Dodaj do ulubionych

O/T Paradoks biznesowy Kosciola?

24.08.20, 07:26
Gdyby nagle nawrocili sie ci przeciw ktorym Kosciol wystepuje i zabraklo grzesznikow, grzesznic, jawnogrzesznic, lamaczy przykazan, lamaczy slubow, zabojcow, innowiercow itd, no wiec gdyby oni wszyscy znikneli, to ten biznes by kompletnie splajtowal z braku kajajacych sie i placacych za "odpust". Paradoks typu jak wygramy to splajtujemy.
Wiec chyba zorientowali sie ze zeby "dobro" wygrywalo to trzeba podsycac "zlo", i tak juz trzecie tysiaclecie.
Obserwuj wątek
      • waga170 Re: O/T Paradoks biznesowy Kosciola? 24.08.20, 07:49
        olivkah napisała:

> Jest na to kruczek w postaci grzechu pierworodnego.

Czyli przepraszam i dziekuje ze zyje:)

Od "malego" nie potrafilem znalezc, wiec juz przestalem szukac, zwiazku miedzy faktem ze ja umre a faktem ze jakis pan zjadl jablko cztery tysiace lat temu. Czy moze szesc tysiecy, bo z kolei dwa tysiace lat temu urodzil sie cztery tysiace lat "wygladany".
        • tbernard Re: O/T Paradoks biznesowy Kosciola? 24.08.20, 13:12
          Ale dzięki ochrzczeniu grzech pierworodny został zmyty i jest szansa, że dostaniesz skrzydła i ... 'Fruwajmy panie Anioł'. Tylko trzeba moment śmierci zsynchronizować tak aby był krótko po spowiedzi i pokucie. Bo jak za długo, to jakiś grzech może się przypętać i potem musi być to zważone, czy aby nie za ciężki. Wiadomo, że z ciężkim grzechem nie da się fruwać.
          • waga170 Re: O/T Paradoks biznesowy Kosciola? 24.08.20, 13:34
            Jestes Gosciu w gronie (nieszerokim) powazanych przeze mnie tu, bo potrafisz pisac spokojnie tak ze miedzy wierszami dociera do mnie, a ja warszawski menelik z bramy, zeby cos przekaszac, to od razu daje z grubej rury:) a potem boja mi sie odpowiedziec.
          • engine8 Re: O/T Paradoks biznesowy Kosciola? 24.08.20, 18:27
            A o czyscu Pan zapmniales? To taka kwarantann aby sie tam ze wszytkiego - lacznie z podatkami rozliczyc.
            No i jaj ta zawsze ksiezy pytam i nie moga mi powedziec czy jak umierasz teraz to idziesz przez ten czysciec i tam czekasz czy dostajesz PASS do nieba?
            Bo jak czekasz to skad te swiete by sie braly w Niebie - wiec ten Sad Ostateczny to bedzie tylko na tych co sie na ostatku ostali na swiecie? Znaczy sie na ksiezach i starych babciach?
            Bo reszta do Piekla pojdzie?
            • engine8 Re: O/T Paradoks biznesowy Kosciola? 24.08.20, 18:30
              O i im dluzej zyjesz to masz mniejsze szanse na dobra dzialke w Niebie - wszytkie lepsz ebeda pozajmowane? No i kto mi tm bedzie trawniki kosil?
              Zona mowi ze to tacy katolicy jak ja - ochczeni i nic poza...
              To ja mowie ze moze lepszy deal z Diablem zrobie?
    • wislok1 Re: O/T Paradoks biznesowy Kosciola? 24.08.20, 20:50
      No, ale przeciez sie nie nawroca----

Gdyby sie nawrocili, to sie ich spali na stosie jako falszywie nawroconych----

W Hiszpanii w XV wieku sporo muzulmanow przyjelo wiare katolicka, zeby ich biskupi razem z krolem nie wypedzili .....
      Biksupi najpierw wyrazili zachwyt, wypedzono tych, co muzulmanami pozostali,
      a po kilku latach zaczeta palic na stosach i zamykac do lochow tych, co sie nawrocili---
      Zdaniem biskupow falszywie
      Przy okazji wyrznieto albo wypedzono Zydow nawroconych na katolicyzm, na wszelki wypadek, jako heretycy zdaniem biskupow mieli podlegac eksterminacji
      pl.wikipedia.org/wiki/Moryskowie
      pl.wikipedia.org/wiki/Marrani

Tak wiec wniosek jest jeden; wrogowie zawsze beda
        • wislok1 Re: O/T Paradoks biznesowy Kosciola? 25.08.20, 19:46
          No, wiec wniosek jest jeden; jak biskupom zabraknie worgow, bo wszyscy sie nawroca, to zaczna przesladowac nawroconych...
          TO samo jest w polityce, jak Stalin zlikwidowal oficjalnie cala opozycje, to zaczal przesladowac tych, co oficjalnie go popierali....

NIGDY biskupi czy totalitarna wladza nie zrezygnuja z tepienia wrogow, bo wrog jest koniecny do mobilizowania ludzi----

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka