Dodaj do ulubionych

OT - Misiak co ty na to ?

06.05.20, 11:58
Cytat z AK,
"Oglądam wtorkowe główne wydanie „Wiadomości”. Chcę wiedzieć, jak bardzo Jarosław Kaczyński boi się o swoją przyszłość. Jak bardzo wścieka się na Jarosława Gowina, że go zdradził? Jak bardzo wkurza go Jacek Sasin, który nie upilnował kart wyborczych i krążą po całej Polsce? Są w skrzynkach pocztowych, leżą na ulicy i są prezentowane na konferencjach prasowych.

Miny prowadzącej Edyty Lewandowskiej, tembr głosu, gesty ręki. Histeria komentatorów, furia, z jaką się rzucą na opozycję. To wszystko mi pokaże, jak poważna jest sytuacja w obozie władzy.

„Wiadomości” nie zawodzą. Jacek Kurski, redagujący je (zgaduję) dziś doradca zarządu, a za chwilę pewnie znowu prezes TVP, po mistrzowsku przelewa na antenę nastroje swojego pryncypała, prezesa PiS.

Na Nowogrodzkiej biała gorączka. Popłoch. Histeria.

„Wiadomości” z dziką determinacją udowadniają, że „Polacy wygrywają wojnę z koronawirusem” (pokazując zmanipulowane dane). Że „Polski biznes wraca do życia” (cytując stronnicze wypowiedzi). Że „bezpieczne wybory są możliwe” (pomijając wszystkie istotne argumenty przeciwko głosowaniu w trakcie pandemii oraz krążenie kart wyborczych po skrzynkach pocztowych i ulicach). Że „opozycja gra bezpieczeństwem Polaków” (fałszywie oskarżając Senat o obstrukcję). Że „Polacy chcą rządów Zjednoczonej Prawicy” (cytując sondażowe dane, że 87 proc. zwolenników ZP wybiera PiS, 4 proc. Solidarną Polskę, a Porozumienie – 2 proc.).

Dacie wiarę, że w „Wiadomościach” nie było słowa o spotkaniu Jarosława Gowina z Jarosławem Kaczyńskim na Nowogrodzkiej? Ani słowa, że kilku posłów Porozumienia nie chce poprzeć głosowania kopertowego? Że trwa wojna o utrzymanie spoistości Zjednoczonej Prawicy? Że Kaczyński wisi na włosku Gowina?

Te wszystkie ogromne i uzasadnione lęki Kaczyńskiego to nie są wiadomości przeznaczone dla widzów „Wiadomości”.

Większość PiS się chwieje, a „Wiadomości” lukrują rzeczywistość narracją o dobrym rządzie i złej opozycji.

Prawdziwa walka w „Wiadomościach” nie toczy się między dobrem i złem, ale między prawdą i kłamstwem.

Kłamstwo wygrywa codziennie"
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka