Dodaj do ulubionych

Mixers - Warzecha nawet z sensem napisał

31.07.20, 07:42

wiadomosci.onet.pl/opinie/warzecha-o-samochodach-elektrycznych-skrajnie-niepraktyczne-opinia/rzf1rc1
Obserwuj wątek
              • jureek Re: Mixers - Warzecha nawet z sensem napisał 02.08.20, 09:48
                galtomone napisał:

> Nie kaze, tylko poroponuje.

Nie do końca tak. Przecież sam napisałeś, że chciałeś napisać "mizeria", ale uległeś telefonowi, który uznał, że "mixers" będzie lepiej.

> W wiekszosci wypadkow dziala to bardzo dobrze) - Sl

Te podpowiedzi pod windowsem faktycznie nieźle działały. Uwzględniały kontekst i faktycznie były tylko podpowiedziami. Natomiast pod androidem oceniam to źle.

> owo "mizera" trudno uznac za popularne.

Aha. Czyli chodzi o to, żeby nie używać słów mało popularnych. Moim zdaniem prowadzi to do zubożenia języka.
                  • jureek Re: Mixers - Warzecha nawet z sensem napisał 02.08.20, 12:11
                    galtomone napisał:

> Co do Androida. Jeśli jesteś niezadowolony z tego jak to teraz Ci działa, zmień
                    > aplikacje keyboard.
                    > Jest ich dużo, w tym ta sama, która miałeś na Windows Phone.

Dzięki. To chyba nazywa się Microsoft SwiftKey Keyboard. Spróbuję. Przeczytałem, że z tą aplikację można mieć nawet śląską klawiaturę. Normalnie to nie lubię grzebać w ustawieniach, ale chyba się przemogę.

• jureek Re: Mixers - Warzecha nawet z sensem napisał 02.08.20, 16:18
                      jureek napisał:

> Dzięki. To chyba nazywa się Microsoft SwiftKey Keyboard. Spróbuję. Przeczytałem
                      > , że z tą aplikację można mieć nawet śląską klawiaturę. Normalnie to nie lubię
                      > grzebać w ustawieniach, ale chyba się przemogę.

Spróbowałem. Wszystko fajnie, podpowiedzi są lepsze, tylko mam problem ze zmianą języka. Zainstalowałem sobie 4 języki i komórka podpowiada mi domyślnie we wszystkich czterech językach. Natomiast z komórki z Windows Phone byłem przyzwyczajony do przełączania języka i jak przełączyłem na polski, to miałem tylko polskie podpowiedzi. W googlach przeczytałem, że język zmienia się spacją, ale to na SwiftKey nie działa.
                      • jureek Re: Mixers - Warzecha nawet z sensem napisał 02.08.20, 16:28
                        jureek napisał:

> zystkich czterech językach. Natomiast z komórki z Windows Phone byłem przyzwycz
                        > ajony do przełączania języka i jak przełączyłem na polski, to miałem tylko pols
                        > kie podpowiedzi. W googlach przeczytałem, że język zmienia się spacją, ale to n
                        > a SwiftKey nie działa.

Znalazłem sposób. W ustawieniach zostawiam tylko ten język, w którym aktualnie piszę, a pozostałe 3 wyłączam. Wymaga kilku kliknięć, ale działa.
                • galtomone Re: Mixers - Warzecha nawet z sensem napisał 02.08.20, 10:16
                  Sam, i nie chodzi o to by słów nie popularnych nie używać.
                  Moja klawiatura po prostu za pierwszym razem gdy pojawia się nowe słowo traktuje to jako pomyłkę, wystarczy potwierdzić, że to nasz faktyczny wybór. Trafia do słownika i nie nie ma problemu przy każdym kolejnym razie.
                  Jak widzisz pisze teraz Mizera i słownik już tego słowa nie zmienia.
              • tbernard Re: Mixers - Warzecha nawet z sensem napisał 02.08.20, 10:32
                galtomone napisał:

> Nie kaze, tylko poroponuje. W wiekszosci wypadkow dziala to bardzo dobrze) - Sl
                > owo "mizera" trudno uznac za popularne.
                >

Mam nadzieję, że w roli kierowcy decyzje opierasz na tym co widzisz, a nie ślepo wierząc, że w większości przypadków jest okej, to można uznać, że nic się nie stanie bez dokładnej obserwacji. Przecież przed wysłaniem można rzucić okiem co się wysyła, a nawet na wcześniejszym etapie podczas klepania słowa widać, czy sensownie podpowiada, czy lecieć dalej po literce.
    • wislok1 Re: Mixers - Warzecha nawet z sensem napisał 31.07.20, 18:48
      W Bawarii jak ktos ma elektryka prywatnie to w 100% przypadkow ma woltanike na dachu, czyli ma dom prywatny do dyspozycji....
      Przewaznie taka osoba ma firme i wrzuca wszystko w koszty....

To jest jak w artykule podano kilka % rynku....

Jak ktos mieszka w domu wielorodzinnym albo w bloku, to elektryka w zyciu nie kupi--.

No i sa auta sluzbowe, to tez sie wszystko wrzuca w koszty, w firme-----
      • tbernard Re: Mixers - Warzecha nawet z sensem napisał 02.08.20, 10:53
        Nie koniecznie dla aparatu politycznego. Mogą też zrobić ulgi dla przedsiębiorstw taksówkowych, które wybiorą polski samochód napędzany elektronami. Wtedy może takim przedsiębiorstwom bardziej się kalkulować od pojazdów z obcych krajów. Można zarzucić, że to nierynkowe, ale prawda jest taka, że ani Niemcy ani Japończycy, ani Koreańczycy nie zbudowali potęgi motoryzacyjnej na czysto rynkowych zasadach, tylko z silnym państwowym protekcjonizmem. No chyba, że się mylę. W Niemczech jakiś zdolny inżynier poszedł do pracy i tak długo odkładał na książeczkę pekao aż uzbierał tyle aby sobie fabrykę Mercedesów zbudować i zaprojektować modele tam produkowane.
        Ale zgadzam się, że w polskich realiach, to tylko pompa finansowa dla wybrańców na synekurach. Nawet nie silą się, aby angażować polskich inżynierów, jakby chcieli powiedzieć, że Polacy są na to za głupi.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka