Dodaj do ulubionych

Obalenie teorii względności Einsteina

19.02.20, 23:51
W ramach kolejnej próby reaktywacji bloga nowy artykuł:

robrosy.blogspot.com/2020/02/oderwanie-ksiezyca-cd-teoria.html

Licze szczegolnie na-zimnego, że poda sensowne równania ruchu, wzg. jakies niemieckie linki... ;)

--
NAJLEPSZY KODEKS DROGOWY
Obserwuj wątek
  • tiges_wiz Re: Obalenie teorii względności Einsteina 20.02.20, 09:33
   Jak ktoś, kto nie rozumie tak prostego pojęcia jak zakrzywienie przestrzeni trójwymiarowej w czwartym wymiarze, może rozumieć teorię względności? na tym rysunku jest przestrzeń dwuwymiarowa zakrzywiona w trzecim. W sumie można zrobić sobie doświadczenie kładąc dużą piłkę na prześcieradle i puszczając koło niej małą. I co? Mała piłka zacznie krążyć w okół dużej bez żadnych dodatkowych sił po prostu poruszając się prosto w zakrzywionej przestrzeni. Oczywiście na prześcieradle jeszcze dojdzie tarcie prześcieradła (czyli symulacja poruszania się w atmosferze ;) ), ale idea jest dobrze widoczna.

   --
   1... 2... 3... próba sygnaturki
    • tbernard Re: Obalenie teorii względności Einsteina 20.02.20, 10:53
     A nie lepiej zapisać się na studia na wydział fizyki teoretycznej. Tam wszystko wytłumaczą, o ile ktoś jest w stanie zrozumieć. A dla laika powinna wystarczyć wiedza, że GPS dopiero wtedy zaczęło działać tak jak oczekiwano, gdy uwzględniono poprawki wynikające z teorii względności. Zamiast innych stawiać do tablicy z poleceniem aby coś tłumaczyli, to sam idź do tej tablicy i wytłumacz, dlaczego bez tych poprawek GPS nie działał dokładnie.
     • bimota Re: Obalenie teorii względności Einsteina 20.02.20, 11:52
      Mowisz, ze lepiej posiwecic 5 lat zamiast zadac kilka pyt ? To sa proste pyt...
      1. Czym jest przestrzen, bo jest wiele definicji, a nikt tego nie precyzuje...
      2. Domyslam sie, ze chodzi o zakrzywienie wszystkiego w swiecie. Czyli poruszajac sie swobodnie poruszam sie wzdluz tych linii na rysunku ?

      --
      NAJLEPSZY KODEKS DROGOWY
      • tiges_wiz Re: Obalenie teorii względności Einsteina 20.02.20, 13:55
       to jest tylko poglądowy rysunek dla istot trójwymiarowych jak wygląda zakrzywienie dwóch wymiarów w trzecim. Jakbyś był płaszczakiem to byś tych linii nie widział, i się dziwił, dlaczego coś krąży wokół płaskiej planety i nazwał byś to siłą. Ale to nie jest siła. Dopiero jakby cię ktoś wyrwał na górę, to byś zobaczył to zagięcie, które powoduje, że coś krąży, choć porusza się prosto.

       policzmy przekątną kwadratu: cc=aa+bb (przestrzeń dwuwymiarowa cc=c-kwadrat itd)
       może sześcian? dd=aa+bb+cc (przestrzeń trójwymiarowa). Też jeszcze można to sobie wyobrazić.
       to może hipersześcian? ee=aa+bb+cc+dd, no łatwo to policzyć, tylko teraz to narysuj...

       i tak grawitację się łatwo liczy jako zakrzywienie przestrzeni w czwartym, choć trudną ją sobie wyobrazić.

       --
       Podobno prawdziwa sztuka obroni się sama... Ale nie przede mną.
        • tiges_wiz Re: Obalenie teorii względności Einsteina 20.02.20, 18:03
         Ale jaki czas? Nie myl czasu z 4 wymiarem przestrzennym. Hipersześcian, którego przekątna jest opisana wzorem ee=aa+bb+cc+dd, to nie jest sześcian poruszający się w czasie. Co najwyżej można zobaczyć cień takiego hipersześcianu, jak można narysować cień sześcianu na kartce. I tak możesz sobie wtedy, to zakrzywienie dwóch wymiarów w trzecim wyobrazić jak takie dołki, w których poruszają się mniejsze obiekty i nie mogą z tego lejka wypaść.         --
         Chodzenie po bagnach wciąga!
          • tiges_wiz Re: Obalenie teorii względności Einsteina 20.02.20, 20:00
           Czas jest wymiarem czasowym a nie przestrzennym. Jak masz trójwymiarową przestrzeń, to czas jest 4 wymiarem, ale jak masz 4 wymiarową przestrzeń, to czas jest piątym wymiarem wtedy. Przy dziesięciowymiarowej przestrzeni czas będzie jedenastym.

           Istota dwuwymiarowa idąc po kuli prosto, obejdzie ją w około i dojdzie do tego samego miejsca dziwiąc się co się stało. Ale znając czas obejścia jest w stanie policzyć zakrzywienie tej kuli, choć jej nie zobaczy. Może to jednak sprawdzić mierząc np. kształty trójkątów. Jeżeli suma kątów będzie większa od 180 stopni to wiadomo, że przestrzeń jest zakrzywiona. Na tej podstawie, od końca lat 90. XX wieku, wiadomym jest, że lokalny kształt Wszechświata jest w przybliżeniu płaski, podobnie jak Ziemia jest w przybliżeniu lokalnie płaska.

           W przeciwieństwie do krzywizny, nie ma jeszcze zgodnego stanowiska co do topologii Wszechświata. Jeśli Wszechświat jest wielospójny i jego rozmiar jest dużo większy niż horyzont cząstek, to według aktualnego stanu wiedzy w fizyce, poznanie topologii Wszechświata nie będzie możliwe.

           Masa jednak tworzy lokalne zakrzywienia, jak kula robi dołek na rozciągniętej płachcie.

           --
           Lepiej mieć owsiki niż żadne życie wewnętrzne!
            • tiges_wiz Re: Obalenie teorii względności Einsteina 20.02.20, 21:52
             Świetnie i ta czasoprzestrzeń jest zakrzywiona przez masę w kolejnym wyższym wymiarze przestrzennym. Nie w eterze, nie gdzieś tam, ale w czymś co widocznie jest po za twoim pojmowaniem. jak linię możesz zakrzywić w drugim wymiarze, jak płachtę możesz zakrzywić w trzecim wymiarze, to czasoprzestrzeń możesz zakrzywić w kolejnym wymiarze przestrzennym. Jak go nazywam czwartym wymiarem przestrzennym, ty se go nazywaj piątym wymiarem. Nazwa akurat jest umowna. Jak go zwał, tak zwał. Będąc punktem możesz policzyć zakrzywienie w drugim, będąc płaszczakiem możesz policzyć zakrzywienie w trzecim, tak my możemy policzyć zakrzywienie w kolejnym wymiarze przestrzennym i to jest właśnie grawitacja. A rysuje się zakrzywioną płachtę, bo to coś co łatwo nam wyobrazić.

             --
             Wleciał ptaszek do gniazdka... i go pokopało
              • tiges_wiz Re: Obalenie teorii względności Einsteina 21.02.20, 08:46
               www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=MTY1Kje0yLg
               zakrzywienie dwuwymiarowej przestrzeni w trzecim wymiarze (płachta ma tarcie, gdyby nie miała, to te kuleczki krążyłyby w nieskończoność)

               tech.wp.pl/istnieje-czwarty-wymiar-odkrycie-szokuje-naukowcow-z-calego-globu-6207807597328001a

               Trójwymiarowa postać pozostawia dwuwymiarowy cień. Obserwując go, możemy zebrać pewną ilość informacji, na temat trójwymiarowego obiektu. Być może to samo zjawisko zachodzi w przypadku czwartego wymiaru.

               W obu przeprowadzonych eksperymentach, kluczowe było kwantowe zjawisko Halla. Można je zrozumieć, jako zjawisko topologiczne, które opisuje, ile otworów ma obiekt i na jakie inne kształty można go przemienić, bez przecinania go. Podobnie jest z kwantowym zjawiskiem Halla, gdzie elektrony mogą poruszać się tylko po ścieżkach zdefiniowanych topologicznie.

               Naukowcy, którzy zajmowali się sprawą, należą do grupy, która w 2016 roku otrzymała nagrodę Nobla w dziedzinie fizyki.


               Zresztą istnienie cząstek o spinie 2 sugeruje istnienie kolejnego wymiaru przestrzennego, bo np dwuwymiarowy obiekt trzeba w trzecim wymiarze obrócić 2 razy, żeby wrócił do stanu pierwotnego. www.rudyrucker.com/thefourthdimension/images/00070.jpeg
               --
               1... 2... 3... próba sygnaturki
              • nazimno Re: Obalenie teorii względności Einsteina 21.02.20, 08:54
               bimota, Wszechswiat sie rozszerza, przestrzen sie zakrzywia,
               linii prostych nie ma, ty sam w stosunku do Wszechswiata jestes
               w zasadzie punktem nieskonczenie malym
               ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
               - TO PO JAKA CHOLERE LAMIESZ SOBIE LEB TYMI SPRAWAMI
               ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

               Wez rower, jedz se na jakis piknik albo daj se piwo w rure i przestan tutaj truc dupe
               (to spec. wagi) obalaniem OTW/STW.

               Bo to wszystko i tak na twoj leb jest za trudne.
               Amen.
             • allegropajew Re: Obalenie teorii względności Einsteina 23.02.20, 14:00
              Trzeba to jednak wyraźnie napisać, bo ludzie bełkocą niedouczeni.

              Weźmy prostą. Przestrzeń jednowymiarowa jak ta-lala! Jak powiemy, że odległość między punktami (a) i (b) to |b-a| to mamy jednowymiarowa przestrzeń euklidesową.
              Jeśli jednak w każdym punkcie (x) określimy funkcję rzeczywistą Γ(x) i zdefiniujemy, że ta odległość to |ʃΓ(x)dx|, to mamy jednowymiarowa przestrzeń ZAKRZYWIONĄ, która jako żywo w dwóch wymiarach rysuje się nadal jako prosta!!!!

              Natomiast dowolnie powyginana krzywa, jeśli tylko ma określone swoje jednowymiarowe współrzędne i szkolną odległość jest PROSTA (euklidesowa).

              To wymyślił Riemann. Krzywizna jako odstępstwo odległości od wyniku wzoru radzieckiego uczonego Pietii Gorasa.

              Kolejna obserwacja. LOKALNIE, w otoczeniu konkretnego punktu przestrzeń jest płaska. Nawet, jak jest krzywa, to jest lokalnie płaska. To pozwala "atakować" przestrzenie krzywe za pomocą metod wariacyjnych (maksimum z maksimów wciąż jest maksimumem, choć może być nieostrym).

              Co inspiruje płaskoziemców (w tym obalaczy pana Alberta). Newtonowski czas absolutny. Bowiem jest to dla nich łącznik z biblią. Więcej nie napiszę, bo Dodę skazali.

              Jak więc podchodzą do doświadczeń typu: Bierzemy dwa zegary atomowe. Stawiamy u dołu schodów. Patrzymy, idą równo. Po czym jeden z nich wnosimy schodek wyżej. Po roku dostawiamy mu drugi. Jest różnica, ale się potem już nie zmienia.

              To, aby zachować na siłę TRANSCENDENCJĘ, wymyślą pierdylion argumentów, tricków i sztuczek, by to wytłumaczyć, ale zachować boski zegarek.

              Gościula
  • klemens1 Re: Obalenie teorii względności Einsteina 20.02.20, 14:26
   A facet uwzględnił, że ruch Słońca, Księżyca i Ziemi względem promieniowania tła jest neutralny, bo wszystkie te obiekty mają taką samą podstawową składową tego ruchu?
   Podobnie, gdy obliczam ruch piłki, którą sobie z kimś rzucam w jadącym pociągu, nie muszę uwzględniać ruchu pociągu.
  • bimota Re: Obalenie teorii względności Einsteina 20.02.20, 18:02
   Widze, ze wam ciezko idzie, to jeszcze raz....

   Przyjmuje, ze wykrzywia sie przestrzen fizyczna i ruch jest wzdłuż linii....

   1. Wkrzywienie musialo by sie zmieniac w czasie, przestrzen by sie kurczyla
   2. Dla kazdego obiektu inne wykrzywienie, czyli neskonczenie wiele przestrzeni, kazda inaczej wykrzywiana (a mowimy o przestrzeniach fizycznych)
   3. Skoro wszystko sie kurczy, to ziemia chyba tez powinna... zniknac

   Jest to absurd, bo nic sie z tego nie da wyliczyc, a i tak przeliczamy na uklad kartezjanski

   --
   NAJLEPSZY KODEKS DROGOWY

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka