Dodaj do ulubionych

Lexus w cenie Toyoty, czy początek 30% przecen?

13.08.20, 22:50
W radio usłyszałem reklamę: Lexus CT od 89900zł. To się robi ciekawie, bo coś ok. 90 tys. kosztuje Toyota Corolla w wersji hybrydowej, czyli takiej jak ten Lexus.
Zerknąłem na stronę, a tam że to przecena ze 124 tys. Czyżby już zaczęły się wyczekiwane 30% przeceny nowych samochodów?
Pytanie: czy gdybyście teraz chcieli kupić kompakt to lepszym wyborem będzie taki Lexus Ct200 czy Toyota Corolla hatchback hybrid (żeby było porównywalnie)?
Obserwuj wątek
    • gzesiolek Re: Lexus w cenie Toyoty, czy początek 30% przec 13.08.20, 22:54
      Corolla technologicznie jest nieco nowsza... CT to jednak poziom Aurisa...
      Poza tym bywały już przeceny na poprzednie roczniki CT na podanym poziomie (w stylu ze 119900k PLN na 89900k PLN)
      Niech przecenią lepiej RX 450h na 189900 PLN sam popędzę do salonu by sprawdzić ofertę i przeliczyć leasing...
    • engine8 Re: Lexus w cenie Toyoty, czy początek 30% przec 13.08.20, 23:41
      No bo CT - w wersji hybrydowej to jest - tzn byl bo Lexus sie z tego w koncu wycofal, taki "wstydliwy" Lexus...Nawet nie wiem dlaczego ludzi sie go wstydza,
      Kiedys syn szukal auta i mowie co mysli na temat Lexusa CT a on spojrzal i mowi ze to wstyd jako ze to Prius udajacy Lexusa i lepiej kupic Toyote... Wiecej nie pytalem.
        • engine8 Re: Lexus w cenie Toyoty, czy początek 30% przec 14.08.20, 02:06
          To jet Toyota - wesja luksusowa. Tak jak Nissan ma Infinity, Honda ma Acure a ostatnio Hyundai zrobil Genesis. A to wszystko dlatego ze orginalne marki maja reputacje aut z niskiej czy sredniej polki i nikt za nie zaplaci wiecej chocby byly pozlacane.
          I trzeb przyznac ze ten trik markietingowy pracuje... Ale nie zawsze. I akurat CT ponoc to kiepski strzal - o szczegoly nie pytaj poniewaz to zupelnie nie moja bajka... Bo jesli by mnie interesowal LExux to tylko wersje F..

Te marki roznicuja modele zeby bolo na odlglsoc widac roznice np Toyoty i Lexusa ale czasami ludzie wola orginalna np toyote niz w sumie wcale nie lepsza wersje Lexusa ktora zwykle kosztuje wiecej..
          Ale typowo Lxus ma lepsze wykonczenia, mocniejsze silniki, lepszej klasy wyposazenie itp...dlatego ze Lexus uwaza MErcedesa za swoja konkurtencje.. i mowi ze MB kupuja ludzie ktorzy maja kase i chca aby sasiedzi to widzieli a Lexusa kupja tez ci co maja ale wola sie tym nie chwalic..
          No i Lexus jest taki troche "cukierkowy" czy damski - mawet kolory ma jakies perlowe...
          Tu widze ze zwykle jazdza nimi zony bogatszej czesci spoleczenstwa i drugie auto w garazu to czesto MB.
          Rzadko np widzi sie BMW i Lexusa w jednym garazu jako ze to dwa zupelnie rozne charaktery ..i do BMW lepiej pasuje Acura, Audi czy Porsche.
    • duze_a_male_d_duze_m Re: Lexus w cenie Toyoty, czy początek 30% przec 14.08.20, 04:44
      Spokojnie, to standardowa promocja na ten model od lat. A samo auto? Dopracowany hybrydowy kompakt klasy premium, żona przesiadła się po dwóch generacjach 1er i nie narzeka że to klasa niżej. Oczywiscie charakter auta zupełnie inny. Ps to chyba aktualnie najdłużej produkowany model na rynku? (nie licząc Ameryki południowej).
    • vogon.jeltz Re: Lexus w cenie Toyoty, czy początek 30% przec 14.08.20, 10:17
      Raczej Corolla, bo to ogólnie nowsza konstrukcja. Nie wiem jak CT, może będzie lepiej wykończony i dobajerzony, ale niezawodność będzie zasadniczo identyczna. Zresztą Corolla w wersji hybrydowej to ogólnie bardzo fajne auto. Kolega ma taką (a może to jest jeszcze Auris, nie pamiętam - ale to w gruncie rzeczy to samo) i jest mega zadowolony, kupił zresztą hybrydę za moją namową. A najlepiej w wersji kombi - bagażnik ma naprawdę przepastny. Gdyby nie to, że potrzebuję jednego auta siedmiomiejscowego, sam bym się nad taką zastanowił.
    • bwv1080 Re: Lexus w cenie Toyoty, czy początek 30% przec 14.08.20, 20:31
      dr.hayd napisał:

> Pytanie: czy gdybyście teraz chcieli kupić kompakt to lepszym wyborem będzie ta
      > ki Lexus Ct200 czy Toyota Corolla hatchback hybrid (żeby było porównywalnie)?

Ct200 ma zespól hybrydowy trzeciej generacji, dokładnie taki sam, jak w Priusie 3 i Aurisie. Natomiast Corolla ma HSD czwartej generacji, taka sama, jak w Priusie 4 i CHR. Osiągi są porównywalne, zużycie paliwa w nowszych niższe. Techniczna bezproblemowość i niezawodność we wszystkich na podobnym, wysokim poziomie. Na Lexusa znacząco wyższe ceny serwisu.

Na korzyść Ct200 w stosunku do Corolli HSD przemawia lepsza jakość materiałów wnętrza oraz obecność wytłumienia i wygłuszenia nadwozia. Z kolei w Corolli będzie nieco więcej miejsca.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka