Dodaj do ulubionych

Skoda Scala - pierwsza wg mnie ładna Skoda, ale...

10.04.19, 19:50
Zwłaszcza tył jest bardzo zgrabny, trochę przypomina V40, ale widzę, że oni plasują ją w tym samym segmencie co Octavia (C) i do tego wyceniają podobnie (minimalnie taniej). O co chodzi? Może chcą rozwiązać problem z tym, że Octavię chętnie kupują floty, ale klienci indywidualni sięgają do innych marek po "krótkiego" hatchbacka i teraz chcą ich odzyskać?
Obserwuj wątek
    • dodekanezowiec Re: Skoda Scala - pierwsza wg mnie ładna Skoda, a 10.04.19, 19:57
      Po mojemu jedyna dość ładna skoda to dotychczas Fabia jedynka. Wyglądała wówczas lepiej niż polo. Potem VW się przestraszył że ludzie będą skody chętniej niż volkswagena kupować i te skody to wygladem nie powalały. Scala nawet fajna ale też trochę za bardzo rapida przypomina. Natomiast kodiaq i karoq ma mój gust świetnie. Superb tez. Do octavii nigdy nie palalem miloscia :) Ciekawe jak na żywo będzie się prezentował kamiq.
    • vogon.jeltz Re: Skoda Scala - pierwsza wg mnie ładna Skoda, a 11.04.19, 10:15
      > Może chcą rozwiązać problem z tym, że Octavię chętnie kupują floty, ale klienci indywidualni
      > sięgają do innych marek po "krótkiego" hatchbacka i teraz chcą ich odzyskać?

Nie sądzę, by kiedykolwiek ich stracili. Jak ktoś nie chce Octavii, tylko krótkiego hatchbacka, to kupuje VW Golfa. Jeśli planuje zakup czegoś spoza gamy VAG, to Scala nie pomoże.
    • fabiedak Re: Skoda Scala - pierwsza wg mnie ładna Skoda, a 11.04.19, 13:34
      Stawiałbym na zaplanowane (wszak nowa debiutuje w tym roku) "przeniesienie" Octavii w katalogu Skody bliżej "prawdziwego" segmentu D. W końcu Scala to auto na (rozciągniętej, ale jednak) płycie stosowanej w typowych modelach klasy B koncernu VW (Polo, Ibiza). Octavia podrożeje, na jej tle Scala okaże się autem dość atrakcyjnie wycenionym. Pozostaje tu oczywiście pytanie, czy konkurencja nie odbierze Skodzie potencjalnych klientów. Za cenę Scali można już spróbować znaleźć coś uznawane go za pełnoprawny kompakt w ofertach innych marek.

BTW Ciekawe, jak - w porównaniu zarówno z odchodzącym Rapidem z jednej i Octavią z drugiej strony - wyglądają w Scali kwestie szeroko rozumianego komfortu i poczucia "dopieszczenia" pasażerów: jakości użytych materiałów, wyciszenia, etc. Rapid był pod tym względem (stylistycznie w sumie też) niczym więcej, jak Fabią na sterydach. Niby linie kokpitu były podobne do tych w Octavii, ale tworzywa twarde, jak w Fabii. A to, co jeszcze uchodzi w budżetowym aucie zaliczanym do typowej klasy B, to już w pojeździe pozycjonowanym przez marketing firmy jako "prawie (albo i nie "prawie") kompakt" - nie bardzo. Rapid mógł więc udawać auto klasy C tylko do pierwszego bliższego kontaktu z nim. Ciekawe, czy w przypadku Scali poprawiono te kwestie na tyle, by "user experience" nie odbiegało odczuwalnie od analogicznych odczuć w Focusie czy innym Civicu, czy nadal Skoda stawia na swego rodzaju grę pozorów.
      • schweppes1 Re: Skoda Scala - pierwsza wg mnie ładna Skoda, a 11.04.19, 15:19
        Muszę szczerze przyznać, że ja w Rapidzie czułem się podobnie jak w poprzedniej Octavii 2 (są podobne wymiarowo), a najbardziej zaskoczyło mnie to, że fotele w średniej wersji Rapida były wygodniejsze niż w O2 Elegance. Skoda robi sprytne manewry polegające na rozdmuchiwaniu i rozciąganiu samochodów bazujących na płytach podłogowych zwykłych "bąbli", przez co oferuje "prawie tyle" co segment wyżej, w cenie segmentu niżej. Do codziennego użytkowania dla 4-osobowej rodziny rapid liftback jest wg mnie czymś w 100% wystarczającym, patrząc czysto pragmatycznie (ogromny bagażnik), a cena przystępna jak na warunki polskie.
        • gzesiolek Re: Skoda Scala - pierwsza wg mnie ładna Skoda, a 13.04.19, 14:34
          Rapid był ok jak dali rabaty, że za 60k PLN było 1.4TSI z DSG z dobrym wyposażeniem. Wtedy jakbym miał z rynku wybierać auto za tą kasę nawet bym się nie zastanawiał. Cennikowo był za drogi w stosunku do Octavii... Nie mówiąc o konkurencji... Wnętrze wielkosciowo mnie w Rapidzie zaskoczyło bo z zewnątrz na żywo było wyraźnie widać że to B+. A w środku poza plastikami z Fabii, rzeczywiście było prawie jak w Octavii 2. A co do Scali to ja tej przepaści w stosunku do innych aut tej marki nie widzę... może tylko to, że nie ma paskudnie dzielonych świateł.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka