Dodaj do ulubionych

zrzekliście się 500+ ?

02.05.20, 11:13
Prezydent ma rację.Trzeba nie mieć wstydu żeby pobierać 500+ będąc bogatym …
Ciekawe co kieruje takimi ludźmi? Pazerność? brak honoru?
mając 5-20 000 na miesiąc pobierać jeszcze jakieś zasiłki....te pieniądze powinny trafić do potrzebujących którzy stracili pracę w wyniku pandemii

fakty.interia.pl/raporty/raport-wybory-prezydenckie-2020/aktualnosci/news-co-polacy-sadza-o-pomysle-prezydenta-ws-500-plus-sondaz-dla-,nId,4472924
Obserwuj wątek
    • bruner4 Re: zrzekliście się 500+ ? 02.05.20, 12:06
      misiaczek1281 napisała:

> Prezydent ma rację.Trzeba nie mieć wstydu żeby pobierać 500+ będąc bogatym …
      > Ciekawe co kieruje takimi ludźmi? Pazerność? brak honoru?
      > mając 5-20 000 na miesiąc pobierać jeszcze jakieś zasiłki....te pieniądze powin
      > ny trafić do potrzebujących którzy stracili pracę w wyniku pandemii
      >
      > fakty.interia.pl/raporty/raport-wybory-prezydenckie-2020/aktualnosci/news-co-polacy-sadza-o-pomysle-prezydenta-ws-500-plus-sondaz-dla-,nId,4472924

To nie do ludzi trzeba mieć pretensje że się nie zrzekli pieniędzy tylko do rządu, że stworzył taką ustawę, która pozwala nawet bardzo bogatym korzystać z 500+, politycy PiS nawet ostatnio deklarowali że nie wprowadzą do niej kryterium dochodów . A takie kryterium obowiązuje już natomiast przy tak zwanym 500+ dla niepełnosprawnych, gdzie inwalida otrzyma różnicę 1600 zł minus wszystkie świadczenia które otrzymuje od państwa, ale nie więcej niż 500 zł- tyle może on maksymalnie otrzymać w ramach tego 500+. W przypadku ludzi niezdolnych do samodzielnej egzystencji, dopłat nie uzyska prawie nikt.
      • kanna13 Re: zrzekliście się 500+ ? 04.05.20, 12:12
        Jakbym miał dzieci w wieku 500+ to bym nie zrezygnował.
        Sam pomysł 500+ dla każdego dziecka i bez progu kwotowego był od podstaw zły.
        Zamiast wspomagać pracujących, ale słabiej zarabiających, zwiększeniem kwoty wolnej od podatku przy rozliczanym corocznym picie z uwzględnieniem np. liczby dzieci to zrobiono zwykłe propagandowe rozdawnictwo, które w konsekwencji doprowadziło do ruiny finanse państwa.

Pamiętaj, że rząd nie ma swoich pieniądze.
        Ma pieniądze ściągane od nas i dlatego nie ja powinienem się ewentualnie zrzekać należnych mi zgodnie z prawem pieniędzy tylko oczekuję, że z mojego podatkowego haraczu państwo będzie prowadziło rozsądna politykę wspomagając te obszary jak m.in pomoc ludziom mniej zarabiającym w utrzymaniu dzieci.
        • gzesiolek Re: zrzekliście się 500+ ? 04.05.20, 12:36
          Dokładnie...
          Wysoka wolna kwota podatku przypisana do każdego dziecka... Tak żeby ten co zarabia mniej niż 3tys na rękę, ale ma min 2 dzieci nie płacił podatku wcale...
          A generalnie możliwość rozliczania podatku z dziećmi była by najlepszym motywatorem dla osób których na te dzieci stać...
      • kokosowy15 Re: zrzekliście się 500+ ? 02.05.20, 15:32
        Co z wami się porobiło, że nie potraficie odpowiedzieć na proste pytanie? Misio jest jaki jest, może też powie z czego w kryzysie zrezygnował. Nie macie nawet tyle poczucia honoru ile idol konserwatystów Piłsudski, który nie pobierał należnej mu pensji. Uprzedzając pytanie, wpłaciłem trzynasta emeryturę na schronisko dla zwierząt przy Marmurowej w Łodzi.
        • qqbek Re: zrzekliście się 500+ ? 03.05.20, 09:36
          To ja jeszcze poproszę Ustawę o Podatku dochodowym z 1935 roku, która liczyła całe 10 stron tekstu i przewidywała kwotę wolną od podatku w wysokości 1500 złotych (odpowiednik dzisiejszych 15000), a dla interesującego mnie progu 8000-10000 wymagała odprowadzenia niecałych 9%.

--
          Do urn wyborcy Adriana! P🖕S
            • qqbek Re: zrzekliście się 500+ ? 03.05.20, 13:51
              stavros2002 napisał:

> I dlatego właśnie II RP była tak ubogim państwwem.
              >

Nie, było tak dlatego, że ustępujący Piłsudski, ostatnim dekretem, pogrzebał w 1921 roku budżet RP na całe dwudziestolecie.
              Gwarantował on bowiem utrzymanie takich stanów liczebnych wojska, że pół budżetu państwa szło na wojsko (w czasie pokoju!), a dopiero druga połowa na pozostałe zadania.

Na długo pozbawiono ten kraj jakiejkolwiek możliwości wpływania na los gospodarki, na cokolwiek.
              Nadmierne podatki, opłaty, cła tłumiły nie tylko popyt wewnętrzny, ale też jakikolwiek eksport.

Od 1926 roku rządzili wyłącznie "krewni i znajomi królika", dzięki czemu z kryzysu gospodarczego dźwigać się zaczęliśmy 2-3 lata po pozostałych krajach.

Ponad połowa generalicji była "pochodzenia legionowego" - bierne, mierne, ale wierne ciołki, pokroju Rydza Śmigłego, czy "bohaterskiego" Juliusza Rómmel-a. Z drugiej strony genialnych dowódców - Rozwadowskiego (który był prawdziwym architektem polskiego zwycięstwa w Bitwie Warszawskiej, a którego zasługi przypisał sobie potem Piłsudski), czy Zagórskiego zgnojono tak, że zmarli niedługo po opuszczeniu więzień.

Może dodać jeszcze Władysława Sikorskiego? - po przewrocie odsunięty od wszelkich stanowisk, w 1939 roku pozostał bez przydziału. A może Władysław Anders? W 1925 komendant garnizonu Warszawy, pod koniec 1926 już "honorowy" przydział na zadupiu (Nowogródek).

Jak już jesteśmy przy późniejszych losach Andersa (dzięki którym trafił do sowieckiej, a nie niemieckiej niewoli) to może wspomnijmy 12 brygad kawalerii i 40 osobnych pułków tej formacji zbrojnej.
              Ministerstwo Spraw Wojskowych oszacowało, w 1938 roku, że wystawienie pełnoetatowej brygady kawalerii kosztowało jakieś 15% więcej, a utrzymanie jakieś 25% więcej niż... nie, brygadą porównywaną nie była (jak można by było przewidywać) brygada piechoty... była nią właśnie formowana, całkowicie zmotoryzowana WBPanc.-Mot.

O kwiatkach takich, jak utrzymywanie starego krążownika, bo "godnie reprezentował Marynarkę Wojenną", czy wyposażenie całego pułku artylerii najcięższej w nieprzydatne moździerze oblężnicze kalibru 22 cm nawet nie ma co wspominać przy tych 12 brygadach kawalerii... ot "grosze".
              --
          • kokosowy15 Re: zrzekliście się 500+ ? 03.05.20, 15:20
            Program 500+, podobnie jak emerytura+, samoloty F 35, tłumy wiceministrów, lotnisko (dla) Baranów, komisja Macierewicza dotyczy i obchodzi każdego obywatela, może z wyjątkiem tych którzy płacą podatki na Seszelach. Nikomu nie zabraniam wyboru, dziwię się tylko że w kraju, gdzie było 10 milionów członków SOLIDARNOŚCI o Solidarności nie ma mowy.
            • gzesiolek Re: zrzekliście się 500+ ? 03.05.20, 20:21
              Człowiek który bierze emeryturę właśnie tylko dzięki temu, że każde z tych pobierających 500+, których wg niego nie powinien, wpłaca tysiące na ZUS, mówi cokolwiek o braku solidarności...

Ale z jednym się zgadzam, wszystkie powyższe wydatki są moim zdaniem zbędne... Ot przelewanie z pustego w puste, a przy okazji marnowanie kupy pieniędzy z naszych podatków...
          • waga170 Re: zrzekliście się 500+ ? 04.05.20, 02:09
            4slash napisał:

> Jeżeli jesteś na emeryturze to prawdopodobnie program 500+ cie nie powinien obo
            > wiązywać podobnie jak 80-letnich babć i dziadków temat aborcji.

Masz racje tylko jezeli chodzi o babcie.
    • gzesiolek Re: zrzekliście się 500+ ? 02.05.20, 15:33
      A co wg Ciebie oznacza to "będąc bogatym"... Mam jeździć pełnoletnim Polo, żebyś uznał mnie za honorowego?
      Wpłacam do budżetu wielokrotnie więcej niż z niego uzyskuje.
      Od początku uważam, że:
      a) wielkość tej "pensji minimalnej z budżetu" powinna być uzależniona od zarobków...
      b) aby otrzymać ją trzeba się wykazać minimum chęci do pracy, choćby na wolentariacie, czyli nieroby nie dostają nic...
      Skoro w ustawie nie zrealizowali ani a) ani b) to dlaczego oczekują, że ja sam będę realizował tylko a) bez możliwości realizacji b)...
      Poza tym, moim zdaniem, nasz prezydent jest ostatnią osobą, która może się wypowiadać na temat wstydu i honoru... Więc mocno mnie zmotywował do składania wniosków w kolejnych latach...
      • kokosowy15 Re: zrzekliście się 500+ ? 02.05.20, 16:49
        Nie napisałem o bogatych. Misiek jeździ pelnoletnim Polo, ktoś inny nowa Dacia, ja rowerem. Bogaty napewno nie jestem, żyje z emerytury. (nie resortowej ani górniczej). Każdy sam decyduje, czy bez tych pieniędzy będzie mu trudno przeżyć czy da sobie radę bez uszczerbku dla poziomu życia.
        • bruner4 Re: zrzekliście się 500+ ? 02.05.20, 19:37
          kokosowy15 napisał(a):

> Nie napisałem o bogatych. Misiek jeździ pelnoletnim Polo, ktoś inny nowa Dacia,
          > ja rowerem. Bogaty napewno nie jestem, żyje z emerytury. (nie resortowej ani g
          > órniczej). Każdy sam decyduje, czy bez tych pieniędzy będzie mu trudno przeżyć
          > czy da sobie radę bez uszczerbku dla poziomu życia.

Tylko tu problem leży w tym, że on próbuje robić winnego z tych, którzy biorą mimo że mają pieniądze, a przecież to winna jest ta kretyńska ustawa, która na to pozwala. I bez trudu można ją zmienić, gdyby tylko rząd miał takie chęci.Ale o tym już nie pisze.
          • kokosowy15 Re: zrzekliście się 500+ ? 02.05.20, 19:47
            Rząd nigdy nie będzie miał takich chęci, bo zabranie czegoś pewnej grupie rodzi obawy, że za chwilę zabierze się innej grupie, a wybory trzeba wygrać. Wiadomo, odwoływanie się do "honoru" nic nie daje, pieniądze są ważniejsze, nawet u tych którzy ochłapów nie potrzebują. Oni zawsze znajdą argumenty żeby brać. Znam zarabiających więcej niż moja emerytura, stojących w kolejce po darmowy obiad. Chciwość ludzka jest nie do opanowania.
            • trypel Re: zrzekliście się 500+ ? 02.05.20, 20:14
              Biorę i będę brał póki można . Od paru lat co roku więcej dopłacam do podatków. Przedwczoraj znów wysyłając pita musiałem pare tys wysłać. Przynajmniej cześć z tego odbiorę w formie 500 plus.
              Nawet tych 200 we wrzesniu im nie podaruje. Drugi rok z rzędu idziemy za to od razu na obiad na rozpoczęcie roku.
              Chcieli sobie kupić głosy zabierając więcej to musza ponosić tego konsekwencje teraz.
              A moze by tak rząd uniósł sie honorem i ograniczył sobie dochody na okres epidemii? Choćby o 20 %.

--
              Kobieto! Nigdy nie stawaj pomiędzy twoim mężczyzną, a jego kolegami. Pamiętaj, że on nie zastąpi swoich kolegów masturbacją. Ale ciebie tak.
                • trypel Re: zrzekliście się 500+ ? 02.05.20, 20:44
                  No wiec właśnie
                  Jak sie wymaga poświęceń od innych to warto zacząć od siebie
                  Wtedy w to wchodzę

--
                  Kobieto! Nigdy nie stawaj pomiędzy twoim mężczyzną, a jego kolegami. Pamiętaj, że on nie zastąpi swoich kolegów masturbacją. Ale ciebie tak.
                  • kokosowy15 Re: zrzekliście się 500+ ? 02.05.20, 22:06
                    Inaczej rozumiemy poświęcenie. Są tacy, którzy równowartość zasiłków wpłacają dla potrzebujących, np na hospicjum, dom dziecka, schronisko nawet, gdyby za to mogli iść do knajpy teatru czy zjeść ośmiorniczki u Sowy. Są też tacy, dla których te pieniądze są niezauważalne w budżecie, ale biorą,, bo im się należy. Dla pierwszych to poświęcenie, dla drugich - chciwość.
                    • trypel Re: zrzekliście się 500+ ? 02.05.20, 22:19
                      Ale zdajesz sobie sprawę ze jedno nie wyklucza drugiego? I jak wtedy to zdefiniujesz?

Mam cicha nadzieje ze jak kazdy uprawniony bedzie brał to do samego końca to ten koniec nastąpi szybciej.
                      Pomoc socjalna podstawa polskiej rodziny wg Adriana.

--
                      • kokosowy15 Re: zrzekliście się 500+ ? 02.05.20, 23:27
                        Też bym chciał żeby pomóc socjalna nie była nikomu potrzebna. Ale zawsze będą ludzie którzy mimo pracowania zarabiają zbyt mało żeby utrzymać siebie i rodzinę. Będą też tacy, którzy zawodowo będą żyć z zasiłków, kradzieży, wyludzenia. Masz jakiś sposób żeby to zmienić?
                        • bruner4 Re: zrzekliście się 500+ ? 03.05.20, 00:08
                          kokosowy15 napisał(a):

> Też bym chciał żeby pomóc socjalna nie była nikomu potrzebna. Ale zawsze będą l
                          > udzie którzy mimo pracowania zarabiają zbyt mało żeby utrzymać siebie i rodzinę
                          > . Będą też tacy, którzy zawodowo będą żyć z zasiłków, kradzieży, wyludzenia. Ma
                          > sz jakiś sposób żeby to zmienić?

Ale zadaniem rządu jest sprawiedliwy podział pieniędzy- ci którzy nie mają za co utrzymać rodziny powinni dostać, a zawodowo wyłudzający powinni być eliminowani listy otrzymujących zasiłek, u nas rząd świadomie daje tym, którzy i tak mają. Jest bardzo prosty sposób by to zmienić- ograniczyć wypłaty tylko dla potrzebujących, skreślić z list wypłat tych którzy nie potrzebują (bo i tak mają) i cwaniaków -wyłudzaczy.
                        • trypel Re: zrzekliście się 500+ ? 03.05.20, 08:05
                          Ale pomoc socjalna nie moze byc (i nie musi) byc PODSTAWĄ funkcjonowania polskiej rodziny jak to mowi Adrian.
                          A co do 500 plus to wystarczy zwiększyć kwotę wolna od podatku do wartości jakie funkcjonują u naszych sąsiadów żeby najsłabiej zarabiający mieli więcej niż 500 plus a reszta już nie. Ale test rząd tego nie zrobi bo wtedy ludzie mieliby słuszne przekonanie ze sami zarobili te pieniądze a nie dostali od łaskawie panującego słońca Żoliborza.

--
                        • vogon.jeltz Re: zrzekliście się 500+ ? 08.05.20, 16:58
                          > Będą też tacy, którzy zawodowo będą żyć z zasiłków, kradzieży, wyludzenia.
                          > Masz jakiś sposób żeby to zmienić?

Nie ma żadnego sposobu, żeby to zmienić. Ale dlatego właśnie nie może to być argument przeciwko redystrybucji i programom socjalnym (nie mówię, że w wykonaniu pisiorów, bo to, co odpierdalają, to nie są żadne działania socjalne) - dlatego, że jakiś niewielki procent "nierobów" też z nich skorzysta.
                          • kokosowy15 Re: zrzekliście się 500+ ? 08.05.20, 17:08
                            O to właśnie chodzi, grupa zawodowych zasilkobiorcow jest marginalna nawet w porównaniu z prawie dwoma milionami ludzi żyjących poniżej granicy ubóstwa. Dlatego redystrybucja jest ważna, i podniesienie dochodów bez podatkowych, i progresywne opodatkowanie, i może dochód gwarantowany poniżej drugiego progu.
                            • gzesiolek Re: zrzekliście się 500+ ? 08.05.20, 17:23
                              Ale redystrybucja musi uwzględniać pokrycie podstawowych szczebli drabiny Maslowa. Opieranie jej tylko na chwilowym przychodzie jest demotywujace i nie działa motywująco na ludzi którzy mają potencjał rozwoju i osiągnięć... Chorym jest fakt, że opodatkowuje się praktycznie pracę i uczciwość... Czyli jak jesteś pracowity i uczciwy to system goli Cię jak tylko może...
                              • kokosowy15 Re: zrzekliście się 500+ ? 08.05.20, 18:29
                                Z tą pracowitością to bym nie przesadzal. Czy rentier, posiadacz pakietów akcji, właściciel fabryki guzików musi być pracowity, żeby osiągać duże dochody? A opodatkować można majątek na podstawie potencjalnej średniej stopy zysku netto.
                    • qqbek Re: zrzekliście się 500+ ? 04.05.20, 00:39
                      kokosowy15 napisał(a):

> Inaczej rozumiemy poświęcenie. Są tacy, którzy równowartość zasiłków wpłacają d
                      > la potrzebujących, np na hospicjum, dom dziecka, schronisko nawet, gdyby za to
                      > mogli iść do knajpy teatru czy zjeść ośmiorniczki u Sowy. Są też tacy, dla któr
                      > ych te pieniądze są niezauważalne w budżecie, ale biorą,, bo im się należy. Dla
                      > pierwszych to poświęcenie, dla drugich - chciwość.

Spierdalaj.
                      Nie jestem chciwy.
                      Po prostu uważam, że jako odpowiedzialnemu rodzicowi pieniądze te należą się jako zwrot odprowadzanego podatku.
                      I tyle.
                      Nie wydałem ani złotówki z pieniędzy z 500+, które pobieram na syna (od października 2018, kiedy się urodził) i na córkę (od lipca ubiegłego roku).
                      Obydwoje mają założone indywidualne konta oszczędnościowe, na które te pieniądze przelewamy.
                      Ani kurwa złotówki nie wydałem na tipsy dla żony, czy piwero dla mnie - rozumiesz ciołku?
                      Traktuję to jako rodzaj, opłaconej z moich podatków, inwestycji w ich przyszłość.

Owszem, są to dla mnie pieniądze niezauważalne w moim budżecie domowym (bo nie stanowią jego części). Ale ja na nie zapracowałem. Zapracowałem (jak policzymy też podatki pośrednie) na wypłaty tych pieniędzy dla kilku innych rodziców, którzy wcale na nie nie pracowali... więc proszę, z cukrem i lukrem na wierzchu - odpierdol się proszę od mojej rzekomej "chciwości", bo jest to li tylko dbałość o los mojej progenitury, a nie "chapanie" tego, co mi się nie należy.

SPIERDALAJ ZNACZY SIĘ :)
                      W PODSKOKACH
                      --
                      • misiaczek1281 Re: zrzekliście się 500+ ? 04.05.20, 10:21
                        qqbek napisał:

> kokosowy15 napisał(a):
                        >
                        > > Inaczej rozumiemy poświęcenie.
                        > y. Dla> > pierwszych to poświęcenie, dla drugich - chciwość.
                        >
                        > Spierdalaj.
                        > Nie jestem chciwy.
                        > Po prostu uważam, że jako odpowiedzialnemu rodzicowi pieniądze te należą się ja
                        > ko zwrot odprowadzanego podatku.
                        > I tyle.
                        > Nie wydałem ani złotówki z pieniędzy z 500+, które pobieram na syna (od paździe
                        > rnika 2018, kiedy się urodził) i na córkę (od lipca ubiegłego roku).

Podatki każdy płaci nie tylko ty! To nie jest żaden zwrot podatku ! To jest zasiłek na dzieci dla biednych rodziców !
                        Jeśli nie wydałeś ani złotówki z 500+ to znaczy że te pieniądze nie są ci niezbędne do wychowywania dzieci i stać cię samemu wychowywać utrzymywać je i spokojnie możesz się tych pieniędzy z 500+ zrzec (w tym celu wystarczy jedno pismo do ZUSU). 500+ jest przeznaczne dla ludzi biednych których nie stać na dzieci i zaspokajają nimi potrzeby małoletnich a ty tego nie robisz tylko na jakieś konta oszczędnościowe wpłacasz:)
                        więc oddaj kasę tym którzy ją naprawdę przeznaczą dla dzieci na ubranka, jedzenie naukę. Te pieniądze nie są po to by się bogacić i na jakieś konta wpłacać na dorosłość lecz na bieżące potrzeby dziecka. Ile te pieniądze będziesz trzymał na koncie oszczędnościowym? 16 lat? Za 16 lat to już będzie dorosły człowiek a nie dziecko a to pieniądze dla DZIECI a nie dorosłych.

> Owszem, są to dla mnie pieniądze niezauważalne w moim budżecie domowym (bo nie
                        > stanowią jego części). Ale ja na nie zapracowałem. Zapracowałem (jak policzymy
                        > też podatki pośrednie) na wypłaty tych pieniędzy dla kilku innych rodziców, któ
                        > rzy wcale na nie nie pracowali... więc proszę, z cukrem i lukrem na wierzchu -
                        > odpierdol się proszę od mojej rzekomej "chciwości", bo jest to li tylko dbałość
                        > o los mojej progenitury, a nie "chapanie" tego, co mi się nie należy.
                        >

może i zapracowałeś zgoda, ale te pieniądze powinny być przeznaczone dla ludzi biednych których nie stać na dziecko a ty do biednych nie należysz

> SPIERDALAJ ZNACZY SIĘ :)
                        > W PODSKOKACH

do dzieci też się tak zwracasz znaczy się? :) to współczuję im
                        • gzesiolek Re: zrzekliście się 500+ ? 04.05.20, 11:52
                          Wystarczy w sejmie wprowadzić do ustawy stosowny zapis... Miast zajmować się idiotycznymi próbami wyborów...
                          Bo jak zdefiniujesz bycie bogatym?
                          Czy bogatszy jest ten co zaczynał od zera, zarabia ponad średnią krajową, ale ma mieszkanie na kredyt, czy ten co żyję z rent, zasiłków, 500+ ale ma mieszkanie w centrum miasta po babci za pół bańki?
                          Który z nich powinien wg Ciebie zrezygnować z 500+. Biorąc pod uwagę, że ten z mieszkaniem podatku dochodowego nie płaci... a ten z kredytem i zap...m żeby starczyło do 1ego płaci całkiem duże...
                          Słucham...
                          Zdefiniuj proszę kto to jest ten złowieszczy "BOGATY"
                        • qqbek Re: zrzekliście się 500+ ? 04.05.20, 12:00
                          futrzasta menda napisała:

> Podatki każdy płaci nie tylko ty! To nie jest żaden zwrot podatku ! To jest
                          > zasiłek na dzieci dla biednych rodziców !
                          To dlaczego dostaje go też moja siostra stryjeczna, która ma ponad 400-metrową willę w Konstancinie?

> Jeśli nie wydałeś ani złotówki z 500+ to znaczy że te pieniądze nie są ci niezb
                          > ędne do wychowywania dzieci i stać cię samemu wychowywać utrzymywać je i spokoj
                          > nie możesz się tych pieniędzy z 500+ zrzec (w tym celu wystarczy jedno pismo
                          > do ZUSU).
                          Nawet ćwoku nie wiesz, kto te pieniądze wypłaca, a chcesz mnie instruować?
                          Dobra, napiszę do ZUS-u w tej sprawie 😆

> 500+ jest przeznaczne dla ludzi biednych których nie stać na dzieci
                          To niech wpierw pójdą do pracy, a nie dzieci będą robić.

> i
                          > zaspokajają nimi potrzeby małoletnich a ty tego nie robisz tylko na jakieś kon
                          > ta oszczędnościowe wpłacasz:)
                          Przecież moje dzieci też będą z tego zaspokajały swoje potrzeby, czego nie rozumiesz ciołku?

> więc oddaj kasę tym którzy ją naprawdę przeznaczą dla dzieci na ubranka, jedze
                          > nie naukę.
                          Mam takich sąsiadów, piątka dzieci z czworga ojców.
                          Codziennie widzę, jak te pieniądze przeznaczają na ubranka 😜, jedzenie (najczęściej w formie elektrolitów) i "naukę".

> Te pieniądze nie są po to by się bogacić i na jakieś konta wpłacać n
                          > a dorosłość lecz na bieżące potrzeby dziecka. Ile te pieniądze będziesz trzymał
                          > na koncie oszczędnościowym? 16 lat? Za 16 lat to już będzie dorosły człowiek a
                          > nie dziecko a to pieniądze dla DZIECI a nie dorosłych.
                          Myślę, że jak pójdą na studia, to będą miały zdanie zupełnie odmienne od twojego.

> może i zapracowałeś zgoda, ale te pieniądze powinny być przeznaczone dla lud
                          > zi biednych których nie stać na dziecko a ty do biednych nie należysz
                          To niech podniosą emeryturę mojej babci, która mieszkając sama musi się za trochę ponad dwa tysiące utrzymać. Albo babci mojej żony, która ma jeszcze mniej.
                          Niech ludzie nie będą musieli żebrać w Internecie o nierefundowane terapie, bo nasze państwo woli kupować sobie głosy, a nie refundować leki.
                          Niech nie przyjeżdżają do nas wycieczki lekarzy z zachodniej Europy, żeby na własne oczy zobaczyć gruźlicę, która u nich nie występuje (to samo z próchnicą u dzieci).
                          A nie dają nierobom zza płotu, które mnożą się bez jakiegokolwiek pożytku dla społeczeństwa.

> do dzieci też się tak zwracasz znaczy się? :) to współczuję im[/b]
                          Do ciebie głąbie kapuściany i do tobie podobnych.

--
                          • misiaczek1281 Re: zrzekliście się 500+ ? 04.05.20, 12:23
                            qqbek napisał:

> Dobra, napiszę do ZUS-u w tej sprawie
                            to napisz do tego kto ci je dał :) proste:) ale ty nie napiszesz hehe 😆
                            >
                            > > 500+ jest przeznaczne dla ludzi biednych których nie stać na dzieci
                            > To niech wpierw pójdą do pracy, a nie dzieci będą robić.
                            ale oni chodzą do pracy a nadal są biedni bo zarabiają 3 tysiące i takich jest 90% pracujących i dla takich jest 500+ a nie dla takich jak ty który masz 8-17 tysięcy bo ty jesteś bogacz i powinieneś się zrzec hehe
                            >
                            > > więc oddaj kasę tym którzy ją naprawdę przeznaczą dla dzieci na ubranka,
                            > jedze> > nie naukę.
                            > Mam takich sąsiadów, piątka dzieci z czworga ojców.
                            > Codziennie widzę, jak te pieniądze przeznaczają na ubranka 😜, jedzenie (najczę
                            > ściej w formie elektrolitów) i "naukę".

to zgłoś do opieki społecznej albo do sądu niech odbiorą dzieci jeśli przeznaczają 500+ na picie...ciebie też powinni zgłosić że nie przeznaczasz kasy z 500+ bezpośrednio na dzieci tylko na jakieś konta wpłacasz bankom 😆
                            >
                            >
                            > To niech podniosą emeryturę mojej babci, która mieszkając sama musi się za troc
                            > hę ponad dwa tysiące utrzymać. Albo babci mojej żony, która ma jeszcze mniej.
                            Obłudniku dlaczego kłamiesz? Przecież podnieśli emeryturę twojej babci i dali jej trzynastą emeryturę właśnie teraz w kwietniu po raz kolejny który to już raz? - babcia ci nie powiedziała? zapytaj jej :) za PiSu waloryzacja(podwyżka) emerytur jest przyznawana w kwocie ok 50 zł co roku w marcu a za PO nie dawali 13-stej emerytury a podnosili emerytury o śmieszne 10 zł hehe :)

> A nie dają nierobom zza płotu, które mnożą się bez jakiegokolwiek pożytku dla s
                            > połeczeństwa.

a komu mają dawać bogaczom takim jak ty którzy mają na miesiąc 8-17 tysięcy ? oni nie potrzebują :)
                            takim bogatym nie powinni dawać bo oni tego nie odczują ani nie uszanują i jeszcze kąsają rękę która ich karmi a kysz! :)

>
                            > > do dzieci też się tak zwracasz znaczy się? :) to współczuję im[/b]
                            > Do ciebie głąbie kapuściany i do tobie podobnych.

to do siebie przed lustrem spróbuj ;-)
                            • gzesiolek Re: zrzekliście się 500+ ? 04.05.20, 12:31
                              A moje pytanie o definicje bogacza i osoby z odziedziczonym majątkiem, czy też wspomnianą kuzynkę qqbka co to nie zarabia, ale majątek olbrzymi posiada zignorowałeś...
                              Czekasz na wytyczne z Żoliborza?
                              • qqbek Re: zrzekliście się 500+ ? 04.05.20, 12:44
                                gzesiolek napisał:

> A moje pytanie o definicje bogacza i osoby z odziedziczonym majątkiem, czy też
                                > wspomnianą kuzynkę qqbka co to nie zarabia, ale majątek olbrzymi posiada zignor
                                > owałeś...

Nie, kuzynka jak najbardziej zarabiająca jest.
                                Jej mąż jest prezesem spółki notowanej na GPW, ona sama ma prawie połowę udziałów w dużej klinice stomatologicznej (którą, nota bene, z kilkoma koleżankami ze studiów sama, niemalże od zera, stworzyła).

> Czekasz na wytyczne z Żoliborza?

Najwyraźniej :)

--
                                • gzesiolek Re: zrzekliście się 500+ ? 04.05.20, 13:04
                                  A to sorki...
                                  Myślałem, że to ten sam case co mój...
                                  Znam po prostu ludziska, co to mają M4 po babci pułkownikowej i się sami pracą (przynajmniej legalną, bo głowa rodziny próbowała swych sił w środowisku kiboli Pasów i dilerce, skończyło się na zawiasach) jeszcze nie skalali... 4 dzieci, 5 w drodze... Totalna patologia pod względem picia i przemocy to nie jest... Ba gość ma maturę i nie jest głupi... Ale całe życie mają pod hasłem "jak zarobić, ale się nie narobić"... I dzieci już widać, że są odpowiednio wychowane do życia...i to mnie najbardziej boli, że miast rosnąć pokolenie inżynierów, informatyków, czy choćby kucharzy/tancerzy... rośnie pokolenie "się należy" i "Pan da"...
                                  Powiem szczerze, jak to dla nich ma braknąć 500+ to będę swoje brał do samego końca pieniędzy...
                            • qqbek Re: zrzekliście się 500+ ? 04.05.20, 13:20
                              misiaczek1281 napisała:

> to napisz do tego kto ci je dał :) proste:) ale ty nie napiszesz hehe[/b] 😆

No napiszę do ZUS-u, jak mi kazałeś.
                              A do MOPS-u nie, należą mi się te pieniądze zgodnie z ustawą, a ty spadaj szczaw i mirabelki wpierdalać.

> ale oni chodzą do pracy a nadal są biedni bo zarabiają 3 tysiące i takich j
                              > est 90% pracujących i dla takich jest 500+ a nie dla takich jak ty który masz 8
                              > -17 tysięcy bo ty jesteś bogacz i powinieneś się zrzec hehe
                              Kretynie, nadal nie odróżniasz dochodu od przychodu.
                              Prawda?

> to zgłoś do opieki społecznej albo do sądu niech odbiorą dzieci jeśli przezn
                              > aczają 500+ na picie...ciebie też powinni zgłosić że nie przeznaczasz kasy z 50
                              > 0+ bezpośrednio na dzieci tylko na jakieś konta wpłacasz bankom [/b]😆
                              A co?
                              Pani z MOPS-u nie wiedziała?
                              O niebieskiej karcie, o pijackich burdach?

> Obłudniku dlaczego kłamiesz? Przecież podnieśli emeryturę twojej babci i dal
                              > i jej trzynastą emeryturę właśnie teraz w kwietniu po raz kolejny który to już
                              > raz? - babcia ci nie powiedziała? zapytaj jej :) za PiSu waloryzacja(podwyżka)
                              > emerytur jest przyznawana w kwocie ok 50 zł co roku w marcu a za PO nie dawali
                              > 13-stej emerytury a podnosili emerytury o śmieszne 10 zł hehe :)

Za PiS waloryzują emerytury kwotowo.
                              Non-stop, bo to wspomaga ich elektorat, który bardziej sobie emeryturę "załatwił" niż "wypracował".
                              Moja babcia pracowała całe życie jako księgowa, potem główna księgowa w dużym zrzeszeniu... kokosów nie miała, ale średnią krajową to już na pewno.
                              PiS wynagradza tym samym miernoty, obiboków i utracjuszy, a nie osoby, które pracowały na swoje emerytury.
                              13 emerytura powiadasz?
                              A to ciekawe, bo babcia mi mówiła, że to nawet nie połowa jej emerytury.

> a komu mają dawać bogaczom takim jak ty którzy mają na miesiąc 8-17 tysięcy
                              > ? oni nie potrzebują :)
                              > takim bogatym nie powinni dawać bo oni tego nie odczują ani nie uszanują i jesz
                              > cze kąsają rękę która ich karmi a kysz! :)[/b]
                              Matoł.
                              No matoł.
                              Jeden miesiąc miałem fajne przychody, a ten się czepił jak pijany tramwaju.
                              Zazwyczaj mam w granicach 12-13, teraz nawet 8-9 bo tak strasznie się wszystko posrało.

> to do siebie przed lustrem spróbuj ;-)

Zacznij od siebie, lambardziarzu, pasożycie ;)

--
                              • gzesiolek Re: zrzekliście się 500+ ? 04.05.20, 15:56
                                Odpuść... podSierściuchowi żoliborskiemu nie przetłumaczysz...On nie ma swojego zdania, no może poza tym, że używane jest tańsze a nowe droższe (o ile to już sam się pogubił), jak mu podadzą w przekazie, że PO chce zabierać ludziom pracującym i dawać na patologie i stąd ograniczenia zarobkowe to tu będzie niczym kosynier kościuszkowski w obronie tych na których dziś pluje... Taki typ, taka praca...
                                • bywalec.hoteli Re: zrzekliście się 500+ ? 04.05.20, 17:39
                                  Nie ma sensu w ogóle dyskutować z nim, sami widzieliście, że mu się zmienia co mówi na przykładzie LPG.
                                  Jak osoba mająca 3 dzieci, nie posiadająca kwoty wolnej od podatku, za to płacąca od wielu lat coraz wyższe podatki sięgające 32% i niewaloryzowane od lat, natomiast z automatu podwyższany jest próg powyżej którego nie płaci się ZUS oczywiście, że nie mam zamiaru rezygnować z 500+.
                                  Kryterium dochodowe, o którym niektórzy piszą:
                                  1. byłoby wielkim świństwem dla ciężko pracującej i ciężko wykształconej klasy średniej
                                  2. podobno więcej kosztowałoby jego prowadzenie niż nie prowadzenie
                                  3. świadczyłoby, że jest to program socjalny a nie demograficzny
                                  4. zniechęcałoby do legalnego, opodatkowanego, zarobkowania

A futrzak to internetowy troll i pisze tylko kontrowersyjne teksty żeby się karmić waszą reakcją.

--
                                  czekam na lato
                                  • misiaczek1281 Re: zrzekliście się 500+ ? 04.05.20, 20:44
                                    bywalec.hoteli napisał:

> Nie ma sensu w ogóle dyskutować z nim, sami widzieliście, że mu się zmienia co
                                    > mówi na przykładzie LPG.
                                    > Jak osoba mająca 3 dzieci, nie posiadająca kwoty wolnej od podatku, za to płacą
                                    > ca od wielu lat coraz wyższe podatki sięgające 32% i niewaloryzowane od lat, na
                                    > tomiast z automatu podwyższany jest próg powyżej którego nie płaci się ZUS oczy
                                    > wiście, że nie mam zamiaru rezygnować z 500+.
                                    > Kryterium dochodowe, o którym niektórzy piszą:
                                    > 1. byłoby wielkim świństwem dla ciężko pracującej i ciężko wykształconej klasy
                                    > średniej
                                    > 2. podobno więcej kosztowałoby jego prowadzenie niż nie prowadzenie
                                    > 3. świadczyłoby, że jest to program socjalny a nie demograficzny
                                    > 4. zniechęcałoby do legalnego, opodatkowanego, zarobkowania
                                    >
                                    > A futrzak to internetowy troll i pisze tylko kontrowersyjne teksty żeby się kar
                                    > mić waszą reakcją.
                                    >

prawdę pisze która w oczka kole;)
                                    wyzywanie ludzi od trolli nie świadczy najlepiej ;)
                                    zeby się zrzec trzeba mieć zasady tzw. jaja :) bo to zasiłek dla biednych których nie stać na dzieci a bogaty im więcej ma tym bardziej chytry taka prawda ;)
                                    kryterium dochodowe byłoby sprawiedliwe społecznie bo 500+ to ma być wyrównywanie szans dla biednych , zasypanie przepaści między biedą a bogactwem, wyrównywanie szans rozwoju społecznego a więc jakie to zasypanie skoro biedny bierze a bogaty też bierze? różnica w zamożności jest dalej taka sama :)

a Kryterium dochodowe nie zniechęca do legalnego zarobkowania bo za 500 zł nie utrzymasz rodziny ani nawet za tysiąc oprócz tego trzeba pracować żeby żyć....jest to program demograficzny bo ma za zadanie zachęcić do posiadania rodziny a bogatego pieniądze nie zachęcają bo on pieniędzy i tak ma dużo więc nie powinien dostawać 500+. Proste.
                                    • gzesiolek Re: zrzekliście się 500+ ? 04.05.20, 23:59
                                      Ale wyrównywanie szans nie zależy od samego brania 500 ale od tego jak je wykorzystasz. I dlatego w wielu przypadkach pogarsza sprawę... Poza tym nadal pieprzysz o bogatych a nadal nie wiem kogo za takiego definiujesz...
                                      • qqbek Re: zrzekliście się 500+ ? 05.05.20, 00:27
                                        Miś, pizda futrzasta, uważa, że ja jestem "bogaty" 😆
                                        Nie powiem, poprawia mi to trochę humor... ale jednak nadal świadom jestem przebywania w okolicach środka klasy średniej.

Może nie zna ludzi z pieniędzmi, stąd brak mu punktu odniesienia.
                                        Ja znam.
                                        Miś to trochę jak żul pod sklepem, z jego "panie kierowniku". Dla żula każdy, kto nie wygląda na drugiego żula jest "kierownikiem", bo taki ma punkt odniesienia.

--
                                        • misiaczek1281 Re: zrzekliście się 500+ ? 05.05.20, 11:17
                                          qqbek napisał:

> Miś, pizda futrzasta, uważa, że ja jestem "bogaty" 😆
                                          > Nie powiem, poprawia mi to trochę humor... ale jednak nadal świadom jestem prze
                                          > bywania w okolicach środka klasy średniej.
                                          > Może nie zna ludzi z pieniędzmi, stąd brak mu punktu odniesienia.
                                          > Ja znam.
                                          > Miś to trochę jak żul pod sklepem, z jego "panie kierowniku". Dla żula każdy, k
                                          > to nie wygląda na drugiego żula jest "kierownikiem", bo taki ma punkt odniesien
                                          > ia.
                                          >

wiesz co? ja też znam ludzi z pieniędzmi...powiedzmy mają z milion-dwa...zarówno dla ciebie jak i dla mnie oni są bogaci - ale gdy ich zapytasz czy są bogaci odpowiedzą że nie bo są jeszcze bogatsi jak ci z Dubaju czy Kataru :) Tam liczą już dziesiątki mln dolarów ale i oni gdy ich zapytasz czy są bogaci odpowiedzą że "nie" i jako punkt odniesienia wskażą Billa Gatesa czy potężne koncerny medialne gdzie dochody idą w setki milionów a nawet miliardy $ ….nikt nigdy nie powie Ci "tak jestem bogaty i to co mam mi wystarczy" dlatego tym bardziej bawi mnie Twoja pozbawiona obiektywizmu upartość w narzekaniu jaki to ja biedny jestem ...punkt widzenia zależy od sposobu patrzenia 😆
                                      • misiaczek1281 Re: zrzekliście się 500+ ? 05.05.20, 11:02
                                        gzesiolek napisał:

> Ale wyrównywanie szans nie zależy od samego brania 500 ale od tego jak je wykor
                                        > zystasz. I dlatego w wielu przypadkach pogarsza sprawę... Poza tym nadal pieprz
                                        > ysz o bogatych a nadal nie wiem kogo za takiego definiujesz...

bogactwo to pojęcie względne....dla szejka arabskiego qubuś który ma 8-17 tysięcy jest biedny jak mysz kościelna ale dla bezrobotnego jest bogaty....powiedzmy że wszyscy powyżej średniej krajowej od 4 tysięcy netto wzwyż to może jeszcze nie bogaci ale też nie biedota i nie powinni dostawać 500+ i wcale nie mówię tego złośliwie na złość tym którzy dostają lecz w trosce o budżet w czasach pandemii obciążony tarczą.
                                        • gzesiolek Re: zrzekliście się 500+ ? 05.05.20, 13:01
                                          Jak TY definiujesz bycie bogatym... Nie relatywizuj prostego pytania.
                                          No i nie odniosłeś się do mojego wcześniejszego pytania, kto wg Ciebie jest bogaty i powinien zrezygnować z brania 500+:
                                          a) człowiek który zaczynał od zera ma te 5tys na rekę, ciężko pracuje i spłaca kredyt na mieszkanie by jego rodzina miała gdzie mieszkać i płaci dość duże podatki... jego dzieci nie dostały miejsca w publicznym przedszkolu bo punkty za zarobki, więc musi opłacać prywatne lub opiekunkę... itd. itp.
                                          b) człowiek, który się w życiu pracą nie skalał, dochód ma z zasiłków, rent i/lub przekrętów... podatków nie płaci... dzieciaki w przedszkolu ale byle by darmowych godzin nie przekroczyć, później przed TV lub na podwórku... Ale mieszkanie ma po babci, warte bagatela 0,5M PLN... Aha i głośno narzeka na "złodziei" co to auto mają nowsze od niego, a tego że tamci zap...ją po 10h dziennie jakoś nie zauważa...
                                          Więc kto wg Ciebie powinien zrezygnować z 500+, kto tu jest bogaty, a kto biedny...
                                          Ten co zarabia 5tys na rękę ale majątek ma 400tys PLN na minusie kredytu hipotecznego...
                                          Czy ten co oficjalnie ma tylko zasiłki, ale majątek ma 500tys PLN mieszkania odziedziczonego...
                                          Słucham misiaczku... Bez wykrętów, Gatesów, szejków i biednych dzieci, wprost który z nich ma wg Ciebie zrezygnować...
                                          • misiaczek1281 Re: zrzekliście się 500+ ? 05.05.20, 14:35
                                            gzesiolek napisał:

> Ten co zarabia 5tys na rękę ale majątek ma 400tys PLN na minusie kredytu hipote
                                            > cznego...
                                            > Czy ten co oficjalnie ma tylko zasiłki, ale majątek ma 500tys PLN mieszkania od
                                            > ziedziczonego...
                                            > Słucham misiaczku... Bez wykrętów, Gatesów, szejków i biednych dzieci, wprost k
                                            > tóry z nich ma wg Ciebie zrezygnować...

Odpowiedź jest sprosta. Ten pierwszy który ma wyższy dochód. Proste.
                                            Nie chodzi o stan majątkowy ale o poziom dochodu. Co z tego że ma kredyt?
                                            Wiesz że banki odraczają na 3 miesiące spłatę rat? nie wiesz skoro tak piszesz !

• misiaczek1281 Re: zrzekliście się 500+ ? 05.05.20, 14:37
                                              i choć przez te 3 miesiące nie powinien pobierać 500+ Proste, bo w czasach zarazy jest wielu biedniejszych którzy stracili pracę i nie mają żadnego dochodu nic zero a ten ma 5 tysięcy i kredyt zawieszony w spłacaniu i 500+.
                                            • gzesiolek Re: zrzekliście się 500+ ? 05.05.20, 17:41
                                              Ok czyli masz gdzieś wsparcie rodziny i rozwoju tych co nie posiadają i na to ciężko pracują. Ich dzieci nie mają prawa godnie mieszkać. Dołożymy do tych co mają i marnotrawią... Jakbyś był choć pół inteligentem powiedziałbyś że ani jeden ani drugi nie powinien brać 500+. Dziękuję za szczerość, chyba że wytyczne przyszły...
                                          • kokosowy15 Re: zrzekliście się 500+ ? 05.05.20, 15:27
                                            W określeniu bogactwa liczą się i bieżące dochody i posiadany majątek. Człowiek który ma duże obciążenia bo wziął kredyty na mieszkanie, samochód, wyposażenie tego mieszkania, kredyt na wczasy i zostaje mu z dochodów suma niewystarczająca na życie jest bogaty, ale przeinwestowal. Mógł kupić mieszkanie za 100 tysięcy a nie zadłużać się na 400 tys. Można, w większości przypadków, dojeżdżać do pracy komunikacja miejska lub rowerem, niekoniecznie trzeba samochodem na kredyt. Mieszkanie oodziedziczone stanowi majątek, ale po pierwsze czasem koszty utrzymania są zbyt duże dla zarabiających mało, a po drugie sprzedanie jest czasem niemożliwe (lub prawie niemożliwe). Ten kto po mnie odziedziczył mieszkanie 56 m kw w bloku z 73 roku nie sprzeda go choćby bardzo chciał. W mojej klatce takich mieszkań pustych jest kilka. Przy okazji przypominam, że emeryci i renciści zwykle płacili podatki wtedy gdy odprowadzali składki, płacą je nadal jako dochodowy i płacą jako VAT. Kto zatem jest bogaty? Ten, któremu po realizacji potrzeb podstawowych zostaje więcej na oszczędności lub przyjemności.
                                            • only_the_godfather Re: zrzekliście się 500+ ? 05.05.20, 16:10
                                              kokosowy15 napisał(a):

> W określeniu bogactwa liczą się i bieżące dochody i posiadany majątek. Człowiek
                                              > który ma duże obciążenia bo wziął kredyty na mieszkanie, samochód, wyposażenie
                                              > tego mieszkania, kredyt na wczasy i zostaje mu z dochodów suma niewystarczając
                                              > a na życie jest bogaty, ale przeinwestowal. Mógł kupić mieszkanie za 100 tysięc
                                              > y a nie zadłużać się na 400 tys.
                                              Za 100 tys. mieszkanie?Pokaż mi gdzie bo dzisiaj w Łodzi 2 pokoje 47 metrów kw, na Starych Bałutach czy Teofilowie to wydatek od 240 do 300 tys., w zależności od stanu mieszkania. Ludzie gdzieś mieszkać muszą, i co mają zrobić?Czekać aż ceny spadną?
                                              >Można, w większości przypadków, dojeżdżać do p
                                              > racy komunikacja miejska lub rowerem, niekoniecznie trzeba samochodem na kredy
                                              > t.
                                              Można komunikacją, można rowerem, fajnie się mówi jak nie masz rodziny, dziecka itd, kiedy okazuje się, że samochodem jest dużo szybciej. Czasem praca wymaga tego, że dużo łatwiej jest poruszać się samochodem. Czasem jest tak, że samochodem można jechać krótszą drogą niż komunikacją. Kiedyś pracowałem na Widzewie, dojazd do domu na Stare Bałuty tramwajem 3 to była jakaś godzina, samochodem ok 30 do 40 minut.
                                              >Mieszkanie oodziedziczone stanowi majątek, ale po pierwsze czasem koszty utr
                                              > zymania są zbyt duże dla zarabiających mało, a po drugie sprzedanie jest czasem
                                              > niemożliwe (lub prawie niemożliwe). Ten kto po mnie odziedziczył mieszkanie 56
                                              > m kw w bloku z 73 roku nie sprzeda go choćby bardzo chciał. W mojej klatce tak
                                              > ich mieszkań pustych jest kilka.
                                              Dlaczego nie można sprzedać mieszkania własnościowego? Bo w przypadku mieszkań spółdzielczych czy komunalnych trudno mówić o dziedziczeniu.
                                              >Przy okazji przypominam, że emeryci i renciści
                                              > zwykle płacili podatki wtedy gdy odprowadzali składki, płacą je nadal jako doc
                                              > hodowy i płacą jako VAT. Kto zatem jest bogaty? Ten, któremu po realizacji potr
                                              > zeb podstawowych zostaje więcej na oszczędności lub przyjemności.
                                              Bogaty jest ten kto żyjąc na własny rachunek jest w stanie zaspokoić swoje potrzeby bez oglądania milion razy każdej złotówki która ma wydać.
                                              • kokosowy15 Re: zrzekliście się 500+ ? 05.05.20, 16:28
                                                Mieszkania własnościowego nie można czasem sprzedać bo nie ma chętnych do kupna. Wyżej podałem przykład. Miałem dzieci, rodzinę, dojeżdżałem 40 lat do pracy tramwajem lub rowerem. Można oczywiście spać pół godziny dłużej i jechać samochodem, można inaczej. Ponad połowa mieszkańców Łodzi nie jeździ samochodem do pracy, chyba że ktoś musi wozić drabinę albo betoniarkę lub jest domokrążca. Mieszkanie za 100 tysięcy? Tyle oferuje handlarz za M 4 w moim bloku. Bogactwo podsumowałeś bardzo dobrze. Człowiek zakredytowany pod korek jest bogaty czy nie, mimo albo dzięki dużym dochodom? Bo już ten z mieszkaniem po babci i pensja 2200 jest raczej biedny, jeżeli nie bardzo biedny.
                                                  • kokosowy15 Re: zrzekliście się 500+ ? 05.05.20, 18:16
                                                    Patrz na ceny realnie oferowane a nie te z ogłoszenia. Przy okazji zajrzyj na Dąbrowę, tam jest jeszcze taniej. A domu, wybudowanego w 1933 przez mojego Tatę i upanstwowiony go w 1946 nie chce mi się odzyskiwać. Nie stać mnie ani na prawnika, ani na utrzymanie, ani na remont. Mieszkania do sprzedaży o których napisałem są całkowicie własnościowe.
                                                  • qqbek Re: zrzekliście się 500+ ? 05.05.20, 20:12
                                                    W Lublinie za 100 to można kupić... dwa-trzy garaże (w zależności od lokalizacji) albo odstępne w TBS (bez miejsca parkingowego - to płatne dodatkowo 20). Jest jedna mikrokawalerka (14 mkw).
                                                    I to jest sytuacja typowa dla terenów niezdegradowanych.

Dowód - inne powiaty wokół Lublina - Puławy - nie widzę żadnych nieruchomości do 100.
                                                    W rządzonym przez PiS Chełmie kilka kawalerek do 25 mkw.
                                                    W Zamościu - nic do 100.
                                                    Świdnik - to samo.
                                                    Jedziem na północ, w stronę Podlasia.
                                                    Górnicza Łęczna - nic do 100.
                                                    Rolnicze Opole Lubelskie - nic do 100, za 100-metrowy dom do remontu żądają ponad ćwierć miliona.
                                                    Biała Podlaska - jak wyżej.

Patrzmy na biedne południe.
                                                    Sierota po FŁT - Kraśnik - kawalerki od 70, 2 pokoje od 90.

Biedny Lubartów - nic do 100.
                                                    Ryki i Dęblin (powiat jest w Rykach, ale większą miejscowością jest Dęblin) - nic do 100.
                                                    Łuków, miasto tłuków - nic do 100.
                                                    Parczew, ojczyzna Arona- busowego barona - nic.

Porównywanie sytuacji Łodzi, Wałbrzycha czy naszego podlubelskiego Kraśnika do całej reszty kraju jest ze wszech miar nieuzasadnione. I to nie tylko przy porównywaniu tych miast do dużych ośrodków miejskich. Jeszcze 10 lat temu w Zgorzelcu ceny mieszkań na rynku wtórnym zaczynały się od 1800 złotych za metr. Teraz nie kupisz nawet tam nic poniżej 4-4,5...

--
                                                  • misiaczek1281 Re: zrzekliście się 500+ ? 05.05.20, 20:39
                                                    qqbek napisał:

> W Lublinie za 100 to można kupić... dwa-trzy garaże (w zależności od lokalizacj
                                                    > i) albo odstępne w TBS (bez miejsca parkingowego - to płatne dodatkowo 20). Jes
                                                    > t jedna mikrokawalerka (14 mkw).
                                                    > I to jest sytuacja typowa dla terenów niezdegradowanych.

Quba ceny nieruchomości są wysokie i nie ma wolnych bo ludzie mają kasę z pińcset plusa ! ;)
                                                    a jak tam ruch w interesie znaczy twoi studenci ? wynajmujesz czy uciekli?

• qqbek Re: zrzekliście się 500+ ? 05.05.20, 21:20
                                                    misiaczek1281 napisała:

> Quba ceny nieruchomości są wysokie i nie ma wolnych bo ludzie mają kasę z pińcs
                                                    > et plusa ! ;)

Leki zmień, te nie działają.

> a jak tam ruch w interesie znaczy twoi studenci ? wynajmujesz czy uciekli?

Od dwóch lat córkom znajomych.
                                                    Jedna pracuje w urzędzie to siedzi, druga w szkole, to pojechała do rodziców.
                                                    Kokosów na tym nie robię, bo wynajmuję sporo poniżej ceny rynkowej, ale przynajmniej mam normalne lokatorki, a nie durnowate barachło z jakiegoś KUL-u czy innej uczelni prywatnej.

--
                                                  • misiaczek1281 Re: zrzekliście się 500+ ? 06.05.20, 16:28
                                                    qqbek napisał:

>
                                                    > > a jak tam ruch w interesie znaczy twoi studenci ? wynajmujesz czy uciekli
                                                    > ?
                                                    >
                                                    > Od dwóch lat córkom znajomych.
                                                    > Jedna pracuje w urzędzie to siedzi, druga w szkole, to pojechała do rodziców.
                                                    > Kokosów na tym nie robię, bo wynajmuję sporo poniżej ceny rynkowej, ale przynaj
                                                    > mniej mam normalne lokatorki, a nie durnowate barachło z jakiegoś KUL-u czy inn
                                                    > ej uczelni prywatnej.

o kurcze to ty prawdziwy bogacz jesteś....tu masz 8-17 , z pińcset plusa tysiąc i za wynajem mieszkań też ze 3-4 tysiaki to ty masz ze 20 ponad na miesiąc lekko !
                                                    ludzie robote potracili w wyniku pandemii i mają 0 zł dochodu a on jeszcze śmie twierdzić że on nie jest bogaty...plują a on mówi że to deszcz pada hehe….a na KuL-u to są katolicy na poziomie a nie barachło bo to katolicka uczelnia :)
                                                  • qqbek Re: zrzekliście się 500+ ? 06.05.20, 17:14
                                                    misiaczek1281 napisała:

> o kurcze to ty prawdziwy bogacz jesteś....tu masz 8-17 , z pińcset plusa tys
                                                    > iąc i za wynajem mieszkań też ze 3-4 tysiaki to ty masz ze 20 ponad na miesiąc
                                                    > lekko !
                                                    > ludzie robote potracili w wyniku pandemii i mają 0 zł dochodu a on jeszcze śmie
                                                    > twierdzić że on nie jest bogaty...plują a on mówi że to deszcz pada hehe….a na
                                                    > KuL-u to są katolicy na poziomie a nie barachło bo to katolicka uczelnia :)

1.
                                                    Z wynajmu mieszkania 2 nie mam.
                                                    Trzymam dla córki/syna i po to żeby "rachunki się same płaciły".

Nadal nie widzisz pokurczu różnicy pomiędzy przychodem i dochodem, prawda?

2.
                                                    KUL to teraz taka sama uczelnia jak wszystkie inne prywatne.
                                                    Przyjmują każdego, jak z łapanki.
                                                    Najdroższy remont po nieokrzesanej chołocie miałem po takich sKULwysynach właśnie. 6 w materiałach, 2 na nowe meble, chuj wie ile w robociźnie, bo sam dwa tygodnie poświęciłem, żeby syf ogarnąć. Kaucji miałem od nich 2 tysiące, wyjechali po angielsku. Pozwałem jednego sKULwysyna, tego, który najlepiej rokował, to komornik przysłał rachunek na kilkaset złotych jeszcze, bo "dochodów nie ma, nieściągalny".
                                                    Nie mówię, że wszyscy na KUL-u tacy są.
                                                    Piszę jedynie, że "za moich czasów", jak studiowałem na UMCS, to nikt by na Kozienaliach Disco Polo nie puszczał. A teraz nikt nie widzi nic zdrożnego. Wieś tańczy, chleje i śpiewa.
                                                    --
                                                  • vogon.jeltz Re: zrzekliście się 500+ ? 08.05.20, 17:16
                                                    > Najdroższy remont po nieokrzesanej chołocie miałem
                                                    > po takich sKULwysynach właśnie

Zasada jest prosta: unikać wszystkiego, co występuje z przymiotnikiem "katolicki". Jeszcze nikt na niej źle nie wyszedł.
                                                  • only_the_godfather Re: zrzekliście się 500+ ? 09.05.20, 13:43
                                                    vogon.jeltz napisał:

> Zasada jest prosta: unikać wszystkiego, co występuje z przymiotnikiem "katolick
                                                    > i". Jeszcze nikt na niej źle nie wyszedł.
                                                    Powiem, Ci że z doświadczenia życiowego już nauczyłem się im, bardziej ktoś katolicki tym większa menda i skurwysyn z niego. Jakieś dziwne połączenie z jednej strony taki pobożny a z drugiej robi zupełnie odwrotnie niż mu nakazuje wiara.
                                                  • kokosowy15 Re: zrzekliście się 500+ ? 05.05.20, 21:30
                                                    Mówiono, że właściciel mieszkania odziedziczonego po babci jest bogaty, mimo niskich zarobków, albo dużo zarabiający ale płacący raty kredytu jest biedny. Okazuje się, że nie w całej Polsce, więc nie uogolniajmy. Dlatego poziom bogactwa tak trudno ustalić, i nie wiadomo komu 500+ zabrać. Dużo łatwiej zdefiniować poziom biedy.
                                                  • only_the_godfather Re: zrzekliście się 500+ ? 05.05.20, 22:12
                                                    qqbek napisał:

> Porównywanie sytuacji Łodzi, Wałbrzycha czy naszego podlubelskiego Kraśnika do
                                                    > całej reszty kraju jest ze wszech miar nieuzasadnione. I to nie tylko przy poró
                                                    > wnywaniu tych miast do dużych ośrodków miejskich. Jeszcze 10 lat temu w Zgorzel
                                                    > cu ceny mieszkań na rynku wtórnym zaczynały się od 1800 złotych za metr. Teraz
                                                    > nie kupisz nawet tam nic poniżej 4-4,5...
                                                    >
                                                    Bez przesady Łódź to jednak trzecie największe miasto (niestety Kraków nas wyprzedził). To co pisze ten cały kokosowy włóż sobie między bajki. 11 lat temu jak przyjechałem do Łodzi na studia, to za 100 tys można było kupić kawalerkę. Owszem w okolicach 2000 roku, za 100 tys, można było kupić w Łodzi na Dąbrowie mieszkanie 3 pokojowe prosto od dewelopera. Ale, mam koleżankę która siedzi w nieruchomościach i wiem jakie są teraz ceny. To co pisze kokosowy to są jakieś bajki.
                                                  • only_the_godfather Re: zrzekliście się 500+ ? 06.05.20, 07:50
                                                    kokosowy15 napisał(a):

> Nie napisałem o mieszkaniu na Dąbrowie od developera, lecz mieszkanie w bloku w
                                                    > standardzie Dąbrowa 64. Tam są bloki budowane w latach 60 i 70,
                                                    To nic nie zmienia w tym, że za takie pieniądze jak piszesz kupisz tam mieszkanie. Bredzisz i tyle.
                                                  • qqbek Re: zrzekliście się 500+ ? 05.05.20, 23:30
                                                    only_the_godfather napisał:

> Bez przesady Łódź to jednak trzecie największe miasto (niestety Kraków nas wypr
                                                    > zedził)

Zaraz wyprzedzi Wrocław, a potem Poznań i Gdańsk. Sorry, Łódź się zwija i nikt nie ma na to pomysłu, taka prawda.

> To co pisze ten cały kokosowy włóż sobie między bajki. 11 lat temu jak
                                                    > przyjechałem do Łodzi na studia, to za 100 tys można było kupić kawalerkę. Ows
                                                    > zem w okolicach 2000 roku, za 100 tys, można było kupić w Łodzi na Dąbrowie mie
                                                    > szkanie 3 pokojowe prosto od dewelopera. Ale, mam koleżankę która siedzi w nier
                                                    > uchomościach i wiem jakie są teraz ceny. To co pisze kokosowy to są jakieś bajk
                                                    > i.

Też mi się to nie wydawało zbyt rzeczywiste, ale biorąc pod uwagę depopulację miasta nie było aż tak nieprawdopodobne.

--
                                                  • only_the_godfather Re: zrzekliście się 500+ ? 06.05.20, 07:49
                                                    qqbek napisał:

> only_the_godfather napisał:
                                                    >
                                                    >
                                                    > > Bez przesady Łódź to jednak trzecie największe miasto (niestety Kraków na
                                                    > s wypr
                                                    > > zedził)
                                                    >
                                                    > Zaraz wyprzedzi Wrocław, a potem Poznań i Gdańsk. Sorry, Łódź się zwija i nikt
                                                    > nie ma na to pomysłu, taka prawda.
                                                    >
                                                    Może wyprzedzi może nie. to że Łódź się zwija to jest mit powtarzany przez takich jak ten cały kokosowy, którym w tym mieście wiecznie wszystko nie pasuje. Może i Łódź nie rozwija się tak jak wspominane przez Ciebie miasta, ale nie jest, też tak że się zwija. Choćby przez ostatnie 10 lat zmieniła się mocno na plus i było sporo różnych inwestycji. Depopulacja owszem, tylko też sporo ludzi wyprowadza się z Łodzi do okolicznych miejscowości pod miasto a pracują dalej w Łodzi. Z kolei sporo napływowych pozostaje dalej zameldowanych w swoich rodzinnych stronach.
                                                  • kokosowy15 Re: zrzekliście się 500+ ? 06.05.20, 08:58
                                                    Ale w Łodzi nie mieszkają. Tu jest nadmiar starych mieszkań, a zamożni przenoszą się do nowych lub do np Aleksandrowa. Jeżeli mieszkasz w bogatszej dzielnicy to tego nie widzisz. Rozejrzyj się, ile mieszkań wybudowanych kilka lat temu jeszcze nie została kupiona, na ilu kilkudziesięcioletnich wiszą ogłoszenia o sprzedaży. W moim rejonie jest dużo mieszkań w międzywojennych kamienicach, prywatnych i komunalnych, przez nikogo nie zamieszkałych. Poza mieszkaniami całe budynki rewitalizowane przez miasto (np Piotrkowska / Pl Reymonta, Rzgowska, Uniwersal) od lat oferują lokale użytkowe i nic z tego nie wynika. To rzeczywiscie jest dynamiczny rozwój. Mnie to nie przeszkadza, dzięki temu w okolicy jest spokój, nie ma tłumów i hałasu, żeby jeszcze nie te chodniki zastawione samochodami to byłby luksus. I za fryzjera place 20 zł a nie tak jak w Warszawie.
                                                  • gzesiolek Re: zrzekliście się 500+ ? 06.05.20, 09:09
                                                    Ja w Krakowie za fryzjera też płace 20-25PLN, ale są i tacy za 10x ta kwota... Niestety mieszkań na własność za mniej niż 5k PLN za metr brak... Jedynie TBS itp. Mieszkam w mieszkaniu które jest warte 400k ale kupowane za 5k za metr z rynku wtórnego które remontowałem... Ale wg Ciebie powinienem był założyć rodzinę w 1pokojowym z TBSu i nie brać 500+. Ot taki byt i rozwój życzysz moim córkom. Pozwolę sobie nie skorzystać z takich rad...
                                                  • kokosowy15 Re: zrzekliście się 500+ ? 06.05.20, 10:40
                                                    Niewiele zrozumiałeś. Ja napisałem o mieszkaniach w blokach z zat 60 - 70 lub w przedwojennych kamienicach, a ty o TBS. Jeżeli nie stać cie na mieszkanie za pół miliona bez zasiłku, poszukaj za 100 tysięcy. Jeżeli nie możesz utrzymać jachtu nie zadaj dopłaty od Państwa. Niech państwo przeznaczy te pieniądze na to, żeby nie trzeba było prowadzić akcji dożywiania dzieci w szkole.
                                                  • trypel Re: zrzekliście się 500+ ? 06.05.20, 10:51
                                                    To pokaż wreszcie jakieś mieszkanie za 100 tyś.
                                                    Miałbym 200 km bliżej do pracy niż teraz

--
                                                  • gzesiolek Re: zrzekliście się 500+ ? 06.05.20, 11:01
                                                    Nie znalazłem żadnego ogłoszenia w necie które by potwierdziło Twoje słowa... Jedyne były TBS, lub prawa do zamieszkania, a nie własność... Stąd wspomniałem o TBS... no i jedynie w TBS byłbym w stanie uzyskać miejsce do mieszkania do 100tys PLN w Krakowie i okolicach...ew. najem dlugoterminowy... Innych opcji brak...
                                                    Nie biorę i nie brałem żadnego zasiłku aby stać mnie było na mieszkanie, nie korzystałem z programów mieszkaniowych MdM, czy RnS... Wziąłem jedno z najtańszych mieszkań spełniających podstawowe wymagania. W przeciwieństwie do Twoich urojeń w prawdziwym życiu nie ma mieszkań spełniających minimum które są za 100tys PLN... Niezależnie czy to wielka płyta z lat 60-70, czy kamienice z XIXw.
                                                    Biorę świadczenie wychowawcze, aby nic nie brakowało moim córkom... Może bez brania by nie brakło, ale na pewno musielibyśmy odpuścić zajęcia dodatkowe poza szkolne.
                                                    Biorę, bo biorą je też śmiecie, które na to nie zasługują.
                                                    Biorę, bo biorą je ludzie posiadający wielokrotnie więcej ode mnie.
                                                    Biorę bo jest to finansowane głównie z pieniędzy takich jak ja.
                                                    Jeśli nie widzisz różnicy między podstawowym mieszkaniem kupionym w cenie za metr mieszczącym się w 10% najtańszych w mieście Kraków, a kupnem jachtu to powiem Ci szczerze: ODPIERDOL SIĘ.
                                                    Masz klapki na oczach, żyjesz w swoim świecie i chcesz pouczać wszystkich wokół. Nie wiem czy jesteś trollem, czy nudzącym się staruszkiem, ale tekstem o jachtach właśnie straciłeś cały szacunek jakim Cię darzyłem. Najniższa demagogia w stylu "bić kułaka"... Biorąc pod uwagę Twój wiek i mieszkanie M3 to pewnikiem podstawę ideologiczną miałeś właściwą...
                                                    A akcje dożywania dzieci w szkole niestety nadal są potrzebne bo patologia narobiła dzieciaków po 500+, ale na nie tych pieniędzy niestety nie przeznacza... A ilość przypadków przemocy wobec najmłodszych rośnie w zastraszającym tempie...

• only_the_godfather Re: zrzekliście się 500+ ? 06.05.20, 09:11
                                                    kokosowy15 napisał(a):

> Ale w Łodzi nie mieszkają. Tu jest nadmiar starych mieszkań, a zamożni przenosz
                                                    > ą się do nowych lub do np Aleksandrowa. Jeżeli mieszkasz w bogatszej dzielnicy
                                                    > to tego nie widzisz. Rozejrzyj się, ile mieszkań wybudowanych kilka lat temu je
                                                    > szcze nie została kupiona, na ilu kilkudziesięcioletnich wiszą ogłoszenia o spr
                                                    > zedaży. W moim rejonie jest dużo mieszkań w międzywojennych kamienicach, prywat
                                                    > nych i komunalnych, przez nikogo nie zamieszkałych. Poza mieszkaniami całe budy
                                                    > nki rewitalizowane przez miasto (np Piotrkowska / Pl Reymonta, Rzgowska, Uniwer
                                                    > sal) od lat oferują lokale użytkowe i nic z tego nie wynika. To rzeczywiscie je
                                                    > st dynamiczny rozwój. Mnie to nie przeszkadza, dzięki temu w okolicy jest spokó
                                                    > j, nie ma tłumów i hałasu, żeby jeszcze nie te chodniki zastawione samochodami
                                                    > to byłby luksus. I za fryzjera place 20 zł a nie tak jak w Warszawie.
                                                    Nie wiem czy mieszkam w bogatszej dzielnicy. Mieszkam na Starych Bałutach, ale w kołomnie buduje się dużo nowych bloków i mieszkania nie stoją puste. Ba nawet w spółdzielczych blokach z lat 60,70,80 mieszkania sprzedają bez większego problemu. Skoro deweloperzy budują tzn że jest popyt na mieszkania w nowych blokach. Zobacz np na Janowie ile się buduje. Przejdź się deptakową Piotrkowską i zobacz, że większość lokali jest wynajęta przez różne puby, kawiarnie, restauracje itd. Na ulicach w poprzecznych które zostały wyremontowane też się to zmienia i coraz więcej lokali zyskuje najemców. Zobacz w Manufakturze, Galerii Łódzkiej, Poracie że praktycznie nie ma pustych lokali. Ale jak się domyślam, ty z gatunku tych co im się nigdy nie dogodzi.
                                                  • kokosowy15 Re: zrzekliście się 500+ ? 06.05.20, 10:51
                                                    Ty pokazujesz galerie, a ja wyremontowane domy bez najemców. Każdy nie widzi, czego widzieć nie chce. Na Piotrkowskiej też jest trochę lokali do wynajęcia, niektóre już dość długo. Problem ze sprzedażą starych mieszkań jest, widzę to w najbliższym sąsiedztwie. Nie dotyczy to mnie, nie sprzedaje. I nie udzielam Ci porad, każdy robi jak może, byle nie cudzym kosztem. Spotykam się z takim rozumowaniem : ja jestem mądry i wykształcony, zarabiam dużo więc mam duże wydatki więc mi się należy zasiłek. Inni nie są tacy mądrzy, zarabiają mało, więc pewnie przepijają, trzeba im zabrać. A w norze za 100 tysięcy mieszkać nie będę.
                                                  • gzesiolek Re: zrzekliście się 500+ ? 06.05.20, 11:10
                                                    Demagogu... Nie podałeś żadnego przykładu możliwości kupna mieszkania za 100tys.
                                                    ot handlarz Ci tyle zaoferował...
                                                    Dlaczego nie doradzisz osobie, która ma mieszkanie warte 0,5M aby sprzedała i kupiła 5x tańsze i nie brała świadczenia wychowawczego (NIE ZASIŁKU!!!)
                                                    Przecież ona będzie miała wtedy 400tys PLN, a jeszcze nikt im nie broni iść do pracy, ale jakoś nie widziałem z Twojej strony czy ze strony misiaczka chęci odbierania im 500+. Dlaczego?
                                                  • kokosowy15 Re: zrzekliście się 500+ ? 06.05.20, 11:30
                                                    Niezależnie jak to nazwiesz, to jest zasiłek. Nikomu niczego nie chce odbierać, mimo twojego hasła "bić kulakow". Mieszkanie, jak każdy towar ma wartość taka, jaka jest cena która kupujący chce zapłacić. Były czasy, gdy bochenek chleba był wart złotej Omehi, a później za złote ruble można było kupić cebulę. Zobacz, jaka jest aktualna wartość znacznej części nieruchomości w Detroit.
                                                  • gzesiolek Re: zrzekliście się 500+ ? 06.05.20, 11:48
                                                    Niezależnie jak go nazwiesz jest to wg prawa świadczenie wychowawcze z jasno określonym prawnie celem.
                                                    Tak samo niezależnie jak będziesz rozmywał przytoczyłem konkretny przykład z prawdziwymi wartościami rynkowymi... Ja Ci mogę znaleźć z miejsca z 10mieszkan za 0.5M lub więcej w ogłoszeniach, Ty nie jesteś w stanie mi podać 1 z mieszkaniem M3 za 0.1M... Niezależnie jakie niedorzeczne przykłady jeszcze podasz, cen mieszkań w Polsce nie zmienisz...
                                                  • qqbek Re: zrzekliście się 500+ ? 06.05.20, 17:07
                                                    only_the_godfather napisał:

> Depopulacja owszem, tylko też sporo ludzi wypr
                                                    > owadza się z Łodzi do okolicznych miejscowości pod miasto a pracują dalej w Łod
                                                    > zi. Z kolei sporo napływowych pozostaje dalej zameldowanych w swoich rodzinnych
                                                    > stronach.

A ty myślisz, że w pozostałych miastach ktoś sprowadza się do śródmieścia z przedmieść?
                                                    A mimo wszystko aż tak dramatycznych spadków jak Łódź (która straciła ponad 175 tysięcy mieszkańców, albo jak kto woli 1/5) nie notują.
                                                    Lublin był przez dwie dekady beznadziejną dziurą, rządzoną przez PiSiesyny, które nie zrobiły dla miasta absolutnie nic.

A mimo tego straciliśmy jakieś 23 tysięce mieszkańców w porównaniu z 1989 rokiem (lub jak kto woli niecałe 6,5%).

U mnie na ulicy co drugi samochód ma trzyliterową rejestrację (LBL, LUB, LHR, LPU, LLU), bo masa osób wynajmuje, jak nie cały dom, to przynajmniej piętro.
                                                    --
                                                  • only_the_godfather Re: zrzekliście się 500+ ? 06.05.20, 17:31
                                                    Ostatnio ta depopulacja jednak się zmniejszyła tzn następuje wolniej. Natomiast fakt Łódź straciła dużo ludności w latach 90 i na początku 00 ale wtedy dostała mocno po tyłku. Dopiero ostatnie 12-13 lat to odwrót od polityki szarego nudnego smutnego miasta. Tak Wrocław czy Poznań mocno odskoczyły, ale nie jest, tak że Łódź się zwija. Powoli stara się odbić od dna.
                                                  • only_the_godfather Re: zrzekliście się 500+ ? 05.05.20, 22:09
                                                    kokosowy15 napisał(a):

> Patrz na ceny realnie oferowane a nie te z ogłoszenia. Przy okazji zajrzyj na D
                                                    > ąbrowę, tam jest jeszcze taniej.
                                                    Weź przestań opowiadać te bajki, o tym jak to tanie mieszkania w Łodzi są. Chyba, że to nie są mieszkania własnościowe. Albo podajesz ceny z przed 10 lat.
                                                • only_the_godfather Re: zrzekliście się 500+ ? 05.05.20, 22:06
                                                  kokosowy15 napisał(a):

> Mieszkania własnościowego nie można czasem sprzedać bo nie ma chętnych do kupna
                                                  > . Wyżej podałem przykład.
                                                  Czyli, nie że nie można, bo można tylko nie ma chętnych na kupno. Ale próbować sprzedać można zawsze, a jeśli nie ma chętnych to pytanie dlaczego.
                                                  > Miałem dzieci, rodzinę, dojeżdżałem 40 lat do pracy t
                                                  > ramwajem lub rowerem. Można oczywiście spać pół godziny dłużej i jechać samocho
                                                  > dem, można inaczej. Ponad połowa mieszkańców Łodzi nie jeździ samochodem do pra
                                                  > cy, chyba że ktoś musi wozić drabinę albo betoniarkę lub jest domokrążca.
                                                  Masz jakieś statystki, że ponad połowa mieszkańców Łodzi nie jeździ do pracy samochodem?Chętnie je poznam, bo tak się składa, że źle trafiłeś, mam dostęp do odpowiednich statystyk i za cholerę nie wynika z nich, że ponad połowa korzysta z komunikacji zbiorowej lub roweru.
                                                  >Mieszkanie za 100 tysięcy? Tyle oferuje handlarz za M 4 w moim bloku.
                                                  Chętnie się dowiem gdzie są takie tanie mieszkania w Łodzi, bo chętnie bym kupił. Nawet do kapitalnego remontu to by była okazja życia.
                                                  • kokosowy15 Re: zrzekliście się 500+ ? 05.05.20, 22:32
                                                    Już napisałem, w jakim rejonie i z jakich lat mieszkania. Można sprzedać, czyli znaleźć kupca, to chyba jasne. Zakazu sprzedaży nie ma, tylko chętnych brak. I masz rację, 55 % ludzi dojeżdża do pracy samochodem. To nie Nowy York.
                                                  • only_the_godfather Re: zrzekliście się 500+ ? 06.05.20, 07:54
                                                    kokosowy15 napisał(a):

> Już napisałem, w jakim rejonie i z jakich lat mieszkania. Można sprzedać, czyli
                                                    > znaleźć kupca, to chyba jasne. Zakazu sprzedaży nie ma, tylko chętnych brak.
                                                    Ja nie wiem jak ty to mieszkanie chciałeś sprzedać i kiedy. Fakt okolice górniaka to nie najlepsza okolica, ale nawet tam prędzej czy później mieszkanie się sprzeda.

> masz rację, 55 % ludzi dojeżdża do pracy samochodem. To nie Nowy York.
                                                    Dalej nie wiem skąd masz te wyssane z palca statystyki.

• kokosowy15 Re: zrzekliście się 500+ ? 06.05.20, 09:05
                                                    Statystyki - z internetu. Na przykład Motofakty. Przez jakiś czas, w ubiegłym roku ciągle miałem w skrzynce na listy propozycje kupna mieszkania, oczywiście bezpośrednio, dla młodego małżeństwa i takie tam. Z ciekawości zadzwoniłem do kilku z nich, byli dokładnie zorientowani w rozkładzie, metrażu. Wszyscy oferoweli podobna cenę, 1600 - 1800 za metr kw.
                                                  • trypel Re: zrzekliście się 500+ ? 06.05.20, 13:07
                                                    Żeby przekazać na schronisko dla zwierząt. Żałujesz im?

--
                                                  • trypel Re: zrzekliście się 500+ ? 06.05.20, 16:58
                                                    Jakbyś zarobił na mieszkaniu to byś wypłacił 20x tyle
                                                    To Ty próbujesz przekonać że można kupić mieszkanie za 100 tyś w łodzi i takie są ceny transakcyjne

--
                                                  • kokosowy15 Re: zrzekliście się 500+ ? 06.05.20, 17:27
                                                    Mam emeryturę, mam z czego żyć, nie muszę zarabiać na sprzedaży mieszkania. Może problem polega na tym, że właściciel chce za mieszkanie 300 tys, nabywca chce zapłacić 100 tys i mieszkania stoją puste? A ty kiedy masz zamiar podzielić się swoimi pieniędzmi z potrzebujacymi?
                                                  • gzesiolek Re: zrzekliście się 500+ ? 06.05.20, 19:32
                                                    No to jak właściciele chcą 300tys to jak mam ich zmusić, żeby mi sprzedali za 100tys abyś nie wyrzucał mi przeinwestowania i zabierania potrzebującym? Pistoletem do skroni? Rzuciłeś głupotę z tymi 100tys i nawet nie potrafisz z twarzą się wycofać...
                                                  • trypel Re: zrzekliście się 500+ ? 06.05.20, 19:45
                                                    Dziele sie na bieżąco. W zeszłym roku zafundowałem 500+ piętnaściorgu dzieciom
                                                    No ale ja nie mam we Wrocławiu mieszkań po 100 tys tylko kawalerki po 250. Wiec tez koszty mam wyższe. Chociaż fryzjer tez 20.

--
                                                  • kokosowy15 Re: zrzekliście się 500+ ? 06.05.20, 20:03
                                                    Jeżeli zapłaciłeś tylko obowiązkowy podatek, to nie zrobiłeś nic. Prawie każdy w Polsce płaci podatki, ale niektórzy robią więcej. Nie jestem handlarzem nieruchomości, napisałem ile proponowano mi za moje mieszkanie, i nieco tym zdziwiony rozmawiałem z kolegą mieszkającym że Pionierem. Jemu też oferowano podobna cenę za metr kw. Obaj nie będziemy sprzedawać, ani za te cenę ani za inna.
                                                  • trypel Re: zrzekliście się 500+ ? 06.05.20, 20:08
                                                    masz prawo do takiej opinii, ale ty tez niewiele robisz skoro nie chcesz zarobić na mieszkaniu i pomoc komuś konkretna gotówka a nie drobnymi

--
                                                  • kokosowy15 Re: zrzekliście się 500+ ? 06.05.20, 21:21
                                                    Czas mojej pracy zawodowej i zarabiania upłynął. Pozostało mi tylko płacenie podatków, i nie mam zamiaru zarabiać więcej. Jeżeli chcesz robić coś dla innych, rób. Jeżeli nie chcesz, twój wybór. Nie mów tylko, że ktoś Ci coś zawdzięcza, chyba że masz na myśli rządzących i ich wydatki na F 35, nagrody dla swoich, ochronę zwykłego posła i takie tam.
                                                  • trypel Re: zrzekliście się 500+ ? 07.05.20, 07:14
                                                    Dlaczego nie?
                                                    Jestem dumny ze doszedłem do miejsca do którego doszedłem. Sam.
                                                    I mogę powiedzieć ze płace w chooj podatków z których wystarczy na dużo piecsetplusow. Jakbym nie płacił to by było mniej.

--
                                                  • qqbek Re: zrzekliście się 500+ ? 07.05.20, 08:51
                                                    trypel napisał:

> Dlaczego nie?
                                                    > Jestem dumny ze doszedłem do miejsca do którego doszedłem. Sam.
                                                    > I mogę powiedzieć ze płace w chooj podatków z których wystarczy na dużo piecset
                                                    > plusow. Jakbym nie płacił to by było mniej.

Zgrabnie powiedziane.
                                                    Jako średniak płacę mniej podatków, ale razem z pośrednimi to i tak na ładne kilka 500+ pewnie wystarczy.
                                                    Nie brzydzi mnie pobieranie 500+, tak jak pisałem - traktuję to jako zwrot nadpłaconego podatku, należny mi dlatego, że mam rodzinę.
                                                    W normalnym kraju odliczałbym w chuj i ciut ulgi na dziecko (na przykład w Niemczech 15.000 Euro na dwoje). W Polsce odlicza się tysiąc złotych od podatku (co jak wdepniesz w 32% jest jak zdechlakowi kadzidło - a liniowy, w wypadku w którym zawsze jestem tylko "lekko" nad progiem - bo koszty, bo to, bo tamto - się nie opłaca).

--
                                                  • misiaczek1281 Re: zrzekliście się 500+ ? 08.05.20, 09:40
                                                    qqbek napisał:

> trypel napisał:
                                                    >

> Nie brzydzi mnie pobieranie 500+, tak jak pisałem - traktuję to jako zwrot nadp
                                                    > łaconego podatku, należny mi dlatego, że mam rodzinę.
                                                    > W normalnym kraju odliczałbym w chuj i ciut ulgi na dziecko (na przykład w Niem
                                                    > czech 15.000 Euro na dwoje). W Polsce odlicza się tysiąc złotych od podatku (co
                                                    > jak wdepniesz w 32% jest jak zdechlakowi kadzidło - a liniowy, w wypadku w któ
                                                    > rym zawsze jestem tylko "lekko" nad progiem - bo koszty, bo to, bo tamto - się
                                                    > nie opłaca).

No i jak ta nasza Polska ma być bogatym krajem skoro ludzie mają takie roszczeniowe postawy i biorą zasiłki choć mają dochodu w h i trochę ale im mało i biorą kasę od państwa mówiąc "bo mi się należy".
                                                    Po drugie mylisz pojęcia :)
                                                    Zwrot podatku otrzymuje się jeśli jest ulga albo nadpłata nadwyżka podatku naliczonego nad należnym.
                                                    500+ to nie jest zwrot podatku. 500+ to jest zasiłek socjalny na dziecko. Zasiłki biorą ludzie biedni których nie stać na utrzymanie dziecka. Taka była intencja ustawodawcy. Po prostu wykorzystujesz lukę w ustawie w której ktoś zapomniał i nie zapisano progu dochodowego. Gdyby był próg 2-3 tysiące zł dochodu to byś się nie załapał bo masz dochodu 8-20. Po prostu zgodnie z literą prawa ci się należy ale moralnie nie bardzo...są ludzie którzy bardziej potrzebują tych kilku stów.

• misiaczek1281 Re: zrzekliście się 500+ ? 08.05.20, 09:49
                                                    qqbek napisał:

W Polsce odlicza się tysiąc złotych od podatku (co
                                                    > jak wdepniesz w 32% jest jak zdechlakowi kadzidło - a liniowy, w wypadku w któ
                                                    > rym zawsze jestem tylko "lekko" nad progiem - bo koszty, bo to, bo tamto - się
                                                    > nie opłaca).
                                                    >

Podatek progresywny jest najbardziej sprawiedliwą społecznie formą daniny.
                                                    Jak wpadniesz w 32% to znaczy że jesteś bogaty , a bogaty powinien się podzielić z państwem bo ma czym :)

• speedofsound Re: zrzekliście się 500+ ? 08.05.20, 10:33
                                                    Najbardziej sprawiedliwie byłoby gdyby każdy obywatel płacił na funkcjonowanie Państwa tyle samo. Nie procentowo tylko kwotowo. Przecież od Państwa każdy z nas dostaje w zamian za podatki tyle samo...
                                                    Oczywiście to nierealne, ale obciążanie kolejnymi dodatkowymi karami za to, że komuś chce się więcej lub lepiej pracować to niesprawiedliwość. Już w szkole uczymy dzieci, że za dobrą pracę otrzymują lepsze oceny. Tymczasem w dorosłym świecie wiele osób oczekuje czegoś innego. 500+ w tej formie, to psucie społeczeństwa i tyle, co innego gdyby było odliczane od podatku. Celem 500+ jest sukces partii, której nie zależy na losie tego kraju w długim okresie.
                                                  • gzesiolek Re: zrzekliście się 500+ ? 08.05.20, 12:23
                                                    I tak i nie... Zapominasz o nierówności na starcie... Chodzi o to żeby tych którzy zaczynają od zera się chciało z tego wyjść i osiągnąć coś więcej... Czyli podatek liniowy tak, do tego podatek od majątku nadmiarowego... Czyli nie tak, że im bardziej zapieprzasz tym bardziej Cię strzygą... A Ci co mają multum i nie robią nic żyją na ich rachunek...
                                                  • speedofsound Re: zrzekliście się 500+ ? 08.05.20, 13:37
                                                    Ci co mają "multum" też na to zarobili i zapłacili podatki, albo ich rodzice. Płacenie kolejnego podatku jest karą za to, że im się chciało, ciężko pracowali, często ryzykowali swój czas i kapitał. To czego sie dorobili to nagroda i to powinno być motywacją do wysiłku dla innych, a nie do szukania pieniędzy dla siebie w ich porfelach.
                                                  • gzesiolek Re: zrzekliście się 500+ ? 08.05.20, 15:49
                                                    Ale wtedy nierówności będą rosły bo pracując niewiadomo jak ciężko od zera nie masz szans doścignąć tych co gromadzą od kilku pokoleń... Zwłaszcza, że w istniejącym systemie kapitał nie ma powiązania z wartością pracy... i kapitał łatwo mnożyć gdy się ma go dużo, a znacznie trudniej gdy się go nie ma prawie wcale...
                                                    Czytaj: doprowadzasz do sytuacji, że rękach 1% jest 99% kapitału i zasobów... Sorki, ale to jest droga donikąd, musi być redystrybucja w dół, aby układ rozwoju społeczeństwa i chęci budowania od zera miał jakikolwiek sens... Niestety dobrowolności w dzieleniu się nadmiernym majątkiem nie ma...
                                                    Zatem jaki Ty masz pomysł, na to by uniknąć sytuacji, gdy bogaci się bogacą a biedni biednieją niezależnie od ilości wysiłków i pracy? Wg mnie musi być jakaś granica, bo inaczej cały kapitalizm mija się z sensem i zjada własny ogon...
                                                  • speedofsound Re: zrzekliście się 500+ ? 08.05.20, 19:40
                                                    Nie wiem czy tu chodzi o ściganie, wyrównywanie i dorównywanie. Przy ogólnym wzroscie pkb (w uproszczeniu), wszystkim żyje się koniec końców lepiej. Co do gromadzenia kapitału, to w naszym kraju brakuje chyba własnie ludzi naprawde bogatych, któzy mogliby być lokomotywą dla naszego kraju. Takich, którzy robią biznes w skali europejskiej i globalnej. Niestety z powodów historycznych nasi bogacze są biedniejsi niż Ci z zachodu i podobnie z całą resztą klas. Gdybyśmy się bogacili od pokoleń, to mielibyśmy problemy bogatych krajów i społeczeństw. Życzę nam wszystkim, zebyśmy mieli takie problemy z redystrybucją jak np. Niemcy. Póki co możemy się skupić na problemach naszego, drugiego świata.
                                                  • vogon.jeltz Re: zrzekliście się 500+ ? 08.05.20, 20:14
                                                    > Przy ogólnym wzroscie pkb (w uproszczeniu),
                                                    > wszystkim żyje się koniec końców lepiej.

W bardzo, bardzo dużym uproszczeniu. Arabia Saudyjska ma mocarne PKB, na łeb mieszkańca w szczególności, ale zdecydowanie nie jest to kraj, w którym wszystkim żyje się lepiej - wręcz przeciwnie. Gwinea Równikowa ma nominalnie najwyższe PKB per capita w Afryce, wyższe niż w kilku krajach europejskich, ale jest to bardzo, ale to bardzo niefajne miejsce do życia.
                                                  • misiaczek1281 Re: zrzekliście się 500+ ? 09.05.20, 17:38
                                                    speedofsound napisał:

> Ci co mają "multum" też na to zarobili i zapłacili podatki, albo ich rodzice. P
                                                    > łacenie kolejnego podatku jest karą za to, że im się chciało, ciężko pracowali,
                                                    > często ryzykowali swój czas i kapitał. To czego sie dorobili to nagroda i to p
                                                    > owinno być motywacją do wysiłku dla innych, a nie do szukania pieniędzy dla sie
                                                    > bie w ich porfelach.

Zgadzam się że Ci co mają multum na to zrobili....ale niektórzy z nich są tacy bezczelni że prezentują roszczeniową postawę tak identyczną jak ci biedni co nie pracują co szukają pieniędzy u państwa , twierdząc że 500+ im się należy bo uważają że wcale nie są bogaci i że to tylko "zwrot podatku" który już zapłacili. Ciekawa metodologia wyłudzania zasiłku który nie jest im potrzebny bo i tak mają kasy jak lodu.
                                                    Zwykła ludzka chciwość, pazerność na każdy grosz byle się nachapać (mam 20 tysięcy na miesiąc? to 500 zł też wezmę , mało i mało tylko kasa się liczy a nie honor, zasady moralne) i wykorzystywanie że w ustawie nie wprowadzono progu dochodowego i tyle.
                                                  • gzesiolek Re: zrzekliście się 500+ ? 09.05.20, 18:08
                                                    Przechodzisz sam siebie... Właśnie oskarżyłes uczciwych ludzi o wyłudzanie... Nie dość, że wg Ciebie bogacze niewykazujący dochodu bardziej zasługują na 500+ niż Ci co ciężko pracują i mają pensje ponad średnią... To jeszcze plujesz na osoby które uczciwie, zgodnie z prawem pobierają przypadające ich dzieciom świadczenie... Ech... Że też takie glizdy mają prawo głosu...
                                                  • misiaczek1281 Re: zrzekliście się 500+ ? 09.05.20, 18:41
                                                    gzesiolek napisał:

> Przechodzisz sam siebie... Właśnie oskarżyłes uczciwych ludzi o wyłudzanie... N
                                                    > ie dość, że wg Ciebie bogacze niewykazujący dochodu bardziej zasługują na 500+
                                                    > niż Ci co ciężko pracują i mają pensje ponad średnią... To jeszcze plujesz na o
                                                    > soby które uczciwie, zgodnie z prawem pobierają przypadające ich dzieciom świad
                                                    > czenie... Ech... Że też takie glizdy mają prawo głosu...

ja na nikogo nie pluję i nie oskarżam o wyłudzenie !
                                                    Słowa "wyłudzenie" użyłem jako metafory przenośni alegorii byś zrozumiał o co chodzi , ale widzę że nic nie zrozumiałeś....prawnie 500+ im się należy , wyłudzenia nie ma ale to jest rodzaj oczywiście zgodnego z prawem ale jednak moralnego wyciągania pieniędzy od państwa których mają oni bardzo dużo załóżmy 8-20 tysięcy miesięcznie w porównaniu do ludzi na etacie zarabiających 2-3 tysiące ….moralnie oceniając tym drugim te pieniądze są bardziej potrzebne...dla tych pierwszych są nieistotne...nawet ich nie odczują że dostali...
                                                    Że też takie glisty które mają 20 tysięcy dochodu mają prawo i czelność wyciągać rękę po 500 zł zasiłku...
                                                    Gdybym ja miał choć 10 to by mi honor nie pozwalał brać...
                                                  • wislok1 Re: zrzekliście się 500+ ? 09.05.20, 19:59
                                                    Że też takie glisty które mają 20 tysięcy dochodu mają prawo i czelność wyciągać rękę po 500 zł zasiłku...
                                                    Gdybym ja miał choć 10 to by mi honor nie pozwalał brać...

No i po co znowu prowokujesz ????

To juz jest czysta perwersja, szyczt sadyzmu i skur.ysynstwa : prawo pozwala WSZYSTKIM na skorzystanie z 500 plus, a jednoczesnie trolle prezesa robia na nagonke na tych, co wiecej zarabiaja....

Zeby tylko SKLOCIC ludzi, szczuc nawzajem, opluwac i gnoic....
                                                  • bywalec.hoteli Re: zrzekliście się 500+ ? 09.05.20, 22:34
                                                    Proszę nie łączyć tego trolla debila z Prezesem. Rząd zdecydował, że jest to program dla wszystkich rodziców i niech Misiaczek wypie.rda.la. Jak zazdrości to musi sam się postarać o potomstwo.

--
                                                    czekam na lato
                                                  • qqbek Re: zrzekliście się 500+ ? 09.05.20, 23:42
                                                    bywalec.hoteli napisał:

> Jak zazdrości to
                                                    > musi sam się postarać o potomstwo.
                                                    >

Chroń nas pani boziu i Latający Potworze Spaghetti, jeszcze tego brakowało, żeby się toto rozmnożyło i rozpełzło.

--
                                                  • bywalec.hoteli Re: zrzekliście się 500+ ? 10.05.20, 00:31
                                                    ale nikt mu nie zabrania zarabiac 10 czy 20 na miesiąc (swoją drogą 10 brutto jak sie ma rodzine z dziecmi i chce kupic chocby mieszkanie to nie tak wiele), rozmnożyć się i potem wspaniałomyślnie nie pobierać 500+.
                                                    Ale teraz teoretycznie innym to by zabrał :)

--
                                                    czekam na lato
                                                  • qqbek Re: zrzekliście się 500+ ? 10.05.20, 00:41
                                                    bywalec.hoteli napisał:

> ale nikt mu nie zabrania zarabiac 10 czy 20 na miesiąc (swoją drogą 10 brutto j
                                                    > ak sie ma rodzine z dziecmi i chce kupic chocby mieszkanie to nie tak wiele),

Otóż to.
                                                    A menda futrzasta czepiła się tego, że jednego miesiąca miałem, no bo rzeczywiście tak było, 17 koła przychodu.
                                                    Ta pizda żakłaczona nie rozumie, że netto miałem mniej niż 13 z tego, a taki miesiąc mam może 2 razy do roku.

--
                                                  • qqbek Re: zrzekliście się 500+ ? 10.05.20, 01:04
                                                    bywalec.hoteli napisał:

> zarabiasz jak na rejony dobrze, ale za mało na krezusa Carringtona na jakiego C
                                                    > ię futrzasty kreuje :)
                                                    >

Ale ja całkiem serio mam tu wszędzie znajomych,którzy zarabiają lepiej ode mnie i wcale nie uważam, żebym zarabiał dobrze. Przyzwoicie - to owszem. Ale jeszcze nie dobrze.

--
                                                  • bywalec.hoteli Re: zrzekliście się 500+ ? 10.05.20, 01:09
                                                    Wiesz, niezależnie ile zarabiałem i jak pensja mi rosła w czasie, to cały czas uważam podobnie i cały czas sądzę, że powinienem więcej zarabiać i że jest wokół pełno takich co mają więcej i lepiej. Niekoniecznie z własnych zarobków - czasem jest to kasa od dzianych rodziców a czasem są to odziedziczone nieruchomości - typu kamienica czy działki w Poznaniu. Ja i żona musieliśmy wykształcić się i zarobić sobie sami.

--
                                                    czekam na lato
                                                  • speedofsound Re: zrzekliście się 500+ ? 11.05.20, 10:17
                                                    misiaczek1281 napisała:
                                                    > Gdybym ja miał choć 10 to by mi honor nie pozwalał brać...

Gdybyś miał honor, to nie obrażałbyś innych osób. Szczególnie takich, które lepiej sobie radzą w życiu i mają większe ambicje niż Ty.
                                                  • kokosowy15 Re: zrzekliście się 500+ ? 08.05.20, 16:16
                                                    Odnosisz to także do emerytur? Pracowali, płacili skladki ubezpieczeniowe i podatki, otrzymują świadczenie zgodne z umową, i jeszcze raz płacą od tego podatek. Statystycznie bilans wychodzi na zero, gdyby nie ten podatek właśnie.
                                                  • gzesiolek Re: zrzekliście się 500+ ? 08.05.20, 17:10
                                                    Wg mnie świadczenie emerytalne to temat na znacznie dłuższą dyskusję. Ale podstawowa emerytura powinna być już zwolniona z podatków dochodowych... Co innego dodatkowe przychody z produktów finansowych choćby były emerytalne... Co innego też wysokie świadczenia resortowe czy wcześniejsze emerytury...
                                                  • misiaczek1281 Re: zrzekliście się 500+ ? 09.05.20, 17:40
                                                    gzesiolek napisał:

> Wg mnie świadczenie emerytalne to temat na znacznie dłuższą dyskusję. Ale podst
                                                    > awowa emerytura powinna być już zwolniona z podatków dochodowych... Co innego d
                                                    > odatkowe przychody z produktów finansowych choćby były emerytalne... Co innego
                                                    > też wysokie świadczenia resortowe czy wcześniejsze emerytury...

uzasadnij dlaczego emerytura ma być zwolniona z podatku dochodowego?
                                                    Czymże jest emerytura jeśli nie dochodem? przecież nie kosztem....kosztem jest dla ZUSU