Dodaj do ulubionych

OT - „niezależne” media i ich jakość

16.01.20, 19:30
Telewizji od dawna nie oglądam - tam polaryzacja jest dla mnie za bardzo w d. szczypiąca.
Ale radia słucham - głównie trójki i TOK FM. Niestety ta pierwsza stacja po kolejnej zmianie dyrektora najwyraźniej czyści „po linii” - jeden z IMHO najlepszych dziennikarzy specjalizujących się w tematach międzynarodowych, Dariusz Rosiak, od lutego już nie będzie pracował w trójce. Kolejni pewnie czekają na wylot.
Będę dalej słuchał tej stacji, bo jako jedyna oferuje muzyczne audycje autorskie, prowadzone przez ludzi znających się na muzyce. Ale to w nowej wizji nowego dyrektora też się pewnie zmieni (tak myślę po wysłuchaniu jego wypowiedzi w audycji muzycznej właśnie).
TOK FM jest także niestety skażone tendencyjnością - ale to nie dziwi, patrząc na źródło ich finansowania. Niby jest tam bardziej „obiektywnie”, ale raczej właśnie „niby”. A już audycja „Prawda was zaboli”, prowadzona przez Najsztuba, to dla mnie disco polo dziennikarstwa. Szyderstwem można przykryć wszystko, ale może niech się chłopina udziela gdzie indziej? Chyba że TOK FM celuje też w target łykający takie badziewie.
Czy istnieje w ogóle coś takiego, co można nazwać „niezależnymi mediami”? (nie wspomniałem o stacjach typu RMF czy Zet, ani też o Antyradiu, bo to są jedynie playlisty + reklamy)
Wiem, naiwne pytanie...
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka