Dodaj do ulubionych

idzie dobra zmiana !

27.05.20, 12:34
1. jazda bez dokumentu prawa jazdy przy sobie
2. czasowe wyrejestrowanie pojazdu i nie płacenie OC
3. zachowanie starych tablic rejestracyjnych i w ten sposób oszczędność przy rejestracji auta

Za to pierwsze groził mandat 50 zł za brak dokumentu a policjant i tak mógł sprawdzić uprawnienia w bazie
Za to drugie gdy auto stoi w garażu zepsute albo wyjeżdżamy i nie korzystamy z auta to nie trzeba będzie za ten czas płacić OC a przymus OC to było niewolnictwo
Trzecia sprawa tablice to sentyment, przyzwyczajenie i były to zbędne koszty wymiany

moto.pl/MotoPL/7,88389,25977910,pakiet-deregulacyjny-dla-kierowcow-koniec-z-wozeniem-prawa.html#s=BoxMotMT
Obserwuj wątek
    • stavros2002 Re: idzie dobra zmiana ! 27.05.20, 12:45
      misiaczek1281
      Re: W tej Trójce to zrobili wałek z Kazikiem czy
      20.05.20, 18:13
      Od dzisiaj nie czytam tego hujowego lewicowego ocenzurowanego forum na którym pluje się na wszystko co związane z władzą i kościołem zamiast rozmawiać o motoryzacji. 8 lat czytałem więc niewiele.
      • misiaczek1281 Re: idzie dobra zmiana ! 27.05.20, 12:48
        stavros2002 napisał:

> misiaczek1281
        > Re: W tej Trójce to zrobili wałek z Kazikiem czy
        > 20.05.20, 18:13
        > Od dzisiaj nie czytam tego hujowego lewicowego ocenzurowanego forum na którym p
        > luje się na wszystko co związane z władzą i kościołem zamiast rozmawiać o motor
        > yzacji. 8 lat czytałem więc niewiele.
        >

to samo napisał qubek i dalej pisze!
        Tylko krowa nie zmienia zdania bo go nie ma :)
        cenzure wprowadzasz?
      • misiaczek1281 Re: idzie dobra zmiana ! 28.05.20, 10:01
        Wielkie międzynarodowe koncerny ubezpieczeniowe zarabiały miliardy euro dzięki tym głupim przepisom o obowiązkowym OC przez cały rok nawet gdy auto stało w garażu pół roku zepsute trzeba było płacić składkę kilkaset złotych za nic nienależnej składki złodziejom a korporacje i koncerny się bogaciły przez te wszystkie lata kasując setki miliardów zł od aut które nie jeździły ! Powinni oddawać ludziom pieniądze , ale prawo nie dział wstecz niestety.
        i peo bało się tego ruszać bało się zrobić coś dla ludzi bo ważniejszy był interes koncernów i mafii paliwowych niż zwykłego Polaka! według was platforma taka nowoczesna i nie zrobiła tych zmian w sumie nic nie zrobiła dobrego dla kierowców a pis dla was staroświecki i robi zmiany ułatwia życie kierowcom i paliwo za peo było po 6 zł a dziś 3,8zł dziś żyje się lepiej niż za peo:) hehe kompromitacja liberałów i oni chcą wygrać wybory? z czym do ludzi? :)
    • vogon.jeltz Re: idzie dobra zmiana ! 28.05.20, 10:31
      > 2. czasowe wyrejestrowanie pojazdu i nie płacenie OC

Miałem nie odpisywać na twoje posty, tępa pisdo, ale to jest zbyt poważna sprawa.

Pisiory jak zwykle chcą coś spierdolić. Taki przepis w realiach Potato Republic of Bolanda to jest fatalny błąd i będzie z tego dramat. Obecnie można w miarę łatwo i szybko stwierdzić w centralnej bazie, kto nie ma wykupionego OC i to jest bat na różnych januszów misiaczkoidów, żeby nie odważyli się jeździć bez ubezpieczenia, bo ich namierzą i dojebią solidną karę. A i tak kilka procent misiaczkoidalnych skurwysynów OC nie wykupuje.

Jak będzie "czasowe" wyrejestrowanie z możliwością zawieszenia OC, to różne misiaczkoidalne cwaniaczki będą "wyrejestrowywać", nie płacić OC i dalej jeździć. Choć OC w Kartoflanej kosztuje przecież grosze - za takie Srolo to ile jest, 10 euro miesięcznie? Ale będą mogli, bo wyłapanie ich nie będzie już takie łatwe - zamiast robić kwerendę po bazie, trzeba będzie ich zatrzymać w czasie jazdy.

Ty sam się, chuju, chwaliłeś, że jeździsz bez wymaganego prawem badania technicznego (którego twój wrak i tak pewnie by nie przeszedł), "bo przecież cię nie namierzą". Teraz dojdą do tego chuje jeżdżące bez ubezpieczenia, "czasowo wyrejestrowanymi" samochodami - bo ryzyko zatrzymania jest żadne. Jeśli taki przepis uważasz za "dobrą zmianę", to życzę ci, żeby taki "czasowo wyrejestrowany" wjechał kiedyś w ciebie, zmasakrował twoje Srolo, a ciebie samego trwale okaleczył. Zobaczymy, jak wtedy będziesz zachwalał "dobrą zmianę".
      • misiaczek1281 Re: idzie dobra zmiana ! 28.05.20, 11:06
        vogon.jeltz napisał:

> > 2. czasowe wyrejestrowanie pojazdu i nie płacenie OC
        >
        > Miałem nie odpisywać na twoje posty, tępa pisdo, ale to jest zbyt poważna spraw
        > a.

bo masz słabą psychikę dlatego nie wytrzymałeś :) ale miło podyskutować z kimś choć raz przedmiotowo na argumenty - twoi koledzy potrafią tylko wyzywać a ty widzę masz argumenty więc szacun zatem porozmawiajmy:)

> Pisiory jak zwykle chcą coś spierdolić. Taki przepis w realiach Potato Republic
        > of Bolanda to jest fatalny błąd i będzie z tego dramat. Obecnie można w miarę
        > łatwo i szybko stwierdzić w centralnej bazie, kto nie ma wykupionego OC i to je
        > st bat na różnych januszów misiaczkoidów, żeby nie odważyli się jeździć bez ube
        > zpieczenia, bo ich namierzą i dojebią solidną karę. A i tak kilka procent misia
        > czkoidalnych skurwysynów OC nie wykupuje.
        >

misiaczkoidalne nie wykupują OC? łżesz jak pies ! ja jestem za jazdą bez OC? Nigdy ! OC kupuję zawsze i nigdy na tym portalu nie twierdziłem żeby jeździć bez OC więc kłamiesz !
        Jedyne co to wypowiadałem się przeciwko obowiązkowemu przeglądowi jeśli sam dbam o dobry stan techniczny auta bo nie ma kar za brak przeglądu. Za OC są ogromne kary kilka tysięcy zł i w tym roku wysokość kar została podniesiona ! to skutecznie odstrasza od jazdy bez OC ! Ponadto gdy wyjedziesz na drogę bez OC i spowodujesz wypadek w którym ktoś ucierpi to pokryjesz ze swojej kieszeni koszty naprawy aut i koszty rehabilitacji i leczenia ofiar a tu już mówimy o dziesiątkach jeśli nie setkach tysięcy złotych więc tylko człowiek nieodpowiedzialny tzw. idiota będzie próbował wyjeżdżać na drogę publiczną samochodem bez ważnego OC by zaoszczędzić kilka stów!!!

> Ty sam się, chuju, chwaliłeś, że jeździsz bez wymaganego prawem badania technic
        > znego (którego twój wrak i tak pewnie by nie przeszedł), "bo przecież cię nie n
        > amierzą". Teraz dojdą do tego chuje jeżdżące bez ubezpieczenia, "czasowo wyrej
        > estrowanymi" samochodami - bo ryzyko zatrzymania jest żadne. Jeśli taki przepis
        > uważasz za "dobrą zmianę", to życzę ci, żeby taki "czasowo wyrejestrowany" wje
        > chał kiedyś w ciebie, zmasakrował twoje Srolo, a ciebie samego trwale okaleczył
        > . Zobaczymy, jak wtedy będziesz zachwalał "dobrą zmianę".

ja ci życzę żebyś wreszcie zmądrzał i nie pisał wyssanych z palca idiotyzmów !
        Dlaczego ktoś ma płacić OC za okres w którym auto stoi z różnych powodów w garażu i nikt nim nie jeździ?
        Powodów może być wiele....auto zepsute, stare, zabytek, nieużywane z powodu choroby właściciela który trzyma je z sentymentu z miłości do motoryzacji, albo samochód nieużywany z powodu wyjazdu właściciela za granicę na wakacje na kilka miesięcy, lub służbowo w celach zarobkowych. Dlaczego ma płacić OC za takie auto lub 2-3 auta które nie wyjeżdżają na drogę publiczną? To tak jakby piekarz żądał pieniędzy mimo że już od pół roku nie kupujesz u niego chleba !!! To jakiś absurd ! Dlaczego mam przymusowo płacić za coś czego nie korzystam? To był komunistyczne narzędzie do zniewolenia ludzi i wycyckania z nich kasy !!! Dla jednego samochodu OC na pół roku to niby nic jakieś 3-4 stówki, ale gdy w domu masz 3 samochody to już 1200 zł w błoto za pół roku ! Za rok to 2400 zł ! Za dwa lata to 4800 zł !!! a te przepisy obowiązywały dłużej chyba 20 czy 30 lat ! Pomnóż skromnie licząc 1200 zł przez liczbę nieużywanych aut w Polsce załóżmy 200 000 sztuk to daje grube miliony złotych o które bogacą nie niesłusznie wielkie międzynarodowe koncerny ubezpieczeniowe !!! Kasa z nieba im się sypie za darmo !!! i bogacenie się nieuczciwe jest dla ciebie normalne? Przecież w każdym nowoczesnym kraju te przepisy już działają ! W Niemczeh czy USA można czasowo wyrejestrować pojazd to dlaczego w Polsce jesteś przeciwko temu? Takiś nowoczesny ? ważniejszy jest dla ciebie interes bogatych koncernów ubezpieczeniowych czy interes społeczny Polaków? jakich interesów bronisz? interesów zniewalania kierowcy nakazami obowiązkowymi? bo na pewno nie swobody w decydowaniu w swoim własnym aucie ! hehe !
          • misiaczek1281 Re: idzie dobra zmiana ! 28.05.20, 16:38
            loyezoo napisał:

> Powiedz mi (uczciwie) jak kupujesz OC, to podajesz, że auto nie ma przeglądu? B
            > o za takie auta , stawka OC to jest x3 minimum.
            >
            nikt o to nie pyta ! nie ma to żadnego związku !
            OC jest obowiązkowe a przegląd nie jest konieczny by zawrzeć OC !
                • vogon.jeltz Re: idzie dobra zmiana ! 28.05.20, 19:50
                  > Przyjeb gdzieś z twojej winy i zobaczysz jaki ma związek uahaha.

Nie no, tutaj futrzasta pisda akurat ma rację. Katalog wyłączeń działania OC (a właściwie nie tyle wyłączeń, bo ubezpieczyciel musi i tak wypłacić odszkodowanie, tylko możliwości wystąpienia z regresem) jest zdefiniowany w ustawie i nie ma wśród nich braku badania technicznego. Tyle tylko, że przy odnowieniu ubezpieczenia ubezpieczyciel dojebie chujowi misiaczkowi taką składkę, że przekroczy ona wartość jego srolo.
      • only_the_godfather Re: idzie dobra zmiana ! 28.05.20, 15:09
        Pytanie jak to rozwiążą. Jeśli tak jak teraz w przypadku pojazdów użytkowych to taki pojazd będzie musiał stać poza na prywatnym terenie np jakiś parking a do urzędu trzeba będzie zdać tablice rejestracyjne, to będzie to jakieś ograniczenie. Jeśli wystarczy tylko zgłoszenie to masz rację będzie cała masa misiaczków którzy kombinują.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka