Dodaj do ulubionych

OT/Dostaliście już postojowe z ZUS?

09.05.20, 22:23
Ja tak, a złożyłem tak jak to futrzastej piździe zapowiadałem (czyli stosunkowo niedawno).
Znajomy (prowadzi firmę rachunkową) złożył 3 dni przede mną i do dziś grosza nie powąchał.
Obydwaj składaliśmy przez epup-ę, czy jak tam temu niedorozwiniętemu systemowi... więc sprawa jest co najmniej dziwna.

--
Do urn wyborcy Adriana! P🖕S
Obserwuj wątek
    • gzesiolek Re: OT/Dostaliście już postojowe z ZUS? 10.05.20, 01:40
      Ja się jeszcze trzymam... Choć w kwietniu do lutego przychód mi spadł o 15% a zostało w kieszeni jeszcze mniej to i tak prosić się nie będę. Z pożyczką bym uważał bo zapisy są wieloznaczne i stawiam, że jak im się kasa skończy to zaczną weryfikować celowość pożyczki... A co do rowerów się nie wypowiem bo u mnie 4 były kupione za mniej niż 3tys. Dla córek używane z papierami i historią(bo one rosną sakramencko i starsza za rok weźmie rower żony, a młodsza starszej). Dla mnie używka nieco mniej pewna, z importu, od firmy, na fakturę. Duży rower miejski ważący tylko 8,5kg i to tylko dlatego że opony na zwykłe miast wąskich szosowek wymieniłem. Z paskiem napedowym miast łańcucha. Ale i tak nadaje się tylko na utwardzone drogi... Kupiony jako tania alternatywa dojazdu do pracy... Żona wreszcie po latach dała się namówić na rower. To w promocji dorwałem najprostszy treking od Kross za 999PLN. Wszędzie teraz 1200-1300PLN. Ale my jeździmy 20km max na raz więc lepsze to byłyby zbytki...
      • qqbek Re: OT/Dostaliście już postojowe z ZUS? 10.05.20, 06:51
        Ja uważam, że lepiej jest kupić coś raz, za to na lata. Co prawda córce kupiłem w ubiegłym roku rower za 1300, ale to tylko dlatego, że to na góra 4 lata, może 5 (24 cale).
        Sam dorzynam właśnie Schwinn-a, którego mam od czasów liceum (dużą część osprzętu wymieniłem przez te wszystkie lata, ale rama, jedno koło, widelec i przednia przerzutka są nadal oryginalne). Pamiętam jak się wtedy ludzie w głowy pukali, jak można dać kilkanaście milionów za rower, skoro ważącego tyle co Ukraina Romet-a można kupić za 4, a "Włocha" z fikuśnie grubą ramą za 5-6. Z perspektywy prawie 3 dekad stwierdzam, że to oni przepłacili, a nie ja.

--
        • who_cares Re: OT/Dostaliście już postojowe z ZUS? 10.05.20, 08:31
          Kłopot w tym że obecnie produkowane części zamienne to jest gównolit. Nie ma ani porządnych osi wianków czy konusów, wkłady suportu na kwadrat wytrzymują kilka tysięcy kilometrów. Jak ktoś ma stare części w dobrym stanie to niech dmucha i chucha i broń boże nie wymienia.
        • gzesiolek Re: OT/Dostaliście już postojowe z ZUS? 10.05.20, 10:58
          Ale ja to wiem. Ale to dla mnie jakby do dojazdów do pracy kupić Lecą LS. Niby można. Będzie wygodniej. Auto na lata... Ale jeśli nie masz nadmiaru gotówki lepiej wziąć poręczny kompakt i to nawet używany... Tak że mój rowerek miejski mi na razie wystarcza... Już w serwisie chcieli go odkupić za 2x to co za niego zapłaciłem. Bo podobno sama ponad 20letnia rama jest tyle warta... Może się skusze i sprzedam, a sam dołożę do czegoś za 3-4k PLN...
        • vogon.jeltz Re: OT/Dostaliście już postojowe z ZUS? 11.05.20, 12:03
          > Co prawda córce kupiłem w ubiegłym roku rower za 1300, ale to tylko dlatego,
          > że to na góra 4 lata, może 5 (24 cale).

Za kurwa ile?! Ja córce kupiłem rower też 24" za... 30 euro. Oczywiście decathlonowy, (prawie nie)używany. Nawet, gdyby się rozpadł, to nim dobiję do 300 euro, kolejnych podobnych rowerów mogę kupić więcej niż przeciętny kot ma żyć. Gdyby to miał być rower na zawsze, to może miałoby sens, ale to jest wehikuł na parę lat i też nie należy się spodziewać, że będzie go jakoś przesadnie szanować albo że jej go ktoś nie ukradnie przez jej nieuwagę.
    • nousecomplaining Re: OT/Dostaliście już postojowe z ZUS? 10.05.20, 11:31
      Wolałbym „tarczę antykryzysową” w wersji federalnej:

www.rp.pl/Rynek-pracy/305109990-Koronawirus-Drugie-dnomegabezrobocia-w-USA.html

„Jak zwraca uwagę magazyn „Forbes”, biorąc pod uwagę, że przeciętny stanowy zasiłek dla bezrobotnych wynosił w styczniu 385 dolarów tygodniowo, to teraz, wraz z 600 dolarami dodatku z powodu koronawirusa, statystyczny bezrobotny dostanie 985 dolarów tygodniowo (prawie 4 tysiące dolarów miesięcznie). Czyli nawet więcej niż wynosiła mediana tygodniowych płac w IV kwartale 2019 r. (936 USD), gdy jeszcze rynek pracy był w świetnej kondycji.”

Nieźle...
      • qqbek Re: OT/Dostaliście już postojowe z ZUS? 10.05.20, 12:56
        No to u tego mojego znajomego było tak, że wystąpił i o to i o to (i postojowe i 5+) i postojowego jeszcze nie ma, a umowę z UP podpisał w piątek, więc pewnie w poniedziałek będzie miał już na rachunku.

--
          • qqbek Re: OT/Dostaliście już postojowe z ZUS? 10.05.20, 20:09
            nousecomplaining napisał(a):

> A to ten znajomy od biura rachunkowego?
            > Brakuje mu roboty?
            > Moja księgowa w piątek stwierdziła, że pandemię odczuwa w ten sposób, że na biu
            > rku ilość papierów do obrobienia zwiększa się szybciej niż jakikolwiek wirus si
            > ę rozprzestrzenia.

Mój znajomy robił obsługę kadrowo-płacową kilku restauracji i dwóch klubów sportowych.
            Tak więc, ten teges, dostał trochę po dupie, bo płacone ma też "od faktury".
            Z drugiej strony mówi, że na przykład warsztaty samochodowe pracują właściwie bez zmian.
            --
    • 4slash Re: OT/Dostaliście już postojowe z ZUS? 11.05.20, 08:21
      Postojowego z ZUS jeszcze nie dostałem - złożyłem prawie miesiąc temu przez Profil Zaufany.
      Mikropożyczke 5000 zł otrzymałem w ubiegłym tygodniu miesiąc po złożeniu przez e-PUP.
      Po 3 miesiącach od wpływu pożyczki trzeba złożyć w ciągu 14 dni wniosek o umorzenie oraz trzeba prowadzić działalność przez 3 miesiące od otrzymania czyli pełne misiące: czerwiec, lipiec i sierpień co pozwoli oddać na ZUS 4300 zł z 5000 zł..
        • hukers Re: OT/Dostaliście już postojowe z ZUS? 11.05.20, 15:36
          qqbek napisał:

> Taki lajf.
          > Ja nie płacę chorobowego (i tak zapierdzielam, nawet jak choruję, a chorobowe z
          > ZUS to jakaś karykaturalna jałmużna), to wyszłoby mi 4070, a nie 4300 :)

Też nie płacę chorobowego. Od dziesięciu lat nie byłem ani jednego dnia na L4.
          • misiaczek1281 Re: OT/Dostaliście już postojowe z ZUS? 12.05.20, 19:08
            hukers napisał:

> qqbek napisał:
            >
            > > Taki lajf.
            > > Ja nie płacę chorobowego (i tak zapierdzielam, nawet jak choruję, a choro
            > bowe z
            > > ZUS to jakaś karykaturalna jałmużna), to wyszłoby mi 4070, a nie 4300 :)
            >
            > Też nie płacę chorobowego. Od dziesięciu lat nie byłem ani jednego dnia na L4.

to się nazywa pracoholizm...oglądałem dokument o życiu w Korei płd. Tam pracują 10-12 godzin dziennie,a przed pracą codziennie odmawiają jakieś "modły" rytuały pochwalne dla zakładu, po pracy zostają i śpią w pracy , wstają 0 5 rano i dalej pracują....i obok mieszkają w osiedlu zbudowanym przez fabrykę takie miasteczko-zakład pracy w jednym....nawet gdy mają wolny dzień to im fabryka koncern organizuje go na pracy charytatywnej dla mieszkańców miasteczka, spotkaniami pracowników na kolacji, festyny itp....współczesny obóz pracy tylko że dobrze zarabiają :)
            • qqbek Re: OT/Dostaliście już postojowe z ZUS? 12.05.20, 20:15
              Misiu - dwie sprawy.
              Jak chcesz zarabiać, a nie jesteś Obajtkiem czy innym PiS-dzielcem z układami, to najlepiej wyjdziesz, zakładając własną firmę i robiąc to, co akurat potrafisz/lubisz najbardziej.
              Mnie moja praca potrafi nieźle ubawić, a przede wszystkim czegoś nowego nauczyć.

Po drugie, jak już założysz JDG to przygotuj się na to, że pierwsze 3-4 lata na urlop pojedziesz na góra kilka dni. A na prawdziwy, dwutygodniowy za kolejne tyle. Za to potem możesz jak ja... od 6-7 netto za bardzo leniwy miesiąc... do kilkunastu za taki bardziej zarobiony.

Właśnie zaproszono mnie do złożenia oferty w konkursie organizowanym przez podmiot, któremu ostatnio złożyłem ofertę za 125% normalnej stawki (bo miałem akurat sporo, a nie chciałem brać więcej) i bez problemu dostałem zlecenie, bo punktowali też udokumentowane doświadczenie. Nie dość, że temat fajny, to i stawka naprawdę godna.

Ja wiem, że raj PiS-dzielca to "zarobić, byle się nie narobić", ale to tak nie działa. Jak ktoś na swoje pieniądze nie pracuje, to ich też potem nie szanuje i gówno mu będzie po nich. Zobacz na swojego ukochanego gremlina z Mickiewicza, przypadek psychogeriatryczny. Skurwiel ostatnie 30 lat uczciwą pracą się nie pokalał. Od 30 lat na sutych posadkach, kasa leci z nieba, uwłaszczył się ze znajomymi komuchami na Ekspresie Wieczornym i Telegrafie tak, że mógłby do końca życia kursować pomiędzy domem w Alpach a domem na Szeszelach. A mieszka kurdupel w rozlatującej się "kostce" z lat 60-tych, czy 70-tych, którą szybciej podejrzewałbym o mieszczenie meliny, niż granitowego sarkofagu brata tego gremlina.

--
            • hukers Re: OT/Dostaliście już postojowe z ZUS? 13.05.20, 10:51
              misiaczek1281 napisała:

> to się nazywa pracoholizm...oglądałem dokument o życiu w Korei płd. Tam pracują
              > 10-12 godzin dziennie

Misiu, pysiu. Gdybym pracował 12 godz. dziennie to zarabiałbym miesięcznie 96 tyś. PLN. A zarabiam dużo mniej, tak więc łatwo sobie obliczyć, że się nie przepracowuję.
      • misiaczek1281 Re: OT/Dostaliście już postojowe z ZUS? 11.05.20, 14:25
        4slash napisał:

> Postojowego z ZUS jeszcze nie dostałem - złożyłem prawie miesiąc temu przez Pro
        > fil Zaufany.
        > Mikropożyczke 5000 zł otrzymałem w ubiegłym tygodniu miesiąc po złożeniu przez
        > e-PUP.
        > Po 3 miesiącach od wpływu pożyczki trzeba złożyć w ciągu 14 dni wniosek o umorz
        > enie oraz trzeba prowadzić działalność przez 3 miesiące od otrzymania czyli peł
        > ne misiące: czerwiec, lipiec i sierpień co pozwoli oddać na ZUS 4300 zł z 5000
        > zł..

"Wybiórcze" te wasze wyliczenia!
        a jeśli ktoś płaci "Mały Zus" to płaci około 6 stów x 3 = 1800 z 5000zł(pożyczka z PUP)....zostaje mu 3200 :)
        do tego ma 7020 dofinansowania kosztów działalności z PUP, do tego postojowe z ZUS 2080x3.
        Do przodu jest w sumie 16460 zł.
          • misiaczek1281 Re: OT/Dostaliście już postojowe z ZUS? 11.05.20, 18:30
            hukers napisał:

> misiaczek1281 napisała:
            >
            >
            > > do tego ma 7020 dofinansowania kosztów działalności z PUP
            >
            > Misiak, doczytaj jakie warunki trzeba spełnić, żeby dostać 7020 z pup-y, a jak
            > doczytasz to ładnie przeproś i skończ waćpan w końcu pierdolić

doczytałem....trzeba prowadzić działalność 3 miesiące by nie zwracać … tylko tyle....to problem jakiś? żaden...więc sam nie pierdol :)
            • hukers Re: OT/Dostaliście już postojowe z ZUS? 11.05.20, 19:23
              misiaczek1281 napisała:

> hukers napisał:
              >
              > > misiaczek1281 napisała:
              > >
              > >
              > > > do tego ma 7020 dofinansowania kosztów działalności z PUP
              > >
              > > Misiak, doczytaj jakie warunki trzeba spełnić, żeby dostać 7020 z pup-y,
              > a jak
              > > doczytasz to ładnie przeproś i skończ waćpan w końcu pierdolić
              >
              > doczytałem....trzeba prowadzić działalność 3 miesiące by nie zwracać … tylko ty
              > le....to problem jakiś? żaden...więc sam nie pierdol :)

Chuja doczytales. Ewentualnie przeczytałeś i chuja zrozumiałeś. Przeczytaj jeszcze raz albo poproś kogoś żeby Ci przeczytał i wytłumaczył.
                • hukers Re: OT/Dostaliście już postojowe z ZUS? 13.05.20, 10:55
                  misiaczek1281 napisała:

> dlaczego kogoś? bo ty nie potrafisz nic poza rzucaniem hujami?

Dlatego kogoś, bo Ty przeczytałeś i nie zrozumiałeś. Dofinansowanie w wysokości 7020 PLN ma takie warunki zaporowe, że jest praktycznie nie do wzięcia.
                  • misiaczek1281 Re: OT/Dostaliście już postojowe z ZUS? 13.05.20, 12:26
                    hukers napisał:

> misiaczek1281 napisała:
                    >
                    > > dlaczego kogoś? bo ty nie potrafisz nic poza rzucaniem hujami?
                    >
                    > Dlatego kogoś, bo Ty przeczytałeś i nie zrozumiałeś. Dofinansowanie w wysokości
                    > 7020 PLN ma takie warunki zaporowe, że jest praktycznie nie do wzięcia.

bredzisz...prawie każdy kto prowadzi od kilku miesięcy firmę i nie zawiesza spełnia te warunki....

• misiaczek1281 Re: OT/Dostaliście już postojowe z ZUS? 13.05.20, 16:20
                        Tak, to prawda. Takich którym obroty spadły jest większość...np. restauracje, bary, hotele, biura podróży to wszystko w kwietniu i maju stoi albo całkowicie zamknięte albo na ćwierć gwizdka...zapomniałeś dodać że Dofinansowanie jest nie tylko dla tych którym obroty spadły o 80% , ale także dla tych którym spadły o 30% i 50% i w tym kontekście praktycznie każda firma n może 90% firm się kwalifikuje...
                          • misiaczek1281 Re: OT/Dostaliście już postojowe z ZUS? 15.05.20, 18:13
                            hukers napisał:

> Mam nadzieję Misiaczek, że jesteś na tyle inteligentną osobą, aby zauważyć, że
                            > nieco mijałeś się z prawdą w swoich rozważaniach na temat dofinansowania w kwoc
                            > ie 7020 PLN.

owszem, jestem osobą inteligentną , aby zauważyć że to ty mijałeś się z prawdą co Ci przed chwilą udowodniłem (szkoda że udajesz że tego nie widzisz). (dofinansowanie jest dla tych którym obroty spadły o 30%, 50% i 80% ). Praktycznie nie ma takiej firmy której by obroty nie spadły o 30%.
                            • hukers Re: OT/Dostaliście już postojowe z ZUS? 19.05.20, 14:26
                              Wymieniłem z Tobą parę postów Misiek i widzę, że nie posiadłeś byłeś, takiej dość ważnej moim zdaniem umiejętności, mianowicie, umiejętności przyznania się do błędu. Gdybyś takową umiejętność posiadł, niewykluczone, że wiodłoby Ci się w życiu nieco lepiej. Nie chciałbym zanadto popuszczać wodzy fantazji, ale nie wykluczam, że posiadłszy tę umiejętność, może nawet po raz pierwszy w życiu byś zaruchał.
    • allegropajew Re: OT/Dostaliście już postojowe z ZUS? 11.05.20, 14:25
      Ja składałem o zwolnienie ze składek 1.04 przez portal ZUS (potwierdzenie przez e-PUAP) i gooowienko na miętko, żadnej odpowiedzi, żadnego komunikatu oprócz potwierdzenia złożenia (ale to od ręki się pojawiło).
      O postojowe złożyłem 2.05 też przez portal, po rozliczeniu kwietnia względem marca. Marzec miałem tłusty, bo to z lutego głównie. Nadal cisza.
      Zaletą jest to, niezależnie jak liczyć, że po rozliczeniu maja tez mi będzie przysługiwać postojowe bez kombinowania. Po prostu mam teraz kilka długoterminowych projektów, a zaliczek u nas raczej nie ma.

Gościula
      • qqbek Re: OT/Dostaliście już postojowe z ZUS? 12.05.20, 11:09
        Składki przychodzą po danym okresie składkowym.
        Ja składałem chyba 10 kwietnia (w dniu w którym musiałbym zapłacić składkę za marzec) to dostałem na początku maja odpowiedź (datowaną na 30 kwietnia... w ZUS nawet wyjście na zewnątrz dokumentu elektronicznego zajmuje tydzień), że zostałem zwolniony, z podaniem kwoty pomocy publicznej za marzec w Euro.

--
    • hukers Re: OT/Dostaliście już postojowe z ZUS? 11.05.20, 15:41
      Ja złożyłem tylko o mikropożyczkę, (bo na postojowe się dopiero teraz załapałem kwiecień-marzec) i na razie nie dostałem. Nie oczekuję też, że prędko dostanę, bo czytałem, że tydzień temu było 33 tys. zgłoszeń do GUP w Krakowie, dziennie przybywa 2 tys. zgłoszeń, a jeden urzędnik potrzebuje 40 min. na rozpatrzenie wniosku. Myślę, że w okolicach grudnia me konto zostanie zasilone piątką, tak więc pewnie za jakąś nową nartką się rozejrzę.
      • misiaczek1281 Re: OT/Dostaliście już postojowe z ZUS? 19.05.20, 13:33
        a ja rower kupiłem zwyczajny polski rower, góral z amorkiem na przodzie lecz nowy aczkolwiek za 5 stów w markecie.
        2 lata i jeździ. Jedyne co to hamulce tzn. linkę podregulowałem sam, dopompowałem powietrza w oponach. Gdy czytam że ktoś dał za rower 2 tysiące , albo jeszcze lepiej 5 tysięcy to ja bym miał za to 10 rowerów albo elektryczny rower a nie zwykły ;-) Rower to rower. Najwyżej za rok wyrzucę i kupię znowu nowy za 500 zł. Na kolejne 3 lata wystarczy. A Ten za 5 tysięcy też nie będzie dłużej niż 6 lat i jest kilka razy przepłacony.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka