Dodaj do ulubionych

A jak u was z 500+ ?

29.06.20, 20:49
JEstescie za, czy przeciw ?

I nie mam na mysli Fiata 500, ani nawet Cinwuecento...
Obserwuj wątek
    • schweppes1 Re: A jak u was z 500+ ? 29.06.20, 20:59
      Absolutnie przeciw, zwłaszcza że jest to wypłacane również nierobom. Jest to największe zwyrodnialstwo i barbarzyństwo od czasów PRL. Złamanie kręgosłupów moralnych Polakom oraz odebranie godności i dumy ojcom z samodzielnego utrzymania swoich rodzin. Kiedyś widząc ojca rodziny czułeś respekt, teraz nie wiesz czy nie jest to przypadkiem jakiś szczur, który nie pracuje i utrzymuje rodzinę z pieniędzy siłą zabranych tobie.
    • gzesiolek Re: A jak u was z 500+ ? 30.06.20, 12:58
      W aktualnej formie jestem przeciw...
      Tak samo jak jestem przeciw uldze na dzieci i wszelakim ulgom, komplikacjom, odliczeniom itp.
      Wg mnie albo podatek dochodowy powinien zostać zlikwidowany, albo powinien być jak najprostszy.
      Jedna stawka, wysoka kwota wolna od podatku, ale na każdego członka rodziny.
      Czyli masz 6 dzieci to masz wolną kwotę od podatku np. 7000 x7, a w przypadku wspólnego rozliczania się małżonków x8.
      A dla tych "wykluczonych" niech będzie pomoc, ale warunkowana. Czyli dostajesz kasę ale za prace publiczne, wolentariat, edukacje, rozwój, cokolwiek co wnosi wartość dodaną do narodu...
      Wolisz siedzieć na d... i spłacać się w akcyzie na alkohol to pieniążków nie dostajesz...

• misio125 Re: A jak u was z 500+ ? 30.06.20, 14:03
        jeepwdyzlu napisał:

> Moja córka bierze 1000 na 2 dzieci.
        > I glosuje przeciw Pis i przeciw Dudzie.
        > I jest za 500 ale z kryterium dochodowym
        >

a tu nie ma sprzeczności logicznej? brać i głosować przeciw temu kto daje?
          • misio125 Re: A jak u was z 500+ ? 30.06.20, 14:51
            trypel napisał:

> Zero sprzeczności. To odzyskanie kawałka wcześniej zapłaconego podatku. 830pln
            > podatku pobrane na każde 500 plus
            >

Ogromna sprzeczność poglądów. Nie można być jednocześnie za i przeciw bo to wbrew logice …..co miałeś z logiki na studiach? :)
            Ciekawe jak się nazywa ten zapłacony podatek i według jakiego wzoru go obliczyłeś na kwotę 830pln?
            Czy ten podatek obowiązywał też za rządów PO gdy nie było 500+? coś czuję że sobie zmyślasz podatek którego nie ma:) Wystąp zatem do byłego prezydenta Europy Tuska o jego ekipy o zwrot tego podatku bo w latach 2009-2014 go płaciłeś i nie dostawałeś zwrotu w postaci 500+ hehe :)
            • trypel Re: A jak u was z 500+ ? 30.06.20, 21:57
              Nie trzeba żadnego wzoru. W budżecie za zeszły rok masz kwotę jaką przypadła na 500+ i wiadomo na ile dzieci jest przyznawana. Matematyka na poziomie 4 klasy SP i wiesz że jedno 500+ to 830 PLN kosztów w budżecie
              A za tuska placilem mniej podatków
        • engine8 Re: A jak u was z 500+ ? 30.06.20, 19:25
          Misiu..... Twoja teoria bylaby logiczna gdyby ten co daje dawal tylko dlatego zeby na niego glosowac. Jesli jest taki cel to wstyd i natychmiast nalezy ten datek wycofac...
          A jesli rzad daje poniewaz uwaza ze nalezy wspomagac matki to nie wazne jak pratia rzadzi i na kogo glosujesz.. To jest tak jak z emrytura....
        • jeepwdyzlu Re: A jak u was z 500+ ? 30.06.20, 19:34
          a tu nie ma sprzeczności logicznej? brać i głosować przeciw temu kto daje?
          ---
          Biorą bo i tak płacą - w vacie, podatku dochodowym, od nieruchomości, zusie...
          I nie - nie sa wdzięczni chętnie zrezygnuja z tej kasy byleby pis odszedł
    • wislok1 Re: A jak u was z 500+ ? 30.06.20, 19:00
      Pracujacy te pieniadze wczesniej zaplacili w formie podatku i 500 plus, czy Kindergeld w Niemczech, to tylko odzyskiwanie czesci juz zaplaconej kasy....

Co innego dawanie kasy na dzieci tym, co NIE PRACUJA
      Tu jest sliska sprawa, bo ci ludzie zeruja na tych, co placa podatki i jest to czyste pasozytnictwo....

Ale z drugiej strony jak takiemu 500+ czy Kindergeld zabiora, to do pracy i tak nie pojdzie
      Bedzie mu dawac kase opieka spoleczna....
      • misio125 Re: A jak u was z 500+ ? 30.06.20, 19:15
        wislok1 napisał:

> Pracujacy te pieniadze wczesniej zaplacili w formie podatku i 500 plus, czy Kin
        > dergeld w Niemczech, to tylko odzyskiwanie czesci juz zaplaconej kasy....

za PO nie było nawet odzyskiwania zapłaconej kasy jak to nazywasz:)
        kasę odzyskiwała znaczy wyłudzała tylko mafia vatowska i paliwowa a dziś kasę dostają dzieci.....sam oceń który adresat jest właściwszy ;-)
      • kokosowy15 Re: A jak u was z 500+ ? 30.06.20, 20:05
        Jeżeli są tacy którzy pracują, płacą podatki i nie pobierają 500+, bo nie mają dzieci z różnych powodów, np stanu zdrowia, biedy, braku mieszkania a są na tyle odpowiedzialni że nie rozmnażaja się nie mając warunków, to dlaczego inni nie pracujący mają nie pobierać tej zapomogi w imię solidarności ludzkiej? Jestem oczywiście przeciw rozdawnictwa pieniędzy ale za pomocą i troska o ludzi będącym w potrzebie.
        • wislok1 Re: A jak u was z 500+ ? 30.06.20, 21:10
          Pieniadza od panstwa na dzieci maja logiczny sens, bo dzieci kosztuja ogromne pieniadze

I 500+ czy Kindergeld to zwrot CZESCI wydanych pieniedzy na dzieci, CZESCI

Co do niepracujacych, to juz napisalem: jak im sie to odbierze, to sie zglosza do opieki spolecznej i tam im da.....

Inna rzecz, ze Niemcy ustaliliy Kindergeld majac NADWYZKE budzetowa, a PL ma caly czas deficyt....
          I to GIGANTYCZNY

Mozna kase rozdawac, jak sie kase ma...
          W przeciwnym razie to sie moze skonczyc niezla katastrofa

• grzek Re: A jak u was z 500+ ? 30.06.20, 21:42
      W 2020 na 500+ przewidziane jest ponad 40 mld zł to 10 mld $. Te pieniądze są przejedzone Efekt jest doraźny, umożliwia dalsze rządzenie. Jeżeli dzieci miały być celem pomocy, to rozsądniej byłoby zainwestować te pieniadze w żłobki, przedszkola, szkoły, naukę, opiekę. Korzyści byłyby większe. Jeżeli miała być pomoc bezpośrednia to powinna dotrzeć do potrzebujących, bo ci, co zarabiają 50 tys miesieczni,e nawet nie poczują tych 500+. Większym sensem mogłaby być też kwota wolna od podatku. Ale pieniadze do ręki maja wymiar polityczny - ten rząd jest dobry bo daje.
      • wislok1 Re: A jak u was z 500+ ? 30.06.20, 21:51
        Większym sensem mogłaby być też kwota wolna od podatku.

Calkowicie sie zgadzam

Ale pieniadze do ręki maja wymiar polityczny - ten rząd jest dobry bo daje.

No, swiety Mikolaj...
        Tyle za daje z tego, co wczesniej zabral...

I rozdaje kase na jeszcze 100 innych rzeczy, gigantycznie zadluza kraj...

Bo nie ma cudu, zeby na wszystko starczylo................

I zadluzenie sie ukrywa ............

Ale ciemny lud to kupi

I tylko o to chodzi

• tbernard Re: A jak u was z 500+ ? 01.07.20, 14:16
        grzek napisał:

> W 2020 na 500+ przewidziane jest ponad 40 mld zł to 10 mld $. Te pieniądze są przejedzone

To tym bardziej pokazuje bezsens rozdawnictwa. Zamiast tym najmniej ogarniętym dać po prostu jedzenie, to daje im się pieniądze a oni te pieniądze jedzą, bo nie potrafią zrobić prostych zakupów.
    • bimota Re: A jak u was z 500+ ? 01.07.20, 09:48
      OK, czas na podsumowanie...

Wszyscy, procz misiaczkow, sa przeciw 500+, wiec glosuja na ekipy popeirajace 500+
      Grzesiolek glosi nawet poglady Korwinowskie, dlatego glosuje na lewusow...

Ot Lewa logika...

Chociaz teraz widze, ze wszyscy juz oficjalnie glosza poglady korwinowskie, a dokladniej bosakowe...
      • gzesiolek Re: A jak u was z 500+ ? 01.07.20, 11:20
        Widzisz bo ja nie jestem całkowicie przeciw pomocy od Państwa, tylko forma mi nie pasuje.
        A poza tym głosować za kimś kto głosował za 500+ i kilkakrotnie w tej kampanii stwierdzał, że nie jest radykalny w tej kwestii jak część osób z Konfederacji... hmmm... i jeszcze wypominać innym brak logiki... hmmmm...
        ech kolejny raz niemota a nie bimota...
          • gzesiolek Re: A jak u was z 500+ ? 01.07.20, 12:18
            Ok, spierdzieliłem. Do Sejmu VIII kadencji Bosak się nie załapał. On głosował tylko za socjalnymi pomysłami PiSu w aktualnej kadencji np. 13 emeryturą.
            Za to za 500+ i jego rozszerzeniem głosował przedstawiciel tego skrzydła Konfederacji co Bosak, czyli Robert Winnicki, wg mnie osoba nawet ważniejsza i poważniejsza niż Bosak... A na pewno o większych możliwościach decyzyjnych...

• bimota Re: A jak u was z 500+ ? 01.07.20, 12:47
              Juz ci chyba mowilem, ze rozmawialem z narodowcami i da sie im pewne rzeczy wytlumaczyc. Moze sie nie zmienili... Jest jakas nadzieja, reszta nie daje zadnej... Pamietaj, ze za nim stoi Korwin...
              • gzesiolek Re: A jak u was z 500+ ? 01.07.20, 13:07
                Tylko, że Korwin wg mnie zmarnował lata poparcie które miał wśród młodych. Nie dał im konstruktywnej drogi. Nie potrafił ułożyć poglądów w bardziej umiarkowane ale w pełni realizowalne kroki. Sam się wystawiał mediom na strzał i punktowanie. Jest ideowcem, ale nie organizatorem. On już dawno powinien być tylko ojcem założycielem, a powinni to przejąć ludzie z wizją, ale i planem... A takich brak... Samo to, że musiał sięgnąć po narodowców oznacza tylko jedno - zmarnował 20lat...
                A co do Ruchu Narodowego... W większości politycy wiodący do chorągiewki i karierowicze. A wśród ich wyborców jest cały przekrój ludzi. Od sensownych z którymi się świetnie dogaduje po za przeproszeniem debili... Niestety Bosak się wpisuje w to środowisko idealnie i dla mnie jest tą gorszą twarzą Konfederacji...
                      • gzesiolek Re: A jak u was z 500+ ? 01.07.20, 17:27
                        Czyli nieważny człowiek i jego uczciwość, pracowitość i umiejętności... Ważna partia i wódz... Hmmm... Dziwna logika dla kogoś kto ceni wolność... Ja zawsze sprawdzam na kogo głosuję do parlamentu. Mam czyste sumienie...
                          • gzesiolek Re: A jak u was z 500+ ? 02.07.20, 00:31
                            Wskaż mi gdzie napisałem że Hołownia to antysystemowiec. Pisałem, że spoza dwóch głównych kandydatów najbardziej mi pasuje jako człowiek. Że nie jest nawet dostateczny ale nie specjalnie widzę kogokolwiek kto mi bardziej pasi...
                            A przed parlamentarnymi, biorę listy poza POPiS i skrajną lewicą i szukam informacji o osobach na nich. Odrzucam zrzuty partyjne z innych części Polski. Później sprawdzam jakie wykształcenie, jakie osiągnięcia zawodowe i jeśli działali wcześniej np. w samorządzie... co tam robili i jakimi sprawami się zajmowali ( czy w ogóle zajmowali się czymś więcej niż pierdzeniem w stołek). Jako, że lokalnie można dotrzeć do osób które wiedzą coś więcej to i informacje można potwierdzić... Inna sprawa, że mimo, że wybierałem najlepsze wg mnie kandydatury z moim głosem do parlamentu weszło w tym okręgu w 4 wyborach parlamentarnych chyba tylko 1 poseł i 2 senatorów (acha Senatu nie cierpię bo tam praktycznie te same mordy partyjne cały czas i zero nowych twarzy i tam wybiera się mniejsze zło jak w prezydenckich)
                              • gzesiolek Re: A jak u was z 500+ ? 02.07.20, 17:29
                                Pytasz się tylko po to by wyrzucić troche wymiocin. Skoro lubisz... Tak negować można każdego. Nie ważne kim jest, co zrobił... E tam, " to pozer, nikt nie robi nic bezinteresownie, a tak w ogóle to ciekawe kto za nim stoi... No bo sam by takiej edukacji nie zdobył i jeszcze swojej firmy nie rozkręcił... Na pewno nakradł... A ludzie którzy go chwalą kupieni... zresztą i tak ważniejsze z jakiej jest partii..." Jak Ci dobrze w życiu z takim podejściem trzymaj się tego, ale przy tym nie sraj Capslockiem na innych...
      • jeepwdyzlu Re: A jak u was z 500+ ? 01.07.20, 11:58
        Ot Lewa logika
        ---
        Nie.
        500plus jest drugorzedne.
        Wazne Polskę ratować a Adriana wyjebać.
        A Bosak choć ma.dobry program gospodarczy nie ma racji w sprawie czlonkowstwa w UE i za bardzo liże dupę kosciołowi. Więc logika

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka