Dodaj do ulubionych

Znów wymyślamy koło na nowo?

05.02.20, 09:16
Oby tylko było bardziej okrągłe!

"Nowe, ujednolicone i bardziej intuicyjne oznakowanie wypracowane w ramach projektu naukowego będzie wpływać na podniesienie poziomu bezpieczeństwa użytkowników"
- informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Uffff! Jak był projekt naukowy, to już jestem spokojny.

moto.pl/MotoPL/7,88389,25663681,nowe-znaki-na-polskich-drogach-szybkiego-ruchu-juz-znajdziemy.html#s=BoxOpImg5

--
Pozdrawiam,
galtom

"If everything seems under control, you're not going fast enough." - Mario Andretti
Obserwuj wątek
    • waga170 Re: Znów wymyślamy koło na nowo? 05.02.20, 09:32
      Kolo to juz jest wymyslone. Ale kiedys stal na moscie milicjant, wyrywal kwadratowe plytki chodnikowe i wrzucal je do wody, co tworzylo rozchodzace sie okragle fale. Az ktos go sie zapytal co pan kurwa robi? Kwadrature kola prosze pana, odpowiedzial.
    • oixio Re: Znów wymyślamy koło na nowo? 05.02.20, 13:31
      Jeśli znak - drogowskaz i tablica z serii U będą ustawiane na skrzyżowaniu tak,
      że będą zasłaniały widoczność pojazdu zbliżającego się drogą z pierwszeństwem-
      - to będzie organizowane zagrożenie bezpieczeństwa ruchu drogowego = przestępstwo !

Takie zestawy robi się już bezkarnie dzisiaj !!!

W grudniu weszły w życie ujednolicone załączniki nr 1 i 2 ustawy o warunkach technicznych ...
      Teraz badania ?!
      Pewno jest kasa w budżecie do przejęcia.
    • engine8 Re: Znów wymyślamy koło na nowo? 05.02.20, 19:06
      No zeby to tylko nowe - ale zapewne bedzie tez ich wiecej - bo przeciez nigdy za duzo informacji?
      To co w Polsce najbardzje potrzebne to przed kazdym skrzyzowaniem i rozjazdem dolozyc jeszcze po 3 - nowe znaki..
      Ja bym to tego robil miesca parkingowe zeby ludzie mogi sie zatrzyamc, przeanalizowac te wszytkie znaki i wymyslec czy warto ryzkowac jadac dalej czy lepiej moze sie zarowcic..
      Rzeczywiscie AV to jedyna nadzieja... te sobie poradza - tylko jak je zparogramuja aby przestrzegaly wszytkich przepisow "jak w ksiazce pisze" to jestem ciekaw czy czasami ruch sie ni zatrzyma..

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka