Dodaj do ulubionych

OT - Potrzebujemy ustawy o związkach partnerskich

19.02.20, 14:00
next.gazeta.pl/next/7,151003,25710995,najpierw-komornik-teraz-skarbowka-naczelnik-urzedu-skarbowego.html

--
Pozdrawiam,
galtom

"When agriculture and industry came along people could increasingly rely on the skills of others for survival, and new "niches for imbeciles" were opened up. You could survive and pass your unremarkable genes to next generation [...]"
Obserwuj wątek
  • vogon.jeltz Re: OT - Potrzebujemy ustawy o związkach partners 19.02.20, 14:45
   "Zgodnie z obowiązującym prawem spadkobierca od chwili przyjęcia spadku ponosi odpowiedzialność za długi zmarłego całym swoim majątkiem."

   Coś mi tu nie gra. Albo sędzia znowu okazał się idiotą, albo jak zwykle pismak coś popierdzielił. Od jakiegoś czasu domyślnie dziedziczy się spadek z dobrodziejstwem inwentarza, a w przypadku dziedziczenia przez osobę nieletnią tak było od zawsze. To oznacza, że jej ewentualna odpowiedzialność za długi jest ograniczona do wysokości odziedziczonego majątku. Czyli nie ma możliwości, żeby odziedziczyła milion długu - chyba, że ojciec oprócz długu pozostawił majątek wart milion.
    • tbernard Re: OT - Potrzebujemy ustawy o związkach partners 23.02.20, 13:22
     Jeśli tak to można to zredukować do:

     1. Partner i ojciec pożycza milion.
     2. Daje ten milion partnerce i dziecku w walizce.
     3. Gdy wierzyciel się upomina, to mówi, że nic nie ma, bo mu biznes kiepsko się kręci.
     4. Potem partner i ojciec umiera, a partnerka chciała by sobie spokojnie żywot z córka prowadzić korzystając z miliona jaki dostała od dobrego partnera. A ponieważ partner to nie mąż, to co ją obchodzą długi partnera. No i co za bezduszna machina czepia się niewinnego dziecka.

     Gdyby wierzycielem był wykiwany zwyczajny Kowalski i z jego punktu widzenia opisana sprawa, to też było by wielkie oburzenie, że jak tak można. No ale tu przecież wierzycielem był bank, a tam wiadomo, że pieniądze rosną na drzewach.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka