Dodaj do ulubionych

Komu kompakt za 270k?

09.07.20, 06:53
elektrowoz.pl/testy/polestar-2-pierwsze-wrazenia-i-recenzje-duzo-zalet-pochwaly-za-stylistyke-i-jakosc-materialow/
Czas ładowania + cena.
Swoją drogą ciekawe jestem crash testów tych aut. "Kompakt", który waży ponad 2t... To może być ciekawe...
Obserwuj wątek
    • marekggg Re: Komu kompakt za 270k? 09.07.20, 10:26
      takie same pytania byly na poczatku tesli.
      mysleze nawet w POlsce sie znajda chetni na zakup bardziej Polestara niz elektryka Sasina ktory to raczej tak predko nie powstanie a jezeli juz, to technolgia bedzie przestarzala i bedzie to taki woz drabiniasty dla niektorych 270 tys to jest do przeklniecia.
    • engine8 Re: Komu kompakt za 270k? 09.07.20, 19:31
      No nie wiem co tu wartego uwagi?
      i jesli o porownanie do Tesli 3 to nie ta liga..... Tesla jest "classy" ten to zwykle auto.... wyglad ma podobny do aut za $30 tys...
      Nie wiem jakie to argumenty by mnie sklonily do nawet zainteresowania sie tym autem?
      Podpowiedzcie - moze czegos nie zauwazam ale pierwsze wrazenie niestety kiepskie.?
      • marekggg Re: Komu kompakt za 270k? 09.07.20, 20:10
        tesla mi sie jako samochod za bardzo nie podoba. taki dizajn nijaki. oprocz tych drzwi ktore sie otwieraja do gory. taki bezplociowy samochod.
        nigdy nie jechalem, tak samo jak nie jechalem polarstarem. tylko z wygladu.
        Tesli brakuje tego cos.
        • engine8 Re: Komu kompakt za 270k? 09.07.20, 20:54
          A wiec
          Tylko model X ma drzwi otwierane do gory. Model3 otwieraj sie normalnie...
          A wyglad widac to kwestai gustu ale Tesla ma wlasnie kalsyczny i elgancki wyglad - troche na styl wloski.
          A ten Chinski to taki raczej "generic" Ani sie nie rozni niczym od obecnych tredow ani w niczym ich nie rpzewyzsza - z wyjatkiem ceny...
          Czytalem recenzje i porownania i generalnie w EU Tesla jest zzdecydowanie bardzij pozadanym autem i ludziom sie podoba jedyny problem co nas rozni to dostep do serwisow ktry w EU jest niestety raczje ograniczony

JA jak na razie nie mam Tesli na radarze - porownalem koszty i jakosc zastanawijac sie czy jak przyjdzie czas wymiany czy EV to bedzzie dobra opcja i doszedlem do takich wnioskow osobistych.
          Tesla przewyzsza konkurecje spalinowa momentem i predkoscia i jesli dla kogs to najwazniejsze to kupi Tesle. Pisze Tesle a mam na mysli cos w tym stylu.
          Dla mnie 4 sek 0-60mph jest wystarczajace a wiec zwykle benzynowe z porzdznym silnikiem to spelni.

No i porownujac wyglad i komfort i cene i koszty utrzymania to Tesla kosztuje ok $10k wiecej niz prownywalnej klasy i jakosci auto benzynowe (akurat prownywalwem Tesle model Y (za ok $68k) do BMW x3 za $59k ) przez pierwsze powiedzmy 10 - 12 lat.
          Ale nie jest tajmenica ze EV maja komfort o klase nizszy niz w porownywalnych aby obnizyc cene.. wiec kupuje sie w sumie auto podobnej willkosci ale o klase nizsza.
          Teraz glowna roznica i argumentem tych co promuja EV sa koszty "paliwa" i jak odejme koszt pradu od kosztow benzyny to wyliczylem na palcach ze te $10k wystarczy mi na jazde benzynowym na ok 85 tys mil... A ze teraz "robie tylko ok 5 tys mil rocznie to spokojnie na 15 lat - i teraz nie wiadomo czo w tym czasie wzrosnie szybciej - koszty prady czy benzyny?
          Czyli jesli chodzi o koszty to EV nie taki zloty interes....
          Jak sie ma darmow enrgie to wyglada lepiej a u mnie akurat panele sie jeszcze nie oplacjaja bo nie mam basenu, wsedie duzo swiatla i malo pradu uzywamy.
          Aha, Tesla akurat po gwarancji to masakra jesli chodzi o koszty naprawy - a psuje sie duzo i wszystko idzie do producenta i od producenta. Nie ma niezaleznych serwisow, nie ma czesci nie firmowych itp..
          No wiec zakladajc ze wszytko inne jest mniej wiecej takie samo - w benzyniaku o wiele wieksza frajda, szybsze i wszedzie dostepene tankowanie.... A wiec chyba EV beda dla nastpenj generacji.
          Chyba ze ze zona podniesie reke ze chce Tesle...
          I jedno jest pewne ze na pewno nigdy nie kupie chinskiego auta....
          • marekggg Re: Komu kompakt za 270k? 09.07.20, 21:17
            sporo racji, ale akurat ten"wloski design" to cos jak Venitian w las vegas. zobacz sobie jak wyglada Alfa Romeo Giulia - to jest wloski styl a nie jakas bezzeba tesla.
            nie mam zamiaru kupic ani tesle ani polstara, bo trzyletni samochod na razie trzyma sie dobrze.
            z tymi wyliczeniami - nie wiem jak w europie. w norwegii tesle i inne elktryki mozna kupic bez podatkow - a to juz 1/3 ceny. sa problemy z ladowaniem itp. no ale co zrobic, cos za cos

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka