Dodaj do ulubionych

S17 - czyli spierdzielony wjazd do Warszawy

17.08.20, 18:17
No Gdaka udostępniła piękną S17 od Lublina do samej Warszawy. I połączyła ją z nowym odcinkiem A2 do Mińska. I chwała im za to.
Ale niestety wjazd do Warszawy jest spierdzielony, bo przed Zakrętem jest korek gigantyczny na lewoskręcie z jednegopasa w trakt brzeski. Wczoraj google maps pokazywał mi 38 minut opóźnienia, co w praktyce pewnie z godzinę czekania oznacza.
Pojechałem jakimiś chęchami Józefów, Falenica, Trakt Miedzeszyński - też tracąc masę czasu na czekanie. Korki.

Kurczę czy naprawdę jadąc S17 i chcąc dostać się na A2 w kierunku zachodnim muszę tracić 1,5 h na przejazd przez Warszawę i okolicę?

Znacie jakieś sposoby?
Obserwuj wątek
    • waga170 Re: S17 - czyli spierdzielony wjazd do Warszawy 17.08.20, 20:09
      Znacie jakieś sposoby?

Samolocik.
    • samspade Re: S17 - czyli spierdzielony wjazd do Warszawy 17.08.20, 20:23
      bywalec.hoteli napisał:

> Znacie jakieś sposoby?

Nie jechać.
    • trypel Re: S17 - czyli spierdzielony wjazd do Warszawy 17.08.20, 20:25
      Już wiesz dlaczego nie mieszkam w Białymstoku
      Gdzie by człowiek nie jechał to pierwsze musiał się przez warszawe się przedrzeć.
      • samspade Re: S17 - czyli spierdzielony wjazd do Warszawy 17.08.20, 20:37
        Za tydzień jadę do Białego. Patrzę na nawi i czas jazdy potrafi wachać się o prawie godzinę.
        • trypel Re: S17 - czyli spierdzielony wjazd do Warszawy 17.08.20, 21:15
          Teraz to luzik. S8 ma połączenie z autostrada. Ja tam mieszkałem jak Ska była do Radzymina.
          A autostrady na poznan nie było.
          • bywalec.hoteli Re: S17 - czyli spierdzielony wjazd do Warszawy 17.08.20, 23:10
            Jak ja się przeniosłem do poznania to w ogóle autostrad nie było :) chyba ze jakieś wybudowane za komuny.
    • oixio Re: S17 - czyli spierdzielony wjazd do Warszawy 17.08.20, 20:54
      W końcówce drogi S-17 wg zdjęcia z 2017 roku powstaje pas umożliwiający skręcanie w lewo z dwóch pasów.
      www.google.pl/maps/@52.2218133,21.2506044,3a,75y,345.46h,94.03t/data=!3m6!1e1!3m4!1soGvbNZFuoUMKVf-BcEjq6A!2e0!7i13312!8i6656?hl=pl

Tam jest miejsce na dwupoziomowy węzeł drogowy.
      Ale ...
      • bywalec.hoteli Re: S17 - czyli spierdzielony wjazd do Warszawy 17.08.20, 22:20
        Nie No, ogólnie to powstaje jeszcze Pd obwodnica Warszawy s2. Ale dopóki nie zrobią w tym nowego mostu na Wiśle to chyba bedzie ten korek
    • who_cares Re: S17 - czyli spierdzielony wjazd do Warszawy 17.08.20, 22:37
      Poczekać na oddanie POW
      ssc.siskom.waw.pl
      • bywalec.hoteli Re: S17 - czyli spierdzielony wjazd do Warszawy 17.08.20, 23:08
        Wychodzi z mapki ze do marca. Ale juz w grudniu ma być nowy most na Wiśle. Ciekawe jak to pójdzie.
    • bywalec.hoteli Re: S17 - czyli spierdzielony wjazd do Warszawy 18.08.20, 10:05
      Może ktoś ma jeszcze jakieś porady?
      • who_cares Re: S17 - czyli spierdzielony wjazd do Warszawy 18.08.20, 14:31
        Można próbować przez Górę Kalwiarię i Piaseczno albo Józefów i Trasę Siekierkowską do S2 ale w szczycie to i tak lipa.
        • bywalec.hoteli Re: S17 - czyli spierdzielony wjazd do Warszawy 18.08.20, 14:39
          No to było w niedzielę wieczorem. Google podpowiadał mi przejechać całość 50-ką - od Góry Kalwarii do Wiskitek. Niby to jest droga dla tirów, a latem w niedzielę tiry nie jeżdżą, czasem jednak jakieś jeżdżą a nie chciało mi się tłuc wąską drogą 100 km przez wioski i miasteczka.
          • samspade Re: S17 - czyli spierdzielony wjazd do Warszawy 19.08.20, 05:19
            Niedziela wieczór i wjazd do wawy? Bez googla wiadomo że jest klops.
            A 50 nie jest wcale taka zła. Szczególnie teraz gdy omijasz Górę Kalwarię.
            • bywalec.hoteli Re: S17 - czyli spierdzielony wjazd do Warszawy 19.08.20, 07:51
              A zjazd na 50ke w gorze kalwarii ale wjazd do Wawy przed Piaseczno?
              • samspade Re: S17 - czyli spierdzielony wjazd do Warszawy 19.08.20, 08:30
                Jeżeli jesteś na 50 to średni sens jazdy przez Warszawę.
                • bywalec.hoteli Re: S17 - czyli spierdzielony wjazd do Warszawy 20.08.20, 00:05
                  Przez trasy wielopasmowe i bezkolizyjne jednak bezpieczniej niż 50ka głównie z jednym pasem.
                  • samspade Re: S17 - czyli spierdzielony wjazd do Warszawy 21.08.20, 08:54
                    Bezpieczniej. Tyle że trzeba tam dojechać.
                    Jedź więc w niedzielę 17 do Wawy potem stój w korku. I nie narzekaj.
    • elorapik Re: S17 - czyli spierdzielony wjazd do Warszawy 18.08.20, 23:20
      Poczekać, aż podłączą południową obwodnice.
      • who_cares Re: S17 - czyli spierdzielony wjazd do Warszawy 18.08.20, 23:54
        No to z rok czekania. Tunel w proszku.
        • bywalec.hoteli Re: S17 - czyli spierdzielony wjazd do Warszawy 19.08.20, 00:02
          Wygląda na to, że trochę krócej:

[img]https://ssc.siskom.waw.pl/plus_wwa.png[/img]
          [img]http://ssc.siskom.waw.pl/plus_wwa.png[/img]
          • bywalec.hoteli Re: S17 - czyli spierdzielony wjazd do Warszawy 19.08.20, 00:05
            Wygląda na to, że trochę krócej:

Źródło:
            ssc.siskom.waw.pl/
            • who_cares Re: S17 - czyli spierdzielony wjazd do Warszawy 19.08.20, 07:53
              jest opóźnienie i raczej dłuższe niż na pół roku prac do końca
              • bywalec.hoteli Re: S17 - czyli spierdzielony wjazd do Warszawy 19.08.20, 17:32
                who_cares napisał:

> jest opóźnienie i raczej dłuższe niż na pół roku prac do końca

Na odcinku C jest juz 91 procent zaawansowania:

www.rynekinfrastruktury.pl/mobile/pow-na-wawrze-zaawansowana-w-ponad-90-proc--73016.html
                • who_cares Re: S17 - czyli spierdzielony wjazd do Warszawy 20.08.20, 08:56
                  C to może być oddane nawet we wrześniu , ale kluczowy jest tunel z którego dopiero skończyli wywozić ziemię.
                  • bywalec.hoteli Re: S17 - czyli spierdzielony wjazd do Warszawy 20.08.20, 19:57
                    Tunel pod Wisłą? Czy nowy most bedzie?
                    • trypel Re: S17 - czyli spierdzielony wjazd do Warszawy 20.08.20, 20:55
                      Chyba tunel pod Plaskowicka na Ursynowie
                      • bywalec.hoteli Re: S17 - czyli spierdzielony wjazd do Warszawy 20.08.20, 22:40
                        Nie wiem gdzie to jest
                        • trypel Re: S17 - czyli spierdzielony wjazd do Warszawy 21.08.20, 07:11
                          Tunel pod Ursynowem. Chyba o ten chodzi.
                          • bywalec.hoteli Re: S17 - czyli spierdzielony wjazd do Warszawy 21.08.20, 07:40
                            Nadal nie wiem :)
                            • bywalec.hoteli Re: S17 - czyli spierdzielony wjazd do Warszawy 21.08.20, 08:14
                              wygooglałem sobie. To chyba nie powinien być wielki problem taki tunel?
                              • who_cares Re: S17 - czyli spierdzielony wjazd do Warszawy 21.08.20, 09:04
                                Tu masz postępy na bieżąco:
                                www.skyscrapercity.com/threads/s2-po%C5%82udniowa-obwodnica-warszawy-pu%C5%82awska-lubelska-bez-w%C4%99z%C5%82a.639909/page-1963
                                • bywalec.hoteli Re: S17 - czyli spierdzielony wjazd do Warszawy 22.08.20, 01:36
                                  GDDKiA napisała dziś:
                                  "Zaawansowanie prac na budowie Południowej Obwodnicy Warszawy w ciągu drogi ekspresowej S2 wskazuje, że jeszcze w tym roku kierowcy pojadą dwoma z trzech odcinków. W II kwartale 2021 roku kierowcy powinni też skorzystać z trzeciego odcinka, przechodzącego tunelem pod Ursynowem. Wtedy też Warszawski Węzeł Drogowy będzie ukończony w trzech czwartych.
                                  Wszyscy wiemy, jak ważna i wyczekiwana jest ta inwestycja - podkreśla Tomasz Żuchowski, Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad. - Kierowcy w tym roku wjadą na dwa z trzech odcinków z nowym mostem na Wiśle, a udrożnienie węzła Lubelska wyprowadzi ruch ze stolicy na wschód do autostrady A2 i w kierunku Lublina na S17. W połowie przyszłego roku planujemy udostępnić odcinek przez Ursynów, a wtedy kierowcy w pełni wykorzystają walory całej, 20-kilometrowej trasy. To nasz cel i będziemy do niego dążyć wspólnie z wykonawcami.
                                  Do zabetonowania zostały ostatnie metry płyty dennej w tunelu oraz trzy otwory technologiczne w stropie. Wyburzono już tymczasowe podpory pod tunelem metra w nawie południowej i usuwane są w nawie północnej. Zaawansowanie prac na pierwszym odcinku S2 to 81 proc.
                                  Po obu stronach mostu na Wiśle gotowe są już dojazdy, montowane jest oznakowanie pionowe i trwają prace porządkowe. Przypomnijmy, że ten fragment drogi ekspresowej S2 ma 6,5 km długości, z czego most na Wiśle około 1,5 km i na nim obecnie dzieje się najwięcej. Zaawansowanie prac na Zadaniu B wynosi prawie 89 proc.
                                  Pomiędzy węzłami Wał Miedzeszyński i Lubelska brakuje jedynie krótkiego odcinka nawierzchni w obrębie „wanny szczelnej” na węźle Patriotów. Zabetonowano już dodatkowy wiadukt pod czwarty tor linii kolejowej. Zaawansowanie prac na całym zadaniu wynosi 91 proc.
                                  Szerzej: www.gddkia.gov.pl/pl/a/38864/W-tym-roku-polaczymy-wezel-Lubelska-z-Wilanowem "
            • klemens1 Re: S17 - czyli spierdzielony wjazd do Warszawy 19.08.20, 12:06
              Niby do marca, ale pewnie do przyszłych wakacji im się zejdzie.
              A cały czas tam dłubią - od rana do nocy i w soboty.
    • czyli.kon.karne Re: S17 - czyli spierdzielony wjazd do Warszawy 19.08.20, 11:33
      dron
    • michalcosieskichal Re: S17 - czyli spierdzielony wjazd do Warszawy 19.08.20, 17:58
      helikopter, objazd, odwołać wyjazd. Albo ekologicznie - rower
    • qqbek Re: S17 - czyli spierdzielony wjazd do Warszawy 23.08.20, 20:49
      Kurcze, jak ja mogłem ten wątek przeoczyć ?
      Moje zdanie jest takie - co się kiedyś stało w Kurowie, Garwolinie, Kołbieli i Zakręcie, to się potem stało w Kurowie, Kołbieli i Zakręcie, jeszcze później w Kołbieli i Zakręcie, a teraz już tylko w Zakręcie.

W szczególności zaś rondo w Kołbieli, jako "wąskie gardło niedaleko wlotu do Warszawy" ograniczała mocno napływ samochodów na skrzyżowanie w Zakręcie.
      Kołbiel zniknęła, korek przeniósł się do Zakrętu, ale nie jest już tak upierdliwy, jak wcześniejsza kombinacja Kołbiel+Zakręt.

Tego nie bierzesz pod uwagę.
      • bywalec.hoteli Re: S17 - czyli spierdzielony wjazd do Warszawy 23.08.20, 23:50
        Qqbek masz racje bo ja w sumie to przez kilkanaście lat z powodu tych korków omijałem Warszawę przez Radom.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka