Dodaj do ulubionych

Ile mandatu sie należy ???

31.12.19, 12:29
Kierujący samochodem stojącym na załączonym zdjęciu (na chodniku pod słupem ogłoszeniowym) goo.gl/maps/bdR5WhdE84JrSYJX8
ma zapłacić:
1. 300zł za parkowanie na skrzyżowaniu
2.100zł za parkowanie na chodniku
3.Nic się nie należy

Wnioskodawca - Straż Miejska.
Obserwuj wątek
  • tbernard Re: Ile mandatu sie należy ??? 31.12.19, 13:52
   Art. 49. 1. Zabrania się zatrzymania pojazdu:

   1) na przejeździe kolejowym, na przejeździe tramwajowym, na skrzyżowaniu oraz w odległości mniejszej niż 10 m od przejazdu lub skrzyżowania;


   Nie wiem na jakiej wielkości mandat powinno się to przełożyć, ale takie paragrafy byłem w stanie przypisać bez naciągania.Tym niemniej on tu praktycznie nikomu nie wadzi oprócz innego chętnego na to miejsce. Bliskość do skrzyżowania TU akurat nikomu nie utrudnia obserwacji, bo potencjalny wyjeżdżający z bocznej prawej ma po swojej prawej jezdnię jednokierunkową, pieszym w paradę też tu nie władował się. Jedynie suche złamanie przytoczonego paragrafu, który to paragraf w niektórych okolicznościach łamany wprowadza spore niebezpieczeństwo. Ale TUTAJ akurat nie.
   • waga170 Re: Ile mandatu sie należy ??? 31.12.19, 19:46
    samspade napisał:

    > Gdybym dostał taka propozycję mandatu wybrał bym opcje 3.
    > Ale nie dostanę bo tak nie parkuję. I nie chodzi o skrzyżowanie ale o przejazd
    > po przejściu i chodniku żeby tam wjechać

    Gdyby nie bylo wolno przejezdzac po przejsciu dla pieszych to nikt do nikad by nie dojechal.
  • conti3 Re: Ile mandatu sie należy ??? 31.12.19, 14:40
   Przepisy o zakazie dot. przejścia dla pieszych:
   2) na przejściu dla pieszych, na przejeździe dla rowerzystów oraz w odległości mniejszej niż 10 m przed tym przejściem lub przejazdem; na drodze dwukierunkowej o dwóch pasach ruchu zakaz ten obowiązuje także za tym przejściem lub przejazdem;

   Propozycja "strażaków" oczywiście 300zł.

   Samochód nie stoi na skrzyżowaniu, bo stoi na chodniku, bez zasłaniania widoku komukolwiek. Na chodnik wjechał tyłem, obydwoma osiami, ma poniżej 2,5 tony.
   Na tej ulicy nie ma przejścia dla pieszych, jest na ulicy poprzecznej, ale to co innego. Nawet gdyby, to samochód stoi ZA PRZEJŚCIEM i jest to ulica dwujezdniowa JEDNOKIERUNKOWA a przepis mówi, że zatrzymanie mniej niż 10m za przejściem dla pieszych byłoby niedozwolone na drodze dwukierunkowej o dwóch pasach ruchu. 1,5m chodnika zostało, nie jest blokowane przejście.
   Jak źle kombinuję to proszę o sprostowanie.
    • qqbek Re: Ile mandatu sie należy ??? 31.12.19, 22:47
     Wymaga przejechania po chodniku i zaparkowania za urządzeniami uniemożliwiającymi parkowanie. A to jedno wykroczenie więcej niż w wypadku tych trzech (ten trzeci nie łapie się chyba też na 10 metrów, więc popełnia dwa wykroczenia mniej).
     • engine8 Re: Ile mandatu sie należy ??? 01.01.20, 00:19
      No nie pierdol.... ten spokojnie wjezdza od strony ulicy jak te 3 pozostale.. . i on parkuje za albo przed urzadzeniami? - jesli to wogole ma jakies znaczenie?
      Na pewno parkuje w dalszej odleglosci i mniej blokuje dostep do urzadzen?
      I tam nie ma znakow okreslajachych gdzie mozna a gdzie nie mozna parkowac i to wyglada na placyk - na pewno to nie chodnik. Ten rower i przykryty motorower pod plachta powinni "zamandatowac"..albo usunac najpierw.
     • waga170 Re: Ile mandatu sie należy ??? 01.01.20, 01:36
      Projektant tych "urzadzen uniemozliwiajacych parkowanie" powinien zaprojektowac ow rzekomy czerwony telefon uniemozliwiajacy wyslanie bomby atomowej.
      Zamiast czterech slupkow, ktore nie dzialaja jak widac na zalaczonym obrazku, ja ukradlbym trzy a postawil tylko jeden, tam mniej wiecej gdzie jest srodek sprytnie zaparkowanego samochodu. Ale pytanie PO CO.
  • liczbynieklamia Re: Ile mandatu sie należy ??? 31.12.19, 17:06
   Trzy stówki za parkowanie w odległości mniejszej niż 10 metrów od skrzyżowania.
   Od stówki do trzech za parkowanie w odległości mniejszej niż 10 metrów od przejścia dla pieszych na drodze dwukierunkowej o dwóch pasach ruchu
   Stówka za naruszenie warunków postoju na chodniku.
   Do tego powinna jeszcze dojść jazda wzdłuż po chodniku - stówka. Oczywiście o ile na monitoringu widać.

   Łącznie od 600 do 800zł. Art. 97 KW przewiduje do 3000zł, więc można powiedzieć, że darmo.

   Ale przy okazji jeszcze widać tam przynajmniej kilkanaście innych źle zaparkowanych pojazdów, nawet nie ruszając się z miejsca w goglewju, aczkolwiek raczej bez takiej kumulacji.
     • kokosowy15 Re: Ile mandatu sie należy ??? 01.01.20, 19:27
      Podobnie, jak nikomu nie przeszkadza przekraczanie prędkości, przejeżdżanie przez park na skroty, wyprzedzanie droga rowerowa, jazda jednokierunkowa pod prąd. Jeżeli nikomu nic się nie stało, nie powinno się karać. Przepisy to tylko taka delikatna sugestia.
        • engine8 Re: Ile mandatu sie należy ??? 01.01.20, 22:06
         Niekoniecvznie.. Mozna tak a mozna i tak jak nasi policjanci podchodza do tego.
         Ekzekwuja przpeisy tam gdzie to ma sens a odpuszczaj tam gdzie ot nie ma sensu i wcale tgo nie kryja...
         Np zdarzylo sie ze drodze gdzie jest 50mph na pewnym odcinku miasto zrobilo pomiary i wyniki pokazaly ze trzeba ograniczyc predkosc do 45mph... A stalo sie jakos tak ze po obu stonach tej ulicy wlasnie w tej okolicy mieszkaroznego kalibru ja VIPy.
         No i teraz krzycza ze ograniczono predkosc a ludzi i tak jezdza jak jezdzili a policja nie ekzekwuje//
         I poruszyli to na publicznym spotkaniu mieszkancow z Policja...
         Szef policji powedzila ze po pierwsze tam nie ma wypadkow, po drugie ten odcinek jasli sie kwalifikuje na zmiane to ww gore a nie w dol, nie maja pojecie dlaczego wprowadzono to ograniczenie i jak beda problemy to beda reagowac a jak na razie to tam nie ma chodnikow i policjanci musiliby koczowac na ulicy - tzn zagradzac pas dla rowerow albo wyzykowac ze ich ktos potraci i w obecnej sytuacji radza ponowne -i kontorolowane, zbadanie ruchu bo nie bedz tam siedziec tylko po to aby wypisywac niepotrzebne mandaty a wypisywanie madatow gdzie mozna pokazac ze to nie porawi bezpiecenstwa ale jedynie zbiera kase jest nielegalne... a prywatnie powiedzili ze to ograniczenie wg nich zostalo wprowadzone pod presja tych co mieszkaja w poblizu aby obnizyc halas a nie bezpiecznestwo ruchu..
         I dostal oklaski z sali....
         Tak ze tu podchodza z pomyslunkiem ze nie naezy egzekwowc niestosownych przepisow tylko dlatego ze taki jest przepis czy praw bo te nie zawsze sa sluszne i nie chodzi o slepe egzekwowanie i przepisy i karay sa po to aby adresowac problem a nie nie zbierac kase

         • kokosowy15 Re: Ile mandatu sie należy ??? 02.01.20, 15:00
          A niektórzy dziwią się naszym sadom. Piotrowicz i Jemu podobni też uważa że gdy prawo unijne jest głupie a dotyczy jego, to można się nie stosować. A czekanie na wypadek aby zmienić organizacje ruchu jest nieodpowiedzialne.
          • engine8 Re: Ile mandatu sie należy ??? 02.01.20, 21:52
           Skad wiesz ze tam bedzie ywpadek jak nic nie zmienisz?
           Pisalem Tobie ze jest u mnie we wsi skrzyzowanie gdzie masa ludzi przjezdza na czerwonym i to nie jeden a 3-4 po kolei... Wszyscy o tym wiedza i na zielonym nnie jada prze 3-4 sekundy... I nie ma wypadkow...

           No wlasnie o ty uwazasz ze tu o to chodzi
            • engine8 Re: Ile mandatu sie należy ??? 03.01.20, 18:21
             No i krotko po tym juz bedzie wiedzial...
             A co myslisz ze je sie nie dziwilem jak dojedzam do skrzyzowania i zapla sie czerowne wiec sie zatrzymuje a za man auta trabia..... Na dugi dzien patrze a tu 3 auta przede mna przejechaly na czerwonym.. I juz wiem..
             Wczytkie te swiatla i znaki to prtzeciz nic innego znaki umowne?
             Umawiamy sie ze jak czerwone to nie jedziemy....

             Kiedy pojechalme do indii i jade taksowka,,, Kieroca przejchal czerwone. .Mowi Ty K uwazaj bo czerwone przjechales... O on mowi.. E nie boj sie moj brat cale zycie tak jezdzi i nie ma probleemow.. Na nastepnym skrzyzowaniu to samo i ta sama odpowiedz ..."Moj brat cale zycie tak jezdzi nie ma problemow" .
             W kocu dojezdzamy do skrzyzowania i zapla sie zielone..... a ten hamuje...
             No wiec pytam "Dlaczego ty K teraz na zielonych hamujesz.? "..
             A on "Sir, bo kto wie czy moj brat tam z drugieje strony nie jedzie"
      • nazimno ...coooooo? 01.01.20, 20:12
       kokosowy15 napisał(a):

       > Podobnie, jak nikomu nie przeszkadza przekraczanie prędkości, przejeżdżanie prz
       > ez park na skroty, wyprzedzanie droga rowerowa, jazda jednokierunkowa pod prąd.
       > Jeżeli nikomu nic się nie stało, nie powinno się karać. Przepisy to tylko taka
       > delikatna sugestia.       BREDNIE
      • tbernard Re: Ile mandatu sie należy ??? 02.01.20, 15:28
       kokosowy15 napisał(a):

       > Podobnie, jak nikomu nie przeszkadza przekraczanie prędkości, przejeżdżanie prz
       > ez park na skroty, wyprzedzanie droga rowerowa, jazda jednokierunkowa pod prąd.
       > Jeżeli nikomu nic się nie stało, nie powinno się karać. Przepisy to tylko taka
       > delikatna sugestia.

       No popatrz musisz zaskarżyć do Unijnego trybunału te kraje, gdzie policjanci olewają jak piesi na czerwonym przechodzą, gdy nic nie jedzie. Bo do paragrafów trzeba się modlić jakby je sam najświętszy i natchniony CAR zapodał. Jakoś kraje cywilizowane nie mają problemu z rozróżnieniem olewanie których przepisów i w jakich okolicznościach prowadzi do sytuacji niebezpiecznych, a kiedy można przymknąć oko aby nie wyjść na psa carskiego.
      • bimota Re: Ile mandatu sie należy ??? 02.01.20, 18:44
       Podobnie, jak nikomu nie przeszkadza przekraczanie prędkości, przejeżdżanie przez park na skroty, wyprzedzanie droga rowerowa, jazda jednokierunkowa pod prąd. Jeżeli nikomu nic się nie stało, nie powinno się karać. Przepisy to tylko taka delikatna sugestia.

       CZLOWIEK INTELIGETNY O MALPY TYM SIE ROZNI, ZE UZYWA ROZUMU W BARDZIEJ WYRAFINOWANY SPOSOB NIZ ZWYKLE ODTWARZANIE. WIEC DURNIOM TO ZAWSZE PRZESZKADZA, A ROZUMNYM CZASEM TAK, CZASEM NIE, ZALEZNIE OD SYTUACJI,,,
      • tbernard Re: Ile mandatu sie należy ??? 02.01.20, 15:30
       liczbynieklamia napisał:

       > I oczywiście nie przeszkadzał również, gdy teleportował się na miejsce...

       Jak się dobrze przyjrzeć, to dobrze da się wypatrzeć możliwość nieteleportowania i nie przejeżdżania po chodniku i przejściu. Podpowiem tylko, że bieg wsteczny mógł być przy tym użyty.
       • nazimno Re: Ile mandatu sie należy ??? 02.01.20, 15:39
        I po co podsuwasz krawężnikowi rozwiązanie zagadki?

        Niech pozostanie przy swojej "logice".

        Teraz tacy mają przyszłość.
        Po cholerę mu inteligencja,
        nie mówiąc już o zwykłym rozumieniu.

        Rozum zastąpiony "przepisami"
        mieli również Niemcy po ustawach
        norymberskich.


       • liczbynieklamia Re: Ile mandatu sie należy ??? 02.01.20, 16:19
        Z lewej strony - słupki i ok. 1.5 metra chodnika
        Z prawej strony - słup i z 10 metrów chodnika
        Z przodu - jakieś 3 metry chodnika
        Z tyłu - jakieś 4 metry chodnika

        W jaki sposób wjechać na to miejsce nie jadąc po chodniku, jadąc do tyłu, do przodu, a nawet w bok? Tylko bez debilnych wytłumaczeń typu "to tylko kawałek" albo "on tylko na chwilkę".
        • nazimno Re: Ile mandatu sie należy ??? 02.01.20, 16:31
         Jasne, zamachnął się na III RP
         tym parkowaniem.
         Utrudnił dostęp do propagandy na
         okrąglaku z plakatami.
         Pogwałcił PoRD i pewnie tez cały demokratyczny porządek.
         Dop...c mu, wyrzutkowi i warchołowi.
         Gniew ludu go dosięgnie, degenerata
         jednego.
         Na drugi raz powinieneś mu spalić furę.
         Niech ma za swoje.        • tbernard Re: Ile mandatu sie należy ??? 02.01.20, 18:57
         liczbynieklamia napisał:

         > Z lewej strony - słupki i ok. 1.5 metra chodnika
         > Z prawej strony - słup i z 10 metrów chodnika
         > Z przodu - jakieś 3 metry chodnika
         > Z tyłu - jakieś 4 metry chodnika
         >
         > W jaki sposób wjechać na to miejsce nie jadąc po chodniku, jadąc do tyłu, do pr
         > zodu, a nawet w bok? Tylko bez debilnych wytłumaczeń typu "to tylko kawałek" al
         > bo "on tylko na chwilkę".

         Po carsku patrząc na prawo masz rację. Nawet jak ktoś prawidłowo na chodniku zaparkuje, to też musiał po chodniku jeździć, bo się tam nie teleportował. Ale jeśli przyjąć, że ten kierowca wjechał tyłem, to korzystał z tej części chodnika, gdzie praktycznie jedynym pieszym mógłby być ktoś kto do/od zaparkowanych obok pojazdów zmierza lub roweru/skutera przy słupie. To już przed supermarketami manewry są bardziej ryzykowne. Pieszym zaś którzy tam normalnie przechodzą ani stojący tak pojazd nie przeszkadza, ani wjeżdżający tyłem w to miejsce.
         To mniej więcej analogia jak: karać pieszego za przejście na czerwonym, nawet jak żadnego kierującego nie zmusił do zmniejszenia prędkości? W kraju bolszewicko-carskim tak, bo paragraf jest święty. Bo przecież czasem jakiś pieszy wymusi, to niech ukarany też będzie ten co nie wymusił. Ale wiemy, że są kraje, gdzie pieszy na siebie bierze odpowiedzialność i jak nikomu nie utrudnia, to policjant się nie czepia.
         • liczbynieklamia Re: Ile mandatu sie należy ??? 02.01.20, 20:03
          > Nawet jak ktoś prawidłowo na chodniku zaparkuje, to też musiał po chodniku jeździć
          Prawidłowo możesz zaparkować WYŁĄCZNIE bezpośrednio przy krawędzi jezdni (przy spełnieniu dodatkowych warunków). Czyli na miejsce postojowe wjeżdżając z jezdni, a nie z chodnika.

          > karać pieszego za przejście na czerwonym, nawet jak żadnego kierującego nie zmusił do zmniejszenia prędkości
          Może nie karzmy kierowcy, który przejechał na czerwonym świetle, skoro nikomu nie wymusił pierwszeństwa? A może kierowcę, który bezwypadkowo przejechał 10km nawalony w trzy dupy medal wyślijmy, albo lepiej - nową kategorię prawa jazdy. Na autobus na przykład.
           • tbernard Re: Ile mandatu sie należy ??? 02.01.20, 22:19
            To jest sensowna reguła i u nas kiedyś tak było. Ale wymyślono zieloną strzałkę warunkową i dopiero ona pozwala skręcić jak nie wymusza, ale nierozgarniętym ona zaczęła się mylić z sygnalizatorem kierunkowym, więc likwidują strzałkę, ale już bez zezwolenia na warunkowy skręt. Trzeba czekać na zielone, które i tak jest warunkowe w tym sensie, że należy ustąpić pieszym, ale mało rozgarnięci i tego nie ogarniają i czasem pieszego potrącą no bo zielone mieli. Więc pomału przybywa sygnalizatorów kierunkowych i każdy ma swoją fazę.
          • tbernard Re: Ile mandatu sie należy ??? 02.01.20, 22:12
           liczbynieklamia napisał:

           > > Nawet jak ktoś prawidłowo na chodniku zaparkuje, to też musiał po chodnik
           > u jeździć
           > Prawidłowo możesz zaparkować WYŁĄCZNIE bezpośrednio przy krawędzi jezdni (przy
           > spełnieniu dodatkowych warunków). Czyli na miejsce postojowe wjeżdżając z jezdn
           > i, a nie z chodnika.

           Co z tego, że prawidłowo zaparkowany na chodniku pojazd jest bezpośrednio przy krawędzi, skoro musiał po tym chodniku przejechać. No chyba, że zatrzymał się na jezdni obok chodnika i zawołał kilku siłaczy aby mu pojazd przenieśli na chodnik stawiając przy krawędzi.

           >
           > > karać pieszego za przejście na czerwonym, nawet jak żadnego kierującego n
           > ie zmusił do zmniejszenia prędkości
           > Może nie karzmy kierowcy, który przejechał na czerwonym świetle, skoro nikomu n
           > ie wymusił pierwszeństwa? A może kierowcę, który bezwypadkowo przejechał 10km n
           > awalony w trzy dupy medal wyślijmy, albo lepiej - nową kategorię prawa jazdy. N
           > a autobus na przykład.

           Ciekawe jak to działa w tych krajach, gdzie pieszych się za to nie karze? Przecież tam też mogli by zacząć kierowcy przejeżdżać na czerwonym i po pijaku. Zresztą w takiej Anglii to jeżdżą po pijaku według naszych norm i do tego tam chyba przymykane jest oko, jak pieszy nie wymuszając przejdzie na czerwonym. Co za bezprawie, normalnie Dziki Zachód.
         • olivkah Re: Ile mandatu sie należy ??? 03.01.20, 08:44
          Ale wiemy, że są kraje, gdzie
          > pieszy na siebie bierze odpowiedzialność i jak nikomu nie utrudnia, to policjan
          > t się nie czepia.

          Ale tam chyba takie przechodzenie jest uwzględnione w przepisach, a nie że po prostu przymykają oko?
          • engine8 Re: Ile mandatu sie należy ??? 03.01.20, 18:12
           Jedno i drugie.... U nas przepis naklada obowiazek na kierowce aby przepusicil tego co na pasach albo ma wyrazny zamiar na nie wejsc...
           Ale to nie zwalnia pieszego aby to zrobic bezpiecznie...i rozsadnie bo jak widzisz TIRa pedzacego to nie liczysz ze sie zatrzyma na 10m?
           Tak ze jak walniesz pieszego na pasach ale sie okaze ze on ci po prostu wlazl i go nie mogles widziec to nie jestes winien..

           Podobnie zreszta jest z wjazdem na autostrade.... Niby ten dojezdzjacy ma obowiazej sie "dopasowac" i wlkrecic bezpiecznie w ruch ale ten jadacy prawym pasem ma znak ze jest dojazd i on ma tym dojezdzjacym ten wjazd umozliwic...
           A wiec w obu przypadkach obie strony maja swoje obowiazki robic to bezpiecznie i decydowac "wspolnie"
  • waga170 To jest kraj Gawlow 03.01.20, 09:16
   Pawel spokojny, nie wadzil nikomu. A juz KRYMINAL i ukamienowac, bo ktos przez cztery sekundy przejechal po chodniku. Nie wiedzialem ze na forum Auto-Moto pisze i pierdoli tylu niezmotoryzowanych pieszych, zwyklych glupich polaczkow...
   • kokosowy15 Re: To jest kraj Gawlow 03.01.20, 17:51
    Nie wiesz dlaczego piesi są obecni na tym forum? Żeby dowiedzieć się, co tacy Polaczkowie za kierownicą wiedzą o przepisach, co myślą o innych i jak zachowują się na drogach. Zawsze lepiej wiedzieć, co dzieje się w obozie przeciwnika.
     • kokosowy15 Re: To jest kraj Gawlow 03.01.20, 20:34
      O, właśnie o takich mi chodziło. Bufonow, uwazajacych się za lepszych. Pamiętaj tylko, że byli już tacy do których należał świat, aż pewnego dnia stracili głowy. Ty tego nie dozyjesz, ja też nie bo obaj jesteśmy stare grzyby, ale nie tracę nadziei że nawet twój bandycki kraj się zmieni. A swoją drogą, wyjaśnij dlaczego jestem zakala? Prawo jazdy mam od 1968.
      • waga170 Re: To jest kraj Gawlow 03.01.20, 21:27
       kokosowy15 napisał(a):

       > A swoją drogą, wyjaśnij dlaczego jestem zakala? Prawo jazdy mam od 1968.

       Ja ci wyjasnie. Przez 50 lat nie dotarlo do ciebie ze inni sa wspoluczestnikami ruchu a nie "obozem przeciwnikow".
       A teraz wypierdalaj na forum "Piesi" i zapytaj gdzie mozna sie zapisac na kurs chodzenia.
       • qqbek Re: To jest kraj Gawlow 03.01.20, 21:47
        Bo posiadanie "puszki" ciebie do czegokolwiek uprawnia.
        A już w szczególności do zajmowania przestrzeni zarezerwowanej dla tych zer, miernot, pieszych.
        Jak ja chodziłem z drabiną na truskawki, a ty ostatni raz miałeś satysfakcjonujący stosunek, to może i to nie stanowiło żadnego problemu, bo w Polsce było mniej niż 2 miliony samochodów (druga połowa lat 70-tych). Teraz to jest już problem, bo samochodów jest 10 razy tyle.
        • waga170 Re: To jest kraj Gawlow 03.01.20, 22:15
         10 razy wiecej samochodow czyli o wiele mniej pieszych. Zaloze sie ze gdyby to byla zima ze sniegiem i nikt tam nie parkowal, to przez miesiac nie pojawilby sie na tym sniegu slad stopy pieszego. A jezeli juz, to slad innego KIEROWCY (uzytkownika ruchu), ktory tam przyszedl sprawdzic swoj skuterek i rowerek. Jak zdjecie obrocisz o 180 stopni, to po drugiej stronie skrzyzowania jest zamalowane wylaczone z ruchu miejsce akurat na zaparkowanie jednego samochodu. Gdyby tam ktos zaparkowal i twierdzil ze nie wadzi nikomu bo i tak nie mozna tam wjezdzac, to by byla zupelnie inna historia. A tu- nikt mnie nie przekona ze biale jest biale, czy jak to on tam powiedzial.
         • waga170 Re: To jest kraj Gawlow 03.01.20, 22:31
          Powkurwiam Lubelaka!
          Ja bym zaparkowal tam gdzie sa te dwie male kaluze i tez bym nikomu w niczym nie wadzil.

          www.google.com/maps/@52.2346918,20.9724023,3a,75y,71.27h,62.36t/data=!3m6!1e1!3m4!1sXkXf2NwvPZA_TeJZ3IEzmA!2e0!7i16384!8i8192
          • qqbek Re: To jest kraj Gawlow 03.01.20, 22:38
           Na zdrowie!
           Mnie uczono szacunku dla zasad, ciebie olewania zasad.
           To dzięki takim jak ty, mamy dziś taki burdel w tym dość udanym produkcie transformacji, że szczerze zastanawiam się nad tym, czy czeka nas PolExit, czy raczej (jak sugeruje Tusk) WypierPol.
           • waga170 Re: To jest kraj Gawlow 03.01.20, 23:01
            20 metrow dalej ten sam rog skrzyzowania inni mistrzowie parkowania:

            www.google.com/maps/@52.2349143,20.973359,3a,75y,151.47h,64.07t/data=!3m6!1e1!3m4!1sa_NWZjkj_hNjzQIVh_viIQ!2e0!7i16384!8i8192

            Nikt tu sie do takich nie przypierdolil, tylko do jedynego nieboraka ktory akurat z nich wszystkich najlepiej zaparkowal, bo absolutnie nikomu w niczym nie przeszkadza. I po chodniku przejechal dwa a nie 50 metrow. Nikt tez nie zwrocil uwagi ze straz miejska powinna przede wszystkim usunac ten burdel z rowerem i przykrytym plandeka skuterem, bo ktos se z publicznego chodnika zrobil prywatna pakamere.
            • qqbek Re: To jest kraj Gawlow 03.01.20, 23:33
             Nastawienie w stylu "a u was biją murzynów".
             Co nieprawidłowe parkowanie w jednym miejscu ma do nieprawidłowego parkowania w innym miejscu?
             Kogo starasz się usprawiedliwiać?
             • waga170 Re: To jest kraj Gawlow 04.01.20, 00:01
              qqbek napisał:


              > Kogo starasz się usprawiedliwiać?

              Believe it or not, wbrew pozorom, WSZYSTKICH. Na tym linku mozna zobaczyc to samo miejsce w 2013, pustki, ale w 2014, 15 itd, zawsze tam ktos stoi. Coraz ich wiecej. Bo to jest Warschau a nie Lubelau. Gdybys sie uwaznie przyjrzal, to zaden z tych murzynow nie blokuje drugiego, zawsze jest mozliwosc wyjazdu. Ja jadac tamtedy nigdy w zyciu nie powiedzialbym do pasazera zobacz jak ten kutas zaparkowal. To jest u nas normalka.
              A jak jestes wychowany w poszanowaniu zasad, to sie wyspowiadaj ze w piatek jadles mieso.
       • kokosowy15 Re: To jest kraj Gawlow 03.01.20, 22:17
        Ty zachowujesz się jak przeciwnik nawet wróg. Pieszy to dla ciebie święta krowa, przeszkadza ci na przejściu, przeszkadza na chodniku bo nie masz gdzie zaparkować. Sądzisz że nie jedzie samochodem bo go nie stac, więc czujesz się lepszy, a jesteś zwykłym bucem z przerostem ego. Wypierdalac możesz sam, w dowolne miejsce.
        • waga170 Re: To jest kraj Gawlow 03.01.20, 22:43
         No dobra, otworz te zdjecie jeszcze raz. Widac tam dwuosobowy tlum pieszych na chodniku. Pokaz mi w czym ten zaparkowany samochod przeszkadza temu pieszemu w niebieskiej koszulce? Ten samochod najwyzej utrudnia samobojcza probe przejscia Wolskiej tam gdzie nie ma przejscia. A skad w ogole mieliby nadejsc i gdzie isc ci wyimaginowani piesi ktorym ow samochod cos blokuje czy utrudnia?
        • waga170 Re: To jest kraj Gawlow 03.01.20, 23:10
         Pogadaj se do kierowcy tego dostawczaka, ten sam rog skrzyzowania:

         www.google.com/maps/@52.2349143,20.973359,3a,75y,127.82h,60.72t/data=!3m6!1e1!3m4!1sa_NWZjkj_hNjzQIVh_viIQ!2e0!7i16384!8i8192

         Zapytaj jego i tych trzech przed nim jak tam wjechali.
  • bunkum Re: Ile mandatu sie należy ??? 04.01.20, 00:38
   Ja bym dal temu zaparkowanemu przy slupkach maksymalny wymiar kary za nieprawidlowe parkowanie: gdyby sie troszke podsunal do przodu zrobilby miejsce dla jeszcze jednego tuz za nim.
   A tak w sprawie zasadniczej: czemu te slupki bialo-czerwone tam sa? Zeby utrudnic parkowanie?
   • waga170 Re: Ile mandatu sie należy ??? 04.01.20, 00:53
    bunkum napisa

    > A tak w sprawie zasadniczej: czemu te slupki bialo-czerwone tam sa? Zeby utrudn
    > ic parkowanie?

    Wedlug niektorych tu piszacych, zeby uniemozliwic parkowanie. A moze zeby uniemozliwic scinanie zakretu po chodniku przez jakiegos ze swedzacymi niedomytymi jajami kierowcy Polo? A moze zeby sie co niektory skupil i zadumal na widok barw narodowych? Jednym slowem, sa tam po chuj.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka