Dodaj do ulubionych

Można teraz jeździć bez celu?

07.04.20, 14:32
Tak się zastanawiam bo mam głód dalszej jazdy.
Czy mogę sobie pojechać gdzieś w Polskę popodziwiać krajobrazy zza szyby?
Obserwuj wątek
    • schweppes1 Re: Można teraz jeździć bez celu? 07.04.20, 15:31
      Bez celu nie możesz. Bezmyślny (tfu!) okupant (na pohybel!) dopuścił jazdę tylko w celu:

1) wykonywania czynności zawodowych lub zadań służbowych, lub pozarolniczej działalności gospodarczej, lub pro-wadzenia działalności rolniczej lub prac w gospodarstwie rolnym, oraz zakupu towarów i usług z tym związanych;

2) zaspokajania niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego, w tym uzyskania opieki zdrowotnej lub psychologicznej, tej osoby, osoby jej najbliższej w rozumieniu (...), a jeżeli osoba przemieszczająca się pozostaje we wspólnym pożyciu z inną osobą – także osoby najbliższej osobie pozostającej we wspólnym pożyciu, oraz zakupu towarów i usług z tym związanych;

3) wykonywania ochotniczo i bez wynagrodzenia świadczeń na rzecz przeciwdziałania skutkom COVID-19, w tym w ramach wolontariatu;

4) sprawowania lub uczestniczenia w sprawowaniu kultu religijnego, w tym czynności lub obrzędów religijnych.

Raz sierpem, raz młotem, czerwoną hołotę!
      A na drzewach, zamiast liści, będą wisieć socjaliści!
    • galtomone A masz luźnie 12k? 07.04.20, 16:06

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,173952,25851939,krakow-rowerzysta-ktory-zlamal-obostrzenia-zaplaci-12-tys.html#a=15&c=163&t=14&g=x&s=BoxNewsMT

--
      Pozdrawiam,
      galtom

"Speed has never killed anyone, suddenly becoming stationary - that's what gets you." - Jeremy Clarkson
        • galtomone Re: A masz luźnie 12k? 08.04.20, 10:36
          Ja tam z sanepidem kłócic sie nie chce...

--
          Pozdrawiam,
          galtom

"When agriculture and industry came along people could increasingly rely on the skills of others for survival, and new "niches for imbeciles" were opened up. You could survive and pass your unremarkable genes to next generation [...]"
    • bigzaganiacz Re: Można teraz jeździć bez celu? 07.04.20, 16:23
      W ire mozna
      Wlasnie wrocilem z przejazdzki wokolo komina zatrzymali mnie i gdzie jedziesz
      Do domu mieszkam na tej ulicy wybralem sie na przejazdzke, to trzymaj sie dwa km od domu ,ale widze ze z dalsza jazda moglby byc problem i moglbym dostac pouczenie albo nawet pogrozenie palcem
      • wislok1 Re: Można teraz jeździć bez celu? 07.04.20, 19:29
        U mnie w Bawarii bylo sporo kabrioletow z rejestracjami na M, czyli z Monachium...
        Taaa, jasne, ze wszyscy byli zawodowo....

Ale nigdy nie widzialem wiecej niz 2 osoby w kabriolecie, wiec zagrozenia nie stwarzali i przepisow nie lamali ....

Policja sie patrzy, zeby mlodziaki nie robili imprez z grillem czy bez grilla, starsi tez nie moga...
        I jak ktos juz jedzie autem, zeby nie zabieral 4 kumpli/kumpelek
        Para ujdzie...

Ale samo pojechanie autem do sasiedniego powatu ma w d...

A rowerzystow bylo w 3 d... i epidemiolodzy CHWALA spacery, jazde na rowerze oraz bieganie....
        • bigzaganiacz Re: Można teraz jeździć bez celu? 07.04.20, 21:09
          No nic zainteresowalem sie blizej

We have regulations on the table that are ready to sign if we need to bring in the kind of enforcement powers that exist in other countries. I don’t want to be in a position where we are criminalising people for going more than two kilometres from their house without an adequate excuse. The last thing I want is people to come out of this emergency with fines and prison sentences and criminal convictions.

Sa zelecenia ale nie ma kar
          W skrocie premier mowi ze nie chce zeby ludzie wyszli z tego z karami mandatami czy skazaniami na odsiatke za to ze oddalili sie od domu bez wyraznego powodu

Qurwa porownujac to do zamordyzmu w polsce az zal.pl jak was tam za morde krotko trzymaja
            • bigzaganiacz Re: Można teraz jeździć bez celu? 07.04.20, 21:26
              Z drugiej strony wiekszosc sie stosuje

Byla akcja jak szefo policji chyba z dwa dni temu zalamywal rece jak zobaczyl 40 czy tam iles samochodow przy malej plazy i mowi ze musieli tam policje dwa razy wysylac zeby tych ludzi przeganiali i ze oni nie maja na to czasu i jest zszokowanu postawa ludzi

W tej sytuacji straszenie ich karami nie ma zadnego sensu...

Maly gomulka innej drogi nie zna a i budrzet trzeszczy nie wiem cos mi sue rzucilo w oczy ze komus dojebali 90k bo kary sie sumuja ...
                • bigzaganiacz Re: Można teraz jeździć bez celu? 07.04.20, 21:41
                  Az tak sie nie interesuje mlodziakow moze i gonia ,czytam raz dziennie lokalne wiadomosci , obejrze skrot wiadomosci z tv i tyle , zeby nie zglupiec od nawalu koronowych newsow

Dobry news z przed paru dni kolesie w takiej bardziej slabej dzielni rozstawili namiot w krzokach przy kanale czy czyms takim i miel sklep z dragami no czasem jest beka
          • bwv1080 Re: Można teraz jeździć bez celu? 07.04.20, 21:27
            bigzaganiacz napisał(a):

> Sa zelecenia ale nie ma kar

Fake news

Katalog grzywien za wykroczenia przeciw rozporządzeniom związanym z aktualną epidemią:

www.verkuendung-bayern.de/files/baymbl/2020/173/baymbl-2020-173.pdf
          • engine8 Re: Można teraz jeździć bez celu? 07.04.20, 22:53
            Aha bo u Was tez mozna ludzi zatrzymywac i "Ausweis, bitte.!" ???
            Ot tak sobie - bo sie ciulowi podoba albo nie podoba?

Ja to sobie dzis pojedzilem - nudzilo mi sie wiec zawiozlem zone na akupunkture, polazilem sobie dla relaksu po parkingu.... Pusto wszedzie - tn prawie pusto bo ludzi chodza i jezdza na rowerach.... Trzymaj sie na odleglosc ale sie pozdrawiaja i gadaja stojac na odelglosc kija...
            Ruch na ulicach szybszy niz zwykle.... NA autostradzie ogranieczeni do 65mph i zwykle ruch sie odbywa tak ciut albo ok 80mph a dzis jechalem 85 i mnie wiekoszsc mijala...
        • misiaczek1281 Re: Można teraz jeździć bez celu? 07.04.20, 16:38
          oczywiście że nie możesz....no chyba że masz za dużo kasy :)
          wielu chodziło bez celu po Krakowie i muszą zapłacić po 12 tysięcy zł grzywny ….

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,173952,25851939,krakow-rowerzysta-ktory-zlamal-obostrzenia-zaplaci-12-tys.html
          • loyezoo Re: Można teraz jeździć bez celu? 07.04.20, 19:03
            Oczywiście, że mogę.

Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej
            Stan prawny aktualny na dzień: 07.04.2020
            Dz.U.1997.78.483 - Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r.

Art. 52. Konst.
            Zasada wolności poruszania się
            1.
            Każdemu zapewnia się wolność poruszania się po terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz wyboru miejsca zamieszkania i pobytu.
            2.
            Każdy może swobodnie opuścić terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
            3.
            Wolności, o których mowa w ust. 1 i 2, mogą podlegać ograniczeniom określonym w ustawie.
            4.
            Obywatela polskiego nie można wydalić z kraju ani zakazać mu powrotu do kraju.
            5.
            Osoba, której pochodzenie polskie zostało stwierdzone zgodnie z ustawą, może osiedlić się na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej na stałe.

--
            Life is too short to drive boring cars
        • engine8 Re: Można teraz jeździć bez celu? 07.04.20, 21:44
          Misiaczku, jak ja jade nawet z wirusem to ja jego nie roznosze - ja go sobie tam trzymam dla siebie i z nikim si enie mam zamiaru dzielic...
          Jak jedziesz z psem w aucie to znaczy psy roznosisz?
          O jakbym sie zatrzymywal, wylazil z auta i dotykla czegos tam czy zblizal sie to co innego ale samochod w swietle prawa - u nas przynajmniej, to "przedluzenie twojego domu" wec dopuki nie wychdizsz to neich sie nie zblizaja i odpeir.....
        • schweppes1 Re: Można teraz jeździć bez celu? 08.04.20, 01:55
          Jak można roznieść wirusa siedząc w samochodzie, przygłupie pisowski?

Zalecam zastosować, jeśli nie chcecie więcej widzieć bredni pisowskich misiaczka na forum:

forum.gazeta.pl/forum/w,20,169699966,169699966,_WAZNE_Instrukcja_obslugi_zablokowania_misiaczka.html
    • toreon Re: Można teraz jeździć bez celu? 08.04.20, 08:34
      Tak, ja rozumiem, że w razie kontroli mówi się cokolwiek, ot choćby że muszę pilnie zrobić zakupy ciotce ze Szklarskiej Poręby. Ale tak na logikę to właściwie jakim ja jestem potencjalnym zagrożeniem, czym to się różni od siedzenia w domu i patrzenia przez okno?
      • poohdell Re: Można teraz jeździć bez celu? 08.04.20, 10:29
        Żadnym nie jestes zagrożeniem. Tak samo jak wyjdziesz na spacer, albo w odosobnieniu pobiegać tez nie jesteś żadnym zagrożeniem. Zakazać żeby zakazać, a usłuzni wspołobywatele Cię podpierdolą, że nie przestrzegasz.
      • waga170 Re: Można teraz jeździć bez celu? 08.04.20, 18:11
        toreon napisał:

> Ale tak na logikę to właściwie
        > jakim ja jestem potencjalnym zagrożeniem, czym to się różni od siedzenia w dom
        > u i patrzenia przez okno?

Jedyne co moge wymyslec to ze jak jedziesz samochodem to mozesz miec wypadek, potracic pieszego albocos, i sluzby beda musialy Cie z tego samochodu wydobyc, zaladowac do karetki, operowac itd, a nie mialoby to miejsca gdybys siedzial w domu. Tak, wiem, przez okno z domu tez mozna wypasc.
        • engine8 Re: Można teraz jeździć bez celu? 08.04.20, 18:47
          Policz ile ty miales razy interwencje karetek na drodze i ile w domu?
          Siedzac w domu w depresje wladniesz, zone pobijesz, psa kopniesz.. siasiada opier...
          A w aucie teraz kiedy drogi puste?
          U nas slysze ze ubezpiecznia beda zwracac czesc skladek bo im sie kasa w szafie nie miesci - nie ma wypadkow i nie maja wydatkow...
          • kokosowy15 Re: Można teraz jeździć bez celu? 09.04.20, 22:17
            Nie życzę Ci, żebyś w ramach waszej wolności przekręcił się z powodu pandemii, bo kto na forum dostawał by sraczki filoamerykanskiej. Dzięki najlepszej na świecie służbie zdrowia, najlepszym ubezpieczeniom, nalwiekszej wolności i najwybitniejszej technologii wirus wybił już też najwięcej na świecie Amerykanów. Widocznie tak dobrze go usprawniliscie. A w ramach wolności Trump nakazał PPRYWATNYM firmom produkcję sprzętu medycznego zamiast samochodów i nikt go za naruszenie PRYWATNEJ własności do więzienia nie wsadził.
            • engine8 Re: Można teraz jeździć bez celu? 09.04.20, 23:36
              Jakbys nie byl taki tepy to bys sobie policzyl ilsc "umarc" na milon ludzi i zobaczyl czy jest tak zle jak mowisz... I jeszcze jakbys to zrobil nie na skale kraju ale regionu bo ja sie poza niego nie wybieram to byc moze by ci wyszlo ze szanse masz zupelnie podobne. ??
              A ten sie smieje kto sie smieje na koncu..... Zobaczymy za pol roku..
        • poohdell Re: Można teraz jeździć bez celu? 09.04.20, 09:31
          Ale to jest taki szantaz moralny, który słyszę często apropos jazdy na rowerze - nie jeździj bo ci się cos stanie i obciązysz służbe zdrowia. Powinniśmy zatem od lat powstrzymywac sie od wszystkeigo, żeby dodatkowo nie obciążać. Ciekawe ile ludzi się teraz zwczajnie w świeta przeżre i przepije...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka