Dodaj do ulubionych

masz quba prezent mały zus dla każdego od 2020

30.12.19, 20:47
bo narzekałeś że wysoki ZUS mamy...idź się zapisz i nie marudź :)

poradnikprzedsiebiorcy.pl/-maly-zus-jak-rozliczac-skladki-od-dochodu
Obserwuj wątek
        • qqbek Re: masz quba prezent mały zus dla każdego od 202 30.12.19, 23:36
          Ale ty tępy jesteś.
          120 przychodu to nie 120 dochodu.
          Z dochodem mieszczę się (trzeba było się postarać i kupić sobie drogi prezent urodzinowy, ale zawsze) w pierwszym progu, taki jestem kurwa bogaty.

Ja to zresztą ewenement.
          Ponad połowa mojego przychodu to dochód.
          Pomyśl o właścicielu małego sklepiku, co ma 600.000 przychodu, 5% kosztów stałych i zmiennych (w relacji do przychodów) i 10-15% marży i... ponad połowę swojego dochodu oddaje ZUS i US. Ten to się zapewne cieszy na ten piękny i wydumany próg 120 tysięcy złotych, bo zamiast oddawać 1200 będzie oddawał od lutego 1400 ze swojej krwawicy.

--
          Jestem Lubelakiem, to podobno nieuleczalne. Może dlatego, że nikt się z tego leczyć nie chce.
          • misiaczek1281 Re: masz quba prezent mały zus dla każdego od 202 30.12.19, 23:56
            qqbek napisał:

> Ale ty tępy jesteś.
            > 120 przychodu to nie 120 dochodu.
            > Z dochodem mieszczę się (trzeba było się postarać i kupić sobie drogi prezent u
            > rodzinowy, ale zawsze) w pierwszym progu, taki jestem kurwa bogaty.
            >
            > Ja to zresztą ewenement.
            > Ponad połowa mojego przychodu to dochód.
            > Pomyśl o właścicielu małego sklepiku, co ma 600.000 przychodu, 5% kosztów stały
            > ch i zmiennych (w relacji do przychodów) i 10-15% marży i... ponad połowę swoje
            > go dochodu oddaje ZUS i US. Ten to się zapewne cieszy na ten piękny i wydumany
            > próg 120 tysięcy złotych, bo zamiast oddawać 1200 będzie oddawał od lutego 1400
            > ze swojej krwawicy.
            >

ale wyobraź sobie ( wierzę że potrafisz) że są na rynku maluczcy mikro przedsiębiorcy dla których kwota
            600 000 zł to jakieś astronomiczne pieniądze których w życiu na oczy nie widzieli....i właśnie dla takich malutkich jest ten niższy ZUS.....pomyśl o właścicielu kiosku z gazetami który ma rocznego dochodu 30 000 zł.... … 600 000 to on przez 10 lat nie zarobi nieważne czy dochód czy przychód nawet :)
              • qqbek Re: masz quba prezent mały zus dla każdego od 202 31.12.19, 00:30
                misiaczek1281 napisała:

> a od tępych to se wyzywaj kumpli od piwka hehe

Z tępakami na piwo nie chodzę :)

A mniej niż 120 przychodu, a przy tym przyzwoity dochód to może mieć ktoś, kto pracuje w domu i koszty ma bliskie zeru.
                Wystarczy wynajmować najnędzniejszy lokal i płacić ZUS, żeby mieć ponad 20 tysięcy kosztów. Żadnych rachunków, żadnych prac zleconych, żadnych podwykonawców.

Nie czaisz niczego jełopie, to wytłumaczę jak chłopu na miedzy:
                120 ratuje tych, którzy ledwo wiążą koniec z końcem i to tylko w branżach "niskokosztowych".
                64 z ubiegłego roku było przeznaczone dla białych kruków, bytów nieistniejących realnie, a jedynie w wyobraźni odbiorców pisiorkowej propagandy. Może niech ZUS udostępni dane na temat tego, ilu przedsiębiorców skorzystało z "małego ZUS-u" w ubiegłym roku... nie udostępni... zakładam, że było tego góra kilkanaście tysięcy osób w skali całego kraju... z jednej, specyficznej kategorii (tych "czekających" na samozatrudnieniu na staż pracy wymagany do emerytury).
                --
                Jestem Lubelakiem, to podobno nieuleczalne. Może dlatego, że nikt się z tego leczyć nie chce.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka