Dodaj do ulubionych

OT niedziele niehandlowe i małe sklepy

20.01.20, 10:10
finanse.wp.pl/sklep-slodka-dziurka-na-sprzedaz-przez-zakaz-handlu-obroty-spadly-o-polowe-6465855810672257a
Misiaczek jak to było, zakaz handlu w niedziele uderzy w duże sieci, a małe polskie sklepiki dzięki temu będą rosły w siłę? Chyba znowu miało być inaczej a wyszło jak zawsze, co geniuszu ekonomi?
Obserwuj wątek
    • marekggg Re: OT niedziele niehandlowe i małe sklepy 20.01.20, 13:24
      nie rozumiem - jezeli sam wlasciciel stoi za lada, to nie moze juz miec otwarte w niedziele?
      w belgii jest w miare prosta zasada - jezeli nie stoi wlasciciel albo rodzina za lada, to jeden dzien w tygodniu sklep jest nieczynny. wielkie sklepy sa zamkniete w niedziele a rozne carrefury ekspres czy delhaize proxy gdzies w tygodniu. jakos to dziala nikt nie narzeka.
    • kanna13 Re: OT niedziele niehandlowe i małe sklepy 20.01.20, 14:48
      Ale przyznajcie się ;-) Robiliście jakieś zakupy w takich sklepikach w niedzielę jak normalne duże sklepy były otwarte?
      Zakaz handlu nie uderzył w duże sieci tylko we wszystkich pracujących w tygodniu zmuszając ich dodatkowo jeszcze do robienia zakupów w piątek lub sobotę w zdecydowanie większym tłoku niż był w niedzielne przedpołudnie.
      • trypel Re: OT niedziele niehandlowe i małe sklepy 20.01.20, 15:21
        Robiliśmy. I dalej robimy. Tylko moja lokalna słodka dziurka ma dobry chleb (i tylko w piątek, sobotę i niedziele (dowożą z daleka) tylko tam są wędliny jakie lubię, no i zajebista pasta z makreli.
        I z tego co widzę to tam dalej w weekend kolejki są. Jak i wcześniej.

--
        Kobieto! Nigdy nie stawaj pomiędzy twoim mężczyzną, a jego kolegami. Pamiętaj, że on nie zastąpi swoich kolegów masturbacją. Ale ciebie tak.
          • nousecomplaining Re: OT niedziele niehandlowe i małe sklepy 20.01.20, 19:37
            Żabki tak. Ale tam główny obrót to alkohol + zauważyłem, że przy blokowiskach wieczorem dzieciaki czekają w kolejce na hot-dogi - pewnie rodzicom już jest lepiej, bo dają na wyżerkę na mieście : )
            Ale małe sklepy niesieciowe to przynajmniej w mojej okolicy (miasto powiatowe na Górnym Śląsku) od bardzo dawna (było już tak przed wprowadzeniem niehandlowych niedziel) nie działają w niedziele.
            Mam dwa takie ulubione i najwyraźniej właścicielom się nie chce / nie mają potrzeby uruchamiania biznesu. I tak jak napisał trypel - tam są dobre wędliny etc. Mają stałych klientów i wielu z nich regularnie zostawia tam sporą kasę, porównywalną z pieniędzmi wydawanymi w hipermarketach. Oni nie patrzą na cenę (zresztą często gęsto ceny pojedynczych produktów wcale nie są wyższe niż u „dużych”).
            Ale trzeba tę jakość trzymać ciągle, żeby się kręciło. No ale to oczywiste jest.
        • qqbek Re: OT niedziele niehandlowe i małe sklepy 21.01.20, 09:38
          Ja robiłem, ale właściciel przestał otwierać w niedzielę.
          Nie opłaca mu się.
          Zaraz obok jest Zajączek i Żabka, lecące na licencji "punktu pocztowego" i tam ajent nie musi stać za ladą, tylko sobie bierze studentów studiów dziennych, albo Ukraińców (dla jednych praca w weekend to jedyna jaką mogą pogodzić ze studiami, drudzy - przynajmniej póki się lekko nie odkują po przyjeździe - wezmą każdą pracę dodatkową) i w dupie ma przepisy.

--
          Jestem Lubelakiem, to podobno nieuleczalne. Może dlatego, że nikt się z tego leczyć nie chce.
          • tbernard Re: OT niedziele niehandlowe i małe sklepy 21.01.20, 09:48
            Czyli jak ktoś będzie chciał nadać paczkę w niedzielę, to może zrobić to w Żabce?
            Ciekawe, czy Żabka ma wtedy obowiązek obsłużenia takiego klienta skoro ogłaszają, że są punktem pocztowym. Ale jeśli nawet taki obowiązek maja, to mogą ceny zaporowe dawać, aby klienci im głowy nie zawracali.
            • qqbek Re: OT niedziele niehandlowe i małe sklepy 21.01.20, 09:51
              Jak sobie wydrukujesz w domu etykietę, to możesz zostawić taką paczkę w Żabce, możesz wybrać też Żabkę jako punkt odbioru. Obsługują tylko DHL z tego co pamiętam, ale cena za usługę jest normalna, cennikowa.
              Z tego co pamiętam, to gówniana strasznie to oferta, bo dotyczy tylko przesyłek krajowych. Jak musiałem nadać międzynarodowy ekspres 24h to i tak się musiałem na koniec miasta do siedziby DHL pofatygować.

--
              Jestem Lubelakiem, to podobno nieuleczalne. Może dlatego, że nikt się z tego leczyć nie chce.
          • who_cares Re: OT niedziele niehandlowe i małe sklepy 21.01.20, 09:57
            Gdyby Dudzie jednemu i drugiemu zależało na odpoczynku pracowników , wystarczyłoby wprowadzić zakaz pracy dla tych którzy pracują w tygodniu. Wtedy sklepy same by skalkulowały czy opłaca się zatrudniać na weekendy studentów czy osoby które chcą sobie dorobić. Ale cały ten zakaz to ewidentnie kwestia ideologiczna żeby napędzić owieczki do kościołów. Co i tak nie wyszło bo rok do roku frekwencja na mszach leci w dół.
            Ale przy okazji nieoczekiwanie pewnie okazało się że postęp technologiczny może w ogóle zlikwidować potrzebę obsługi sklepu - zarejestrowany wcześniej klient - rozpoznany przez system " po twarzy" i karcie płatniczej , sam zrobi zakupy które podliczy mu bramka rfid i obciąży kartę , mając go cały czas na oku.
            Voila.
            • tbernard Re: OT niedziele niehandlowe i małe sklepy 21.01.20, 11:22
              Poziom kościelności narodowej spada, bo ludzie coraz mniej wierzą w czary tak na gębę. Muszą na oczy zobaczyć i w tym celu musiał by Jezus Chrystus ponownie przyfrunąć z nieba i odwiedzić wszystkie cmentarze na których ożywił by wszystkich umarłych, którzy do kościoła chodzili. Od razu ludzkość zaczęła by z powrotem chodzić do kościoła.
            • qqbek Re: OT niedziele niehandlowe i małe sklepy 21.01.20, 12:10
              Duda (jeden z drugim) ludzi mają w... dudzie.
              Jeden bryluje z pieskami po hotelach, drugi w przerwach w niszczeniu państwa szusuje po stokach.
              Zresztą dlaczego hutnik nie ma obowiązkowych wolnych niedziel, a pani Halynka z mięsnego, albo Swietłana z kasy marketu mają?
              Ktoś tu próbuje sugerować, że spasiona pani Halynka ma ciężej niż hutnik?

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka