Dodaj do ulubionych

Zakaz handlu w niedzielę a postęp technologiczny.

23.02.20, 19:30
No i niedługo tak poniewierane przez okrutnych pracodawców kasjerki i kasjerzy z Biedronki będą mieli wolne .... cały tydzień:
businessinsider.com.pl/technologie/nowe-technologie/wlasciciel-biedronki-testuje-sklep-bez-kasjerow-pingo-doce-and-go/70ctnmg
* nie dotyczy radiomaryjnej placówki pocztowej "Żabka" tudzież jak się okazuje Carrefour Express w którym można odebrać w niedzielę "Paczkę w Ruchu" i z tej okazji kupić flaszkę czy co kto tam potrzebuje.
Ciekawe czy czarny lud skum że bezrobocie będzie zawdzięczać jednemu i drugiemu Dudzie ....
Obserwuj wątek
  • tbernard Re: Zakaz handlu w niedzielę a postęp technologi 23.02.20, 19:53
   Wątpliwe aby postęp technologiczny był spowodowany pisowską polityką zakazująca handlu w niedzielę.
   Raczej należy rozumieć to tak, że postęp technologiczny wywoła mniejszą upierdliwość dla tych co chcieli kupować w niedzielę. Ale postęp tak czy inaczej spowoduje redukcję zatrudnienia na kasach, bez względu kto rządzi. Taka natura postępu.
   • who_cares Re: Zakaz handlu w niedzielę a postęp technologi 23.02.20, 20:07
    Przyznasz jednak że dla Jeronimo Martins polskie regulacje były dodatkowym bodźcem , żeby w ten postęp zainwestować jako jedni z pierwszych. Polska to dla nich najważniejszy rynek od wielu lat.
    W sumie wyjdzie niezły paradoks, pośrednio Kościół Katolicki będzie kolejny raz katalizatorem rewolucji technologicznej. Podobnie jak 500 lat temu gdy wynalazek Gutenberga wykorzystał Marcin Luter zanosząc Biblię "pod strzechy".
   • only_the_godfather Re: Zakaz handlu w niedzielę a postęp technologi 24.02.20, 09:02
    Oczywiście, że nie jest spowodowany w 100%, ale napewno go przyspieszył. Biedronka testuje pierwszy sklep bez kasjerów, Lewiatan stawia pierwszy automat z asortymentem jak w sklepie. Nie stanie to się dziś czy jutro ale za jakiś okaże się, że kasje w sklepie jest niepotrzebny, albo potrzebny tylko w ograniczanym zakresie czasu np w godzinach gdy jest największy ruch.
    • qqbek Re: Zakaz handlu w niedzielę a postęp technologi 24.02.20, 10:35
     A jest potrzebny?
     Ja w Carrefourze czy Rossmanie korzystam z kasy z obsługą tylko, jak są kolejki do "automatów", lub gdy jakimś cudem bardziej zależy mi na pozbyciu się gotówki.
     Gdyby o mnie chodziło całość zakupów mógłbym robić jak w Carrefourze - z telefonem i apką w dłoni. Kasjer jest mi wtedy potrzebny tylko po to, żeby ewentualnie zapłacić gotówką.

     --
     Jestem Lubelakiem, to podobno nieuleczalne. Może dlatego, że nikt się z tego leczyć nie chce.
  • dr.hayd Re: Zakaz handlu w niedzielę a postęp technologi 24.02.20, 10:27
   Od początku twierdziłem, że ten cały "zakaz handlu w niedzielę" jest forsowany na zlecenie sieci handlowych dużych hipermarketów. Klienci przyjeżdżają raz w tygodniu do hipermarketów i kupują wszystko: żywność, odzież, sprzęt AGD, narzędzia, chemię domową. "Kup więcej, kup na zapas, bo w niedzielę sklepy nieczynne", więc obroty w hipermarketach z tego powodu nie spadną, a wręcz wzrosną, a koszty pracownicze spadły o 1/7.

   Najbardziej na ty straciły średnie, małe i drobne krajowe firmy. Wczorajszej niedzieli proponuję rodzinie "Idziemy na spacer na starówkę? (Ktoś inny pewnie pytał "do galerii?"). - "E, nie ma po co. Dziś WSZYSTKO zamknięte". I tym sposobem tracą kawiarnie, cukiernie, restauracje (zwykle rodzime firmy rodzinne), traci rodzimy LPP (kilka popularnych sieciówek odzieżowych). A te "znienawidzone" "obce" hipermarkety dostały od PIS prezent w postaci niższych kosztów i wyższych obrotów.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka