Dodaj do ulubionych

bez VIN nie zamieścisz ogłoszenie na otomoto

21.01.20, 11:30
Dobry ruch otomoto, znowu wyprzedzają konkurencję.

Ciekawe co na to handlarze, pewno znowu będzie oburzenie że to ingerencja w wolny rynek, itp. bzdury :-)

moto.rp.pl/sponsorowane/37286-stare-graty-zalewaja-nasze-drogi-jak-odwrocic-trend
Obserwuj wątek
    • liczbynieklamia Re: bez VIN nie zamieścisz ogłoszenie na otomoto 21.01.20, 11:38
      Mam dziwne przeczucie, że cel wcale nie jest taki szczytny i chodzi raczej o pozyskiwanie cennych informacji o rynku samochodów używanych, a nie jakieś dobro klienta.

Ja generalnie uważam, że sprzedając najlepiej podawać numer VIN na życzenie zainteresowanego klienta. Nasze dane (VIN i numer telefonu - choć tu i tak najlepiej zainwestować 5zł w starter) nie latają po sieci, a naprawdę zainteresowani mogą sobie wszystko sprawdzić.
      • pan99 Re: bez VIN nie zamieścisz ogłoszenie na otomoto 22.01.20, 09:50
        engine8 napisał(a):

> A jak cie sprawdza czy podales prawdziwy VIN? Zawsze mogles "sie pomylic"

jak się "pomylisz" to oglądający klika "Zgłoś błąd - sprzedawca wpisał błędny nr vin", po czym otomoto sprawdzi czy rzeczywiście się pomyliłeś (bo może to konkurencja chce ci zaszkodzić), a następnie usunie ogłoszenie.
        A dodatkowo automat otomoto napisze ci grzecznego maila, żebyś następnym razem bardzo dokładnie wpisywał vin bo jak jeszcze 2 razy się "pomylisz" to ci zablokują konto na tydzień/miesiąc.

oczywiście możesz się obrazić na otom i ogłaszać swoje szroty tam gdzie nie wymagają vinu, ale czy na pewno wtedy trafisz na kupca, bo ja jako kupujący będę szukał tylko tam gdzie są viny, sądząc w swej naiwności, że tylko oszuści/złodzieje/cofacze liczników nie chcą ujawniać vinów.
        a być może takich jak ja naiwniaków jest (będzie) więcej to może jednak będzie się opłacało nie "pomylić".
          • pan99 Re: bez VIN nie zamieścisz ogłoszenie na otomoto 22.01.20, 11:34
            liczbynieklamia napisał:

> > bo ja jako kupujący będę szukał tylko tam gdzie są viny
            > A co ci szkodzi szukać tylko ofert z numerem VIN już teraz? Otomoto ma nawet wi
            > elki przycisk z napisem "Pokaż tylko oferty z numerem VIN".

niby tak, wydaje mi się (być może niesłusznie), że obecnie nie wszyscy niewpisywacze vinu to od razu krętacze. Zakładam, że część z nich nie wpisuje vinu bo im się nie chce, albo boją się o te swoje mityczne dane osobowe, albo cokolwiek innego i dlatego jak teraz szukam to nie zaznaczam "pokaż tylko z vin-em".

ja sam, choć nie miałem za bardzo nic do ukrycia, kilka lat temu wystawiając swojego szrota na otom nie wpisałem vinu a nawet zasłoniłem tablice rejestracyjne :-) . Dlaczego tak zrobiłem? Za cholerę nie wiem, ale oglądając inne ogłoszenia, gdzie wszystkie handlarze zasłaniali tablice i nie udostępniali vinu poszedłem za tłumem, jak ostatni debil.

a jak otomoto wprowadzi nakaz wpisywaniu vinu (dodałbym jeszcze nr rejestracyjny) i przy okazji przeprowadzi jakąś akcję informacyjną to może zacznie to być powszechne i w świadomości zwykłego zjadacza chleba pojawi się myśl - brak vinu w ogłoszeniu (albo vin błędny) = krętacz.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka