Dodaj do ulubionych

Qashqai z nowym motorem 1,3 wrażenia

30.06.20, 11:35
Przejechałem 300km jako kierowca i tyle samo jako pasażer nowiutkim kaszkajem 1,3
Auto mojej córki, kupione wbrew moim radom (sugerowałem hrv)
Zalety:
Duża buda. Mnóstwo miejsca, wygodne fotele, siedzi się wysoko, dużo szyb, jasno. Deska przejrzysta obsługa łatwa.
Znakomity silnik. Cichy, ma moment od dołu, pracuje bez wibracji, wysoko się kręci. Rozumiem czemu mercedes go wziął do a,b i cklasy. Powyżej 4 tys mozna się przyczepić do dźwięku ale to jedyna wada...
Pali tak sobie 7,5 przy 135, 6 na krajowych drogach, 9 w mieście..

Nawi, muzyka, tempomat - wazystko działa i jest ok.
Wady:
Automat zauważalnie haczy. Szarpie przy ruszaniu i redukcjach.
Układ kierowniczy maślany i za mocno wspomagany. Na autostradzie wymaga uwagi.
Zawieszenie hałasuje. Dobrze wybiera i jest sprężyste ale stuka.
Układ utrzymania pasa ruchu i inteligentne opcje tempomatu to atrapy. Nawet sie nie umywaja do tego co prezentuje konkurencja. Auto odbija się od pasa do pasa, jakiekolwiek niestandardowe sytuacje na autostradzie to dla tempomatu w funkcji podążania - powód do hamowania. Rozczarowanie.
Auto jest efektowne, duże i wygodne, ale poza świetnym silnikiem odstaje od niemieckiej i japońskiej konkurencji
Zadecydowała cena i wielkość (samochodem bedą jeżdzić z 2.małych dzieci na wakacje...)
Hrv było troszkę za małe.

Pozdro, Trzasku wygra
Jeep
Obserwuj wątek
    • gzesiolek Re: Qashqai z nowym motorem 1,3 wrażenia 30.06.20, 11:43
      Przecież CRV z 1.5T jest tylko 10-15% droższy od HRV z tym samym silnikiem, a pojemnościowo zjada Qashqaia na śniadanie...
      Chyba, że chodziło o automat, wtedy CRV z 2019 był chyba od 140k PLN (z CVT musi być AWD, też wolałbym od Qashqaia, ale pewnie było to już znacznie drożej)
    • kotek_miaumiau Re: Qashqai z nowym motorem 1,3 wrażenia 30.06.20, 16:21
      Czyli typowe autko " na wynajem " ?
      Cokolwiek to dzisiaj znaczy ;) 100 000 kilometrów i do Żyda. Niech on się martwi, a Ty bierzesz następne.
      Gdyby było w okolicach dwóch litrów - można by się nawet zastanowić ?
      Samochód zaprojektowany przez banki. Bo nawet nie przez księgowych.
      Chociaż, z drugiej strony, mnóstwo ludzi robi takim wynalazkiem 40 kilometrów tygodniowo
      I wcale nie narzekają. Sprawdzone-potwierdzone.
      ;)
      • nousecomplaining Re: Qashqai z nowym motorem 1,3 wrażenia 30.06.20, 16:40
        > Cokolwiek to dzisiaj znaczy ;) 100 000 kilometrów i do Żyda. Niech on się martwi, a Ty bierzesz następne.
        Gdyby było w okolicach dwóch litrów - można by się nawet zastanowić ?
        Sorry, ale mam jeździć autem z większym silnikiem przez 15 lata tylko dlatego, że nie jest „downsizingowany”?
        I niby ma „pancerny” silnik?
        A skąd wiesz, jaką faktycznie będzie miał trwałość ten „wynalazek”, jak go nazywasz? Prorok czy guru od techniki jesteś?
        > Chociaż, z drugiej strony, mnóstwo ludzi robi takim wynalazkiem 40 kilometrów tygodniowo
        I wcale nie narzekają. Sprawdzone-potwierdzone.
        Co stwierdzone i potwierdzone? Że ktoś przejeżdża autem 40 km tygodniowo (BTW, nie popierdzieliły Ci się cosik liczby)? Znam mnóstwo ludzi, trzymających na posesjach/parkingach wychuchane audiki i inne passaty dwudziestoletnie, robiący nimi właśnie takie przebiegi, bo w dalszą podróż typu 1000 km by się pojechać nie odważyli. I po chuj mi takie auto z (niby) „niezniszczalnym” silnikiem?
    • nousecomplaining Re: Qashqai z nowym motorem 1,3 wrażenia 30.06.20, 16:24
      Mam renufkę z tym samym silnikiem (skrzynia automat EDC, nie wiem, czy taki sam montują w kaszkaju). Wrażenia podobne - super pracuje, co do spalania, to podobne zaobserwowałem u siebie, ok. 8,0 przy 140-150 km/h, można zejść do 7,0 przy 120-130, w mieście 9-10 (jak się jeździ „zachowawczo”, to można trochę z tego zejść). Wcześniej „automatami” jeździłem tylko sporadycznie, więc nie wiem, czy to jest typowe w tych skrzyniach (podobno EDC to klon DSG), ale nieco mnie wnerwia, że przy starcie pod górkę jakoś bardziej „przydusza”. Ale silnik faktycznie na duży plus.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka