Dodaj do ulubionych

C5 X7 2.0 HDI 163 KM czy ktoś ma?

26.11.18, 22:47
Czy ktoś ma samochód jak w temacie w zawieszeniu pneumatycznym? Czy takie auto, dobrze utrzymane z realnym nalotem 250 tysięcy km z około 2010 roku będzie raczej skarbonką bez dna czy autem które da radę utrzymać za max 2000 zł rocznie (eksploatacja)?

Czy taki samochód będzie dużo tańszy w eksploatacji niż BMW 530d E60 z 2007 roku? Oglądałem takie ale wstępny research kosztów eksploatacji mnie lekko powalił bo np. koło dwumasowe+sprzęgło LUK 2500 zł. No i auto ma parę lat więc obawiam się że wtryski będą do roboty a jest ich 6.
Obserwuj wątek
    • qqbek Re: C5 X7 2.0 HDI 163 KM czy ktoś ma? 27.11.18, 00:19
      Każde 10-letnie auto będzie wymagało nakładów.
      Do cytryny trzeba mieć kumatego mechanika, do BMW też.
      Co do kosztów eksploatacji - jeśli 2500 uważasz za poważną kwotę, to nawet do BMW nie podchodź, no może ewentualnie do "trójki" albo "jedynki". Miałem kilka lat X5 i 2500 to był "normalny" rachunek za naprawę tego "żelaza"... nie jedną, nie trzy.

Z całym szacunkiem - Cytryna to auto dla ceniących wygodę hobbystów. BMW to auto dla ceniących sobie właściwości jezdne ludzi, których stać na utrzymanie tego auta. Mam znajomego, który od 5 czy 6 lat ma E61 z tym silnikiem... mało na nią nie wydaje, ale i tak jest zadowolony.
    • galtomone Re: C5 X7 2.0 HDI 163 KM czy ktoś ma? 27.11.18, 07:12
      Teść ma C5 benzynowe, automat + hydro.
      Auto OK.
      Wygodne, silnik OK.
      Jest drugim wlasicielem, auto z Polskiego salonu. Nie bylo rozbite.
      Elektryka i elektronika szaleje. Co pare dni na desce zapala sie nowa lampka, ze cos gdzies jest nie halo.
      Ma coprawda poprzednia wersje, ale problemy z okablowaniem w Cytrynach i Pugach trwaja od lat.
      Poza tym auto OK. Ale rych drobnych problemow ma juz dosc.
    • liczbynieklamia Re: C5 X7 2.0 HDI 163 KM czy ktoś ma? 27.11.18, 10:38
      C5 to bardzo fajny samochód. Zawieszenie hydropneumatyczne jest bardzo komfortowe i wbrew opiniom w zasadzie bezproblemowe. Ten 2.0HDI jest całkiem niezły jak na współczesnego diesla. Natomiast nie jest to samochód dla perfekcjonistów, których każda kontrolka lub drobna usterka nieprzeszkadzająca w jeździe doprowadza do obłędu. I koniecznie szukaj wersji Exclusive - jest tego bardzo dużo, różnica w komforcie jest spora.

> autem które da radę utrzymać za max 2000 zł rocznie (eksploatacja)?
      Komplet porządnych opon do tego samochodu to okolice 2000zł. Dodaj do tego oleje, filtry, tu jakieś klocki i tarcze i sam odpowiedz sobie na to pytanie. Kwota o której piszesz może wystarczyć w jakimś bezproblemowym autku segmentu A lub B tuż po gwarancji, a nie w samochodzie segmentu D lub E.

> Czy taki samochód będzie dużo tańszy w eksploatacji niż BMW 530d E60 z 2007 roku?
      Zakładając podobny stan (a łatwiej kupić niezakatowane C5 niż E60) - z pewnością.
      • hukers Re: C5 X7 2.0 HDI 163 KM czy ktoś ma? 27.11.18, 11:05
        Mój znajomy miał kiedyś C5 z hydrozawiechą i jeżeli byś go zapytał to bardzo zdecydowanie by Ci odradził. Jeździł nim przez rok i dołożył kilkanaście tysięcy. Kiedy go już cudem sprzedał, to po miesiącu nowy właściciel zadzwonił do niego z pretensjami, że ten samochód to jest złom, a auto miało może 4 lata. Możliwe, że to był jakiś pechowy egzemplarz, ale ja bym na cytrynę na pewno się nie decydował. BMW to zdecydowanie lepszy wybór, ale budżet roczny, który chcesz przeznaczyć na naprawy, to chyba jednak do tego segmentu za mało. Zależy też od przebiegu, który robisz, bo znam ziomka, który ma tą piątkę i mało jeżdzi, to przez 2-3 lata nie dołożył nic oprócz eksploatacyjnych kwestii. Poczytaj sobie opinie użytkowników na autocentrum, bo one są dość miarodajne.
    • jeepwdyzlu Re: C5 X7 2.0 HDI 163 KM czy ktoś ma? 27.11.18, 11:19
      Mam kumpli (wspólnicy) którzy kupili 3 cytryny w 2007 roku. Nowe. Zawieszenia zwykłe, ale motory 2 hdi. Auta mają po 200, 220 tys.
      I wszystko gra.
      Motor to chyba najlepszy diesel na rynku. Cichy, bezawaryjny, ma tanie części.
      Buda wciąż atrakcyjna, samochody zupełnie bezproblemowe. Żadnych przygód, awarii w drodze. Nic.
    • hutchence Re: C5 X7 2.0 HDI 163 KM czy ktoś ma? 27.11.18, 21:58
      Zależy jakie przebiegi będziesz robił. Przyjmując, że auto jest w przyzwoitym stanie i miało wszystkie "serwisy" na czas to przy przebiegu ok. 15k rocznie takie wydatki są jak najbardziej możliwe. Tylko problem leży gdzie indziej. Przy takim przebiegu mogą zacząć się sypać te najdroższe rzeczy. I tu mogą pojawić się spore wydatki. Tak już jest, że przy ok. 200k przebiegu (prawdziwego) klękają drogie rzeczy. Po ich naprawie auto powinno dość bezproblemowo przejechać drugie tyle.
    • j.an Re: C5 X7 2.0 HDI 163 KM czy ktoś ma? 29.11.18, 10:49
      Bardzo dobre auto ale po kilku latach jest problem nie z zawieszeniem ale z elektryką sterującą zawieszeniem.Najbardziej narażone są złącza po samochodem do sterowania rozdzielaczy,złącza śniedzieją i na desce rozdzielczej zapala się choinka,serwis oryginalny dość drogi.Jest jeden mechanik który się zna na tym rozwiązaniu zawieszenia i poradzi sobie z każdą usterką.Mechanik ma warsztat kolo Opatowa w miejscowości Lipnik.
      • vogon.jeltz Re: C5 X7 2.0 HDI 163 KM czy ktoś ma? 29.11.18, 11:21
        > Jest jeden mechanik który się zna na tym rozwiązaniu zawieszenia
        > i poradzi sobie z każdą usterką.Mechanik ma warsztat kolo Opatowa w miejscowości Lipnik.

Jest sporo mechaników, którzy potrafią ogarnąć hydro. To nie jest wiedza tajemna. Wiem, bo miałem dwie hydrocytryny. Nie spamuj.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka