Dodaj do ulubionych

Wyważanie opon wielosezon. po 3 l

12.08.20, 11:41
Wymieniłem łożysko (piaste) z przodu to stwierdziłem że zrobię geometrię i wywaze opony.
Po zdjęciu wyglądało to tak:
PP 0
LP 0
PT 10
LT 0
ponieważ tych 10 g i tak nie było szansy wyczuć to stwierdzam że dopóki nie czuć jakiś drgań to wyważanie dla samego wywazania jest kompletnie bez sensu.
Ciekawym jest natomiast że przednie opony przy RWD są bardziej zjechane niż tylne. 1.5 mm różnicy po 36 tyś km.
No i konkluzja gumiarza- przy tych przebiegach i zużyciu jeszcze 3 lata jeżdżenia... obym wcześniej auto zmienił
Obserwuj wątek
    • kull Re: Wyważanie opon wielosezon. po 3 l 13.08.20, 12:55
      Zawsze przy zakupie samochodu-sprawdzam i ustawiam geometrię i dot. to nowych jak i uzywanych wózków. I wtedy nie ma niespodzianek. 3 lata temu kupiłem auto 12-letnie i ustawiłem zbieznosc- jeżdzę 3 lata -opony wielosezonowe -nawet ich od kupna nie musiałem pompować ani razu. Uniroyal AllseasonExpert 2. Genialne-starczaja na ca 4-5 lat i ca 60-75 tys km!
    • jeepwdyzlu Re: Wyważanie opon wielosezon. po 3 l 14.08.20, 17:07
      Po pierwsze - 90% wyważarek jest celowo źle.skalibrowana - żeby idiotom śsiecilo się.na zielono i pokazywały zera.
      Po drugie - 10 g róznicy daje KILOGRAMY obciążeń przy wyższych prędkosciach. Co przekłada się na drgania i na niszczenia zawieszenia.
      Wniosek: tylko misiaczki w gównianych autach i jeżdzący stówką emeryci nie przykładają wagi do wyważania kół.
      • trypel Re: Wyważanie opon wielosezon. po 3 l 14.08.20, 19:48
        Tak
        Wszyscy to idioci
        Jeżdżący stówa i niszczący zawieszenie
        A ty mądry tylko nikt cię nie rozumie i nie docenia
        Jakbym widział swojego dziadka po 80tce.
        Sprawdzałeś poziom hormonów?
        Andropauza to normalna rzecz
        Objawami psychicznymi andropauzy są obniżony nastrój, negatywne nastawienie do rzeczywistości (przede wszystkim do zmian), drażliwość, trudności w skupieniu się, niewielkie zaburzenia pamięci.
        • jeepwdyzlu Re: Wyważanie opon wielosezon. po 3 l 15.08.20, 00:53
          Nikt mnie nie rozumie? Myślisz o sobie, cranmerze i vogonie? Projekcja podświadomości trypel.
          Koło chuja mi latacie.
          Chcecie wyważać co 5 lat wali mnie to.
          Miłośnicy samochodów kurwa, oszczędzają 2 zlote i dumni jak pawie.
          Wyborcy Pis...
          Pa...
          • ktos_z_kosmosu Re: Wyważanie opon wielosezon. po 3 l 15.08.20, 01:15
            jeepwdyzlu napisał:

> Miłośnicy samochodów kurwa, oszczędzają 2 zlote i dumni jak pawie.
            > Wyborcy Pis...

To gołodupce, co za dwa złote teściowej majtki ściągną. Szpanują tu na forum, a popatrz ile tych X5 i podobnych. po doświadczeniach na niemieckich drogach, latem na zużytych zimowych kapciach, z przekręconymi licznikami i odciętymi filtrami cząstek stałych stoi pod Lidlem, lub inną Biedronką.
            Prawda, musi wyborcy PiS, czyli homosowietikusy w czystej postaci.

• driver5 Re: Wyważanie opon wielosezon. po 3 l 15.08.20, 15:03
            jeepwdyzlu napisał:

> Nikt mnie nie rozumie? Myślisz o sobie, cranmerze i vogonie? Projekcja podświad
            > omości trypel.
            > Koło chuja mi latacie.
            > Chcecie wyważać co 5 lat wali mnie to.
            > Miłośnicy samochodów kurwa, oszczędzają 2 zlote i dumni jak pawie.
            > Wyborcy Pis...
            > Pa...
            >

wyważa się wtedy gdy bije w zawieszeniu a nie co roku wyważać wyważone opony:)
            tak jestem wyborcą PiS-u. To coś złego? nie.....i tu nie chodzi o oszczędzenie 2 zł ale o bezsens wyważania wyważonych opon. Można ale po co?
      • driver5 Re: Wyważanie opon wielosezon. po 3 l 15.08.20, 14:40
        jeepwdyzlu napisał:

> Po pierwsze - 90% wyważarek jest celowo źle.skalibrowana - żeby idiotom śsiecil
        > o się.na zielono i pokazywały zera.
        > Po drugie - 10 g róznicy daje KILOGRAMY obciążeń przy wyższych prędkosciach. Co
        > przekłada się na drgania i na niszczenia zawieszenia.
        > Wniosek: tylko misiaczki w gównianych autach i jeżdzący stówką emeryci nie przy
        > kładają wagi do wyważania kół.
        >
        >

i tu się mylisz....to zależy od człowieka jego kultury technicznej świadomości wiedzy motoryzacyjnej a nie od auta....zwykłe Polo poleci w trasie 140 km/h a drgania czuć powyżej 90 i koła mam wyważone......dla mnie gówniane auto to super bryka taka jak twoja i kierowca gówniany to taki który patrzy na drodze na innych z góry hehe :)
      • liczbynieklamia Re: Wyważanie opon wielosezon. po 3 l 15.08.20, 21:04
        To nie kwestia kalibracji. Niektóre wyważarki są po prostu do bani.
        Dobry gumiarz z dobrą wyważarką czyni cuda. Na takim np. Hofmannie 9000P nagle okazuje się, że pięknie wyważona na chińczyku opona nie jest wyważona w ogóle. Dobre wyważenie kosztuje, ale czyni cuda, jeśli chodzi o komfort, zwłaszcza jeśli się jeździ po autostradach.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka