Dodaj do ulubionych

W jednym nieoczekiwanie zgodzę się z misiaczkiem;)

30.03.20, 17:29
sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/876599/koronawirus-francuski-canal-nie-wyplaci-ogromnej-transzy-za-transmisje-z-meczow-
Że qrde pinionszki od abonentów to stacje będą ciągnąć.

A tu qrvicy też z tym idzie dostać:

sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/876404/transfery-500-mln-euro-za-federico-valverde-real-madryt-ostrzegl-manchester-unit
Niech te pińcet milionów dadzą na respiratory! A nie na kopaczy balonu.
Obserwuj wątek
      • vogon.jeltz Re: W jednym nieoczekiwanie zgodzę się z misiaczk 30.03.20, 17:48
        > Gowno was to powinno obchodzic ile zarabiaja

Ależ niech zarabiają jak najwięcej, przecież im nie zabraniam Im więcej zarobią, tym więcej dziewięćdziesięcioprocentowego podatku zapłacą.

Swoją drogą - ciekawe, że zarabiają jakieś totalnie nieprzyzwoite pieniądze i jeszcze chujki kantują na podatkach.
            • vogon.jeltz Re: W jednym nieoczekiwanie zgodzę się z misiaczk 30.03.20, 18:38
              > Poczytaj sobie jak potrafisz ile juve zaplacilo za ronaldo ile mu placa i czy traca czy zyskuja

Ależ niech mu płacą ile chcą. Tylko niech on od tych zarobków zapłaci 95% podatek (powyżej ustalonego progu oczywiście, zanim się dopierdoli jakiś niedojebany korwinista nie rozumiejący progresji). A klubik od kwoty, którą za niego zapłacił - też (oczywiście dotyczy przyszłych kontraktów, zanim jakiś niedojebany itd.)
                • vogon.jeltz Re: W jednym nieoczekiwanie zgodzę się z misiaczk 30.03.20, 18:51
                  > Moze ty kretynie oddaj 95% zarobku na podatek
                  > moze cos ci sie w tym pustym lbie przejasni

Ja nie mam powodu oddawać 95% zarobku na podatek, ponieważ nie zarabiam tyle, by wpaść w tak ustalony próg. Oni też jak będą zarabiać normalne pieniądze, to nie będą płacić 95% podatku. Normalna progresja. Ponieważ robią coś społecznie bezużytecznego, a nawet szkodliwego, należy ich wysokie zarobki mocno opodatkować. Choćby po to, żeby było na respiratory i jebane maseczki.

A jak się nagle okaże, że się nie opłaca tyle płacić klaunom z boiska, to przecież te pieniądze nie znikną. Znajdą ujście w innych miejscach - ważne, by tak nimi pokierować, żeby było to z pożytkiem nie tylko dla jednostek, ale dla społeczeństwa. Nie będą inwestowali w kretyński futbol i jego przygłupiastych gwiazdorów, to może zainwestują w coś pożytecznego.

Mam natomiast pytanie: masz jakieś wspólne interesy ze złodziejami i oszustami podatkowymi w rodzaju Messiego i Ronaldo, czy tak sobie tylko pierdolisz?
                        • vogon.jeltz Re: W jednym nieoczekiwanie zgodzę się z misiaczk 30.03.20, 20:11
                          A do czego są potrzebni profesjonalni sportowcy? Jaką wartość dla społeczeństwa wytwarzają futboliści, w szczególności taką, która uzasadniałaby ich absurdalne zarobki? Szczególnie w takich czasach jak dziś widać, że żadną. Odwołali rozgrywki, przenieśli mistrzostwa i co? I jajco, nic się nie stało.. A jeszcze piłkarzyki - oprócz tego, że ciulają na podatkach - omijają kwarantannę i łamią zasady mające ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa, bo uważają, że posiadanie prywatnego samolotu zwalnia ich z powinności przestrzegania prawa i zasad. Gdyby jutro zniknęli, nikt by po nich nie zapłakał.
                          • gruba_bambaryla Re: W jednym nieoczekiwanie zgodzę się z misiaczk 30.03.20, 21:34
                            owcy? Jaką wartość dla społeczeństwa wytwarzają futboliści,

taka kretynie ze miliony mlodych chlopakow zamiast siedziec na dupie przed tv i dorabiac sie cukrzycy hartna w gale

taka ze mamy co sobote rano meczyk 5 na 5 godzina biegania i mozna zaczynac weekend

taka ze czasem pojde do pubu na mecz ktory mnie zupelnie nie intersuje ale jest wyjscie ze znajomymi

ale ty jestes zbyt tempym pustym debilem zeby to zobaczyc bo widzisz jednego czy dwoch pilkarzy na zupelnym topie ktorzy duzo zarabiaja
                            a uwierz mi na slowo tem debilu za darmo im nikt nie placi
                            • vogon.jeltz Re: W jednym nieoczekiwanie zgodzę się z misiaczk 30.03.20, 23:42
                              > taka ze

I co to wszystko ma niby wspólnego z oszustami podatkowymi zarabiającymi tysiące euro na minutę i uważającymi, że reguły ich nie obowiązują?

> a uwierz mi na slowo tem debilu za darmo im nikt nie placi

Nie wiem, za co im płaci, bo ich umiejętności są kompletnie idiotyczne i całkowicie zbędne. Nijak nie przyczyniają się do rozwoju i dobrobytu ludzkości - rzekłbym, że wręcz przeciwnie - w odróżnieniu od całej masy dużo gorzej opłacanych zawodów. Ale spoko,. niech im płaci dalej. Przecież nie mówię "nie". Tylko należy te wypłaty drastycznie opodatkować.

Trzeba być naprawdę skończonym, kurwa, kretynem, żeby występować w obronie absurdalnych zarobków prymitywnych kopaczy, z których żaden nawet by na ciebie nie splunął, a jeszcze będzie tylko patrzeć, jak tu kogoś okantować - tak na boisku, jak i poza nim.
                              • bigzaganiacz Re: W jednym nieoczekiwanie zgodzę się z misiaczk 31.03.20, 02:22
                                Nie wiem jak ci to przystepnie wyjasnic
                                Prywatna firma zatrudnia czlowieka do kopania pilki placi mu ze swoich prywatnych pieniedzy nie moge pojac twojego bulu dupy odnosnie zarobkow zdaje sie ze nie roumiesz dzisiejszego swiata i tego na jak kompletnych kretynizmach ludzie zarabiaja pieniadze
                                Jesli moge taka rada zamiast zagladac komus w portwel zajmij sie soba bedziesz zdrowszy
                                • dodekanezowiec Re: W jednym nieoczekiwanie zgodzę się z misiaczk 31.03.20, 07:10
                                  "Bul portwela " :) założyłem akurat wątek to coś dodam. Trochę jest tak że wolny rynek nie do konca jest dobry, ale nadmierna regulacja jeszcze gorsza. Z tymże można mieć prawo do oceny moralnej wydawania na piłkarzy kilkuset milionów euro. Poza tym jednak wqrviajace jest to, że tak koło 12 marca gdy wiadomo było o sytuacji - najważniejsza była kasa jeśli chodzi np.o wpuszczenie kibiców na mecz Liverpool- Acieciko Madzid. Johnariat i Juanariat musiał się wyszalec.
                                • vogon.jeltz Re: W jednym nieoczekiwanie zgodzę się z misiaczk 31.03.20, 11:31
                                  > Prywatna firma zatrudnia czlowieka do kopania pilki placi
                                  > mu ze swoich prywatnych pieniedzy

Przecież w żadnym momencie tego nie kwestionuję ani nie zamierzam zakazywać.

> zdaje sie ze nie roumiesz dzisiejszego swiata i tego
                                  > na jak kompletnych kretynizmach ludzie zarabiaja pieniadze

Rozumiem doskonale. Te kretynizmy również powinny być solidnie opodatkowane.

> Jesli moge taka rada zamiast zagladac komus w portwel zajmij sie soba

Widzę, że mem wylansowany przez bogatch oszustów "nie zaglądaj komuś w portFel" trzyma się mocno. Otóż nie widzę powodu, by nie zaglądać i będę zaglądał komu chcę, a już szczególności jeśli jego działalność uważam za patologię. A dla ciebie, jeśli mogę, taka rada: zacznij zaglądać do słownika ortograficznego, chłopcze.
                • galtomone Chętnie zapłacę! Juz prowadzilem taka dyskusje... 31.03.20, 08:21
                  bigzaganiacz napisał(a):

> Moze ty kretynie oddaj 95% zarobku na podatek moze cos ci sie w tym pustym lbie
                  > przejasni

Po pierwsze to nie 95% od calosci.
                  Po drugie, by taki hipotetyczny podatek placic, trzeba zarabiac w ch. i jeszcze troche w ch.
                  Po trzecie....

Wiele lat temu prowadzilem podobna dyskusje, z bardzo bogatym czlowiekiem, ktory wtedy wlasnie (myslal, ze sobie kumpla w niedoli znalazl) placil wysokie podatki. Bardzo wysokie. I nieszczesliwy byl strasznie.

Dalem mu prosta rade, ktora w 1 dzien zalatwiala jego problem. Niech wezmie taka robote jak wtedy moja. Jak placilem o wiele mniejsze podatki.

Nie zdecydowal sie.

Wiec ja, mogac zarabiac w ch. i jeszcze troche w ch. chetnie taki podatek zaplace. I tak bede mial wiecej na przyjemnosci niz dzis.

Ba, przy zarobkach w ch. i jeszcze troche w ch. + ciut moge nawet 99.9% placic. Byle to co zostanie, ten 0,01% to nadal bylo w ch.

--
                  Pozdrawiam,
                  galtom

"Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac?" - George Carlin
          • tbernard Re: W jednym nieoczekiwanie zgodzę się z misiaczk 30.03.20, 18:42
            bigzaganiacz napisał(a):

> Nie gupi komuchu
            > Wtedy nie beda pracowac i nikt nic nie zarobi

Oni nic nie zarabiają. Mówienie o nich, że zarabiają, to tak jak mówienie o "produktach" przez prawników składających biznesmenowi ofertę wymuszającą łapówkę, bo jak nie, to oni jakiegoś słupa pieniacza wynajmą, który zablokuje inwestycję pod pretekstem ekologicznym, że niby tam jakieś unikalne żyjątka są. A przestój kosztował by biznesmena o wiele więcej niż koszt ich "produktu".
      • tbernard Re: W jednym nieoczekiwanie zgodzę się z misiaczk 30.03.20, 18:34
        bigzaganiacz napisał(a):

> Dla jednego gupiego i drugiego gupszegkopacze pracuja w firmach prywatnych

Nie w firmach prywatnych, tylko klubach sportowych. Politycy spowodowali, że więcej ich pokazuje się
        w telewizji i dlatego maja takie zarobki. Teraz czas powinien być równo podzielony na wszystkie dyscypliny sportowe: kajakarstwo, badminton, koszykówka, koszykówka plażowa, pchnięcie kulą, łucznictwo itd.
        Kiedy ostatnio pokazywali łucznictwo lub badminton?

> Gowno was to powinno obchodzic ile zarabiaja

Śmiałe to w czasach, gdy gołym okiem widać, jak niedofinansowana jest służba zdrowia nawet w najbogatszych krajach w zestawieniu z zarobkami kopaczy. Być może częstotliwości komunikacyjne (które są zasobem wspólnym) są za tanie i należy w koncesjach lepiej je skalkulować. Być może skoro to zasób wspólny, to należy zadać pytanie w referendum nad podziałem procentowym z zysku na tych częstotliwościach i innych zasobach wspólnych i wyjdzie, że narody wolą więcej na ochronę zdrowia. Bo teraz pozornie tylko to jest na zasadach wolnorynkowych a w rzeczywistości na zawłaszczonych zasobach wspólnych.
    • misiaczek1281 Re: W jednym nieoczekiwanie zgodzę się z misiaczk 30.03.20, 18:07
      o to to ! 100% zgoda. Sam mam - raczej śmiało mogę powiedzieć MIAŁEM umowę z canal+....właśnie wysłałem wypowiedzenie.......Zanim to zrobiłem napisałem do nich reklamację z prośbą o obniżenie abonamentu ponieważ nie ma rozgrywek piłkarskich i oferta jest uboższa… odpowiedź była odmowna , tłumaczyli że oni nie mają wpływu na treści lecz oferują jedynie do nich dostęp...co ciekawe włączyli mi kilka nowych programów których nie zamawiałem i nie chcę ...umawiałem się na inne programy i inne treści...cóż...tu nawet nie chodzi o kasę ale jakiś gest...zatem baj baj skoro tak się traktuje ludzi....
      • tbernard Re: W jednym nieoczekiwanie zgodzę się z misiaczk 31.03.20, 00:17
        klemens1 napisał:

> Jacyś zjebani instagramowcy też sporo zarabiają.
        > Taki rynek - może cię to wkurzać, ale skoro ktoś chce to oglądać i jest kasa z
        > reklam, to taki kopacz albo dziunia dostają kasę.

Okej. Może i racja. To jest zawsze mechanizm polegający na tym, że setki milionów zwyczajnych ludzi chce ich oglądać i dlatego ci dobrze ustawieni przy rurce dużo zarabiają. Słowo kluczowe tu wytłuściłem. To nie milionerzy i garstka najbogatszych kupuje drogie bilety i abonamenty, tylko setki milionów lub nawet miliardy zwyczajnych przeciętniaków zrzucają się, kupując napoje i inne gadżety z reklamą z piłkarzem. Ale to znaczy, że tych przeciętniaków stać na solidne podwyższenie składek zdrowotnych na usługi medyczne, skoro stać ich na składki dla kopaczy. Medycy mogli by skorygować swoje stawki, tak aby przeciętniakom dać wybór, co chcą bardziej sponsorować. Jak kopacze się obrażą i przestaną kopać, to świat się nie zawali. Jak medycy powiedzą, że zajmą się kopaniem piłki, to będzie znacznie gorzej.
        • bigzaganiacz Re: W jednym nieoczekiwanie zgodzę się z misiaczk 31.03.20, 00:37
          i. Jak medycy powiedzą, że zajmą się kopaniem piłki, to będzie znacznie gorzej

Bzdety, leczyles sie na cos ostatnio ?
          Ja troche tak i system jest taki ze idziesz do innego lekarza za kazdym razem powiedzmy w ciagu leczenia i trafilem raz na jakas przuglupia pizde wiek ponizej 30 przekonana o swojej doskonalosci bo skonczyla cudem medycyne, olalem kretynke mialem mozliwosc z prywatnego ubezpieczenia dostac sie do "ordynatora" no i z tym kolesiem juz jakos poszlo
          Lekarz dzisiaj w 90% to akwizytor firm farmaceutycznych symptom dopasowanie choroby i lecimy na katar moze i pomoze ale cos powazniejszego to juz slabo
    • hukers Re: W jednym nieoczekiwanie zgodzę się z misiaczk 30.03.20, 21:03
      dodekanezowiec napisał:
      > A tu qrvicy też z tym idzie dostać:
      >
      > sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/876404/transfery-500-mln-euro-za-federico-valverde-real-madryt-ostrzegl-manchester-unit
      > Niech te pińcet milionów dadzą na respiratory! A nie na kopaczy balonu.

Zapomnij o 500 mln za Valverde. Chłopina jest warty 60.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka