Dodaj do ulubionych

qubuś jakie pijesz piwko?

08.04.20, 12:08

next.gazeta.pl/next/7,173953,25854181,perla-wstrzymuje-produkcje-piwa-w-lublinie-jeden-z-pracownikow.html#s=BoxMMtImg3
Obserwuj wątek
    • qqbek Re: qubuś jakie pijesz piwko? 08.04.20, 13:30
      Tych szczyn ode mnie z dzielnicy już z dekadę nie da się na trzeźwo wypić.

Ostatnio?
      Citra z browaru Birbant i Crazy Mike z browaru AleBrowar (pod marką Hopheads of Poland).
      No może jeszcze Imperium Atakuje z Pinty.

--
      Do urn wyborcy Adriana! P🖕S
        • qqbek Re: qubuś jakie pijesz piwko? 08.04.20, 19:01
          nazimno napisał:

> Najlepsze są nazwy tych cieczy.

To są piwa.
          Ciecze piwopodobne to Perła, Żywiec czy Heineken.

Jak już za piwo uznajesz tylko i wyłącznie jasne, typu pilzeńskiego, to pij Jagiełło Pils (browar regionalny Jagiełło, Chełm), albo (z rzemieśliczych) Pilsa od Trzech Braci, albo ze wspomnianego powyżej Birbanta.
          Z przemysłowej "masówki" smakował mi ostatnio Zlatý Bažant '73 (browary Heineken, Słowacja).
          --
      • waga170 Re: qubuś jakie pijesz piwko? 09.04.20, 09:09
        Gratuluje sposobu w jaki na ten zaczepny watek odpowiedziales. Myslal chuj ze sie spoufala, ze sprowokuje do wyzwisk, a tu kulturalnie, o opinie o piwach dostal opinie o piwach a liczyl ze go zwyzwywaja i sie zawiodl.
        Jak juz zalozyl watek o piwie, to dlaczego przez nastepne 20 wpisow nie dyskutowal? Bo to nie byl watek o piwie, mnisiowi produkcie nieznanym, to byl watek a propos Qubka.
    • allegropajew Re: qubuś jakie pijesz piwko? 08.04.20, 20:41
      Ktoś, kto nie był w knajpie przybrowarnej Leszka Białego w Żninie nie powinien mieć prawa wypowiadania się w kwestii konsumpcji pienistego trunku.

Ja byłem w 2002 z kumplem ALKOHOLIKIEM. Nie dał rady zmusić się, by zamówić!

Gościula
      • qqbek Re: qubuś jakie pijesz piwko? 08.04.20, 20:58
        W 2002 to jeszcze robili najlepsze podówczas polskie piwo - z browaru Regina.
        To był (info dla tych, co lubią "słodkie" piwa) też pierwszy browar w Polsce produkujący piwo pszeniczne... jakieś 1,5 dekady przed tym, jak zaczęło się robić modne.

--
    • duze_a_male_d_duze_m Re: qubuś jakie pijesz piwko? 08.04.20, 21:19
      Wychowany na niepasteryzowanych ściekach typu Gdańskie ze słoneczkiem w zielonej butelce lub Specjal, stwierdzam, że nawet taka aktualna „Perła chmielowa, nasza królowa” nie jest taka zła. A na poważnie, to polecam bardzo butelkowy Bernard, do nabycia w np. w Kauflandzie.

--
      .
      -Z TDCI NA ST, a teraz italia z bananami-
      • qqbek Re: qubuś jakie pijesz piwko? 08.04.20, 22:22
        O tak, Bernard to jest to, jeśli chodzi o lagera.
        Przyzwoita czeska robota.
        Choć ja będę się upierał przy Bażancie '73 jako najlepszym obecnie piwie z "okolic byłej Czechosłowacji". Nie dość, że leżakuje całe 6 tygodni, to jeszcze przy 12% ekstraktu ma ledwie 4,5% alkoholu (a taka Perła 6% przy 12,1% blg), skutkiem czego ma pełniejszy, nie tylko chmielowy, ale też słodowy smak.
        A Perła to była doskonała pod koniec ubiegłej dekady, potem właściciel poszedł w ilość i skończyło się dobre piwo (zresztą to samo było z browarem Dojlidy i jego wyrobami. Żubr z początku produkcji nie umywał się do Magnata, ale i tak smakował na tyle dobrze, że dało się to bez większego obrzydzenia pić).

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka