Dodaj do ulubionych

Nasza Policja drogowa zwalcza groźnych piratów!

27.02.20, 22:44
103 km/h w zabudowanym!
Bandyta drogowy!
Jak on mógł!
Morderca potencjalny!

Całość miała miejsce tutaj (klik).
Prędkość konstrukcyjna drogi - 110 km/h.
Skrzyżowania kolizyjne - brak.
Przejścia dla pieszych - najbliższe, o ruchu kierowanym, kilka kilometrów dalej.
Acha - wujek Gugiel ma stare dane - po pierwsze, tam gdzie u wujka Google jest "70" (które postawiono, bo kończono jeszcze drogę) teraz jest "50" bo "się mieszkańcy skarżyli na hałas" (najbliższy dom jest ponad 400m od tamtego miejsca).

--
WyPAD z P🖕S
Obserwuj wątek
    • galtomone Re: Nasza Policja drogowa zwalcza groźnych pirató 28.02.20, 07:21
      Osobiscie bylbym za nastepujaca zmiana.
      W takich sytuacjach oczywisci sąd, ale też taki zapis w prawiektóry pozwoli na udowodnienie, że dana droga jest żle oznakowana (zbyt restrykcyjny limit predkosci i nie tylko) i sad bedzie moogl nie tylko odstapic od wymierzenia kary (bo to pikus) ale przede wszystkim nakazac zarzadcy drogi zmiany.

Z czasem takich absurdow jak 50 na 3 pasmowej drodze mielibysmy mniej.

Powinnismy miec mechanizm, ktory pozwala kierowcom na to by takie miejsca latwiej zglaszac, zmieniac i by bylea REALNA szans na zmiane - a nie jak u nas, odp urzednika " nie, bo nie, nie wolno, nie da sie, itd..."

--
      Pozdrawiam,
      galtom

"Speed has never killed anyone, suddenly becoming stationary - that's what gets you." - Jeremy Clarkson
      • qqbek Re: Nasza Policja drogowa zwalcza groźnych pirató 28.02.20, 08:16
        Ależ ratusz wie, ratusz rozważa (po dziesiątkach zgłoszeń), ratusz być może podniesie dopuszczalną prędkość... ten odcinek (od Sikorskiego do obwodnicy) otwarto chyba w 2014 albo 2015... mamy 2020. Dalsza część (plus przedłużenie czyli al. Tysiąclecia i al. Witosa), choć dziura na dziurze, ma "70".

--
        WyPAD z P🖕S
        • galtomone Re: Nasza Policja drogowa zwalcza groźnych pirató 28.02.20, 10:16
          Dlatego nie proponuje kolejnego urzędu tylko sąd i nakaz.

--
          Pozdrawiam,
          galtom

"When agriculture and industry came along people could increasingly rely on the skills of others for survival, and new "niches for imbeciles" were opened up. You could survive and pass your unremarkable genes to next generation [...]"
          • tbernard Re: Nasza Policja drogowa zwalcza groźnych pirató 29.02.20, 19:01
            W kraju, gdzie sądy nie są skorumpowane może by to coś dało.
            A u nas to sąd choćby w sprawie oczywistej bzdury zażąda opinii biegłego, a biegły jak nie dostanie solidnej łapówki, to rozważy to tak: a jak jakiś palant rozbije się tam i spowoduje śmiertelny wypadek, to zaraz będą ryczeć "kto odpowiada za to, że tam prędkość podniesiono, trzeba ją koniecznie znowu obniżyć i rozliczyć nieodpowiedzialnego odpowiedzialnego". Choćby palant zamiast 70 podniesione z 50 to jechał tam 140 i mocno cwaniakował zygzakami pomiędzy innymi pojazdami doprowadzając do wypadku. Więc dla świętego spokoju biegły wyprodukuje bzdury w stylu, że lepiej nie podwyższać, bo spadnie bezpieczeństwo. Sam fakt, że o tym dyskutujemy dowodzi, że tak to działa w naszym kraju.
            A co do hałasu, to już w tym wątku padły przykłady wyższych dopuszczalnych gdzie zabudowa jest bliżej i bez ekranów.
        • misiaczek1281 Re: Nasza Policja drogowa zwalcza groźnych pirató 29.02.20, 16:04
          qqbek napisał:

> Ależ ratusz wie, ratusz rozważa (po dziesiątkach zgłoszeń), ratusz być może pod
          > niesie dopuszczalną prędkość... ten odcinek (od Sikorskiego do obwodnicy) otwar
          > to chyba w 2014 albo 2015... mamy 2020. Dalsza część (plus przedłużenie czyli a
          > l. Tysiąclecia i al. Witosa), choć dziura na dziurze, ma "70".
          >

jeździć tyle ile znaki pokazują i nie pyskować :) dla waszego dobra jest tyle ile jest by było bezpieczniej....znaki są po to żeby przepisowo jeździć a ludziom się w d... powywracało od tego bogactwa :)
          • qqbek Re: Nasza Policja drogowa zwalcza groźnych pirató 01.03.20, 00:14
            Ty tutaj o bydlęcym podporządkowaniu się władzy.
            Ja zaś o myśleniu.

Jeśli tam ma być "50" to cała ta trasa z PK 110 to było jedno wielkie marnotrawstwo publicznych pieniędzy.
            Co do tego jak ja tam jeżdżę, to też się misiu nie bój. 70km/h nie przekraczam. Wiem bowiem, że lubelska drogówka wykonuje swój plan mandatowy właśnie tam (i przede wszystkim tam), bo przyjezdni zapierdalają jak dzicy (po końcu ekspresówki długo jest dopuszczalna 100 km/h, zanim nagle robi się 50... bez jakiejkolwiek zmiany w infrastrukturze). Już kilka razy było już tam tak, że jechałem sobie spokojnie te 65, za mną Vectra czy BMW, po czym wyprzedzał nas jakiś wieśmak jadący przynajmniej ze 30 więcej... no i zaraz już nie było Vectry czy BMW za mną... a ja spotykałem ich kawałek dalej, jak już się przedstawiali.

--
            WyPAD z P🖕S
    • tbernard Re: Nasza Policja drogowa zwalcza groźnych pirató 28.02.20, 09:46
      Najbliższe domy są tam około 100 metrów od tego miejsca a nie 400. Na wszelki wypadek jakby ktoś zarzucał, że zdjęcie przekłamuje, to sugeruję zrobić pomiar na guglemapie. A jak ktoś postawi kontrę, że mapy gugla to nie mają homologacji i to tylko radosna twórczość, to się poddaję, chociaż gdyby się uprzeć i zrobić zakład o sporą stawkę, to można by wynająć profesjonalnych geodetów lub kartografów i by rozwiały się wątpliwości.
      Tym niemniej ograniczenie 50 na tej drodze to oczywisty absurd. Na AOW we Wrocławiu jest 140 i nieraz całkiem blisko od domów przebiega chociaż z ekranami. Ostatnio coś czytałem, że są plany aby tam (nie wiem tylko czy na całej AOW, czy tylko tam gdzie blisko domów) ograniczyć do 120 aby obniżyć hałas.
      • klemens1 Re: Nasza Policja drogowa zwalcza groźnych pirató 28.02.20, 14:17
        S8 wyjazd z W-wy na południe - domy 50m od trasy i prędkość dozwolona 120.
        Tutaj domy zaraz przy trasie i prędkość 80:
        goo.gl/maps/DoaYA8FA4EMDNogD8
        Dla kontrastu przegięcie - autentyczna łąka i 60:
        goo.gl/maps/iHpxEkcGEpmBFrw56
        Autentyczny las i 50:
        goo.gl/maps/yvcvVmMdiiuyZsKw9

Samspade jakiś czas temu mocno argumentował, że to wszystko jest zajebiście uzasadnione.
            • misiaczek1281 Re: Nasza Policja drogowa zwalcza groźnych pirató 28.02.20, 15:36
              jak na niedoszłego prawnika to kiepsko Ci wyszło stawianie się w roli adwokata pirata drogowego....wszyscy winni (policja, mieszkańcy, droga) tylko nie on biedak jechał na 50 103...i co z tego że kiedyś tam było 70? liczy się ile było w chwili popełnienia czynu panie prawnik ! :) już lepsza byłaby dla uzyskania niższej kary taktyka ukorzenia się , wyznania grzechów , proszenia o rozgrzeszenie i bicia się w piersi ! jak to mówią mea culpa panie
              • qqbek Re: Nasza Policja drogowa zwalcza groźnych pirató 28.02.20, 23:29
                Misiu.
                Odbieranie tam praw jazdy za jazdę PONIŻEJ PRĘDKOŚCI KONSTRUKCYJNEJ to jak walenie mandatów za przejście przez przejście na czerwonym, jak po horyzont nie ma nic co by nadjeżdżało.
                Może i zgodne z prawem.
                Ale już z logiką niekoniecznie.
                A jak prawo się kłóci z logiką, to nie można mówić o szacunku obywateli dla prawa.
                Dlaczego tam nie może być "70" dla wszystkich, jak jest dalej, gdzie do domów jest jeszcze bliżej, a nawierzchnia jest dziurawa?
                A może choć 60 dla ciężarówek, a 80 dla osobówek?
                Wybudowanie drogi o prędkości konstrukcyjnej 110 (czyli parametry ekspresówki - taką PK ma większość ekspresówek w Polsce) i wymaganie jeżdżenia nią 50 to tak jakby ogłosić, że z powodu hałasu od jutra Okęcie przyjmuje wszystkie samoloty, ale tylko pod warunkiem, że będą wielkości Cessny 151, lub mniejsze.

--
                WyPAD z P🖕S
                • misiaczek1281 Re: Nasza Policja drogowa zwalcza groźnych pirató 29.02.20, 00:04
                  qqbek napisał:

> Misiu.
                  > Odbieranie tam praw jazdy za jazdę PONIŻEJ PRĘDKOŚCI KONSTRUKCYJNEJ to jak wale
                  > nie mandatów za przejście przez przejście na czerwonym, jak po horyzont nie ma
                  > nic co by nadjeżdżało.

Prawo o ruchu drogowym nie zna pojęcia prędkości konstrukcyjnej....to prędzej pojęcie z zakresu architektury dróg i mostów. Na drodze liczy się prędkość dozwolona a ta jest ustanawiana przez zarządcę drogi i oznaczona znakiem pionowym ! a twoje tłumaczenie przejścia na czerwonym to tak jakbyś chciał wytłumaczyć napad na bank "bo po horyzont nie było widać żadnego ochroniarza ani policjanta ani zakazu" ;) prawa łamać nie wolno niezależnie od widzimisię sprawcy !

> Może i zgodne z prawem.
                  > Ale już z logiką niekoniecznie.
                  > A jak prawo się kłóci z logiką, to nie można mówić o szacunku obywateli dla pra
                  > wa.
                  > Dlaczego tam nie może być "70" dla wszystkich, jak jest dalej, gdzie do domów j
                  > est jeszcze bliżej, a nawierzchnia jest dziurawa?
                  > A może choć 60 dla ciężarówek, a 80 dla osobówek?

to trzeba napisać pismo, zebrać sto podpisów wśród mieszkańców miasta i iść z tymi podpisami to władz lokalnych lub zarządcy drogi o zwiększenie limitu prędkości na tej drodze a nie łamać ten zakaz . Proste ! bo widzisz demokracja na tym polega że obywatele mają prawo współdecydować o przepisach ale nie je łamać
                • engine8 Re: Nasza Policja drogowa zwalcza groźnych pirató 02.03.20, 01:22
                  U nas jest lotnisko w srodku miasta i samoloty musza startowac "prawie pionowo" a potem odpuscic obroty i cichutko wyleciec poza tereny i dopiero potem znow moga dac w gaz.
                  Pilot zawsze ostrzega pasazerow zeby nie panikowali jak poleca 45 st w gore przez minute czy 2 a potem motory ucichna na jkas czas. Takie sa prcedury.
                  A dolotu i przeloty tranzytowe nie moga sie odbywac po nalprostrzej lini ale po lini gdzie mozna pozwolic sobie na wiecej szumu...
                  Mamy soecjlane aplikacje na komurke i jak widac ze ktos leci nad nami to od razu mozna ten smolot zidentyfikowac i zapodac ...i ponoc zabronia i ukarza..
                  Najczesciej robia to linie Meksykanskie bo im "taniej i szybciej" ...Ja nie jestem bezposredno pod ich ulubiona trasa ale w pobliskich mistach i osiedlach to pilnuja ich bo to przeszkadza..najbardziej ponosc pieski i kotki sie plosza...
          • klemens1 Re: Nasza Policja drogowa zwalcza groźnych pirató 28.02.20, 22:04
            samspade napisał:

> klemens1 napisał:
            >
            > > Samspade jakiś czas temu mocno argumentował, że to wszystko jest zajebiśc
            > ie uza
            > > sadnione.
            >
            > Łżesz.
            > A nie czekaj jak ty określasz takie zachowanie jak swoje? Skurwysyńskie. Chyba
            > tak.
            > Jesteś kłamliwym gnojem.

Nie unoś się, zasrańcu - najpierw się wykłócasz, a później wypierasz tego, co sam napisałeś.
            Jeszcze ci dawałem linka z 50 na 2-pasmówce - zabudowania kilkadziesiąt metrów od jezdni, zero skrzyżowań, zero przejść dla pieszych.
            Będzie mi się chciało, to poszukam.
            • samspade Re: Nasza Policja drogowa zwalcza groźnych pirató 29.02.20, 10:37
              klemens1 napisał:

> Nie unoś się, zasrańcu - najpierw się wykłócasz, a później wypierasz tego, co s
              > am napisałeś.

Nie wypieram się tego co napisałem. Natomiast nieprawdą jest że według mnie wszystko jest uzasadnione. To stwierdzenie jest kłamliwe.

> Będzie mi się chciało, to poszukam.

Dawaj. Pokaż gdzie napisałem że wszystko jest uzasadnione. Że na drogach nie ma głupot złego oznakowania itp. Czekam z niecierpliwością. Czekam też gdy odszczekasz swoje kłamstwa.
                • samspade Re: Nasza Policja drogowa zwalcza groźnych pirató 29.02.20, 15:56
                  galtomone napisał:

> To radzę ci być w CH. cierpliwym...

Cóż.
                  Wiem że Klemens nie znajdzie nigdzie żebym pisał że wszystko jest zawsze ok. Że nie ma błędów, że zajebiście itp.
                  Wiem też że nie odszczeka swojego kłamstwa.
                  Jedyne na co można liczyć to twórcze wycinanie pojedynczych zdań wyrwanych z kontekstu. Oraz nie zapominajmy o specyficznym języku i pojmowaniu Klemensa.
      • qqbek Re: Nasza Policja drogowa zwalcza groźnych pirató 28.02.20, 23:35
        Ile od Solidarności jest do kamienic przy Lubartowskiej, czy Podwale?
        Ile od Witosa do os. Przyjaźni?
        Od Unii Lubelskiej do tego nowego hotelu przy Zamojskiej?
        A jednak wolno tam jechać 70 km/h (nie mów, że nie znasz okolic, bo wiem, że znasz).

Na Wale Miedzeszyńskim może być w Warszawie 70?
        Na Trasie Siekierkowskiej 80 (a dalej na S2 120)?

--
        WyPAD z P🖕S
      • klemens1 Re: Nasza Policja drogowa zwalcza groźnych pirató 02.03.20, 10:38
        engine8 napisał(a):

> No a jak jest taka estakada autostrada gdzie ponizej czy-obok-ponizej jakies 20
        > - 50 m sa zabudowania to tez to jest teren zabudowany i predkosc ograniczona
        > do 50km/h

A tu są zabudowania i ograniczenia nie ma (jest ustawowe 120):

www.google.pl/maps/@52.1586163,20.9040577,18z
    • bruner4 Re: Nasza Policja drogowa zwalcza groźnych pirató 10.03.20, 16:02
      Po pierwsze- to tam obowiązuje 70 km/h, 50 km/h jest gdy zjeżdżamy z trasy jakimś zjazdem i jest tam wjazd np. z Al. Racławickich, jest to traktowane jako skrzyżowanie. Po drugie- tam są przecież ekrany i niska zabudowa, więc nie wiem o co mieszkańcom chodzi. Po trzecie- wolniejsza jazda o te 20 km/h wcale nie zmniejsza poziomu hałasu- najbardziej hałasują ciężarówki i wściekłe motocykle wyjące w niebogłosy (wiem bo mieszkam niedaleko tej drogi). Po czwarte- urzędników zajmujących się tam oznakowaniem należałoby natychmiast wymienić, bo swoją niekompetencją tworzą zagrożenie na drogach (przykład- postawienie takiego znaku świadczy o tym, że urzędas nie zna znaków drogowych www.google.com/maps/@51.2578259,22.4971795,3a,42.2y,229.43h,89.92t/data=!3m6!1e1!3m4!1svFXllKxk6cbIKwrKE4JOWQ!2e0!7i13312!8i6656)
      Po piąte- należałoby wymienić komendanta głównego policji na takiego, który wie jak policja ma działać w państwie demokratycznym i zamiast nieoznakowanych radiowozów urządzających sobie polowania na kierowców ( a jest ich już w drogówce więcej niż oznakowanych) wprowadzić do służby te oznakowane, które działają prewencyjnie przez to że je widać na drogach i tak bardziej zwiększają bezpieczeństwo. To tak w skrócie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka