysli powaznie o dalszej integracji wspolna armia jest tego naturalna konsekwencja.

A tu akurat masz racje. Jednak wynika z tego nie potrzeba budowy armii UE, ale ponadtysiacletni projekt: zjednoczenie Europy pod berlem jednego cesarza. A on juz tam jakos te armie zbuduje. UE to twor bez przyszlosci. I dobrze.

--
          "Tussen droom en daad staan wetten in de weg en praktische bezwaren." Willem Elsschot
                  • vogon.jeltz Re: UEA - taki pomysł bardzo mi sie podoba 17.11.18, 13:14
                    Wiadomości? Takie jak ta, że za wszystkim stoją Żydzi? Trafność ocen? Takich jak ta o dziewczynce wielokrotnie ZGWAŁCONEJ przez klechę, której udało się wywalczyć milion odszkodowania, cyt. "Dostać milion złotych, za to, że ktoś kiedyś wsadził rękę pod spódniczkę, no któż by nie chciał. Wiele pań za znacznie mniejsze pieniądze spódniczki podciąga". Ten facet jest idiotą, wiedzę ma żadną i do tego jest zwykłym sxurwysynem. Tak, moje wiadomości, oceny i analizy są zdecydowanie bardziej trafne, ale też się tym specjalnie nie szczycę, bo w starciu z tą prawacką łajzą nie jest to szczególne osiągnięcie.
                    • engine8 Re: UEA - taki pomysł bardzo mi sie podoba 17.11.18, 18:12
                      Nie szukaj smiesznych sarkastycznych opini ale zauwaz te powazne dyskusje i oceny...
                      Nikt z nas nie jest absoutnie obiektywny
                      No i z tego co piszesz gdzie nie mowi prawdy albo nie ma racji?
                      Nam sie ta prawda nie podoba i wolelibysmy syszec mydlenie oczy i uszu....oczywiscie ale

Nikt gwaltow nie popiera ale nie chodzi o specifyczny incydent i ale szerszy problem ze sad przyznal takie panaze ......kiedy po pirwsze 30 lat minelo i dopiero teraz kobity sobie nagle przypominają że 30 lat temu ktoś je objął i poczuły się molestowane. A najwazniejsze to to ze całe zgromadzenie zakonne ma być odpowiedzialne i karane za to co zrobił jeden ksiądz. Jakby ktoś z Twojej rodziny po pijaku potrącił pieszego i sąd zarządziłby wypłacanie renty, to też powinni całą Twoją rodzinę obciążać?. Odpowiedzialność zbiorowa, sprawiedliwość mocno.
                      • samspade Re: UEA - taki pomysł bardzo mi sie podoba 18.11.18, 10:26
                        Nie bądź większym h...em niż jesteś. Zakon tolerował występy swojego więc niech płacą. Tak samo powinno być z kościołem. Niech płacą skoro tolerowali. Jak bredziło się że to winna pogoda na dominikanie, ze to dzieci wchodzą do łóżek itp to niech płacą. Skoro karą za molestowanie było przeniesienie do innej parafii niech płacą.
                        • engine8 Re: UEA - taki pomysł bardzo mi sie podoba 18.11.18, 19:05
                          No pewnie - niech placa i teraz to dopiero kobitki grzebia w pamieci czy nie zdarzylo sie cos co mozna pod molestwanie podciagnac... wiekszosc juz nie pamieta bo to bylo tak dawno albo to bylo molestwanie ktore im sie wtedy podobalo i uwazaly ze to zainteresowanie ale teraz moda na wyciaganie kasy a precedens jest .
                          • bwv1080 Re: UEA - taki pomysł bardzo mi sie podoba 18.11.18, 19:32
                            engine8 napisał(a):

> No pewnie - niech placa i teraz to dopiero kobitki grzebia w pamieci czy nie zd
                            > arzylo sie cos co mozna pod molestwanie podciagnac... wiekszosc juz nie pamiet
                            > a bo to bylo tak dawno albo to bylo molestwanie ktore im sie wtedy podobalo i u
                            > wazaly ze to zainteresowanie ale teraz moda na wyciaganie kasy a precedens jes
                            > t .

Róbmy radośnie z ofiar sprawców. Och jak to po chrześcijańsku. I jak po amerykańsku.
                            Moralność chrześcijańska to widać pojecie wewnętrznie sprzeczne.
                            • engine8 Re: UEA - taki pomysł bardzo mi sie podoba 18.11.18, 23:18
                              A jakim mam byc? Niezwyklym?
                              Jak cie ktos bije to idziesz skromnie do domu i siedzisz cicho nikomu nie mowiac...?
                              a po 20 czy 30 latach w lament - "oni mnie bili"???
                              A sad wtedy? "O tak bili cie a kto"
                              - no ten sasiad
                              "Aha to w takim razie z niego nic nie wyciagnemy ale zasadzimy pracodawce bo ten ma kase".
                              • samspade Re: UEA - taki pomysł bardzo mi sie podoba 19.11.18, 10:15
                                Brniesz dalej. Często mówią po latach bo tacy jak ty uważają że to kobieta jest winna gwałtom i molestowaniom. Bo prowokowała. Lub zmieniła zdanie po.
                                A jak to określasz pracodawca płaci bo o wszystkim wiedział i tolerował/zamiatał sprawy pod dywan. Zresztą ich pracownik dokonywał tych czynów będąc "w pracy"
                                • vogon.jeltz Re: UEA - taki pomysł bardzo mi sie podoba 19.11.18, 10:20
                                  > A jak to określasz pracodawca płaci bo o wszystkim wiedział
                                  > i tolerował/zamiatał sprawy pod dywan. Zresztą ich pracownik
                                  > dokonywał tych czynów będąc "w pracy"

Ciekawe jest, że engine się zapluwa o "skandalicznej odpowiedzialności zbiorowej zakonu", a zapomina jakoś, że u niego w jankeskiej xujni firmy wypłacają milionowe zadośćuczynienia dla pracowników molestowanych w pracy.
                                  • galtomone Moze jak Gowin...? 19.11.18, 11:55
                                    vogon.jeltz napisał:

> Ciekawe jest, że engine się zapluwa o "skandalicznej odpowiedzialności zbiorowe
                                    > j zakonu", a zapomina jakoś, że u niego w jankeskiej xujni firmy wypłacają mili
                                    > onowe zadośćuczynienia dla pracowników molestowanych w pracy.

.... jakby sie trafila okazja, to by skorzystal, ale sie nie cieszyl...?

--
                                    Pozdrawiam,
                                    galtom

"When agriculture and industry came along people could increasingly rely on the skills of others for survival, and new "niches for imbeciles" were opened up. You could survive and pass your unremarkable genes to next generation [...]"
                                  • engine8 Re: UEA - taki pomysł bardzo mi sie podoba 19.11.18, 18:27
                                    Masz racje - Stany przoduja w sadzeniu wszytkich a zwlaszcza bogatych... i Polscy sie sami tego nie nauczyli.. Co wcale nie znaczy ze to popieram ani ze to dobre....
                                    I kto powiedzial ze jak mieszkam w Stanach to sie ze wszytkim tutaj zgadzam.
                                    Zawsze mowilem ze Stany maja za duzo prawnikow i ostatnio rozmawima z kolega co ma pare jachtow i je "czarteruja" no wiec mowi ze mial ostatnio duza grupe prawnikow na weekend....
                                    Ja na to i co przycumowales z powrotem czy utopiles? Ja bym lodz poswiecil dal tylu prawnikow.... (mam jednego w rodzinie zreszta). Zreszta na pewno znalazby sie inny prawnik coby wyciagnal mase kasy od ubezpieczenia a ciebie wyciagnal...
                          • galtomone Re: UEA - taki pomysł bardzo mi sie podoba 19.11.18, 07:25
                            engine8 napisał(a):

> No pewnie - niech placa i teraz to dopiero kobitki grzebia w pamieci czy nie zd
                            > arzylo sie cos co mozna pod molestwanie podciagnac...

Ich prawo, bylo nie przymuszac, zasady powinny byc takie same dla wszystkich... tych w koloratkach co bajki opowidaja tez.

--
                            Pozdrawiam,
                            galtom

"If everything seems under control, you're not going fast enough." - Mario Andretti
                          • vogon.jeltz Re: UEA - taki pomysł bardzo mi sie podoba 19.11.18, 09:53
                            > teraz to dopiero kobitki grzebia w pamieci czy nie zdarzylo sie
                            > cos co mozna pod molestwanie podciagnac

Jeszcze raz, bo sam stosujesz tutaj "logikę" michalkiewiczowską (nic dziwnego, że jesteś fanem tego łajdaka) - nie mówimy o "kobitkach, które grzebią w pamięci, żeby podciągnąć coś pod molestowanie", tylko o konkretnym przypadku uprowadzenia i wielokrotnego gwałtu na mocno nieletniej dziewczynce, za które to czyny klecha został skazany prawomocnym wyrokiem sądu na odsiadkę w pierdlu. I ten konkretny przypadek twój idol Michalkiewicz porównał do prostytucji.
                              • galtomone Re: UEA - taki pomysł bardzo mi sie podoba 20.11.18, 15:09
                                engine8 napisał(a):

> Carl von Clausewitz: "Sprawca wojny nie jest napastniki, tylko napadniety, bo
                                > swoja slaboscia zachecil napastnika"

W kontekscie o ktorym rozmawiamy to co napisales jest tak podle i obrzydliwe, ze az brak slow.

Ciekawe czy kobiecie z rodziny po gwalcie bys powiedzal, ze glupia jest sobie sama winna bo wygladala na slaba kobiete...
                                --
                                Pozdrawiam,
                                galtom

"Speed has never killed anyone, suddenly becoming stationary - that's what gets you." - Jeremy Clarkson
                                    • engine8 Re: UEA - taki pomysł bardzo mi sie podoba 20.11.18, 18:45
                                      Wiesz co ..... ja rozumim ze jak ktos cie bije czy ci sie krzywda dzije to nie siedzisz cicho tylko krzyczysz ii wolasz pomocy - nie za tydzin i nie za rok ale wtedy kiedy to sie dzieje...
                                      Rowniez rozumiem ze czasami ci morde zakleja i nie mozesz wrzeszczec to robisz to natychmist kiedy ci sie opcja wolani opomoc pojawi.... bo czujes sie skrzywdzony.
                                      Ale jak cie ktos wali a ty siedzisz cicho bo sie boisz wrzeszczec.... OK.
                                      I potem jak przestanie tez siedzisz cicho ,, (dlaczego? i to siedzisz cicho latami bo sie w koncu pogodziles ze nie ma co sobie glowy zawracac ...to tez rozumiem.
                                      Ale jak siedzisz cicho przez 20 lat i teraz widzisz ze ktos w podobnej sytuacji podal do sadu goscia i dostal duza kase to myslisz.. "Ha ja przeciez tez moge"
                                      Ok rozumiem - zal pozostal.
                                      Ale nie goscia ale jego firme w ktorej wtedy pracowal sadzisz poniewaz oni maja kase i mozna im zarzucic ze moze czegos tam nie dopilnowali.... to tutaj juz tej empatii az tak za duzo nie mam... poniewaz teraz robisz to jedynie dla kasy.. Sadz czlowieka co cie skrzywdzil wtedy to zrozumiale....
                                      • galtomone Re: UEA - taki pomysł bardzo mi sie podoba 20.11.18, 18:54
                                        engine8 napisał(a):

> Wiesz co ..... ja rozumim

No wlasnie nie rozumiesz

> Rowniez rozumiem

Również nie rozumiesz

> Ok rozumiem - zal pozostal.

Nie, nie rozumiesz.

Chociaż zdaje Ci sie inaczej.
                                        --
                                        Pozdrawiam,
                                        galtom

"Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac?" - George Carlin
                      • vogon.jeltz Re: UEA - taki pomysł bardzo mi sie podoba 19.11.18, 09:47
                        > Nie szukaj smiesznych sarkastycznych opini ale zauwaz te powazne dyskusje i oceny.

To nie jest opinia "śmieszna" czy "sarkastyczna" tylko podła i sxurwysyńska. Ta prawacka kanalia porównuje zgwałconą dziewczynkę ze zrujnowaną psychą i po kilku próbach samobójczych do prostytutki. Za coś takiego sam powinien dziewczynie zabecelować słoną sumkę w ramach zadośćuczynienia za naruszenie dóbr osobistych. W Jankesowie pewnie już jakiś adwokat by się do niej zgłosił, żeby wycisnąć Michalkiewicza jak cytrynę.

Natomiast ooważnych dyskusji i ocen w wykonaniu Michalkiewicza nie ma. CAŁE jego bredzenie sprowadza się do prymitywnego korwinizmu ze spiskiem żydowskim w tle.

> No i z tego co piszesz gdzie nie mowi prawdy albo nie ma racji?

Patrz akapit wyżej.

> Nikt gwaltow nie popiera ale nie chodzi o specifyczny incydent
                        > i ale szerszy problem ze sad przyznal takie panaze

Raz: przeczytaj jeszcze raz powyższy cytat (dosłowny!) tej łajzy. Nie ma w nim mowy o odpowiedzialności indywidualnej zakonnika vs. odpowiedzialność zakonu (zgadzam się z wyrokiem oczywiście, ale powiedzmy, że to jest temat, nad którym można dyskutować). Jest prymitywny atak na ofiarę poważnej zbrodni i sugestia, że jej żądanie odszkodowania, które jej się słusznie należało, jest niemalże jak prostytucja.

Dwa: jeśli chodzi o zbrodnie seksualne klechów, to może popatrz najpierw, jak wygląda to u ciebie na jankeskim podwórku, zanim zaczniesz bredzić coś o "odpowiedzialności zbiorowej". To u was zbankrutowało kilka diecezji, bo nie mogły wypłacić zasądzonych odszkodowań dla ofiar kleszego molestowania i gwałtów. Jak się chroni przestępców, ba, umożliwia się im prowadzenie kryminalnego procederu, to automatycznie jest się współodpowiedzialnym.
    • do.ki Re: UEA - taki pomysł bardzo mi sie podoba 15.11.18, 06:37
      Galto, co ty palisz? Argument za powstaniem armii w twoim wydaniu to budowa fabryk sprzętu?

Armie służą do zabijania. Owszem, taka europejska armia mogłaby się przydać, ale pomysł nie ma szans, bo eurokraci, przy poklasku durnego eurospołeczeństwa, narzucą takie rules of engagement, że ta armia da się zatłuc, tak jak belgijscy komandosi w Rwandzie w 1994, albo po prostu nie zrobi nic, jak ci holenderscy tchórze w Srebrenicy.

--
      Of all the wonders that I yet have heard, it seems to me most strange that men should fear seeing that death, a necessary end, will come when it will come. W. Shakespeare "Julius Caesar"

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka