Dodaj do ulubionych

Nissan Micra/Toyota Yaris a może cos innego?

IP: *.skierniewice.sdi.tpnet.pl 15.10.04, 15:14
Chciałabym kupic nowy samochód do 45000 Pln. Nie wiem na co się zdecydować.
Zależy mi na tym żeby samochód się nie psuł i był tani w eksploatacji. Dzięki
za wszystkie rady
Obserwuj wątek
    • Gość: Daimler Re: Nissan Micra/Toyota Yaris a może cos innego? IP: *.mtvk.pl 15.10.04, 16:54
      Yaris to bezplciowe pudelko i stara juz konstrukcja

Micra to zdecydowanie lepszy wybor
      no i nie jezdzi tego tyle co tojotki
      koszty serwisu i eksploatacji podobne jesli nie nizsze w nissanie
      Nissan ma teraz super promocje ! wiec mozna sporo zyskac
      a tojota trwa w swym cenniku i nic nie obniza

mozesz rozwazyc jeszcze Hyundai Getz - calkiem porzadne auto wieksze nieco od
      Micry i Yariska a duzo tansze no i gwarancje tez ma 3 lata

albo Micra albo Getz

pozdrawiam
      • niknejm Re: Nissan Micra/Toyota Yaris a może cos innego? 15.10.04, 17:49
        Micra w kategorii do 3 lat ma ponad dwukrotnie więcej usterek niz Yaris (w/g
        TUV). Prawda, że dotyczy to poprzedniego modelu Micry, ale 'przełomy
        jakościowe' zdarzają się raczej rzadko. Poza tym Micra to nowy model, a Yaris
        po liftingu. Więc usterki wieku dziecięcego Yarisa juz poprawiono, a zakup
        Micry to zgoda na bycie beta-testerem. Poza tym Yaris jest tańszy. I nie bez
        powodu Micr widuje się mało na ulicach. To po prostu gorszy zakup w kategorii
        małych skośnookich ;-)
        I jeszcze jedno - nowa Micra to produkt koncernu już francuskiego de facto...
        Więc z bezusterkowością może być już teraz tylko gorzej.

A skąd czerpiesz informacje o tym, że koszty serwisu Nissana są niższe?

Pzdr
        Niknejm
        • Gość: Daimler Re: Nissan Micra/Toyota Yaris a może cos innego? IP: *.mtvk.pl 15.10.04, 18:05
          Micra jest na rynku juz na tyle dlugo ze choroby jesli jakiekolwiek
          (uzytkownicy nie narzekali) byly zostaly poprawione

nie porownuj starego i nowego medelu tylko po to zeby udowodnic to co sobie
          wymysliles

Yaris jest tanszy i co z tego skoro ma marny litrowy silniczek i jest goly na
          wyposazeniu a diler traktuje klienta jak scierwo

napisalem ze koszty serwisu nissana sa podobne LUB nizsze (nie jestem pewien)
          jesli wiesz ze jest inaczej udowodnij

z francuzami blizniaczy jest tylko dizelek 1.5 dci
          • niknejm Re: Nissan Micra/Toyota Yaris a może cos innego? 15.10.04, 18:24
            Gość portalu: Daimler napisał(a):

> Micra jest na rynku juz na tyle dlugo ze choroby jesli jakiekolwiek
            > (uzytkownicy nie narzekali) byly zostaly poprawione

Liftingu jeszcze nie było. Wtedy poprawia się większość usterkowych elementów.

> nie porownuj starego i nowego medelu tylko po to zeby udowodnic to co sobie
            > wymysliles

Niestety, wszelkie logiczne argumenty wskazują, że może być tylko gorzej :-P
            - starszy model dwukrotnie bardziej usterkowy
            - nowy model przed liftingiem
            - koncern sfrancuział

IMHO wystarczy. Jeśli za 3 lata okaże się, że nowy model jest lepszy od
            starego, stawiam Ci piwo. Przypomnij się w razie co ;-))

> Yaris jest tanszy i co z tego skoro ma marny litrowy silniczek i jest goly na
            > wyposazeniu a diler traktuje klienta jak scierwo

Jest i wersja 1.3, a nawet 1.5 (106KM) więc o co chodzi?
            Co do wyposażenia - zależy od wersji. Są wersje z klimą, 4 poduszkami, ABS,
            elektrycznymi szybami i lusterkami (dodatkowo podgrzewanymi), automatem i kupą
            innego stuffu. Nie przypominam sobie elementów wyposażenia, którymi Micra
            góruje. Może mnie oświecisz? ;-)
            Co do traktowania klienta jak ścierwo - mówiłem juz wcześniej o swoim
            zdziwieniu bardzo wysokim poziomem obsługi klienta w Toyota Bielany, gdzie żona
            kupowała Yarisa.

> napisalem ze koszty serwisu nissana sa podobne LUB nizsze (nie jestem pewien)

OK, nie zauważyłem 'podobne'. Bo i są pewnie na podobnym poziomie.

> z francuzami blizniaczy jest tylko dizelek 1.5 dci

Bliźniaczy jest koncern, kierownictwo i księgowi. Mi to wystarczy.

Pzdr
            Niknejm
        • Gość: mask Re: Nissan Micra/Toyota Yaris a może cos innego? IP: *.met.pl 05.11.04, 23:45
          do tej pory uważałem Cię naprawdę za Autorytet w dziedzinie "marki japońskie".
          Przeczytaj swoją wypowiedź jeszcze raz. I zobaczycz, że można Cię posądzić o
          KRYPCIOCHĘ, albo za usprawiedliwienie swojego wydatku. Ludzka rzecz.
          szacunek
          M
          ...koncernu franciuskiego... tere fere. Dobrze wiesz, że K12 debiutowała w JP.
          a tam jedynie Honda zwana w EU Jazz może jej podskoczyć Niemniej jednak
          jednajoowoż kupupili Państwo niewątpliwie dobry samochodzik. tak jak 40 tys.
          rodaków. Mój kolega też ma Yarisa. B.faje auto.
          buźka
      • niknejm Re: Nissan Micra/Toyota Yaris a może cos innego? 18.10.04, 11:31
        Gość portalu: Doki napisał(a):

> Niknejm, nie poznaje Cie. A dlaczego nie Jazz?

1. Brak automatu w ofercie.
        2. Kiedy kupowaliśmy, dealerzy nie wiedzieli:
        - kiedy będzie nowa partia
        - za ile
        - z jakim wyposażeniem
        - nie było nawet egzemplarza do jazd próbnych.

Civica żona nie chciała, z automatem byłby juz za drogi.

Pzdr
        Niknejm
          • niknejm Re: Nissan Micra/Toyota Yaris a może cos innego? 18.10.04, 11:48
            wiertara_z_misiem_i_jechane napisał:

> jaki to automat w tym yarisie
            > zwykla skrzynia z silownikami
            > zmiana biegow trwa tyle ze mozna kalendarz ogladac

Do wyboru jest też wersja 1.3 z klasycznym automatem.
            A ta sekwencja w 1.0 wcale nie jest taka zła.

> bronisz porazki ktora popelniles i to za gruba kase
            > juz lepiej bylo kupic ibize albo clio w automacie

Ibiza 56540 z wyposażeniem jak Yaris Sol sekwencja (najtańsza wersja z
            automatem), bez ubezpieczenia juz około 4500 więcej niż Yaris z pełnym
            pakietem. Jak się doliczy ubezpieczenie, róznica wyjdzie większa. Poza tym
            Ibiza ma w/g TUV ponad dwukrotnie większa usterkowość. Clio jest pod tym
            względem jeszcze gorsze.

Najzabawniejsze są komentarze 'znafcuf' przekonanych, że Yaris oferowany jest
            tylko w wersji 1.0, hi hi. :-)

Pzdr
            Niknejm
        • Gość: Doki Re: Nissan Micra/Toyota Yaris a może cos innego? IP: *.2-200-80.adsl.skynet.be 18.10.04, 18:59
          Ja w ogole nie rozumiem jak Honda w Polsce dziala.

> 1. Brak automatu w ofercie.

To dziwne, bo u nas jest CVT we wszystkich oprocz 1.2 S

> 2. Kiedy kupowaliśmy, dealerzy nie wiedzieli:
          > - kiedy będzie nowa partia
          > - za ile
          > - z jakim wyposażeniem

BULLSHIT nie wiedzieli. Dla calej Europy polnocnej (Skandynawia, Niemcy, Benelux
          i pewnie Polska) jest wspolny stock Hondy. Zeby sie dowiedziec co jest na stanie
          i kiedy bedzie nastepna dostawa, wystarczy pare klikniec. Tak to sie odbylo w
          moim przypadku.

> - nie było nawet egzemplarza do jazd próbnych.

To rzeczywiscie niepowazne. Ale dziwne. Moi tesciowie ostatnio kupili Jazza w
          Szczecinie i owszem, mogli sie przejechac.
          • niknejm Re: Nissan Micra/Toyota Yaris a może cos innego? 19.10.04, 13:00
            Gość portalu: Doki napisał(a):

> Ja w ogole nie rozumiem jak Honda w Polsce dziala.

Dziaął, tak jak działą HPL. Chociaż ponoć idzie ku dobremu, prezes się zmienił.
            Zobaczymy.

W marcu/kwietniu 2004 dealerzy na moje pytania o Jazza rozkładali ręce.
            Przypomina mi się tekst Laskowika z 1980r. będący satyrą na zaopatrzenie
            sklepów:
            "- nie wiemy, ile nam przywiozą tego towaru
            - nie wiemy, kiedy nam przywiozą
            - i nie wiemy, czy w ogóle kiedykolwiek przyjadą"
            ;-)) Tak to mniej więcerj wyglądało :-)
            A automatu w Jazzie nie ma w oficjalnej ofercie do dziś w PL.

W całej PL, u żadnego dealera, nie było też wtedy auta testowego.

I dziwisz się, że kupilismy Yarisa, który na dodatek był tańszy?

Pzdr
            Niknejm
    • Gość: auto Re: Nissan Micra/Toyota Yaris a może cos innego? IP: *.idzik.pl / 62.111.185.* 15.10.04, 23:25
      Jedno jest pewne: DAIMLER w niczym o czym pisze nie ma racji. Opiera się na
      zasłyszanych informacjach, nie jeździł ani Micrą ani Yarisem. Nie opieraj się
      na jego opiniach.Jestem od 2 lat użytkownikiem Yarisa, wielu moich znajomych
      jeździ równiez tym pojazdem - nie ma na rynku krajowym równie niezawodnego i
      taniego w eksploatacji małego pojazdu.Co do serwisu, kontakty mam z Caroliną
      Car Company na Wolskiej - nie znam zespołu równie kompetentnych, sprawnych
      sympatycznych młodych ludzi.Najgorsze są informacje Jasiów zasłyszane od
      jeszcze młodszych Jasiów. Z całym szacunkiem dla imienia Jan.
    • Gość: toreador Re: Nissan Micra/Toyota Yaris a może cos innego? IP: 5.5.* / 80.58.36.* 16.10.04, 00:26
      Mam mikre 1.3 od 1994 roku.Prawda jest ze wymienialem sprzeglo po 100 kkm.,ale
      poza tym bylem bardzo zadowolony.Jezdzilem nim na dlugich trasach,Hiszpania-
      Polska,i jakos zawsze dojezdzalem do celu.Ostatnie pare lat jako zastepczy
      samochod w domu,teraz podarowalem go 18-o letniemu kuzynowi.Przewspanialy
      dynamiczny silnik pozwalajacy na dynamiczna ,ale zarazem oszczedna jazde.Moj
      Micra zawsze spalal okolo 6-u litrow,w trasie czy po miescie.Kocham ten model i
      zamierzam kupic teraz dla zony nowa
      Micre.
    • Gość: Andrzej Re: Nissan Micra/Toyota Yaris a może cos innego? IP: *.chello.pl 16.10.04, 10:30
      Od półtora roku jeżdżę nową micrą i polecam. Mam wersję visa+ 80kM 1,2 litra.
      Po mieście z klimatyzacją pali 8 litrów (niestety jeżdżę w korkach). Pierwszy
      przegląd po 15000 kosztował niecałe 600 złotych, w tym ustawienie zbieżności.
      Mam przejechane prawie 30000 i w aucie nie dzieje się nic. Po prostu wsiadam i
      jadę.
      Micrę kupiłem przypadkiem. To miała być corolla, ale po dwóch wizytach w
      toyocie (Piaseczno i Wolska), gdzie dilerzy nie potrafili odpowiedzieć na
      proste pytania, o ile w ogóle dało się ich jakoś oderwać od komputerów,
      poszedłem do nissana po almerę. Wtedy zobaczyłem ją... To była miłość od
      pierwszej jazdy próbnej i trwa do dziś.
    • Gość: dolphin Re: Nissan Micra/Toyota Yaris a może cos innego? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.10.04, 21:32
      p. Niezdecydowana. otóż na tym forum nie otrzymasz dobrej informacji od
      fachowców, ponieważ na tym forum już chyba wszystkie samochody i modele były i
      najgorsze i najlepsze zarazem, zaczynając od fiatów, DEU a kończąc na
      mercedesach, bmw itp... proponuje żebyś poszłą na jazdę próbną aut w tej klasie
      i zobaczyła co ci poprostu "leży" a ponieważ na wszystkie dostaniesz gwarancję,
      więc tym bardziej twoja obawa powinna zmaleć. popytaj dodatkowo znajomych
      posiadających samochody tej klasy o wrażenia, awaryjność i to dopełni reszty.
      pozdrawiam
    • ghibli Re: Nissan Micra/Toyota Yaris a może cos innego? 17.10.04, 12:20
      polecam Micre duzo ladniejsza i orginalniejsza od bezwyrazowej Toyotki
      teraz Nissan ma fajne promocje wiec mozesz sporo zyskac a Yaris w standardzie
      ma tylko silniczek 1.0 i jest bardzo ubogo wyposazony
      Micra ma min 1.2 i calkiem niezle wyposazenie

Micra jest duzo ladniejsza i przytulniejsza w srodku
      pozdrawiam
              • niknejm Re: Nissan Micra/Toyota Yaris a może cos innego? 18.10.04, 15:12
                ghibli napisał:

> szachu a czy Yaris 1.5 kosztuje do 45 tys zl ????

Nie było takiego kryterium. :-) Okazało się, że Tojka ma w ofercie mocniejszy
                model niż Nissan, więc odwracasz kota ogonem? ;-))

A co do oferty Yarisa 1.5 106KM za 60 kawałków, np. Seat oferuje zbliżone
                (choć trochę słabsze) osiągi dopiero w modelu 1.9TDI, za jedyne 75000zł. A Clio
                w wersji 1.6 16V (trochę słabsze osiągi od Yarisa 1.5 Tsport), doposażony do
                poziomu tegoż Yarisa, kosztuje 63000zł. Nie wspominając o tym, że Clio to
                awaryjny produkt.

I co Ty na to, hę?

Oczywiście jest i Clio Sport 2L 172KM, za jedyne 'od 85000PLN'. Tylko, jak sam
                napisałeś, "za tyle kasy nikt nie kupi takiego malego gowna". ;-))

Pzdr
                Niknejm
                • ghibli znowu pudlo 18.10.04, 16:05
                  spojrz na glowny post i zobacz jaka kwota tam widnieje ??
                  ja widze 45 tys

a o modelu Micry 1.4 napisalem tylko dlatego ze podniosles argument mocy silnika
                  jakoby Tojota w tym przedziale byla lepsza
                  i znowu pudlo

co z tego ze Yaris ma w ofercie nawet silnik 150 KM skoro do tej dyskusji
                  zupelnie nic to nie wnosi

bronisz czegos co jest nie do obrony z uporem godnym lepszej sprawy

bardzo to dziwne - diler tojoty cie finansuje ??
                  • niknejm Re: znowu pudlo 18.10.04, 16:43
                    ghibli napisał:

> spojrz na glowny post i zobacz jaka kwota tam widnieje ??
                    > ja widze 45 tys
                    >
                    > a o modelu Micry 1.4 napisalem tylko dlatego ze podniosles argument mocy
                    > silnika jakoby Tojota w tym przedziale byla lepsza i znowu pudlo

No więc tak: Yaris 1.0 ma osiągi na poziomie Micry 1.2 80KM (w/g danych
                    technicznych producentów), a Yaris 1.3 na poziomie Micry 1.4 88KM.

Najtańszy Yaris 1.0 kosztuje 38600zł, zaś najtańszy 1.3 42600zł.
                    Najtańsza Micra 1.2 80KM kosztuje 45300zł, zaś najtańsza 1.4 88KM 54800zł.

Jak widać, za cenę poniżej 45000zł można kupić Yarisa 1.3 (osiągi na poziomie
                    Micry 1.4), ewentualnie Micrę 1.2 80KM o osiągach na poziomie Yarisa 1.0.
                    A jeśli uprzemy się, że 45000zł i ani grosza więcej... to nie kupisz ŻADNEJ
                    Micry, no chyba że 1.2 65KM o żenujących osiągach (powyżej 16s. do setki).

Jak by nie patrzeć, d... z tyłu. ;-)

> co z tego ze Yaris ma w ofercie nawet silnik 150 KM skoro do tej dyskusji
                    > zupelnie nic to nie wnosi

Patrz powyżej. Jeśli bierzemy pod uwagę limit 45kPLN, Yaris i tak wypada
                    lepiej. Przykro mi :-)

> bronisz czegos co jest nie do obrony z uporem godnym lepszej sprawy

A mi sie wydaje, że to właśnie Ty "bronisz czegos co jest nie do obrony z
                    uporem godnym lepszej sprawy", w świetle przytoczonych przeze mnie
                    argumentów :-)

> bardzo to dziwne - diler tojoty cie finansuje ??

A Ciebie Nissana? ;-) Tak poważnie, to raczej moja małżonka, kupując Tojke,
                    sfinansowała dealera :-(

I jeszcze jedno małe zadanko dla Ciebie. Spróbuj znaleźć autko segmentu B, o
                    poziomie wyposażenia Yarisa Sol 1.0, z automatem (lub skrzynią
                    zautomatyzowaną), i w nizszej cenie niż ten Yaris. Podpowiedź - nie znajdziesz.
                    W podobnej cenie jest co najwyżej Panda (wersja bogato wyposażona, z automatem).

Pzdr
                    Niknejm
                    • ghibli pudlo cz 2 18.10.04, 16:54
                      chyba nie byles na stronie nissana ostatnio
                      na Micre obowiazuje znizka 4200 zl
                      do tego zimowki i radio CD
                      lepsza elastycznosc Micry 1.2 nad Yarisem 1.0 o czym juz pisalem

znowu pudlo

PS
                      zwroc uwage na wyposazenie najtanszych wersji
                      Yaris jest goly i nie ma nawet CZamka i ESzyb

i nawet przy limicie 45 tys kapa tojota to porazka
                      nie wspomne o smutnym wnetrzu
                      a Micre mozna miec z wnetrzem w kolorze "ecru" i to jest wypas a Yaris
                      pozostanie szary jak pustak
                      • niknejm Re: pudlo cz 2 18.10.04, 17:14
                        ghibli napisał:

> chyba nie byles na stronie nissana ostatnio
                        > na Micre obowiazuje znizka 4200 zl

Aha, promocja jest... czyżby Micra słabo sie sprzedawała? ;-)
                        Ale dobrze... co możemy kupić do 45000zł? Dalej co najwyżej Micrę 1.2 80KM. A
                        za te pieniądze kupisz Yarisa 1.3 o wyraźnie lepszych osiągach.

> lepsza elastycznosc Micry 1.2 nad Yarisem 1.0 o czym juz pisalem

1. Skąd te dane?
                        2. A co z Yarisem 1.3? Mieści się w 45000zł, Micra 1.4 88KM już nie.

> znowu pudlo

Fakt, znowu wyszło na moje :-)

> zwroc uwage na wyposazenie najtanszych wersji
                        > Yaris jest goly i nie ma nawet CZamka i ESzyb

Za to Micra na 99% będzie statystycznie bardziej awaryjna. Coś za coś.

> i nawet przy limicie 45 tys kapa tojota to porazka

Dlaczego porażka? Wychodzi raczej na odwrót :-)

> nie wspomne o smutnym wnetrzu
                        > a Micre mozna miec z wnetrzem w kolorze "ecru" i to jest wypas ]

LOL :-)) No tak, wnętrze w kolorze ecru to rzeczywiście 'wypas', hi hi :-)
                        Można przynajmniej kupić normalne, nie wrzaskliwe wnętrze?

A co Ci wyszło z porównania wersji z automatem? Bo mi wyszło, że najtańsza
                        Micra z automatem jest około 5000zł droższa i na dodatek ma żenujące osiągi
                        (prawie 18s. do setki).

Pzdr
                        Niknejm
                        • ghibli pudlo cz 3 18.10.04, 17:28
                          > Aha, promocja jest... czyżby Micra słabo sie sprzedawała? ;-)

Nissan jak widac nie jest sztywny i potrafi obnizyc ceny a nie trwac w najlepsze

> Ale dobrze... co możemy kupić do 45000zł? Dalej co najwyżej Micrę 1.2 80KM. A
                          > za te pieniądze kupisz Yarisa 1.3 o wyraźnie lepszych osiągach.

dobra ale Yaris 1.3 bedzie golu nadal bez ES i CZ o zimowkach i radiu CD nie
                          wspomne to tak dla przykladu reszte wyposazenia mozesz porownac na stronach
                          Nissana

Dane elastycznosci pisalem w watku powyzej

> > zwroc uwage na wyposazenie najtanszych wersji
                          > > Yaris jest goly i nie ma nawet CZamka i ESzyb
                          >
                          > Za to Micra na 99% będzie statystycznie bardziej awaryjna. Coś za coś.

ROTFL - ja o kozie ty o wozie

a co do awaryjnosci - wizjoner jaki czy co ????????

kokor wnetrza w Micrze do wyboru szary albo jasnobezowy/kremowy

• niknejm Re: pudlo cz 3 18.10.04, 18:14
                            ghibli napisał:

> > Ale dobrze... co możemy kupić do 45000zł? Dalej co najwyżej Micrę 1.2 80K
                            > > M. A
                            > > za te pieniądze kupisz Yarisa 1.3 o wyraźnie lepszych osiągach.
                            >
                            > dobra ale Yaris 1.3 bedzie golu nadal bez ES i CZ o zimowkach i radiu CD nie
                            > wspomne to tak dla przykladu reszte wyposazenia mozesz porownac na stronach
                            > Nissana

OK, wyszło mi, że Yaris Sol 1.0 MMT (odpowiednik Micra Visia + A/T 1.2 80KM), i
                            wspomniana Mocra... kosztują tyle samo (+/- 100zł), czyli około 47kPLN. :-))
                            Pamiętajmy, że promocja Nissana trwa tylko do końca października.

Natomiast Yaris Sol 1.0 z automatem ma wyraźnie lepsze osiągi niż Micra 1.2 A/T.
                            Nie ma natomiast w ofercie wersji Yaris 1.0 Sol z manualem (byłaby tańsza o
                            około 1500zł w porównaniu do MMT, ale nie jest oferowana).

> Dane elastycznosci pisalem w watku powyzej

Nie znalazłem. Daj prosze linka.

> > Za to Micra na 99% będzie statystycznie bardziej awaryjna. Coś za coś.
                            >
                            > ROTFL - ja o kozie ty o wozie
                            >
                            > a co do awaryjnosci - wizjoner jaki czy co ????????

Mówiłem juz, jakie przesłanki wskazują, że nowa Micra bedzie nie lepsza pod
                            wzgledem awaryjności od starej. IMHO są to mocne przesłanki.

> kokor wnetrza w Micrze do wyboru szary albo jasnobezowy/kremowy

I Bogu dzięki, że jest i szary. Nie cierpię 'odpustowego' designu.

Pzdr
                            Niknejm
                            • ghibli Re: pudlo cz 4 18.10.04, 18:47
                              dlaczego bierzesz pod uwage wogole auta z automatami

watek jest o autach do 45 tys wiec po co te automaty
                              zdaje sobie sprawe ze patrzysz przez swoj pryzmat bo masz taki model
                              ale skupmy sie na manualu

przeslanki to nie fakty
                              a mnie interesuja tylko fakty
                              wiec na awaryjnosc Micry nie mozna na razie nic powiedziec

jesli chodzi o elastycznosc to moment w Micrze 1.2 wynosi 110Nm (wersje 65KM i
                              80KM)przy 3600 obr/min wobec 90Nm w yaris 1.0 przy 4100 obr/min
                              a wiadomo ze to auto miejskie wiec w Micrze rzadziej zajdzie potrzeba redukcji
                              co bedzie wygodniejsze w miescie gdzie przysp do setki ma niewielkie znaczenie

jedyna przewaga Yarisa to nieco mniejsze spalanie ale wszystko zalezy od stylu
                              jazdy i odleglosci czy silnik zdazy sie rozgrzac

zeby nie bylo ze bronie zaciekle Nissana (ale lubie obiektywizm) to powiem ze
                              ja i tak kupilbym najlepsza wersje Hyundaia Getz albo Suzuki Ignis a za reszte
                              wybral sie na wakacje :-)
                              • niknejm Re: pudlo cz 4 19.10.04, 13:37
                                ghibli napisał:

> dlaczego bierzesz pod uwage wogole auta z automatami
                                >
                                > watek jest o autach do 45 tys wiec po co te automaty
                                > zdaje sobie sprawe ze patrzysz przez swoj pryzmat bo masz taki model
                                > ale skupmy sie na manualu

Przez pryzmat małżonki. Poza tym takie autka (miejskie) coraz częściej kupowane
                                są z automatami właśnie. Dla wygody w korkach.
                                A Toyota akurat nie oferuje 1.0 Sol z manualem (dziwne, lecz prawdziwe). To
                                jednak nie rzutuje, bo oprócz trybu manualnego jest i sekwencyjny, ręczny.
                                Fakt, że promocyjny Nissan z manualem w wersji 1.2 Visia + jest trochę tańszy
                                niz Yaris Sol 1.0 z automatem.
                                Co do elastyczności - jestem skłonny się zgodzić. Natomiast skrzynia
                                sekwencyjna z trybem zautomatyzowanym sama dba (w trybie kickdown) o optymalne
                                przełożenie - to dla leniuchów.

> przeslanki to nie fakty a mnie interesuja tylko fakty

Dobrze. Zatem poprzedni model Micry był ponad dwukrotnie bardziej usterkowy.
                                Czekamy na rezultaty nowego.

> jedyna przewaga Yarisa to nieco mniejsze spalanie ale wszystko zalezy od
                                > stylu jazdy i odleglosci czy silnik zdazy sie rozgrzac

To znaczy, że w Micrze rozgrzewa się natychmiastowo?
                                Jeśli styl jazdy i odległości sa takie same, Yaris pali mniej. I tyle.

> zeby nie bylo ze bronie zaciekle Nissana (ale lubie obiektywizm) to powiem ze
                                > ja i tak kupilbym najlepsza wersje Hyundaia Getz albo Suzuki Ignis a za
                                > reszte wybral sie na wakacje :-)

Dla siebie kupiłem Honde, bo jeździ lepiej od porównywalnych Toyot, a też jest
                                niezawodna.
                                Ale nie lubię, jak ktoś opowiada, że Yaris to szit, a Micra super, bo IMHO
                                samochody te są co najmniej na tym samym poziomie. Pod pewnymi względami Yaris
                                góruje, pod innymi Micra.

Pzdr
                                Niknejm
          • Gość: OK Re: Nissan Micra/Toyota Yaris a może cos innego? IP: 213.199.243.* 18.10.04, 16:03
            ghibli napisał:

> kolejny "znafca" pisze to co mu pasuje
            >
            > nijak nie udowodnisz wyzszosci Yarisa bo jest po prostu marny

nic nie chce udowodnic ,ale pisanie ,ze w "standardzie" jest tylko 1.0 mija sie
            z prawda

> a Micra 1.4 88KM to gdzie ?

niby co gdzie ?
            porownujesz z Yarisem 1.0 ?
            Ok nawet tu np. przyspieszenie do 100 niewiele sie rozni
            a Micra1.2 ( 13.9 s) dostaje baty
            Yaris 1.3 87 KM ( tez mniej )i Micra 1.4 wymieka
            mozna tez (w Twoim stylu ) porownac Yarisa 1.5 z Micra 1.4
            i kto tu cos probuje udowadniac ?
            • ghibli Re: Nissan Micra/Toyota Yaris a może cos innego? 18.10.04, 16:39
              Micra 1.2 ma do 100 13,9 wiec 0,2 s na korzysc Yarisa to tylko glupek moze
              podniesc taki argument bo tyle wynosi blad pomiaru
              Moment obrotowy
              Yaris 1.0 ma 90Nm a Micra 1.2 ma 110Nm (i to przy nizszych obrotach)

a co do wersji 1.4 to Micra ma 11.9 s a Yaris 1.3 12.1 s wiec tez mozna
              powiedziec ze Yaris to mul

i co chcesz udowodnic

ile razy to pisac ze Yaris zupelnie odstaje od Micry i to na niekorzysc

Micra ma wiekszy rozstaw osi w standardzie kola 14" el szyby itd itd
                • ghibli Re: Nissan Micra/Toyota Yaris a może cos innego? 18.10.04, 17:37
                  drugie - mam w 1.3 87KM Terra ( 895 kg - 10.3kg/KM) - podane 10.2 s

LOL

na stronie firmowej tojoty jest podane Yaris 1.3 do 100 km/h 12.1s
                  mozesz napisac nawet ze ma ponizej 10 to nic nie zmieni - LOL

wiec nie osmieszaj sie

chcesz sprawdzic:

www.toyota.katowice.pl/dex?id=113&item=4
                    • etom Re: Nissan Micra/Toyota Yaris a może cos innego? 18.10.04, 19:20
                      niknejm napisał:

> Ghibli ma rację. 1.0 - 13.6, 1.3 - 12.1.

To zalezy od masy , te sa rozne dla kazdej wersjii a Toyota podaje tylko jedna
                      wartosc !!!
                      Jak kupowalem w 1999r Yarisa 1.0 to podawali od 12s - 13.6s no i mial 68 KM.
                      Przy kupnie 1.3 pytalem sie dealera jak to mozliwe ,ze moc prawie o 30%
                      wieksza ,samochod niewiele ciezszy ( 840 /895 )a przyspieszenie prawie to samo
                      (12.1s).Stwierdzil ,ze teraz podaja tylko przyspieszenie dla najciezszej wersji
                      i ze ( w moim przypadku ) bedzie ok 10.5 s.
                      Sprawdzalem pare razy i min. mialem 10.3s max. 11.1s
                      Zreszta stosunek mocy do masy wskazywalby na raczej nizsze czasy
                      przyspieszen,no i 100km/h Yaris1.3 osiaga na 2 biegu.
                      • gruman Re: Nissan Micra/Toyota Yaris a może cos innego? 17.11.04, 20:07
                        Czy ta kobiet, ktorej doradzacie co kupić będzie jezdzic tym samochodem po miescie czy moze brac udzial w wyscigach rownoleglych? Co to ma za znaczenie sekunda w ta czy tamta zwlaszcza ze gdy kupowalem swojego Yarka w 2002 r to w katalogu pisali ze przyspiesza (1,0) w 11,9 rok pozniej bylo chyba 13,9. Faktem jest ze znajomy z Punto 1,2 8V gdy dalem mu sie przejechac stwierdzil ze jest chyba troche zrywniejszy. Mnie to nic nie obchodzi, obo sa niezle, Micra nowsza a wiec swiezsza, czy ta stylistyka przetrwa probe czasu zobaczymy, natomias Yaris starzeje sie z godnoscia. Ja radzilby poczekac na Colta 3d lub Suzuki Swift i wtedy zdecydowac, zwlaszcza ze zacznie sie nowy roczek.
                        Pozdr.
      • Gość: matimat1 Re: Nissan Micra IP: 213.241.73.* 18.10.04, 10:57
        A ja bym polecał Citroena C3. Mam go już jakiś czas i jestem bardzo zadowolony.
        Ładny wygląd, przestronne wnętrze (większe niż yaris czy micra bo nad nimi też
        myślałem). Większy od nich także bagażnik. Jeden z największych w klasie, tylko
        jazz ma większy bagażnik. Ładne wnętrze nie takie smutne i szare jak w
        japońcach. No i teraz najważniejsze to że jest super promocja. Za 46 tys zł
        można kupić C3 1.4 z czterema poduszkami, ABS+EBD+BAS, elektryczne szyby,
        centralny zamek na pilota, halogeny, komputer i klimatyzacja + wiele bajerów
        które to autko ma w standardzie. Bardzo polecam.
      • niknejm Re: Nissan Micra 18.10.04, 11:35
        Gość portalu: agaton napisał(a):

> Oczywiscie, ze Micra.
        > Niknejm w tym watku pieprzy jak polamany - same durne bzdety, jeszcze nigdy
        > nie
        > czytalem tylu idiotyzmow napisanych przez 1 osobe. Niknejm, chlopie daj se
        > siana i spadaj na bambus.

A z czym się szacowny dyskutant nie zgadza?
        Bo napisać 'jesteś głupi' potrafi nawet sześciolatek. ;-))

Pzdr
        Niknejm
          • niknejm Re: Nissan Micra 19.10.04, 14:10

> Jedna kompletna bzdura, Renault nie ma nawet pakietu kontrolnego (50%+1)akcji
            > w Nissanie.

Ma 44%. I jako właściciel największego pakietu de facto kontroluje Nissana.

W dzisiejszym świecie wielkich korporacji często wystarczy mieć i 20%, żeby de
            facto robić, co dusza zapragnie w danej spółce, zwł. jeśli akcjonariat jest
            rozproszony.

Pzdr
            Niknejm
            • Gość: agaton Re: Akcje IP: *.acn.waw.pl 19.10.04, 18:20
              Dziad swoje, baba swoje. Niech, majac 44%, ma najwiekszy pakiet, ale do pakietu
              KONTROLNEGO brak caly czas 6% i jednego glosu -> de facto NIE kontroluje
              Nissana. Szkoda mi mojego czasu na wyjasnianie Panu podstaw, ale moge dac Panu
              rade na przyszlosc: nie wiesz to nie mów, inaczej bedziesz gadal bzdury Panie
              niknejm.
              • niknejm Re: Akcje 20.10.04, 10:26

> Dziad swoje, baba swoje. Niech, majac 44%, ma najwiekszy pakiet, ale do
                > pakietu
                > KONTROLNEGO brak caly czas 6% i jednego glosu -> de facto NIE kontroluje

Na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy głosuje się akcjami. Jeśli jest jakaś
                decyzja do podjęcia, 44% akcji należących do Renault w 99% przypadków pozwoli
                tą decyzję przeforsować. Dlaczego? Dlatego, że wielu drobnych akcjonariuszy w
                ogóle nie pojawia się na zgromadzeniu, a część z nich może głosować zgodnie z
                głosem Renault. W rezultacie, jeśli w głosowaniu bierze udział np. 70% akcji,
                44% Renault to więcej niż wystarczający pakiet, by kontrolować to, co się w
                Nissanie dzieje. Drobni akcjonariusze, niezadowoleni z obrotu sprawy, mogą co
                najwyżej złożyć sprawę do sądu, argumentując, że akcjonariusz dominujący (tu:
                Renault) działa na szkodę spółki. Ale trzeba to jeszcze w sądzie udowodnić
                (działanie na szkodę spółki).
                Oczywiście może pojawić się drugi mocny akcjonariusz, który spróbuje skupić np.
                51% i odebrać Renault kontrolę nad Nissanem. Tyle, że prawdopodobieństwo czegoś
                takiego jest bardzo małe. Wymagałoby to ogromnego kapitału i szeroko
                zakrojonych działań związanych ze skupem akcji z rąk pozostałych akcjonariuszy.
                Renault byłoby w stanie szybko zareagować i dokupić beakujące kilka % szybciej
                niż potencjalny 'przeciwnik'. Jasne?

Sięgnij proszę do podstawowych podręczników zarządzania, jest tam trochę o tym.
                W praktyce, w świecie dużych korporacji i przy rozproszonym akcjonariacie, 20%
                akcji juz pozwala spokojnie kontrolować firmę.

Pzdr
                Niknejm
                  • niknejm Re: Akcje 22.10.04, 12:14
                    Jak na sześciolatka przystało... :-) Argumenty w stylu 'gópi jesteś' ;-)))
                    Najpierw zajrzyj do literatury na ten temat... 'znafco' :-)

Pzdr
                    Niknejm
                    • niknejm Przykłady 22.10.04, 13:09
                      www.comprze.com.pl/?h=press_room&t=1&s=cw_2004_09_20
                      "Po zakończeniu nowej emisji akcji i przejęciu części z nich przez Softbank,
                      Adam Góral nadal będzie miał kontrolę nad spółką, jako jej inwestor
                      strategiczny z pakietem ponad 42% akcji".

www.pfcg.org.pl/article/2704_Corporate_Governance_dla_rozwoju_Polski.htm
                      Szczególnie polecam fragment zatytułowany 'Hipoteza 4'.

www.nik.gov.pl/wyniki_kontroli/dokumenty/2004164.doc
                      "W prywatyzacji PLL LOT S.A. uznano pozycję SAirGroup, jako inwestora
                      strategicznego, zachowującego aktywny wpływ na proces restrukturyzacji i
                      zarządzania Spółką mimo posiadania mniejszościowego pakietu akcji."

zeus.polsl.gliwice.pl/~kazman/dane/mikro_makro/wyklady.doc
                      "Z ilością akcji wiąże się tzw. kontrolny pakiet akcji. Jest to ilość akcji
                      skupiona w jednej ręce, która pozwala obalić pozostałych akcjonariuszy. Teoria
                      przedstawia 50+1% głosów. Praktyka współczesnych spółek wygląda zupełnie
                      inaczej."

www.tp-ir.pl/files/pl/reports/2003/Skonsolidowany_Raport_2_kwartal_2003_IFRS_TP.pdf
                      "Sprawowanie znaczącej kontroli ma miejsce również wtedy, gdy jednostka
                      dominująca posiada połowę lub mniej niż połowę liczby głosów w danej spółce,
                      jednakże ma prawo mianowania i usuwania większości członków zarządu lub organów
                      nadzorczych, dysponuje większością głosów na posiedzeniach zarządu lub organów
                      nadzorczych lub ma możliwość wpływania na politykę finansową i operacyjną danej
                      spółki."

To tylko kilka przykładów na to, że można miec decydujący wpływ na spółkę i
                      kontrolować jej działanie, mimo nie posiadania ponad 50% akcji.

Polecam szczególnie biblioteke UW :-)
                      Na przyszłość, zanim kogoś zmieszasz z błotem, zastanów się chwilę, OK?

Pzdr
                      Niknejm
                      • niknejm Dodatkowy drobny cytacik 22.10.04, 13:14
                        "Jako jeden z nielicznych dziennikarzy mogłem porozmawiać w Paryżu z Carlosem
                        Ghosnem. Prezesem Nissana, który wysłany przez Renault przemienił spółkę z
                        finansowego nieudacznika w bardzo zyskownego gracza."
                        auto.gazeta.pl/auto/1,48316,2347260.html
                        Ale oczywiście Renault w żadnym stopniu na Nissana nie wpływa, he he :-)

Pzdr
                        Niknejm
                      • Gość: agaton Re: Przykłady IP: *.acn.waw.pl 23.10.04, 13:48
                        Juz nie wiem jak Ci to wytlumaczyc głąbie jeden: kontrolny pakiet akcji i
                        decydyjący głos akcjonariusza mniejszosciowego są to 2 rozne przypadki,
                        oczywiscie ze mozna "kierowac" firma posiadajac 1 akcje albo nie miec nic do
                        gadania majac 99.9%.
                        Ale nie o tym mowa durniu. - wg ciebie "nissan jest francuski" - I to jest ta
                        glupota, ktora nie tylko ty niedoinformowany krzykaczu lansujesz i jeszcze
                        szczekasz - paszoł won kundlu i milcz jak nie wiesz. Jest to moja ostatnia
                        wypowiedz na ten temat, w dupie mam twoje wywody bo są nie na temat - Amen.
                        • niknejm Re: Przykłady 26.10.04, 09:49

> Juz nie wiem jak Ci to wytlumaczyc głąbie jeden: kontrolny pakiet akcji i
                          > decydyjący głos akcjonariusza mniejszosciowego są to 2 rozne przypadki,

Zauważ, że to Ty raczyłeś rozpocząć dyskusję o pojęciu pakietu kontrolnego.
                          Ja napisałem tylko, że Renault kontroluje sytuację w Nissanie, no ale Ty wiesz
                          lepiej co ja napisałem, prawda? ;-)

> Ale nie o tym mowa durniu. - wg ciebie "nissan jest francuski" -

Bo już de facto jest. Renault włożyło swojego prezesa do Nissana i podejmuje
                          strategiczne decyzje dotyczące np. palety modeli.

> I to jest ta
                          > glupota, ktora nie tylko ty niedoinformowany krzykaczu lansujesz i jeszcze
                          > szczekasz - paszoł won kundlu i milcz jak nie wiesz. Jest to moja ostatnia
                          > wypowiedz na ten temat, w dupie mam twoje wywody bo są nie na temat - Amen.

No comments, uspokój się trochę, bo Ci żyłka pęknie :-)

Pzdr
                          Niknejm
                          • Gość: mask Re: Przykłady IP: *.met.pl 06.11.04, 00:42
                            Drogi Niknejmie,
                            To nie ma w tym wypadku znczenia, że pojawienie się Francuzów w zarządzie
                            Nissana FAKTYCZNIE dało tą OCZEKIWANĄ nową krew w skostniałe struktury na
                            Ginza, Tokyo. Teraz wszyscy wiedzą,że ża nowa miotła zrobiła dużow
                            dobrego.Ważne jest,ze Nisan dobrze się teraz kojaży. Mi przynajminiej. nie wiem
                            dlaczego Twoja żona jeszcze nie powiedziała "Kupiłam Yarisa BO TAK mi się
                            podabało i koniec i kropka. Całe to pieprzenie o walorach w przypadku tej
                            Użytkowniczki nie ma znaczenia (chyba ,że tez jest takim argumentowym
                            zapaśnikiem-nie-do-zbicia-jak-Kolega. Toyoya wygrała marketingiem, w który
                            władowła niezłą kase bubu. .. ich kasa ..Ich startegia .. szacunek. niemniej
                            jednak jednowoż.. ma prawo niektórym wydawać się samochód z roku 1999
                            nieco "out of date" ale Tobie udało sie Starą przekonać.. OK. Powiedz Czy ONA
                            SAMA ma jakieś zdanie?
              • Gość: zgryzliwy nie ucz ojca dzieci robic IP: 213.199.243.* 22.10.04, 14:11

> Dziad swoje, baba swoje. Niech, majac 44%, ma najwiekszy pakiet, ale do
                > pakietu KONTROLNEGO brak caly czas 6% i jednego glosu -> de facto NIE
                > kontroluje Nissana.

de facto kontroluje mimo,ze nie ma "pakietu KONTROLNEGO"

> Szkoda mi mojego czasu na wyjasnianie Panu podstaw, ale
                > moge dac Panu rade na przyszlosc: nie wiesz to nie mów,...

nie ucz ojca dzieci robic
              • topol Re: Akcje 14.02.05, 11:45

> Dziad swoje, baba swoje. Niech, majac 44%, ma najwiekszy pakiet,

i JEST to pakiet kontrolny, ponieważ pozwala kontrolować firmę

ale do pakietu
                >
                > KONTROLNEGO brak caly czas 6% i jednego glosu ->

A to to jest pakiet większościowy.

de facto NIE kontroluje
                > Nissana. Szkoda mi mojego czasu na wyjasnianie Panu podstaw, ale moge dac
                Panu
                > rade na przyszlosc: nie wiesz to nie mów, inaczej bedziesz gadal bzdury Panie
                > niknejm.
    • Gość: matimat1 Re: Nissan Micra/Toyota Yaris a może cos innego? IP: 213.241.73.* 18.10.04, 10:57
      A ja bym polecał Citroena C3. Mam go już jakiś czas i jestem bardzo zadowolony.
      Ładny wygląd, przestronne wnętrze (większe niż yaris czy micra bo nad nimi też
      myślałem). Większy od nich także bagażnik. Jeden z największych w klasie, tylko
      jazz ma większy bagażnik. Ładne wnętrze nie takie smutne i szare jak w
      japońcach. No i teraz najważniejsze to że jest super promocja. Za 46 tys zł
      można kupić C3 1.4 z czterema poduszkami, ABS+EBD+BAS, elektryczne szyby,
      centralny zamek na pilota, halogeny, komputer i klimatyzacja + wiele bajerów
      które to autko ma w standardzie. Bardzo polecam.
    • koljax Re: Nissan Micra/Toyota Yaris a może cos innego? 18.10.04, 12:41
      W tym segmencie najbardziej wyrozniają sie Micra i C3 (no i jeszcze nowy
      garbus - ale to inna polka cenowa). Reszta jest malo efektowna - "na jedno
      kopyto". Ja bym wybral Micre. Tak przy okazji, Micra byla od wielu lat skladana
      w GB a nie we Francji, ale rozumiem ze to jest teraz Renault - niestety.
      Pozdrawiam.
      • niknejm Re: Nissan Micra/Toyota Yaris a może cos innego? 19.10.04, 16:42
        Gość portalu: Kamil napisał(a):

> Kup opla astra II 3 d. Fakt samochod nie najmlodszy ale o klase wyzej od
        > yariski czy mikry. A jak chcesz jezdzic ekonomicznie to zaloz gaz i gotowe ,
        > prosta decyzja.

Niegłupi pomysł. Trzeba tylko wziąć pod uwagę, że Opel jest około dwukrotnie
        bardziej usterkowy niz Yaris.
        Ja po doświadczeniach z kilkoma Oplami juz więcej Opla nie kupię, ale może
        autor wątku będzie miał więcej szczęścia.

Pzdr
        Niknejm
          • niknejm Re: Nissan Micra/Toyota Yaris a może cos innego? 19.10.04, 17:27
            Ja 'się wkręciłem' w zupełnie inny samochód. Przedstawiam tylko pewne za i
            przeciw, które mogą być pomocne założycielowi wątku. Jeśli nie masz nic do
            powiedzenia na temat o którym rozmawiamy, to może lepiej zamilknij?

Co do niemieckich statystyk, rzekomo nie pasujących do naszego rynku - jak
            wiadomo, Yaris sprzedawany w PL i w DE to dwa zupełnie różne samochody (choć
            zjechały z jednej linii produkcyjnej, ale to szczegół ;-))) Osobiście
            statystyki zgodziły mi się świetnie z doświadczeniem osobistym. W/g tych
            statystyk Ople i Fiaty wypadają tak sobie. I rzeczywiście. Miałem z nimi
            problemy. A z Hondą (odpukać) - jest OK.

Pzdr
            Niknejm
              • Gość: zgryzliwy Re: Nissan Micra/Toyota Yaris a może cos innego? IP: 213.199.243.* 19.10.04, 19:44
                Gość portalu: trend napisał(a):

> to nie głos w watku- to uwaga do ciebie
                >
                > czy tuv i adac podaja parametr- ułomnosc osób slepo korzystajacych z ich
                > wyników (w procentach mierzona oczywiscie, w stosunku do osob które nie
                > korzystaja)?
                > czy robisz sie mokry gdy czytasz najnowsze wyniki w poszczególnych grupach
                > wiekowych i segmentach?

he he ,masz bryke z ostatnich miejsc tych rankingow ?
                no i moglbys tu podac zrodla - te lepsze i bardziej wiarygodne - przy
                analizowaniu ktorych "nie robisz sie mokry"
                • niknejm Re: Nissan Micra/Toyota Yaris a może cos innego? 20.10.04, 09:57
                  Gość portalu: zgryzliwy napisał(a):

> he he ,masz bryke z ostatnich miejsc tych rankingow ?
                  > no i moglbys tu podac zrodla - te lepsze i bardziej wiarygodne - przy
                  > analizowaniu ktorych "nie robisz sie mokry"

Trend wie lepiej. Swoje doświadczenia opiera na oszałamiającej próbce
                  statystycznej jednego egzemplarza, he he.

Pzdr
                  Niknejm
    • Gość: Grześ Re: Nissan Micra/Toyota Yaris a może cos innego? IP: *.bielsko.cvx.ppp.tpnet.pl 20.10.04, 01:37
      Skodę FabiE. Fajne autko. Dobrze wypasione i niedrogie ( sedan - rabat 6000 zł )
      Wygląd - taki sobie.
      Większe od tych kurdupli i wygodniejsze.
      Prestiż? Wiem na pewno, że tak często się nie psuje ( należy brać polskie
      warunki - drogi, benzyna itd. )
      Pochodź po salonach i popytaj.
      Jeszcze Fiat Punto - w tej cenie pełny wypas z klimatyzacją ( podobnie w
      Skodzie ).
      Pozdrowienia dla wszystkich antyskodziarzy.
    • jo.pit Re: Nissan Micra/Toyota Yaris a może cos innego? 28.10.04, 21:48
      A może Hyundai Getz. Zalety -zmieścisz się w cenie razem z instalacją LPG
      założona w serwisie bez utraty gwarancji. Gwarancja 3letnia nawet na instalację
      LPG.Silnik dość dynamiczny 82kM 1,3 litra. Zaskakująco dużo miejsca w środku,
      niezła deska rozdzielcza. Jeżdżę nim od czerwca, 10000km bez zastrzeżeń.Pali
      około 7,5 litra gazu na 100 km.Dużą zaletą tego autka jest jego mała
      popularność i nie ma wzięcia u złodzieji. (Poprzednio miałem Fabię, która mi
      ukradli na części.)Nawet kołpaki ma przykrecane śrubami kół, więc nie ma
      zmartwienia, że Ci ukradną. Z wad -trochę mały bagażnik 254 litry i głośny
      silnik powyżej 120km/h. brak kontrolki zapalonych świateł mijania(tu trochę
      koreańczycy przesadili). Myślę, że to dobra propozycja za taką cenę.Teraz
      dilerzy mają promocje i jeszcze można wytargowąć CD, alarm, odcięcie zapłonu itp
      Pozdrawia i życzę udanego wyboru i satysfakcji z jazdy.
    • niknejm Przykład na 'obsuwę' Nissana... 17.11.04, 16:08
      ...po tym, jak Renault zaczęło tam kontrolować sytuację:
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=20&w=17669988&a=17735588
      I link do statystyk ADAC:
      www.oeamtc.at/netautor/na_pro/appl/na_professional/parse.php3?mlay_id=1000600&mdoc_id=1098302&bild=2#

Im Almera starsza, tym lepsza. Po tym, jak Renault zaczęło się wtrącać -
      potężna obsuwa.

To samo dotyczy Primery.

Dane dla Micry (poprzedni model) nie są w pełni jednoznaczne, ale też widać
      tendencję do przesuwania sie w 'żółte' rejony.

Pzdr
      Niknejm
      • gruman Zastanow sie na Honde Jazz 17.11.04, 20:25
        Jezli chcesz kupic japonski samochod to najlepiej zeby byl tam wyprodukowany.
        Aktualnie naslabsza wersja Jazza jest chyba w zasiegu. Chlopcy obnizyli cene i od razu widac efekty w postaci zwiekszonej sprzedazy, choc boje sie ze to harce przed wprowadzeniem nowego modelu. Aktualnie chyma fajna propozycja image marki, duzy kufer , fajna mordka. A ja mam Yarisa i gdybym wam powiedzial ile razy bylem w serwisie to byscie nie uwierzyli. A Yaris francuzki jest i to niestety czuc i slychac Przeglady Ipo15000 - 420zł, IIpo30000 - 690., IIIpo45000 - 510. Duzy plus łańcuch rozrządu.
        • niknejm Re: Zastanow sie na Honde Jazz 18.11.04, 10:56
          Taki miała dylemat moja żona - Yaris vs Jazz. Ja jestem miłośnikiem Hondy, ale
          wtedy (marzec) dealerzy nie wiedzieli kiedy będzie nowa dostawa Jazzów, ile
          będą kosztować w jakich konfiguracjach, czy będzie automat i za ile. Nie było
          nawet egzemplarzy testowych. W rezultacie żona udała sie do Toyoty, wykonała
          jazdę próbną wersją, która byliśmy zainteresowani i po tygodniu wyjechała nowym
          Yarisem z automatem. Po tych kilku miesiacach jest b. zadowolona z wyboru.

A jak się potem okazało, automatu w ofercie Jazza nie ma na rynek PL.

Natomiast zalety Jazza to lepsza dynamika, wieksze wnętrze, ciekawe możliwości
          aranżacji wnętrza, produkcja w JP. Ciekawy samochód, dla wielu osób na pewno
          wybór lepszy niż Yaris.

Pzdr
          Niknejm
          • jaro_ss Re: Zastanow sie na Honde Jazz 14.02.05, 11:43
            Jak nie Fabie - to też polecam Jazza, milutki i lepiej wykończony niż Yariska,
            Mikra się chyba już designem przejadła, i tak nie pobije sentymentu do VW
            garbuska (Ex KdF), a Getz ma tragiczną trakcję, to jest: kiepsko się go
            prowadzi....

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka