Dodaj do ulubionych

Janusze bezkonkurencyjni w finansowaniu

13.02.20, 15:52
budzetu sasiadow z UE:

auto.wprost.pl/rankingi/10298087/polscy-piraci-pobili-rekord-rozrabiamy-takze-zagranica.html
Dzieki tym datkom niemieccy policjanci dostana pewnie nowe skarpetki, a austriaccy np. nowe podkoszulki.
Krotko mowiac internacjonalistyczna pomoc w imie glebokiej przyjazni.
Obserwuj wątek
    • engine8 Re: Janusze bezkonkurencyjni w finansowaniu 13.02.20, 17:49
      O czym ty piszesz? Co tu takiego dziwnego? Nie rozumiem.. Polacy chdza dumni ze sa europejczykami a ja sie zachwuje tak jak europejczycy to zaraz krzyk?
      Nie ma granic, jezdza zachdnimi samochodami wiec jezdza tak samo szybko tam gdzi sie da - nie rozumiem co w tym dziwnego?
            • engine8 Re: Janusze bezkonkurencyjni w finansowaniu 13.02.20, 20:56
              Jak najbardziej wlasciwym jest Arizona a nie Kanada... Poniewaz praw i ich egzekucja w EU/ jest blizsza federacji niz statusowi zuelnie odrebnych panstw.
              Kazdy stan mam wlasne prawa i przepisy drogowe i nawet wiadomo gdzie jest granica a na granicy sprawdzja czy nie przywzisz np owocow z obcego stanu bo Kalifonia boi sie "robactwa"
              A niektore prawa jak predkosc podlegaj jurystykcji federalnej... I np jak jedziesz za szybko to ci w Arizonie dadza mandat ktory jest respektowany w Kaliforni.. ale jak zapierdalasz szybko w Arizonie przed granica z Kalifornia to policja Arizonska bedzie Ci gonic do granicy a potem zawiadomi a Kaliforniajska bo juz gonic cie w obcym Stanie nie moga..
              A Kanada to zupelnie inne Panstwo i ich prawa do Stanow nie siegaja... co moga zrobic to cie zakapowac do sluz granicznych i jak bedziesz chcial granice przekoczyc to cie nie wpuszcza
              • wislok1 Re: Janusze bezkonkurencyjni w finansowaniu 13.02.20, 21:05
                A Kanada to zupelnie inne Panstwo i ich prawa do Stanow nie siegaja... co moga zrobic to cie zakapowac do sluz granicznych i jak bedziesz chcial granice przekoczyc to cie nie wpuszcza

No i tu jest ciekawa sprawa....

Wedlug prawa jako obywatel USA masz mandat do zaplacenia w Kanadzie za przekroczenie predkosci ( radar wszystko uchwycil) i jedyna kara jest to, ze cie do Kanady nie wpuszcza ????

Ja bym obywatela USA wpuscil i od razu na przejscu granicznym skasowal mandat

• jeepster Re: Janusze bezkonkurencyjni w finansowaniu 14.02.20, 16:01
              W Kanadzie, a przynajmniej w Ontario, nie ma foto-radarów. Są kamery na niektórych skrzyżowaniach „łapiące” przejeżdżających na czerwonym, są kamery przy wjeździe na płatną autostradę (jedyną zresztą w Ontario, tzn. jedyną płatną, bo autostrad jest więcej). Ostatnio w Toronto rada miejska pilotuje foto-radary ustawione w okolicach szkół. Jak jesteś spoza prowincji Ontario i cię złapią za wjazd na czerwonym czy jazdę po płatnej autostradzie bez transpondera, to dostajesz „liścik miłosny” z rachunkiem do zapłacenia. Jak nie zapłacisz, to możesz mieć problemy z odnowieniem opłaty rejestracyjnej czy prawa jazdy w swojej prowincji. Podobnie jest z samochodami z USA, ale tylko z okolicznych stanów jak New York, Michigan, Vermont, Ohio, Pennsylvania i kilka innych. Nazywa to się zasada wzajemności, i kanadyjscy kierowcy tak samo są traktowani za wykroczenia w USA. Oczywiście chodzi tu o takie rzeczy jak zdjęcia z foto-radaru czy jazda płatną autostradą bez transpondera. Jak zostaniesz złapany „na żywo” to może być różnie. Nie wiem jak to wygląda w Kanadzie w stosunku do USA, ale w USA, w niektórych hrabstwach policja domaga się zapłaty gotówką na miejscu. Jak nie to cię zaaresztują. Kanadyjski automobilklub często ostrzega w jakim hrabstwie na drodze z Kanady na Florydę coś takiego ma miejsce. W końcu biurokracja jest taka sama na całym świecie i zawsze potrzebuje pieniędzy.
                • jeepster Re: Janusze bezkonkurencyjni w finansowaniu 14.02.20, 18:08
                  Całkiem możliwe, że to się zmieniło jakiś czas temu, ale dokładnie pamiętam, jak kanadyjski automobilklub (CAA) dla swoich członków oferował opłatę kaucji na wypadek, gdyś został zaaresztowany za nie zapłacenie mandatu.

I jeszcze jedna rzecz: jeśli istnieje zasada wzajemności pomiędzy kanadyjską prowincją a danym stanem, to wchodzi w to też informacja dla agencji ubezpieczeniowej. Jeśli więc kierowca dostanie mandat i punkty karne, to jego ubezpieczalnia jest o tym informowana, więc jego polisa może podskoczyć do góry. Tutaj jest krótkie podsumowanie jak to wygląda: www.snowbirdadvisor.ca/attention-snowbirds-dont-ignore-those-us-speeding-tickets

• engine8 Re: Janusze bezkonkurencyjni w finansowaniu 14.02.20, 18:28
                    E mnie kiedys przypieprzyli mandat w Vancouver i go nigdy nie zaplacilem... chyba ze masz auto wynajmowane to cie obciaz przez firme wynajmujaca..
                    Albo jakmieszkasz w sasiadujacych stanach ktore maj umowy o wymianie informacji...
                    Za jazde po pijaku przekazuja sprawe do Stanw bo to przestepstwo - szybka jazda to wykroczenie praktycznie nie do wyegzekwowania poza granicami..
                    W odwrotna strone to chyba jest inaczej ponewaz w USA mandat za predkosc jest wykroczeniem na skale federalna i wtedy moze si pokazac na ekranie tych na granicy i na lotnisku.. a na pewno bedzie to na ekranie komputera policyjnego kiedy bys sie np pojawil znow i wtedy za niezaplacony mandat - moga cie aresztowac,
                    • jeepster Re: Janusze bezkonkurencyjni w finansowaniu 14.02.20, 18:58
                      To tak jak ja kiedyś w Illinois przez pomyłkę wjechałem na autostradę płatną wjazdem dla samochodów z transponderem.
                      Cztery lata i nic, chociaż od tamtego czasu wiele razy byłem w tamtej okolicy. Wygląda na to, że Ontario i Illinois nie maja takiego porozumienia.
                      Mandat na auto z wypożyczalni jest o tyle „dobry”, że nie generuje punktów karnych. Wysyłają transakcje na twoją kartę kredytową i po kłopocie.
                      Z drugiej strony ciekawe jak to by było jakby taki sam model zastosować dla osób wyjeżdżających za granice? Przed wyjazdem idziesz na stronę internetową danego kraju i podajesz swoją rejestracje i kartę kredytową. Jak popełnisz wykroczenie, albo płacisz sam, albo obciążają twoją kartę kredytową. Proste, szybkie i pozbawione biurokracji. Z drugiej strony, to nie wiem czy ja bym się na coś takiego pisał.
                      • engine8 Re: Janusze bezkonkurencyjni w finansowaniu 14.02.20, 19:04
                        Mnie jak zlapali w Niemczech i wysali mandat do Stanow to chcialem po prostu zaplaci karta - nie biora, jedynie przelewy bankowe - a te u nas to drozsze niz mandat wiec nie dostali nic...

O platne drogi zwykli nie podlega pod sytem rzadowy - to prywante instutucje i te nie maja zadnych opcji zciagnieci kasy z zagranicznych - bo to sa w sumie kary a nie mandaty i moag sie tego domagac od lokalnych przez collection agency....
                        Bo mandat za predkosc siedzi w DMV i jak nie zaplacisz to nie zarejestrujesz auta i policja cie zwinie na drodze za przestepestwo
                        • jeepster Re: Janusze bezkonkurencyjni w finansowaniu 14.02.20, 19:14
                          Ja właśnie dostałem email z Sixt, że przyszedł mandat za przekroczenie prędkości jak byłem w Europie na Święta.
                          Od razu zrobili transakcje na moją Master Card, którą płaciłem za wynajem. Co prawda to tylko 20 Euro, więc nie ma problemu.

Niestety ta jedyna płatna autostrada (407) w okolicach Toronto, to jeden przekręt. Wybudował ją jeden rząd, potem rząd się zmienił i drugi rząd ją sprzedał, czy też wydzierżawił na 99 lat dla konsorcjum prywatnego z większościowym kapitałem hiszpańskim. Rząd dalej ma tam udziały, ale mniejszościowe. Jak nie zapłacisz za przejazd, to oni są podpięci pod wydział komunikacji (Ministry of Transportation of Ontario – MTO) i nie odnowią ci ani prawa jazdy ani opłaty rejestracyjnej. Jest to jeden jedyny przykład, jak instytucja rządowa jest powiązana z konsorcjum prywatnym. Ręka rękę myje a obie brudne.
                          • engine8 Re: Janusze bezkonkurencyjni w finansowaniu 14.02.20, 22:53
                            Ja mialem podbonie.... Namierzyli mnie gdzies - nawet nie wiem gdzi za 87 na ograniczneiu do 80 kmh... Wyslai zapytanie do Avis, avis im dal i mnie obciazyl $12 za to ze udzileil tanich informacji i dopisal mi to do karty.... Ja dla draki poszedlem na strone karty i zakwestionowalem ze to nie zutoryzowane.... Avis mogl pokazac kontrak i obic pileczke znw do mnie i musialbym zaplacic ale im sie widac nie chcialo zawracac glowy czy denerwowac klienta i odpuscili..
                            Policja niemicka nie obciazyla firmy wynajmujacej ale wyslala mi do stanow mandat na 15 euro do domu... I nie zaplacilem bo nie mailem jak bo jedyna opcja to przelew (za $40) .Wyslali znow i znow olalem... i w koncu wyslali informacje ze spraw umorzona..
                            Najsmieszniejsze to bylo to ze madat byl na 15 euro a policja za kazdym razem placila 5 euro z a wysylke wiec po straceniu 15 euro odpuscili.. LOL
                        • engine8 Re: Janusze bezkonkurencyjni w finansowaniu 14.02.20, 22:47
                          Chiciaz na jedenj plaatnej u nas wlasciciciel zatrudnili biuro Szeryfa na kontrakt do pilnowania i codzinnie jest tam jeden albo 2 na motocyklu na odcinka jakichs 10 mil i pisza mandaty jak trzeba bo jak nie to ich nie wynajma ....No bo ta droga pusta i ludzi uzywaj jako okazje do sprawdzenia ile tak mozna z tego wyciagnac....:)
                          • jeepster Re: Janusze bezkonkurencyjni w finansowaniu 15.02.20, 04:02
                            Jeśli chodzi o tą płatną autostradę, to jakiś czas temu ktoś zaproponował, żeby policja miała dostęp do informacji kto i kiedy wjechał i zjechał z autostrady i na tej podstawie by wystawiali mandaty ze przekroczenie szybkości. Całe szczęście, że to nie przeszło, bo chyba wszyscy kierowcy musieli by być ukarani. U nas limit jest 100 km/h. Co prawda jak jedziesz 120 km/h to ciebie nikt nie zatrzyma. Ale na tej autostradzie 120 km/h to jadą osiemnastokołowce. Wszystkie inne auta dużo więcej. Aczkolwiek, jak cię złapią jak jedziesz 150 km/h lub więcej, to od razu samochód na lawetę i na parking policyjny a twoje prawo jazdy jest zatrzymane na 3 miesiące. Do tego mandat $1000-$2000. Nic przyjemnego.
                            • engine8 Re: Janusze bezkonkurencyjni w finansowaniu 15.02.20, 18:22
                              No w Polsce i Erurpie juz przeciez maja pomiary predkosci odcinkowe.. Mierza ci czas na jakom dluzszym odcinku i dostajesz madat za przekroczenie sredniej...
                              U nas nic takiego nie widzialem.... nawet slopkow na drodze z raderm nie ma... Probowano postawic kamery na skrzyzwaniach aby lapac tych co przejezdzaja na czerwonym i musieli pozdejmowac bo to przekraczalo granice prywtnosci..
                              W Polsce mozna tez legalnie kablowac (coz narod przyzwyczajony do ORMO) - wyslac film z kamery na policje i przestepca dostanie mandat - u nas jak policja sama nie widzi i nie zlapie to nie moze ukarac.
                              Ale jak tak dalej pojdzie i mlodziez bedzie popierac takich Sandersow socjalistycznych to wszytko przed nami...
                              A na razie Radar Detector jest legalny a na autostradach 99% pomiarow predkosci to ciagle radar ktore detector "widzi " na duza odleglosc wiec ja jestem "przezorny i ubezpieczony"
    • wislok1 Re: Janusze bezkonkurencyjni w finansowaniu 13.02.20, 17:52
      Nie wiem, czy to sa piraci drogowi....

Przynajmniej w Austrii spotkania auta z Polski poza trasami tranzytowymi przez Austrie do Chorwacji i do Wloch jest baaaaaaaaardzo rzadkie....

Na tych trasach tranzytowych od Mikulova do Grazu wszyscy POlacy jada razem, czesto stadami, w tak zwanych konwojach...
      W Grazu wiekszosc odbija na Slowenie, na Maribor, a potem jada na Zagrzeb...
      Mniejszosc jedzie dalej na Klagenfurt, Tarvisio, Udine...

Generalnie kierowcy z PL bardzo czesto jada jak w PL, czyli maja totalnie w d... wszelkie ograniczenia predkosci, lamia je swiadomoie i celowo, z premedytacja, bo nie wierza w to, ze ktos im wystawi mandat... ( tak jak to jest w PL )
      Czyli totalna arogancja polaczona z poczuciem calkowitej bezkarnosci, jak w PL

Potem jest zaskoczenie, bo mandat przyszedl, bo radarow w AUstrii jest od groma...

Czesc kierowcow z PL jedzie zgodnie z przepisami ( w tym ci, co ich juz wczesniej zlapali i zaplacili )
      I co co dowiedzieli sie przed wyjazdem, ze w Austrii policja wysyla mandaty do PL i jada ostroznie....

Chyba najwiecej wpada na autostradzie w Wiedniu, gdzie jest mnostwo ograniczen do 80, a to dla bardzo wielu kierowcow z PL znak, ze mozna jechac 120, bo w PL za cos takiego w praktyce nie lapia
      • wislok1 Re: Janusze bezkonkurencyjni w finansowaniu 13.02.20, 18:04
        Zdarzylo mi sie wielokrotnie zobaczyc auta z PL napier... 120-140, tam gdzie Austriacy postawili ograniczenie do 80 albo 100---

Prawie wszyscy jechali gora 10 km szybciej niz pozwalal znak ( granica tolerancji ), kierowca z PL grzal rowno...
        Raz w Salzburgu wyprzedzila mnie kobitka, twarz nie skalana rozumem, cala wsciekla, wyprzedzala wszystkie auta z predkoscia minimum 120, gdzie bylo ograniczenie do 80, wjechala do tunelu, gdzie radar jz na nia czekal...
    • oixio Re: Janusze bezkonkurencyjni w finansowaniu 13.02.20, 17:56
      Różne rzeczy można odczytywać z przedstawianej tam tabeli:
      1. Niemcy na pierwszym miejscu z ilością „złapanych” większą niż suma pozostałych krajów europejskich !
      Ponad milion – czyli każdy wjezdżający tam musi płacić mandat ?
      2. Wzrost do poprzedniego roku:
      - Niemcy o 50 %,
      - Austria o 100 %
      - Litwa o 300 %
      - Słowacja o 800 %
      - Chorwacja o 1100%
      3.Spadek w stosunku do poprzedniego roku:
      - Włochy, Czechy, Węgry, Hiszpania, Słowenia
      4. Najmniej rejestrowanych wykroczeń:
      - Dania, Grecja, Finlandia, Malta, Słowenia, Słowacja

Teraz można wybierać trasę wycieczki i środek lokomocji.
      Przelot samolotem z prędkością 850 km/h może być tańszy niż mandat :)
      • wislok1 Re: Janusze bezkonkurencyjni w finansowaniu 13.02.20, 18:11
        W przypadku Niemiec, to po prostu najwiecej kierowcow z PL tam jezdzi, a jezdza bardzo czesto jak w PL, czyli sami sie prosza o mandat...
        A poniewaz policja jest profesjonalna to ich prosby spelnia...

W Czechach trzeba sie cholernie starac, zeby dostac mandat, bo radary sa z gory oznaczone i kierowcow sie ostrzega przed nimi...
        Jest taki tunel na autostradzie kolo Ostrawy, gdzie robia fotki i przesylaja do PL
        TO jest niewiarygodne, ale bardzo duzo kierowcow z PL na widok ogromnego bannera z napisem RADAR nie zwalnia i grzeje 130....
        • wislok1 Re: Janusze bezkonkurencyjni w finansowaniu 13.02.20, 18:17
          Jest jeszce cos takiego jak radary w terenie zabudowanym...
          Te w Austrii czy w Niemczech sa bardzo liczne...
          I miejscowi kierowcy odruchowo zwalniaja , jada gora 60 wedlug wskazan licznika, faktycznie jest to 55-56...
          TO policja raczej toleruje...
          ALe jak ktos zapier... 70-80 po miescie, to juz nie toleruje
          A tak do ograniczen predkosci w miescie podchodzi bardzo duzo kierowcow z PL

Wcale nie uwazam, ze kierowcy z PL sa piratami drogowymi....
          Po prostu wielu nie moze sobie wyobrazic sytuacji, ze policja sciga rzetelnie za lamanie przepisow drogowych i mysli, ze tak jak w PL, jest w calej Europie....
          • wislok1 Re: Janusze bezkonkurencyjni w finansowaniu 13.02.20, 18:35
            Gadalem z jednym kierowca, co w Holandii grzal 130-140, tam gdzie na autostradzie bylo ograniczenie do 100
            Auto mial z holenderskiej wypozyczalni i byl totalnie zdziwiony, jak dostal mandaty w liczbie 3 na spora sume...
            Mowil, ze do glowy mu nie przyszlo, ze go zlapia
            A jechal jak w PL
        • qqbek Re: Janusze bezkonkurencyjni w finansowaniu 13.02.20, 23:30
          Dziwne.
          Mam inne wrażenia z Niemiec.
          Tam się jeździ bardziej z głową.
          Ale jak jeżdżę tam, gdzie często jeżdżę, to widać kto przyjezdny (czy to z Wolski, czy z innego miasta), a kto miejscowy - nie tylko po rejestracjach :)

Inna sprawa to to, że mam znajomych Niemców, którzy mając mocne auta lubią sobie wyskoczyć do Polski tylko po to, by bezkarnie nimi pozapierdalać po "Landstrassen". Po autostradzie sobie pozapierdalają u siebie jak zechcą, ale po krętej krajówce czy wojewódzkiej to tylko u nas mogą.

--
          Jestem Lubelakiem, to podobno nieuleczalne. Może dlatego, że nikt się z tego leczyć nie chce.
          • wislok1 Re: Janusze bezkonkurencyjni w finansowaniu 14.02.20, 17:42
            Czemu inne ????

Ja caly czas pisze o tym, ze w Niemczech jezdzie sie z glowa....

Inna sprawa to to, że mam znajomych Niemców, którzy mając mocne auta lubią sobie wyskoczyć do Polski tylko po to, by bezkarnie nimi pozapierdalać po "Landstrassen". Po autostradzie sobie pozapierdalają u siebie jak zechcą, ale po krętej krajówce czy wojewódzkiej to tylko u nas mogą.

No, to samo jest na pograniczu Czech i Niemiec...

Za to w Niemczech szaleja Szwajcarzy, ktorzy w Niemczech zmieniaja sie bardzo i na autostradach sa najwiekszymi piratami, a u siebie sa grzeczni jak przedszkolaki
          • dodekanezowiec Re: Janusze bezkonkurencyjni w finansowaniu 13.02.20, 21:46
            tech.wp.pl/huragan-ciara-pomogl-ustanowic-rekord-samolot-pokonal-trase-w-niezwykle-szybkim-tempie-6477160282515073a
            Ło to sie rozchodzi.
            Ciekawe czy kierowca by się tłumaczył: "Panie waadzo, jo żem był jechoł ino 80, ale co ten huragan pognoł, to 101 wyszło". Potem na sali sądowej adwokat: "Wysoki sądzie, tak jak w tamtym przypadku nie można mówić o locie ponaddźwiękowym, gdyż Boeing był wspomagany przez szybko poruszające się masy powietrza, tak i samochód pana Janusza poruszał się z prędkością poniżej 100 km/h, nie powodującej konieczności zatrzymania prawa jazdy w terenie zabudowanym".
            • engine8 Re: Janusze bezkonkurencyjni w finansowaniu 13.02.20, 22:27
              No u mnie jest tak ze mieszkam na gorce i droga dosc stroma i dosc dluga tak ze jak nie hamujesz to masz gwarantowane przekorczenie szybkoscina dole... A oni tam czesto czekaja. Kiedys dla jaj bo sie im nudzilo to mnie na rowerze namierzyli - zatrzymalem sie sami pytam czy przekroczylem - powiedzieli ze nie ale bylo blisko limitu...A limit jest 40mh czyli 64km'h.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka