Dodaj do ulubionych

BMW seria 5 / seria 3 pomocy!!

20.02.20, 00:37
Witam serdecznie mam pytanie do doświadczonych i ogarnięty osób gdzie znajdę oznaczenie/numer silnika w BMW serii 5 i serii 3 chodzi mi dokładnie o 5 generacje tych modeli rocznik od 2003 do 2006/2007 jak się nie mylę o silniki 2.5l i 3.0l diesel. A przy okazji jeżeli ktoś z was ma jakieś doświadczenia s tymi autami w tych wersjach silnikowych to poprosił bym o jakaś opinie, radę coś o awaryjności itp z góry dziękuje 😀😀
Obserwuj wątek
    • qqbek Re: BMW seria 5 / seria 3 pomocy!! 20.02.20, 00:41
      E46 jeszcze do przeżycia, ale tylne zawieszenie to dramat (trzeba przed kupnem koniecznie zajrzeć pod spód i sprawdzić stan).
      E60 do nie dramat, to komedia i to tylko dla wielbicieli czarnego humoru.
      Znajomy ma E61 (czyli kombi) od chyba 10 lat i tylko dlatego, że lubi to auto nie pozbył się go jeszcze... bo non-stop coś w nim musi naprawiać.
      Silniki są nie do zajebania, można do tego sporo więcej niż "fabryka dała" z nich wyciągnąć, jak komuś się akurat chce i ma pieniądze. Gorzej z całą resztą (zwłaszcza zaś z elektroniką w E60).

--
      Jestem Lubelakiem, to podobno nieuleczalne. Może dlatego, że nikt się z tego leczyć nie chce.
      • loyezoo Re: BMW seria 5 / seria 3 pomocy!! 20.02.20, 10:26
        Bez przesady, E39 też były udane, poza korozją ale można znaleźć egzemplarze ładne. Silniki, szczególnie 3.0d to jedne z najlepszych jednostek dieslowskich, jakie kiedykolwiek wyprodukowano.

--
        Life is too short to drive boring cars
    • liczbynieklamia Re: BMW seria 5 / seria 3 pomocy!! 20.02.20, 10:32
      Z BMW jest tak - jak jesteś fanem marki, to jesteś zadowolony, nawet jeśli samochód więcej stoi w serwisie i jest droższy w utrzymaniu od jumbo jeta. I o to w sumie chodzi, żeby być zadowolonym. Jeżeli zaś ktoś fanem BMW nie jest, to sugeruję jednak poszukać czegoś innego.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka