Dodaj do ulubionych

Dobrze, że producenci telewizorów...

31.07.20, 11:47
...nie wpadli na taki pomysł.

"By użytkownicy elektrycznej Mazdy nie doznali zbędnego szoku w czasie jazdy, z głośników puszczany jest dźwięk silnika spalinowego. "

spidersweb.pl/autoblog/jezdzilem-elektryczna-mazda-mx-30/
Kupujesz telewizor FullHD/4K/8K - ale obraz jest "sztucznie pogarszany", zeby użytkownik nie doznał szkoku.
WTF!

Im mniej słychać w srodku to co na zewnąrz (w takim normalnym, cywilnym aucie) tym lepiej.
Jak będę chciał słyszec warkot silnika to sobie kupie sportowe auto - cisza i brak pierdzenia silnika to własnie jedna z zalet elektryka.
Obserwuj wątek
            • bwv1080 Re: Dobrze, że producenci telewizorów... 31.07.20, 15:06
              vogon.jeltz napisał:

> No to przecież jest jasne, że do telewizora LCD musisz sobie dokupić zestaw gło
              > śników, a przynajmniej soundbara z wooferem.

Obecnie już nie zawsze. Zależy od konkretnego typu. Są dostępne typy z dźwiękiem zupełnie dla przeciętnego użytkownika wystarczającym, mogące spokojnie konkurować z tanimi soundbarami.

Do niedawna rzeczywiście praktycznie wszystkie płaskie telewizory miały dźwięk do d...
            • galtomone Re: Dobrze, że producenci telewizorów... 31.07.20, 15:40
              vogon.jeltz napisał:

> No to przecież jest jasne, że do telewizora LCD musisz sobie dokupić zestaw gło
              > śników, a przynajmniej soundbara z wooferem.

Dlaczego to jasne, ze musze sobie dokupic.
              To jakbys mial kupowac lepsze auto niz masz... ale z gorszymi oponami niz miales.
              I jak chcesz sie nim w calosci cieszyc to se dokup porzadne kola.

+/- ta sama logika.

Ja wiem, dlaczego jest gorzej... ale fakt, ze MUSZE sobie jeszcze cos dokupic, wcale mnie nie cieszy.
              I tak, dokupilem. Roznica jest kolosalna.

Rubin nie wymagal dodatkowych nakladow ;-) - no... moze gasnicy.
              • bwv1080 Re: Dobrze, że producenci telewizorów... 31.07.20, 17:36
                galtomone napisał:

> I jak chcesz sie nim w calosci cieszyc to se dokup porzadne kola.
                > +/- ta sama logika.

Jak większość analogii motoryzacyjnych, tak i ta strasznie kuleje.

Raz, że nabywca masowy chce przede wszystkim plaski ekran. A ekranu grubszego nie kupi, choćby miał dźwięk Rubina (który był akceptowalny, ale w skali porównawczej produktów sprzed pol wieku, a nie w dzisiejszej). Wydobyć z zupełnie płaskiego urządzenia akceptowalną jakość dźwięku nie jest zupełnie niewykonalne, jednakże ma swoje koszty. Których nabywca masowy nie jest gotów ponieść.

Dwa, że nabywcy wymagający wysokiej jakości audio w większości tak czy tak mają zewnętrzny zestaw audio, nierzadko z dźwiękiem dookolnym. Dla takich nabywców jakość dźwięku z głośników telewizora jest nieistotna, bo nie będą używane.

> Rubin nie wymagal dodatkowych nakladow ;-) - no... moze gasnicy.

Dziadowski obraz miał w zestawie. A regularnych nakładów wymagał na regularne naprawy i strojenie.
                  • bwv1080 Re: Dobrze, że producenci telewizorów... 01.08.20, 11:03
                    galtomone napisał:

> Nie wiem czego chce nabywca masowy, ale ja z zalozenia lubie produkty kompletne

To nie psiocz, lecz wybierz sobie produkt, który wg kryterium jakości dźwięku uznasz za w miarę kompletny. Są takie na rynku. Ponieważ nie są kierowane do nabywcy masowego, nie należą do najtańszych.
                    • galtomone Re: Dobrze, że producenci telewizorów... 01.08.20, 14:52
                      bwv1080 napisała:

> To nie psiocz, lecz wybierz sobie produkt, który wg kryterium jakości dźwięku u
                      > znasz za w miarę kompletny.

Jest jakiś zakaz?

> Są takie na rynku. Ponieważ nie są kierowane do nab
                      > ywcy masowego, nie należą do najtańszych.

Na takie mnie nie stać i nie uważam by oczekiwanie by telewizor dawał fajny dźwięk jest czymś niezwykłym.
                      • bwv1080 Re: Dobrze, że producenci telewizorów... 01.08.20, 15:22
                        galtomone napisał:

> Jest jakiś zakaz?

Czego? Bezpodstawnego psioczenia? AFIK nie. Jak chcesz być uważany za marudę, be my guest.

> Na takie mnie nie stać

To podłość, ze kapitaliści nie dają w zestawie do każdego Polo V8, skórzane obicia i drewniana kierownice.

• galtomone Re: Dobrze, że producenci telewizorów... 01.08.20, 16:56
                          1. To czy i za kogo będziesz mnie uważać, jest dla mnie tak istotne jak zeszłoroczny śnieg.

2. Argument z Polo nietrafiony. Nie musisz nic dokupować, by cieszyć się jazdą w takim komforcie za jaki zapłaciłeś.

W nowych TV (popularnych, tak jak poprzednie generacje) poprawiając obraz i technologie wyświetlania zepsuto dźwięk.

Nie przypominam sobie by podobny efekt towarzyszył innym gadżetom. By w jakimś zakresie były gorsze od poprzednich generacji.
                          • vogon.jeltz Re: Dobrze, że producenci telewizorów... 03.08.20, 18:53
                            > Nie musisz nic dokupować, by cieszyć się jazdą w takim komforcie
                            > za jaki zapłaciłeś.

Do telewizora też nie musisz nic dokupować, by cieszyć się oglądaniem filmu w jakości obrazu i dźwięku, za jaką zapłaciłeś.

> Nie przypominam sobie by podobny efekt towarzyszył innym gadżetom.
                            > By w jakimś zakresie były gorsze od poprzednich generacji.

Mało pamiętasz. Większość nowych latopów, na ten przykład, jest znacznie gorsza od poprzednich generacji, bo nie możesz w nich sam nic wymienić, ani nawet dołożyć pamięci. Samochody ze sterowaniem dotykowym wszystkimi funkcjami są zdecydowanie gorsze od tych z tradycyjnymi fizycznymi pokrętłami i przyciskami do najczęściej używanych funkcji. Itd.
              • engine8 Re: Dobrze, że producenci telewizorów... 31.07.20, 18:17
                No wiec ja mam audio z TV (Sony) podlaczone do sytemu Stereo i tak sobie prownuje z ogrginalnym dzwikeim z TV - a ma on tam cala kupe rznych (ale malych) glsnikow i glsniczkow) to wcale ten orginalny nie ma gorszego dzwieku i nawet podrobka roznych dzwiekow jak sal , tetra czy amfiteatr niezle im wychodzi....pomimo ze wszytko wuchodzi z jedej plaszczyzby.
                No ale to prawda tylko jak sie oglada/slucha z bliska bo nic nie bije porzdnych glosnikow ktore stereo system napedza a on napedzaja powietrze...
              • vogon.jeltz Re: Dobrze, że producenci telewizorów... 01.08.20, 08:24
                > Dlaczego to jasne, ze musze sobie dokupic.

Po pierwsze - dlatego, że tak wynika z empirii.
                Po drugie - do tego, co napisał cranmer, dodam: latego, że kapitalizm w ten sposób funkcjonuje (uwaga dla szwepsa: nie mówię, że to dobrze czy źle, stwierdzam po prostu fakt). Procesory do psucia obrazu i tak są zawsze takie same, więc nie ma tu na czym oszczędzać, co najwyżej na funkcjach programowych, natomiast dobry dźwięk wymaga jednak dobrych fizycznych głośników - które kosztują. Producent będzie dążył do ograniczania kosztów, więc w podstawowych, najbardziej popularnych modelach wstawi tanie, byle jakie głośniki. Jednocześnie licząc na to, że dodatkowo kupisz od niego coś, co ten dźwięk ci poprawi - jakiś soundbar czy cuś. Być może telewizor z górnej półki będzie miał wysokiej klasy audio, ale za taki zapłacisz 2-3x tyle.
        • bwv1080 Re: Dobrze, że producenci telewizorów... 31.07.20, 15:02
          wtop.ek napisał:

> Nie pogarszają.

Oczywiście, ze nastawy standardowe pogarszaja. Szczególnie na Samsungach przy nastawach fabrycznych nie da sie programu w dobrej jakości oglądać. Dopiero konsekwentne wyłączenie wszystkich układów pogarszania obrazu daje porządną jakość.

Przerabiałem to wielokrotnie i na wielu typach i rodzinach. Ostatnio egzemplarz średnio-wysokiej rodziny Q80R. Trzeba było ręcznie w nastawach zaawansowanych:
          - cyfrowa korekta obrazu - wył.
          - Auto motion plus: redukcja nieostrości - 0, redukcja judderu - 0, LED clear motion - 0
          - poprawa kontrastu - wył.
          - Local diming - na najmniejszy stopień

I nagroda specjalna publiczności - w trzeciej dekadzie 21. czołowy producent wypuszcza na rynek telewizor bez wejść analogowych z fabrycznie aktywnym overscan na wszystkie źródła, przy czym opcja wyłączenia jest dobrze ukryta. Overscan został oczywiście wyłączony.

Jeszcze tylko zostały ogólne nastawy (tryb Film 1, barwa ciepła 1, lekkie dopasowanie podświetlenia, jasności i kontrastu do warunków wnętrza) i wtedy widać, jak dobre są współczesne porządne ekrany QLED, jeśli się im pozwoli. Najlepsze plazmy nie mają już szans.
      • kotek_miaumiau Re: Dobrze, że producenci telewizorów... 31.07.20, 13:57
        Masz na myśli " tryb sklepowy " ??? Do usunięcia, natychmiast !
        Dodatkowo, telewizory wyeksponowane w marketach są podłączone do komputera
        z wygenerowanym, calkowicie sztucznym obrazem. Zauważ, dużo niebieskiego i żóltego.
        Przeważnie jest to jakiś włoski zabytek na tle bezchmurnego nieba,
        albo dziewucha w żółtym bikini - rozwalona na pełnomorskim jachcie.
        Totalna ściema ?
        ;)
    • kotek_miaumiau Re: Dobrze, że producenci telewizorów... 31.07.20, 14:08
      A co powiesz na totalną wiochę, jaką stosuje na przykład BMW ?
      " Odgłos " tłumika słychać w aucie. Bardzo często sztucznie wygenerowany.
      Jedziesz totalnym gównem czterocylindrowym i dwulitrowym, a słyszysz potężne V8 ...
      Nie wiem, ile trzeba mieć lat, aby się na taką padlinę napalać.
      W samochodzie do jazdy po szosie ma być cicho. Jak najciszej ?
      Żadnych dodatkowych wrażeń ...
      :)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka