Dodaj do ulubionych

[OT] Tak TVP okłamuje Polaków :-(

11.06.20, 09:44
szczecin.wyborcza.pl/szczecin/7,34939,26023297,proces-szczecinski-sad-kontra-tvp-przed-warszawskim-sadem.html#s=BoxWyboImg2

Aby uderzyć w szczeciński sąd, program "Kasta" w TVP stanął po stronie lichwiarza skazanego za brutalne wymuszenia na rolnikach, a jego autorzy świadomie sfałszowali sądowy dokument. Do dzisiaj nie sprostowali kłamstw, więc sąd chce podać sprawę do sądu.

– 7 lutego w TVP wyemitowany został propagandowy program „Kasta”, który był tak skonstruowany, aby zdyskredytować wyrok sądu – w taki sposób sędzia Maciej Strączyński, prezes Sądu Okręgowego w Szczecinie, rozpoczął konferencję prasową zorganizowaną 26 lutego. – Autorzy programu świadomie sfałszowali dokument i posłużyli się nim w tym programie.

Sędzia poinformował wtedy, że sąd będzie się domagał od TVP sprostowania nieprawdziwych informacji. Jak ustaliła obecnie „Wyborcza”, TVP nie zastosowała się do tego wezwania.

Finansowany z podatków obywateli, skrajnie nieobiektywny program „Kasta” był narzędziem obozu władzy do dyskredytowania środowiska sędziowskiego i oczerniania sędziów, którzy przeciwstawiają się „reformie sądownictwa” prowadzonej przez Prawo i Sprawiedliwość (w czasie pandemii jego produkcję wstrzymano, wiadomo też, że nie zdobył zbyt dużej widowni).

W jednym z odcinków jako ofiarę polskiego sądownictwa przedstawiono Rafała T., prawomocnie skazanego za brutalne wymuszenia na rolnikach spod Choszczna (pretekstem do wymuszeń była lichwiarska pożyczka dla rodziny, której grad wytłukł rzepak, oraz jej galopujące oprocentowanie).

Wyrok Sądu Rejonowego w Choszcznie zapadł w styczniu 2016 r. Główny oskarżony Rafał T. został skazany na trzy lata więzienia, ale szczeciński sąd okręgowy uznał potem wyrok za łagodny i podniósł karę do pięciu i pół roku więzienia.

Wniosek, którego nie było
Tymczasem w „Kaście” w TVP Rafał T. został przedstawiony jako… skrzywdzona ofiara. Ludzi, którzy „nie oddawali pożyczonych pieniędzy”, oraz sądów, które „nie sprawdziły wiarygodności świadków”. Zasugerowano też, że sędzia, która wydała na niego wyrok, była nieobiektywna, bo osobiście znała ofiarę – Zbigniewa Józefowicza.

Jak ujawnił w lutym prezes sądu okręgowego Maciej Strączyński, autorzy programu celowo dopuścili się fałszerstwa. Chodzi o wniosek o wyłączenie się ze sprawy sędzi Jolanty Rusieckiej [wydała wyrok w pierwszej instancji – red.], który można było zobaczyć na ekranie telewizorów. Wynikało z niego, że sędzia zna Józefowicza, chodziła z nim do szkoły średniej, więc może być nieobiektywna. W rzeczywistości sędzia nigdy nie złożyła oświadczenia o takiej treści, nie chodziła do szkoły z Józefowiczem (nie mogła chodzić, bo jest znacznie starsza).

Wniosek o wyłączenie się ze sprawy złożył inny sędzia – Piotr Ciecierski. To on chodził do szkoły z ofiarą wymuszeń, więc został ze sprawy wyłączony i nie sądził lichwiarzy. W grafice widocznej w „Kaście” autorzy programu posłużyli się jego wnioskiem, zmieniając płeć (zamiast „chodziłem do szkoły” na „chodziłam do szkoły”) i nazwisko sędziego Ciecierskiego na nazwisko sędzi Rusieckiej. Ale o pomyłce nie ma mowy.

– Autorzy programu musieli to zrobić świadomie. Jeśli wielokrotnie powiększyć tło, na którym w programie „Kasta” ukazał się sfałszowany wniosek o wyłączenie się ze sprawy, widać pod grafiką prawdziwą treść wniosku – mówił sędzia Strączyński. – I jest tu nazwisko Ciecierski, a nie Rusiecka.

[...]

Byłby to pierwszy w Polsce proces „sąd kontra TVP”. Zgodnie z polskim prawem interesy sądu w procesie cywilnym powinna reprezentować Prokuratoria Generalna. Teoretycznie wydawcy z TVP za nieopublikowanie sprostowania grozi odpowiedzialność karna. W śledztwo kierowanej przez Zbigniewa Ziobrę prokuratury przeciwko jego własnej tubie propagandowej nikt jednak nie wierzy.


I to maja być obiektywne PUBLICZNE media??? WTF!?!
Takie coś w TVN czy Polsat by nie przeszło... Kasa musi sie zgadzać, z widzami trzeba sie coć trochę liczyc. TVP może to miec gdzieś.


Skoro można w tej sprawie i to tak perfidnie to ile obiektywnej prawdy zostalo w TVP. Mniej niz 0 czy jeszcze tak zle nie jest?
Obserwuj wątek
        • bwv1080 Re: [OT] Tak TVP okłamuje Polaków :-( 13.06.20, 15:14
         gzesiolek napisał:
         > Dla zabawy.

         Dla trollowania.

         > Dla sprawdzenia czy potrafi coś więcej niż bezrefleksyjne trolowani

         Bo jego dotychczasowe tysiące postów nie wystarczają do stwierdzenia, że nic innego, jak bezrefleksyjne trollowanie, nie potrafi?

         > Dla prowokowania by podbijał wątki które raczej nie chce podbijać...

         A wiec jednak. Żeby samemu też trollować. Życzę przyjemnego trollowania.
         Plonk.
         • reuter Re: [OT] Tak TVP okłamuje Polaków :-( 14.06.20, 10:42
          marekggg napisał:

          > mi juz skutecznie przeszlo.... pisuara nie przekonasz, do tego takiego frustrat
          > a

          nie masz argumentów to nie przekonasz:)
          to teraz wam pokażę jak gazeta pisze prawdę cytując reutersa że Fort Trump nie będzie a tymczasem kilka godzin później ambasador USA w Polsce mówi że: " to fake news, "Kolejne nieprawdziwe informacje! Negocjacje idą zgodnie z planem!" !!! ;)


          wyborcza.pl/7,75399,26023909,reuters-fortu-trump-nie-bedzie.html
          wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,26024942,mosbacher-dementuje-doniesienia-ze-fort-trump-nie-powstanie.html
           • reuter Re: [OT] Tak TVP okłamuje Polaków :-( 14.06.20, 12:03
            czyli jednak to nieprawda że "FORTU Trump nie będzie" ! :)
            i kto tu okłamuje Polaków?
            kolejny nic nie wiesz nie znasz szczegółów rozmów bo w nich nie uczestniczysz a już z góry wiesz że przepłaci.....tego nie wiesz bo rozmowy trwają haha
              • bruner4 Re: [OT] Tak TVP okłamuje Polaków :-( 14.06.20, 17:29
               Jeśli rozmowy trwają to wcale nie znaczy że ten fort będzie- pewnie chcą od nas jak najwięcej pieniędzy wydusić w zamian za jakąś nędzną atrapę fortu z małą, rotacyjną załogą, za którą zapłacimy miliardy. Już tak kiedyś zrobili z makietami Patriotów, przy których organizowali szkolenia (Rosjanie się wtedy śmiali z naszej głupoty). Mogą nam zrobić fort przy niemieckiej granicy, bo wtedy my będziemy płacić a nie Niemcy, mimo że wojsko i tak będzie broniło Niemiec. Przecież traktaty międzynarodowe dalej obowiązują , dlatego nie będzie u nas żadnej tarczy antyrakietowej NATO (musieliśmy sobie sami kupić- też nie wiadomo po co, kosztuje dużo, nic nie pomoże) ani większej stałej bazy USA. Szkoda tylko że tyle pieniędzy na to idzie- to też w pewnym sensie afera obecnego rządu.
                • bruner4 Re: [OT] Tak TVP okłamuje Polaków :-( 14.06.20, 19:32
                 No- uzbierać w USA kilka tysięcy amerykańskich meneli, zapłacić im powiedzmy po kilka tysięcy dolarów, zamknąć ich w jakimś ogrodzonym obozie na Podlasiu, wywiesić tablicę z napisem "Amerykańska baza wojskowa"- nagłośnić sprawę, i w ten sposób nikt się nie ośmieli zaatakować tego terenu. Tym bardziej że będzie chodziło o zwykłych obywateli a nie o żołnierzy, bo o tych pierwszych USA często dba bardziej.
                 • reuter Re: [OT] Tak TVP okłamuje Polaków :-( 15.06.20, 08:58
                  bruner4 napisał:

                  > No- uzbierać w USA kilka tysięcy amerykańskich meneli, zapłacić im powiedzmy po
                  > kilka tysięcy dolarów, zamknąć ich w jakimś ogrodzonym obozie na Podlasiu, wyw
                  > iesić tablicę z napisem "Amerykańska baza wojskowa"- nagłośnić sprawę, i w ten
                  > sposób nikt się nie ośmieli zaatakować tego terenu. Tym bardziej że będzie chod
                  > ziło o zwykłych obywateli a nie o żołnierzy, bo o tych pierwszych USA często db
                  > a bardziej.

                  bredzisz....amerykanie przyślą nam prawdziwych żołnierzy ! i to gwarancja naszego bezpieczeństwa !
                  • bruner4 Re: [OT] Tak TVP okłamuje Polaków :-( 15.06.20, 09:17
                   No właśnie z tym jest problem, bo my jako wschodnia flanka mająca bezpośredni kontakt z wrogiem (tu może za dużo terminologii PiS :-) ) powinniśmy mieć pierwszoliniowe , uderzeniowe oddziały, wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt; śmigłowce bojowe, najnowocześniejsze czołgi, pociski średniego zasięgu- tak jak to było w byłej RFN graniczącej z NRD. Tymczasem takie wojsko i sprzęt są rozmieszczone w Niemczech, u nas jest jakiś punkt obserwacyjny NATO- wskiej tarczy antyrakietowej (która nas nie chroni, choć jesteśmy w NATO) , dziwna jest też chęć Amerykanów by rozmieścić ich oddziały przy niemieckiej granicy. USA przyśle może prawdziwych żołnierzy, którzy w razie konfliktu będą się mogli szybko wycofać do Niemiec, bo tam jest prawdziwa linia obrony, przecież to widać- wystarczy tylko przeanalizować rozmieszczenie wojsk i amerykańskiego sprzętu w Europie.
                   • reuter Re: [OT] Tak TVP okłamuje Polaków :-( 15.06.20, 09:38
                    bruner4 napisał:

                    > No właśnie z tym jest problem, bo my jako wschodnia flanka mająca bezpośredni k
                    > ontakt z wrogiem (tu może za dużo terminologii PiS :-) ) powinniśmy mieć pierws
                    > zoliniowe , uderzeniowe oddziały, wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt; śmigł
                    > owce bojowe, najnowocześniejsze czołgi, pociski średniego zasięgu- tak jak to b
                    > yło w byłej RFN graniczącej z NRD. Tymczasem takie wojsko i sprzęt są rozmieszc
                    > zone w Niemczech, u nas jest jakiś punkt obserwacyjny NATO

                    Nic nie rozumiesz. Już sama obecność wojsk amerykańskich w Polsce działa na potencjalnego agresora odstraszająco. Widzisz, dziś w cywilizowanym świecie za jaki uważana jest Europa działania strategiczne zapewniające bezpieczeństwo polegają na tym żeby odstraszać a niekoniecznie walczyć militarnie ! Wojna to ostateczność. W razie czego amerykanie mogą przerzucić swoje wojska w ciągu 48 godzin w nasz rejon a innej potężniejszej broni użyć szybciej! Mają przecież samoloty, drony, rakiety, broń jądrową której można użyć szybko w ciągu kilku-kilkunastu godzin i wcale nie trzeba jak w dawnych wiekach wielkiej liczby żołnierzy. Nikt o zdrowych zmysłach nie odważy się zaatakować państwa (Polski) na którego terenie stacjonują wojska amerykańskie - wojska największej militarnej potęgi świata bo odwet będzie srogi i bardzo bolesny dla agresora. Rozumiesz już?
                    • gzesiolek Re: [OT] Tak TVP okłamuje Polaków :-( 15.06.20, 09:55
                     To Ty nic nie rozumiesz... Takie wojsko działa odstraszająco o tyle, że Rosjanie będą robili wszystko, aby tego wojska nie uszkodzić i pozwolić im na regulaminowe zajęcie pozycji obronnych w Niemczech... Czytaj tam gdzie jest baza i na trasie z niej do granicy zachodniej żadna rakieta nie spadnie... A im mniej hamerykanie sami zapłacą tym mniej im będzie szkoda raz dwa porzucić taki "fort"
                     Ale większą presje na Kongresie by podjął działania antyrosyjskie wywierał by fakt zagrożenia tysięcy cywili, niż nie-atakowanych wojsk...
                     Zrozum wolę mieć te wojska amerykańskie u nas niż ich nie mieć, ale nie za wszelką cenę... Co innego jakby te 20km od Kalinigradu stała Brygada Pancerna plus oddziały szybkiego reagowania, wtedy warto bo Rosjanie by utrzymać przewagę musieli by w obwodzie kaliningradzkim rozmieścić siły 2-3x większe a to kosztuje, oj kosztuje... No i musieliby od razu podjąć walkę z mocarstwem, a tego nie chcą w żadnym razie...
                     Ale jeśli mamy przepłacać za bazę "na pokaz" to osobiście wolę te tysiące cywili i ew. reakcje pełnymi siłami z Niemiec, gdy zaczną ginąć od rosyjskich rakiet...
                     I uwierz mi Rosjanie wolą tą pseudo bazę... Pokrzyczą dla zasady i aby wywalczyć coś gdzie indziej... Ale znacznie bardziej by się obawiali pobytu tysięcy obywateli amerykanskich u nas... Zwłaszcza, że im więcej lubiących Polskę Amerykanów tym lepsza polityka względem nas... A jakby nie interesy związane z chrapką na mienie po Holocauście organizacji żydowskich za oceanem to mielibyśmy bardzo fajną możliwość rozwoju tych stosunków... Nawet mimo takiej sobie opinii naszych imigrantów za oceanem...
                    • bruner4 Re: [OT] Tak TVP okłamuje Polaków :-( 15.06.20, 12:48
                     reuter napisał(a):


                     > Nic nie rozumiesz. Już sama obecność wojsk amerykańskich w Polsce działa na pot
                     > encjalnego agresora odstraszająco. Widzisz, dziś w cywilizowanym świecie za jak
                     > i uważana jest Europa działania strategiczne zapewniające bezpieczeństwo polega
                     > ją na tym żeby odstraszać a niekoniecznie walczyć militarnie ! Wojna to ostatec
                     > zność. W razie czego amerykanie mogą przerzucić swoje wojska w ciągu 48 godzin
                     > w nasz rejon a innej potężniejszej broni użyć szybciej! Mają przecież samoloty,
                     > drony, rakiety, broń jądrową której można użyć szybko w ciągu kilku-kilkunastu
                     > godzin i wcale nie trzeba jak w dawnych wiekach wielkiej liczby żołnierzy. Nik
                     > t o zdrowych zmysłach nie odważy się zaatakować państwa (Polski) na którego ter
                     > enie stacjonują wojska amerykańskie - wojska największej militarnej potęgi świa
                     > ta bo odwet będzie srogi i bardzo bolesny dla agresora. Rozumiesz już?

                     Nie masz racji- na Kubie jest baza USA w Guantanamo, Castro jej nie zaatakował i wcale ona niczemu nie przeszkodziła. Podobnie z symboliczną reprezentacją wojsk USA u nas (za którą słono płacimy), Rosjanie przecież też widzą że USA nie rozmieściło strategicznych wojsk uderzeniowych i nie protestują. Zauważ że traktaty podpisane po drugiej wojnie są raczej przestrzegane przez supermocarstwa, ale bywają sytuacje że np. Rosjanie sami się wycofają z jakiegoś kraju (lub jakiś kraj sam przegoni żołnierzy USA- np. Wietnam), ale nawet wtedy Amerykanie boją się tam łamać postanowienia traktatów. Ma to miejsce i w przypadku naszego kraju, dzięki temu być może nie wybuchła jeszcze III wojna światowa, a nikt jej nie chce , bo obie strony maja broń jądrową. Dlatego USA nie zareaguje gdy np. Rosjanie zajmą nasz kraj- jesteśmy przecież w ich strefie wpływów, sami Amerykanie to postanowili i się pod tym podpisali. Mimo obecności tych śmiesznie małych oddziałów bez odpowiedniego sprzętu, które chcą być jak najbliżej zachodniej granicy, by w razie czego szybko zwiać do Niemiec.
   • misio3 Re: [OT] Tak TVP okłamuje Polaków :-( 13.06.20, 22:29
    to teraz wam pokażę jak gazeta pisze "prawdę" cytując reutersa że Fort Trump nie będzie a tymczasem kilka godzin później ambasador USA w Polsce mówi że: " to fake news, "Kolejne nieprawdziwe informacje! Negocjacje idą zgodnie z planem!" !!! ;)

    wyborcza.pl/7,75399,26023909,reuters-fortu-trump-nie-bedzie.html
    wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,26024942,mosbacher-dementuje-doniesienia-ze-fort-trump-nie-powstanie.html
  • tbernard Re: [OT] Tak TVP okłamuje Polaków :-( 15.06.20, 10:49
   Jeśli TVP kłamał tworząc materiał przeciwko jakiemuś sędziemu to znaczy, że ktoś tu prywatę (połączoną być może z polityką) odwala i nakazał brać na celownik tego konkretnego sędziego. Bo na pęczki i bez trudu mogli by znaleźć sprawy, gdzie nie musieli by kłamać, ale być może mogło by to uderzyć w swoich sędziów. Parafrazując: Wszyscy sędziowie są niezawiśli ale niektórzy są niezawiślejsi od innych.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka