Dodaj do ulubionych

A propos wakacji... Ceny w Świnoujściu

30.05.20, 10:16
Bez noclegów.
Wszystko czynne.
Porcja dorsza, frytki surówka woda gazowana wszystko na tekturze 60 zł. Taki sam halibut 70 zł. Kawa czarna 13 zł cappu 16. Lody 4 zł gałka, parking 7 zł godzina 40 doba.
W dwa auta z Żoną i córka.z dzieciakami, 6 osób (2 dzieci) jeden dzień właściwie 5 godzin, ja płaciłem za wszystko wydałem 850 zł.
Na nic nawet nie siedziałem nihdzie wewnątrz.
Bez wachy i noclegów.

Więc jednak planujcie Włochy
Obserwuj wątek
    • trypel Re: A propos wakacji... Ceny w Świnoujściu 30.05.20, 10:27
      Zakładam ze przez tydzień objazdowki po Polsce pójdzie nam tyle co tydzien we Włoszech. Chyba sie wiele nie pomylimy.
      Na razie w czwartek ruszam na Kaszuby i Mazury na 4 dni to zobaczę jak tam wystartował sezon.
      Ale póki co wyjazdów zagranicznych nie planuje. Choćby przez wewnętrzne firmowe zasady.
      • jeepwdyzlu Re: A propos wakacji... Ceny w Świnoujściu 30.05.20, 10:45
        Polska w tym roku będzie bardzo droga.
        A Bieszczady, Zakopane, Mielno czy Ustka - zapomnijcie bo raz że tłumy dwa zerowy serwis. Może we wrześniu będzie luźniej...
        Trzeba szukać bocznych dróg. Opolszczyzna. Kurpie. Lubuskie. Kotlina Kłodzka. Sądeczczyzna...
        • misio3 Re: A propos wakacji... Ceny w Świnoujściu 30.05.20, 11:12
          jeepwdyzlu napisał:

> Polska w tym roku będzie bardzo droga.
          > A Bieszczady, Zakopane, Mielno czy Ustka - zapomnijcie bo raz że tłumy dwa zero
          > wy serwis. Może we wrześniu będzie luźniej...
          > Trzeba szukać bocznych dróg. Opolszczyzna. Kurpie. Lubuskie. Kotlina Kłodzka. S
          > ądeczczyzna...
          >
          >

bzdury waćpan prawisz....Polska jest piękna i tania i bezpieczna ....
          Tłumów nie będzie bo 20% ludzi zostanie w domach ze strachu.
          Polska jest tańsza niż kraje w strefie euro. U nich paliwo po 5,5 zł a u nas po 4 zł i tak ze wszystkim

• misio3 Re: A propos wakacji... Ceny w Świnoujściu 30.05.20, 11:05
        Jak kupujesz kawę za 13 zł to przepłacasz i to bardzo i przy tym płaczesz że drogo nad Bałtykiem? Hipokryzja, próba ośmieszenia Polski i Bałtyku ;)
        Na stacji paliw kawa za 8 zł i to duża a nad morzem na kempingu można samemu zaparzyć swoją - kuchenka gazowa , czajnik , woda i kawa - paczka kawy 20 zł z tego zrobię 20 kaw wychodzi po 1 zł:)
        Rybka? Proszę bardzo...3 lata temu kupowałem flądrę w porcie rybackim - 5 zł za kg. Usmażyć można też samemu na butli gazowej w 15 minut. 60 zł za porcję 100g? Przepłacone 20 razy :)
        Nocleg? ba....można na polu namiotowym 2 razy taniej niż na kwaterze, a można też na dziko namiot rozbić w lesie za darmo (są legalne strefy wyznaczone przez leśników - program taki:)
        Objazdówka po Polsce wyjdzie zawsze taniej niż we Włoszech:) We Włoszech płaci się w euro czyli ceny średnio 2-3 razy wyższe....np. paliwo u nas 4 zł a tam 5. i tak ze wszystkim, z jedzeniem, z noclegami....a i podróż 2 razy dłuższa niż nad Bałtyk....do tego ten wirus....u nas już zanika prócz śląska a u nich ? kto ich wie...ja bym nie ryzykował:)
          • misio3 Re: A propos wakacji... Ceny w Świnoujściu 30.05.20, 12:15
            loyezoo napisał:

> Ale ja nie po to wyjeżdżam na urlop, żeby samemu sobie gotować i spać w namioci
            > e. Jadę ODPOCZĄĆ. Porto, Portugalia, 4 dni z przelotem, auto, hotel w centrum z
            > e śniadaniami.Razem coś koło ....560zł.Smaż sobie dalej samemu.
            >

to cena samego przelotu i jednego noclegu czy sam przelot?
            Przecież granice są zamknięte, samoloty uziemione więc leć sobie do Porto palcem po mapie a ja mogę jechać nawet dziś nad Bałtyk :)
          • tbernard Re: A propos wakacji... Ceny w Świnoujściu 30.05.20, 12:20
            loyezoo napisał:

> Ale ja nie po to wyjeżdżam na urlop, żeby samemu sobie gotować i spać w namioci
            > e. Jadę ODPOCZĄĆ. Porto, Portugalia, 4 dni z przelotem, auto, hotel w centrum z
            > e śniadaniami.Razem coś koło ....560zł.Smaż sobie dalej samemu.
            >

Moment, czy ja dobrze zrozumiałem? Za jedną osobę masz w cenie 560 zł przelot w obu kierunkach do Portugalii, wynajęcie tam samochodu, nocleg w hotelu w centrum ze śniadaniami?
              • loyezoo Re: A propos wakacji... Ceny w Świnoujściu 30.05.20, 13:25
                P/S latam tak 6-8 razy w roku minimum, za śmieszne pieniądze, polecam stronę którą podałem, aczkolwiek ja się nią sugeruję ale np.hotel wybrałem inny niż proponowali.Często-gęsto są all in. za niecały 1000zł np. Grecja czy Turcja. Można? Można :)
              • misio3 Re: A propos wakacji... Ceny w Świnoujściu 30.05.20, 14:47
                loyezoo napisał:

> Ale ja nie mam co próbować.Ja za tyle poleciałem i spędziłem 4 dni w Porto.Przy
                > kład podałem wyżej.
                >

czas przeszły...a my tu mówimy o tym gdzie polecieć na wakacje które przed nami !!!
                Pisz bajki dla dzieci bajkopisarzu :)
                • loyezoo Re: A propos wakacji... Ceny w Świnoujściu 30.05.20, 15:02
                  Misu siedź sobie nad tym syfem w Polsce.Nikt nie broni.Jak nie polecę, to pojadę i nie do Porto, bo byłem już tam 2 razy.I w europie, jadę max. 1,5 dnia do Portugalii, a nie 4 (no chyba,że bym złomem Polo jechał, to może i tak)

W tym roku lecę do USA, więc "ciut" dalej.No i samochodem tam nie pojadę hehe.
                  • misio3 Re: A propos wakacji... Ceny w Świnoujściu 30.05.20, 20:35
                    loyezoo napisał:

> Misu siedź sobie nad tym syfem w Polsce.Nikt nie broni.Jak nie polecę, to pojad
                    > ę i nie do Porto, bo byłem już tam 2 razy.I w europie, jadę max. 1,5 dnia do Po
                    > rtugalii, a nie 4 (no chyba,że bym złomem Polo jechał, to może i tak)
                    >
                    > W tym roku lecę do USA, więc "ciut" dalej.No i samochodem tam nie pojadę hehe.
                    >

Do USA lecisz powiadasz? hehe
                    To mam dla ciebie dwie zagadki:
                    1. ile bezrobotnych jest w USA?
                    2. ile osób zmarło na zarazę?

ODP:
                    1. do dziś zmarło 101,5 tys
                    2. 41 mln bezrobotnych, bezrobocie wynosi 20% :)

Ryzyko że gdybym tam poleciał to mnie zabije wirus albo okradnie jakiś bezrobotny który nie ma co jeść (i zabije) jest ogromne !
                    Czy nadal jesteś pewny że chcesz tam jechać? :)

www.gazetaprawna.pl/artykuly/1479930,usa-koronawirus-bezrobocie-rynek-pracy.html
                    forsal.pl/artykuly/1458093,koronawirus-w-usa-liczba-zarazonych-najnowszy-bilans.html
                    • waga170 Re: A propos wakacji... Ceny w Świnoujściu 31.05.20, 04:08
                      misio3 napisał(a):

> Ryzyko że gdybym tam poleciał to mnie zabije wirus albo okradnie jakiś bezrobot
                      > ny który nie ma co jeść (i zabije) jest ogromne !

Zauwazyles ze bezrobotny ktory nie ma co jesc moze cie zabic. Ale nie wspomniales o ryzyku ze cie zabije i zje. Dlaczego?
                      Bo tam nawet glodni bezrobotni gowna nie jedza.
                      • misio3 Re: A propos wakacji... Ceny w Świnoujściu 31.05.20, 11:58
                        waga170 napisała:

> misio3 napisał(a):
                        >
                        >
                        > > Ryzyko że gdybym tam poleciał to mnie zabije wirus albo okradnie jakiś be
                        > zrobot
                        > > ny który nie ma co jeść (i zabije) jest ogromne !
                        >
                        > Zauwazyles ze bezrobotny ktory nie ma co jesc moze cie zabic. Ale nie wspomnial
                        > es o ryzyku ze cie zabije i zje. Dlaczego?
                        > Bo tam nawet glodni bezrobotni gowna nie jedza.

masz braki w logicznym myśleniu?
                        co mi z tego czy mnie zje czy nie skoro mnie zabije (wirus lub bezdomny lub naćpany zastrzeli dragi i broń dostępne jak bułki)?
                        • loyezoo Re: A propos wakacji... Ceny w Świnoujściu 31.05.20, 13:19
                          Tak, tak zapyerdalaj nad Bałtyk i ciesz się uzdrowionymi hehe. Mam duuużo rodziny w USA i jakoś nikt nie jest chory ( ani nikt z ich znajomych etc) i nikogo nie chcieli zabić. Ciekawe,co nie? Słuchaj dalej propagandy w TVP i jedź na wczasy za 1000+ hehehehe
                          • loyezoo Re: A propos wakacji... Ceny w Świnoujściu 31.05.20, 13:21
                            P/S dane z przedwczoraj, bezrobocie spadało do 14% w USA, w Polsce 10% i...rośnie
                            businessinsider.com.pl/finanse/makroekonomia/kryzys-koronawirusa-sie-konczy-bezrobocie-w-usa-odbilo-sie-od-sufitu/zc2vsc9

forsal.pl/artykuly/1480028,bezrobocie-w-polsce-prognozy-pierwsze-badanie-rynku-pracy-po-pandemii.html

Dalej chcesz dyskutować?
                            • misio3 Re: A propos wakacji... Ceny w Świnoujściu 31.05.20, 13:40
                              w usa bezrobocie rosło a nie spadało.....

"Stopa bezrobocia w USA wyniosła w kwietniu 14,7 proc., osiągając najwyższy poziom od czasu Wielkiego Kryzysu w latach 30., a wielu ekonomistów spodziewa się, że w maju wyniesie ona blisko 20 proc. Ekonomiści twierdzą, że wiele miejsc pracy zastało utraconych na długo, a dwucyfrowe bezrobocie może utrzymywać się do 2021 r. I choć dane wyglądają źle, rzeczywisty obraz może być jeszcze gorszy - zauważa AP. Amerykański rząd liczy bowiem jako bezrobotnych tylko tych, którzy faktycznie szukają pracy, a wielu Amerykanów prawdopodobnie nie widzi sensu próbować, gdy tak dużo firm jest zamkniętych. (PAP)"

www.gazetaprawna.pl/artykuly/1479930,usa-koronawirus-bezrobocie-rynek-pracy.html
                          • engine8 Re: A propos wakacji... Ceny w Świnoujściu 03.06.20, 03:36
                            Misio wie co pisze.... Jak mowi ze ameryka jest zla to jest zla i ma bezrobocie i na kazdym kroku ktos czycha ze strzelba aby misia ustrzelic jak krolika... A jak go nie zastrzela to go kojot zezre
                            Ja jakbym byl krolikiem to tez bym sie bal.
                            www.youtube.com/watch?v=r2wMYwuPnCw
                            • sazasca Re: A propos wakacji... Ceny w Świnoujściu 04.06.20, 12:12
                              engine8 napisał(a):

> Misio wie co pisze.... Jak mowi ze ameryka jest zla to jest zla i ma bezrobocie
                              > i na kazdym kroku ktos czycha ze strzelba aby misia ustrzelic jak krolika... A
                              > jak go nie zastrzela to go kojot zezre
                              > Ja jakbym byl krolikiem to tez bym sie bal.
                              > www.youtube.com/watch?v=r2wMYwuPnCw

a słyszał o sprawie tego co go policjant zabił? …. zamieszki i protesty na ulicach robią to faktycznie spokój i porządek jak licho nic tylko jechać do Ameryki miód na ulicy hehe
                        • waga170 Re: A propos wakacji... Ceny w Świnoujściu 31.05.20, 19:59
                          misio3 napisał(a):

> co mi z tego czy mnie zje czy nie skoro mnie zabije (wirus lub bezdomny lub nać
                          > pany zastrzeli dragi i broń dostępne jak bułki)?

Jezeli cie tylko zabije to staniesz przed swietym Piotrem jako trup z jakas ekstra dziurka. Ale jak cie zabije i zje, to cie wysra i staniesz przed swietym Piotrem jak ta kupa gowna. Chociarz, wlasciwie, to zadna roznica, gowno czy trup gowna, do nieba cie nie wpusci.
                          • misio3 Re: A propos wakacji... Ceny w Świnoujściu 01.06.20, 21:45
                            waga170 napisała:

> misio3 napisał(a):
                            >
                            > > co mi z tego czy mnie zje czy nie skoro mnie zabije (wirus lub bezdomny l
                            > ub nać
                            > > pany zastrzeli dragi i broń dostępne jak bułki)?
                            >
                            > Jezeli cie tylko zabije to staniesz przed swietym Piotrem jako trup z jakas eks
                            > tra dziurka. Ale jak cie zabije i zje, to cie wysra i staniesz przed swietym Pi
                            > otrem jak ta kupa gowna. Chociarz, wlasciwie, to zadna roznica, gowno czy trup
                            > gowna, do nieba cie nie wpusci.

zorganizuj mistrzostwa polski w obrażaniu ludzi i weź udział....podium masz zaklepane :)
    • only_the_godfather Re: A propos wakacji... Ceny w Świnoujściu 30.05.20, 12:16
      Jak pisałem, że Bałtyk cenowo jest porównywalny z wyjazdem za granice, to forumowy kmiot twierdził, że on za 1000 zł na tydzień jedzie z noclegami.
      Byłem w zeszłym roku w Ustce na majówkę. Samo jedzenie właśnie, czyli jakaś ryba na mieście, lody, gofry itd, lekką ręką ok 200 zł. Dolicz do tego dojazd, noclegi itd, i wychodzi, że za podobne pieniądze mam zorganizowany wyjazd do Bułgarii czy Turcji albo Albani, albo samochodem pojadę do Chorwacji.
    • tbernard Re: A propos wakacji... Ceny w Świnoujściu 30.05.20, 12:29
      Jeśli porównujesz miejscówkę w Polsce, gdzie tłumy walą z zadupiem jakimś we Włoszech lub Grecji, gdzie pies z kulawą nogą nie chce zaglądać, to może w takich miejscach jest taniej. Ale jak porównasz ceny z Włoch lub Grecji, z miejsc gdzie też tłumy walą, to raczej będzie drożej niż w Świnoujściu. Cudów nie ma. Zawsze tam gdzie dużo ludzi to handel i usługi gastronomiczne dostosowują (czyli podnoszą) ceny w granicach takich jakie będą skłonni klienci zaakceptować. Jak porównasz porównywalne, to w Polsce będzie taniej niż w krajach które nie doświadczyły sowieckiej opieki, choćby nie wiem jak zaklinać rzeczywistość.