Dodaj do ulubionych

Jaki jest sens kupowania Octavii w wersji Combi?

06.05.20, 12:25
Byłem ostatnio w Szwajcarii, gdzie najlepiej sprzedającym się nowym samochodem jest od kilku lat Skoda Octavia (wcześniej VW Golf). Jeździ tam ich pełno i wszystkie w wersji kombi - ani jednego liftbacka na kilkadziesiąt widzianych samochodów. Od razu zacząłem podejrzewać, że u nich liftback pewnie nie jest dostępny w salonach i sprawdziłem - rzeczywiście nie ma w ofercie. Niestety zapomniałem, że w Szwajcarii roaming nie jest tak tani jak w UE i trochę mnie to sprawdzenie kosztowało :P

Dlaczego nie ma liftbacka w ofercie to wiadomo - bo jak kiedyś był, to się nie sprzedawał. Ale pytanie dlaczego się nie sprzedawał. Skoro Szwajcarzy mający najwyższe pensje na świecie są tak oszczędni, że najchętniej kupują budżetowe Octavie, to dlaczego nie są konsekwentni w swoim pragmatyzmie i nie kupują liftbacka, który ma praktycznie taką samą pojemność bagażnika przy założonej półce, a jednak zawsze będzie trochę tańszy? Nie widziałem tam nigdy wypchanej Octavii po dach, a tylko wtedy można cokolwiek skorzystać na tym kombiaku.
Obserwuj wątek
      • schweppes1 Re: Jaki jest sens kupowania Octavii w wersji Com 06.05.20, 18:40
        marekggg napisał:

> "ma praktycznie taką samą pojemność bagażnika przy założonej półce" otoz - 9 la
        > t jezdzilem pierwsza wersja octavii liftback - tak, bagaznik byl spory, ale kom
        > biak jest jednak lepszy.

No ale właśnie w czym lepszy? Cały temat tego dotyczy, nie umiesz czytać? Przecież tłumaczę, że przy założonej klapie jest taki sam. Długość samochodu ta sama. W Golfie to wiadomo dlaczego brać kombi, ale w Octavii nie bardzo. Apropos Golfa, to one akurat były wszystkie, albo prawie wszystkie w hatchbacku.

> a co pensji w szwajcarii - ceny maja tez niezle w porownaniu z sasiednimi kraja
        > mi.

No to ty nie powiesz, serio?

Pod względem lokalnej siły nabywczej też jest najwyższa na świecie.
        • schweppes1 Re: Jaki jest sens kupowania Octavii w wersji Com 06.05.20, 21:17
          I to jest odpowiedź, dzięki. W liftbacku jest oczywiście sztywna półka i chcąc załadować coś powyżej jej poziomu, trzeba ją wyjąć i gdy nie jesteśmy pod domem, to zwykle nie mamy z nią co zrobić. I to już jest faktycznie bardzo upierdliwe i gdyby mnie spotkała taka sytuacja, gdzie musiałbym ją specjalnie zawieźć do domu, już nigdy nie kupiłbym nic innego niż kombi :D
            • 4slash Re: Jaki jest sens kupowania Octavii w wersji Com 07.05.20, 09:58
              Combi jest na pewno bardziej uniwersalne od liftbacka:
              - kształt bagażnika pozwala przewieźć duże bagaże np. lodówkę z zamknięta klapą
              - na dachu są relingi ułatwiające montaż bagażnika
              są też wady:
              - relingi zwiększają poziom hałasu przy wyższych prędkościach
              - tylna szyba brudzi się podczas jazdy w deszczu w każdym combi i HB a liftbacku jest czysta

• klemens1 Re: Jaki jest sens kupowania Octavii w wersji Com 07.05.20, 16:15
                Jak już pisałem - lodówkę przewożę raz na 4 lata, więc kombi mi niepotrzebne. Ani pierdzielenie się z roletą.
                Relingi właściwie nic nie dają - belki dachowe mocuję i bez nich.

Kombi ma sens jako alternatywa dla małych HB i ew. sedanów - tu jest różnica w pojemności ew. praktyczności. Dla liftbacków nie za bardzo - mało kiedy pakuje się powyżej poziomu deski/rolety.
                    • marekggg Re: Jaki jest sens kupowania Octavii w wersji Com 10.05.20, 11:37
                      tak. zeby nie bylo, mam rowniez zdejmowalna krate. ale jako prosty przyklad - jezeli potrzebuje zapakowac wiecej niz normalnie, bo jedziemy na dluga objazdowke, to pakuje do walizek ktore stawiam na kolkach, zeby sie wiecej zmiescilo. i uwierz mi, kazda wieksza walizka siega powyzej rolety.no chyba ze to jakis Mercedes Transporter czy jakis tam "busik", ale to juz inna kategoria samochodow.
                      • schweppes1 Re: Jaki jest sens kupowania Octavii w wersji Com 10.05.20, 15:50
                        marekggg napisał:

> uwierz mi, kazda wieksza walizka siega powyzej rolety.no chyba ze to jakis Merc

Ale nadal nie sięga na tyle wysoko, żeby się nie zmieściła pod szybą liftbacka ze zdjętą półką. Jedyny mankament, to że z półką trzeba coś zrobić - np. wnieść na 4 piętro bloku bez windy i znaleźć dla niej miejsce w ciasnym mieszkaniu, albo prosić obsługę pod marketem budowlanym, żeby ją dla ciebie przechowała.
                        • marekggg Re: Jaki jest sens kupowania Octavii w wersji Com 10.05.20, 16:38
                          to nie tylko jedna walizka. a niedajboze nie jedziemy tylko w dwojke, to juz sie robia 4.

mialem hatchbacka octavie z 9 lat, wiec wiem o czym mowie. i wyniesc na 4 pietro polke ktora wazy pare kg to chyba najmniejszy problem.
                          nie wiem dlaczego sie tak bardzo upierasz przy tm hatchbacku, skoro ci juz multum ludzi na forum wytlumaczylo ze kombi jest po prostu bardziej praktyczne.
                          faktem jest ze ja zkolei nie rozumiem ludzi ktorzy kupuja sedana a maja male dzicko. ale to juz inna sprawa.
                            • vogon.jeltz Re: Jaki jest sens kupowania Octavii w wersji Com 11.05.20, 11:34
                              > Jak mają 1 małe dziecko, to sedan nie jest problemem.
                              > Teoretycznie nawet przy 2 nie powinien być,

Szwepsiu, taka przyjacielska rada: weź ty się najpierw postaraj o jakieś dzieci, a dopiero potem się wypowiadaj, co w tej sytuacji jest, a co nie jest problemem. Nie odpierdalaj nam tu klechy katolickiego, naprawdę wystarczy już, że jesteś korwinistą.
                              • samspade Re: Jaki jest sens kupowania Octavii w wersji Com 11.05.20, 11:59
                                vogon.jeltz napisał:

> > Jak mają 1 małe dziecko, to sedan nie jest problemem.
                                > > Teoretycznie nawet przy 2 nie powinien być,
                                >
                                > Szwepsiu, taka przyjacielska rada: weź ty się najpierw postaraj o jakieś dzieci
                                > , a dopiero potem się wypowiadaj, co w tej sytuacji jest, a co nie jest problem
                                > em.

Akurat tutaj szwepsik trochę racji ma.
                                Dziwi mnie tylko że korwinowiec wolnościowiec rozkminia taką rzecz jak to czemu ludzie wybierają kombi nad liftbaka
                                • vogon.jeltz Re: Jaki jest sens kupowania Octavii w wersji Com 11.05.20, 12:12
                                  > Akurat tutaj szwepsik trochę racji ma.

Przy odpowiednio szeroko zdefiniowanych kryteriach "niebycia problemem" to nawet Kaszlak przy dwójce dzieci nie będzie problemem. W końcu nie tak dawno ludzie jeździli nimi całymi rodzinami do Bułgarii na wakacje.

> Dziwi mnie tylko że korwinowiec wolnościowiec rozkminia taką rzecz
                                  > jak to czemu ludzie wybierają kombi nad liftbaka

A mnie nie dziwi kompletnie. Pamiętaj, że korwinowiec-wolnościowiec to takie indywiduum, które pierdoli o tzw. "wolności", ale tak naprawdę uważa, że to on posiada najlepszy pogląd i optymalną receptę na wszystko. Dlatego jeśli ktoś postępuje zgodnie z własnym interesem, albo nawet tylko widzimisię, które jednakowoż odbiega od "optymalnej" ścieżki określonej przez korwinistę, to zaczyna on odczuwać bolesny dysonans poznawczy.
                                  • samspade Re: Jaki jest sens kupowania Octavii w wersji Com 11.05.20, 12:52
                                    vogon.jeltz napisał:

> . Dlatego jeśli ktoś post
                                    > ępuje zgodnie z własnym interesem, albo nawet tylko widzimisię, które jednakowo
                                    > ż odbiega od "optymalnej" ścieżki określonej przez korwinistę, to zaczyna on od
                                    > czuwać bolesny dysonans poznawczy.

Ale trochę trąci hipokryzją.
                                    Bo z jednej strony napierdala klemensa za to co mówi on o skodach, że normalne że ludzie wolą zapłacić więcej za wizualną stronę produktu itp.
                                    A teraz dziwi się że ludzie chcą zapłacić więcej za kombi bo wolą taką wersje niż liftbaka.
                                  • schweppes1 Re: Jaki jest sens kupowania Octavii w wersji Com 11.05.20, 16:19
                                    vogon.jeltz napisał:

> A mnie nie dziwi kompletnie. Pamiętaj, że korwinowiec-wolnościowiec to takie in
                                    > dywiduum, które pierdoli o tzw. "wolności", ale tak naprawdę uważa, że to on po
                                    > siada najlepszy pogląd i optymalną receptę na wszystko. Dlatego jeśli ktoś post
                                    > ępuje zgodnie z własnym interesem, albo nawet tylko widzimisię, które jednakowo
                                    > ż odbiega od "optymalnej" ścieżki określonej przez korwinistę, to zaczyna on od
                                    > czuwać bolesny dysonans poznawczy.

Jak zwykle bredzisz i kłamiesz, czerwony szczurze. Jedynie zadaję pytanie z ciekawości. Myślałem nad tym jeszcze przez wizytą w Szwajcarii, ale ostatecznie do zadania pytania zainspirował mnie totalny brak Octavii (których jest tam najwięcej spośród wszystkich samochodów na drogach i jest bestsellerem od kilku lat) w wersji kombi w Szwajcarii, a nawet jej brak w ofercie w salonie, co jest ewenementem.

Ale oczywiście takie zgniłe komuchy jak ty specjalizują się nie tylko w masowych mordach, ale też w skutecznym odbieraniu wolności słowa. Na szczęście na tym forum masz gówno do gadania, pryszczu.
                              • schweppes1 Re: Jaki jest sens kupowania Octavii w wersji Com 11.05.20, 16:13
                                vogon.jeltz napisał:

> > Jak mają 1 małe dziecko, to sedan nie jest problemem.
                                > > Teoretycznie nawet przy 2 nie powinien być,
                                >
                                > Szwepsiu, taka przyjacielska rada: weź ty się najpierw postaraj o jakieś dzieci
                                > , a dopiero potem się wypowiadaj, co w tej sytuacji jest, a co nie jest problem
                                > em. Nie odpierdalaj nam tu klechy katolickiego, naprawdę wystarczy już, że jest
                                > eś korwinistą.

Jeżeli myślisz, że trzeba mieć dzieci, żeby wiedzieć czy się zmieszczą graty do sedana, to jesteś w błędzie. Ale być w błędzie dla socjalisty to norma, więc nie mam wielkich pretensji. Otóż mam dwóch znajomych z rodzinami 2+2 i mają sedany. Wszystko się mieści, łącznie ze składanymi wózkami. Bagażniki sedanów są policzone na rodziny 2+2, więc nie pierdol mi tu bzdur, bo zaraz ktoś wyskoczy, że bez Caddy Maxi to się nie da zapakować rodzinki 2+2. A to że niewygodnie się je pakuje? Cóż, można iść w tym dalej - że jak nie jest to suv/minivan, to niewygodnie się wsiada, jak jest manual to niewygodnie się jedzie, itp.
                                • vogon.jeltz Re: Jaki jest sens kupowania Octavii w wersji Com 11.05.20, 17:15
                                  > Jeżeli myślisz, że trzeba mieć dzieci, żeby wiedzieć czy się zmieszczą
                                  > graty do sedana, to jesteś w błędzie.

Trzeba mieć minimum osobistego doświadczenia z podróżowaniem z dziećmi, żeby móc się wypowiadać, czy i kiedy zapakowanie się jest problemem, a kiedy nie.

> Otóż mam dwóch znajomych

Och, katolicki klecha ma nie dwóch, a setki wiernych, których opowieści wysłuchuje. Co w dalszym ciągu nie czyni go ekspertem w kwestiach, w których klechy najbardziej lubią się wypowiadać.

> Bagażniki sedanów są policzone na rodziny 2+2,

Bagażniki sedanów nie są na nic "policzone", bo każda rodzina ma inne potrzeby. To nie jest korwinistyczny świat, w którym obowiązkowa jest tylko jedna "wolność" robienia wszystkiego. No ale co ty możesz o tym wiedzieć, smarku.

> A to że niewygodnie się je pakuje?

Otóż to. Jak coś jest niewygodne, to jest to problem.
                                  • schweppes1 Re: Jaki jest sens kupowania Octavii w wersji Com 11.05.20, 17:45
                                    vogon.jeltz napisał:

> obowiązkowa jest tylko jedna "wolność" robienia wszystkiego.

Nikt tutaj nikogo nie zobowiązuje do niczego, a jedynie zastanawia się nad pewnym skrajnym, zerojedynkowym zjawiskiem.

Takie "obowiązki" to tylko w twoim bydlackim i chamskim świecie, szczylu zafajdany.
                                  • schweppes1 Re: Jaki jest sens kupowania Octavii w wersji Com 11.05.20, 17:53
                                    vogon.jeltz napisał:

> Trzeba mieć minimum osobistego doświadczenia z podróżowaniem z dziećmi, żeby mó
                                    > c się wypowiadać, czy i kiedy zapakowanie się jest problemem, a kiedy n
                                    > ie.

Bredzisz, jak zwykle zresztą. Nie trzeba. Wystarczy wysłuchać wiarygodnej opinii kogoś, kto je ma.
                                    • vogon.jeltz Re: Jaki jest sens kupowania Octavii w wersji Com 11.05.20, 18:32
                                      > Wystarczy wysłuchać wiarygodnej opinii kogoś, kto je ma.

No, no, toż mówię: klechy katolickie też "wiedzą o czym mówią" na podobnej podstawie. Dlatego ci poradziłem, byś nie odpierdalał nam tu księdza - to nadmiar pojebania nawet jak na ciebie.

I nie ciskaj się tak, bo ci żyłka pęknie dobrze przed czterdziestką, smarku.
                                        • vogon.jeltz Re: Jaki jest sens kupowania Octavii w wersji Com 11.05.20, 20:25
                                          > Ty masz jakąś traumę z tymi, jak ty to mówisz, "księdzami".

Nie mam. Po prostu bredzisz o sprawach, o masz mgliste pojęcie i co najwyżej słyszałeś z drugiej ręki - zupełnie jak księdze. W połączeniu z prawicową przygłupiastością robi to z ciebie coś na kształt Międlara.

> szczylu

Wiem, że to przekracza zdolności umysłowe najinteligentniejszego nawet korwinisty, ale jak już chcesz używasz obelg, to wypadałoby, by były choć adekwatne. Z nas dwóch to ty tu jesteś szczyl, gówniarzu.
                                          • schweppes1 Re: Jaki jest sens kupowania Octavii w wersji Com 11.05.20, 21:00
                                            vogon.jeltz napisał:

> > Ty masz jakąś traumę z tymi, jak ty to mówisz, "księdzami".
                                            >
                                            > Nie mam. Po prostu bredzisz o sprawach, o masz mgliste pojęcie i co najwyżej sł
                                            > yszałeś z drugiej ręki - zupełnie jak księdze. W połączeniu z prawicową przygłu
                                            > piastością robi to z ciebie coś na kształt Międlara.

To się nazywa wiedza, debilu jeden. Nauczyciele i wykładowcy też opowiadają o czymś, co słyszeli, a raczej czytali z drugiej ręki. Autorzy książek, które czytali, też zwykle to wiedzą z drugiej ręki. Ale oczywiście najłatwiej się przypierdolić do kleru, jak typowy, przygłupi leming.

> Wiem, że to przekracza zdolności umysłowe najinteligentniejszego nawet korwinis
                                            > ty, ale jak już chcesz używasz obelg, to wypadałoby, by były choć adekwatne. Z
                                            > nas dwóch to ty tu jesteś szczyl, gówniarzu.

Ty jesteś socjalistą, a to cofa cię mentalnie do kilkulatka, smarkaczu.
                                            • vogon.jeltz Re: Jaki jest sens kupowania Octavii w wersji Com 11.05.20, 21:41
                                              > To się nazywa wiedza

Nie masz takiej wiedzy. Najwyżej jakieś dowody anegdotyczne, których wiarygodności nawet nie potrafisz ocenić.

> Nauczyciele i wykładowcy też opowiadają o czymś, co słyszeli,
                                              > a raczej czytali z drugiej ręki

No cóż, jeśli miałeś wykładowców, którzy nie zajmowali się daną dziedziną bezpośrednio w sposób teoretyczny czy praktyczny, a jedynie "gdzieś o tym czytali", to by tłumaczyło twoje ogólne niedouczenie.

> Ale oczywiście najłatwiej się przypierdolić do kleru,

Łatwo, bo są równie głupi, jak ty.

> Ty jesteś socjalistą, a to cofa cię mentalnie do kilkulatka, smarkaczu.

To wsród zwolenników korwinizmu dominuje gówniarzeria. Potem ludziom generalnie przechodzi. Tylko co bardziej pojebani przynudzają korwinizmem po trzydziestce.

A w ogóle to przynudzasz.

• schweppes1 Re: Jaki jest sens kupowania Octavii w wersji Com 11.05.20, 23:52
                                                vogon.jeltz napisał:

> > To się nazywa wiedza
                                                >
                                                > Nie masz takiej wiedzy. Najwyżej jakieś dowody anegdotyczne, których wiarygodno
                                                > ści nawet nie potrafisz ocenić.

Czyli jeżeli historycy opierają się na zeznaniach świadków, to też nie jest żadna wiedza? Sugerujesz, że obaj znajomi mówiący, że mieszczą się w sedanie z dwójką dzieci są niewiarygodni, a gdyby napisali tobie to bezpośrednio, to już byłoby wiarygodne? Czy nadal nie i trzeba by to zbadać na populacji, przypominam, dla potrzeb dyskusji na forum?

Ja pierdolę. Ty nie jesteś tylko klasycznym, przygłupim komunistą. Ty jesteś kurwa chory psychicznie, jak ten pajac Urban i reszta czerwonych pół-zwierząt.
                                                • vogon.jeltz Re: Jaki jest sens kupowania Octavii w wersji Com 12.05.20, 10:13
                                                  > Czyli jeżeli historycy opierają się na zeznaniach świadków,
                                                  > to też nie jest żadna wiedza?

Historycy to nie są żadni naukowcy, tylko bajarze. Nie zajmują się opisywaniem historii, czyli gromadzeniem wiedzy, tylko jej interpretowaniem na określone potrzeby, polityczne najczęściej. Mowa była o wykładowcach - no więc pójdziesz na wykład do dwóch historyków, dostaniesz dwie różne wersje tych samych faktów.

> Sugerujesz, że obaj znajomi mówiący, że mieszczą się w sedanie
                                                  > z dwójką dzieci są niewiarygodni

Sugeruję, że twoje stwierdzenie "zmieśić się w sedanie z dwójką małych dzieci to nie problem" to brednia (jak prawie wszystko, co piszesz). Zmieścić to ja się zmieszczę nawet do Tico. Ale to BĘDZIE problem.

> Ja pierdolę.

Kłamesz. Widzisz, twój problem, synku, polega na tym, że właśnie nie pierdolisz. Gdybyś pouprawiał trochę seksu, to może spadłby twój poziom frustracji objawiającej się tym, że ciskasz się na wszystkich jak wściekły kundel.
                                                  • schweppes1 Re: Jaki jest sens kupowania Octavii w wersji Com 12.05.20, 16:37
                                                    vogon.jeltz napisał:

> > Ja pierdolę.
                                                    >
                                                    > Kłamesz. Widzisz, twój problem, synku, polega na tym, że właśnie nie pierdolisz
                                                    > . Gdybyś pouprawiał trochę seksu, to może spadłby twój poziom frustracji objawi
                                                    > ającej się tym, że ciskasz się na wszystkich jak wściekły kundel.

A co, zainstalowałeś kamerkę w mojej sypialni, zboczeńcu jeden? Ja wiem, że komuniści i socjaliści to przeważnie zwyrodnialce, ale żeby od razu pedały?

Poza tym nie ma korelacji między jednym a drugim. Istnieje tylko w twoim czerwonym, ptasim móżdżku, przygłupie.
                                                  • schweppes1 Re: Jaki jest sens kupowania Octavii w wersji Com 12.05.20, 16:43
                                                    vogon.jeltz napisał:

> > Masz na to jakiś dowód, czy tak sobie napisałeś, pajacu?
                                                    >
                                                    > Oczywiście, to dosyć proste. Klechy wierzą (przynajmniej deklaratywnie) w jakie
                                                    > ś skompromitowane brednie sprzed kilku tysięcy lat. Ty wierzysz w równie idioty
                                                    > czne koncepcje socjoekonomiczne.

Opierają swoje brednie głównie na dokumentach. Tak jak historycy.

A w idiotyczne koncepcje wierzysz ty, jak jakieś naiwne dziecko. Np. w to, że państwo jest w stanie efektywnie prowadzić gospodarkę. Mało tego, jesteś oporny na empirię, wiedząc o tragicznej rentowności produkcji i jakości produktów w państwowych zakładach. Upraszczając - jesteś typowym, czerwonym przygłupem.

No i twoja ideologia jest milion razy bardziej szkodliwa i ludobójcza, niż klechowa. Kościół to jest oaza mądrości w porównaniu z komunistami, a nawet socjalistami. To dopiero obelga dla takich czerwonych zwyroli jak ty, hahaha.
                      • klemens1 Re: Jaki jest sens kupowania Octavii w wersji Com 10.05.20, 22:24
                        marekggg napisał:

> tak. zeby nie bylo, mam rowniez zdejmowalna krate. ale jako prosty przyklad - j
                        > ezeli potrzebuje zapakowac wiecej niz normalnie, bo jedziemy na dluga objazdowk
                        > e, to pakuje do walizek ktore stawiam na kolkach, zeby sie wiecej zmiescilo.

Tu przewaga polega na tym, że roletę zawsze masz, a ja półkę muszę gdzieś przechować.
                        Ale za to mogę lżejsze rzeczy położyć NA półkę.
                        Wolę jednak to niż ciągłe pierdzielenie się z roletą. Wyjeżdżałem do Włoch na 2 tygodnie 3-krotnie w 4 osoby, w góry na tydzień w 5 osób itp. i wszystko się mieści - półki nie trzeba zdejmować.
                        Ale to też zasługa samego bagażnika - jest po prostu duży.

Miałem rok temu wypożyczoną Astrę kombi - i tego patentu z walizkami użyłem. Ale i tak do superba litfbacka mieści się więcej - nawet z położonymi walizkami. A ta roleta w kombi jednak wkurza - prawie nigdy jej nie zwijałem i jest wtedy trochę niewygodnie.

• bywalec.hoteli Re: Jaki jest sens kupowania Octavii w wersji Com 07.05.20, 11:41
          Schweppes, nie ma sprawy. Spróbuj zapakować wózek dziecięcy albo chociaż rowerek do bagażnika i porównaj. Po prostu wygoda, podnosisz klape, zsuwasz roletkę, pakujesz wszystko co chcesz i roletkę wysuwasz. Roletka może też trochę pakowniej przykryć rzeczy niż sztywna półka, która się nie ugnie.
          Z tego co patrzę to i tak w liftbacku nie jest najgorzej, bo widzę, że się ładnie podnosi ta półka.

--
          czekam na lato
    • kotek_miaumiau Re: Jaki jest sens kupowania Octavii w wersji Com 08.05.20, 14:44
      Każde auto w wersji kombi - nie tylko nieszczęsna Octavia, czyli Golf dla ubogich - jest dłuższe,
      przestronniejsze, ma więcej miejsca dla ( w miarę ) dorosłych pasażerów na tylnej kanapie.
      Płaska linia dachu, więcej powietrza w środku ...
      Inaczej się jedzie ! Po prostu.

Co ma jakaś pensja do ceny auta ???
      Słyszałeś może o kredycie albo leasingu konsumenckim ? Albo zostawianiu dotychczasowego w rozliczeniu ?
      Auto jest - taką nieco inną - parą butów ... Wyłącznie.
      P.S.
      Znajomi Szwajcarzy jadą do Włoch jedynie z kartą kredytową ! Kabrioletem.
      P.P.S
      Milion Hindusów i Pakistańczyków ( bez obywatelstwa ) tam mieszka, może to ich widziałeś ?
      ;)
      • klemens1 Re: Jaki jest sens kupowania Octavii w wersji Com 08.05.20, 17:22
        kotek_miaumiau napisał(a):

> Każde auto w wersji kombi - nie tylko nieszczęsna Octavia, czyli Golf dla ubogi
        > ch - jest dłuższe,
        > przestronniejsze, ma więcej miejsca dla ( w miarę ) dorosłych pasażerów na tyl
        > nej kanapie.
        > Płaska linia dachu, więcej powietrza w środku ...
        > Inaczej się jedzie ! Po prostu.

Niech ktoś powie temu komuś coś żeby się ogarnął, bo mnie się nie chce.

• schweppes1 Re: Jaki jest sens kupowania Octavii w wersji Com 08.05.20, 19:58
        kotek_miaumiau napisał(a):

> Każde auto w wersji kombi - nie tylko nieszczęsna Octavia, czyli Golf dla ubogi
        > ch - jest dłuższe

Jesteś półanalfabetą, czy kurwa debilem? Przecież piszę, że Octavia kombi NIE JEST dłuższa od zwykłej.

> przestronniejsze, ma więcej miejsca dla ( w miarę ) dorosłych pasażerów na tyl
        > nej kanapie.

Jednak jesteś kretynem. A niby z jakiej kurwa okazji miałoby być więcej? To jest przygłupie ten sam samochód z tym samym rozstawem osi, tylko inaczej zbudowany za tylną osią.

> Inaczej się jedzie ! Po prostu.

Po prostu to jesteś idiotą. Jedzie się tak samo. Chyba że załadujesz bagażnik pod dach jak cygan, wtedy jedzie się gorzej, bo amortyzatory nie są obliczone na machanie nimi z taką siłą.

> Co ma jakaś pensja do ceny auta ???

To, że jak zarabiasz 3.000 zł to cię nie stać na nową Octavię, a jak zarabiasz 13.000, to cię stać.

To niemożliwe, żeby być tak tępym, to chyba prowokacja.

> Słyszałeś może o kredycie albo leasingu konsumenckim ? Albo zostawianiu dotychc
        > zasowego w rozliczeniu ?

Czy w kredycie albo leasingu dają samochody za darmo? Na co weźmiesz leasing zarabiając 3000 zł? Na kosiarkę? Leasing Octavii ze wszystkimi kosztami to prawie 2000 zł. Jak zarabiasz 3000 zł, to nikt ci go nie da.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka