Dodaj do ulubionych

Sezon na smog uroczyście otwarty

07.09.20, 19:38
U mnie na dzielni.
Oczywiście to pewnie jakiś diesel zamknięty w piwnicy
Obserwuj wątek
    • nousecomplaining Re: Sezon na smog uroczyście otwarty 07.09.20, 20:50
      Myślę, że stoi na dachu i czasem po nim jeździ. I wszystko przez tego diesla.
      Mam taki sam widok za płotem.
      Qrwa, od lat to samo. Kiedyś dostałem takiego wkurwu, że zadzwoniłem do straży wiejskiej. Przyjęli zgłoszenie, panienka powiedziała, że jak przyjęli zgłoszenie, to muszą przyjechać i sprawdzić, nie przyjechali. Sranie od lat o smogu. Qrwa.
    • qqbek Re: Sezon na smog uroczyście otwarty 07.09.20, 21:59
      Papieża nie wybrali, a ty się czepiasz.
      Dlatego (ale też z obawy o galopującą inflację, która mogłaby mi zeżreć oszczędności) spierdalam z miasta.

Też mamy takiego jednego miejscowego skurwysyna.
      Radny PiS. Figura żydówki Marysi, wraz z datą budowy domu (A.D. 2000) wmurowana we frontową elewację. Plakat (p)rezydenta przed wyborami, (p)osła Sobonia przed kolejnymi... i syn, który robi kuchnie i szafy na zamówienie.

Tatuś "utylizuje" ścinki z MDF/HDF (nierzadko laminowanych i/lub lakierowanych).
      Nietykalni.
      • trypel Re: Sezon na smog uroczyście otwarty 08.09.20, 06:52
        Indywidualny
        Taki sobie domek
        Waliło plastikiem palonym na całym kwadracie to poszedłem, zrobiłem zdjęcie
        Próbowałem sie dodzwonić na straż miejska ale po 20 min oczekiwania na połączenie zadzwoniłem na policję.
        Przyjęli zgłoszenie.
        Ale nie wiem czy przyjechali czy nie.
        Będę w tym roku zgłaszał konsekwentnie każde krematorium w okolicy.
            • qqbek Re: Sezon na smog uroczyście otwarty 08.09.20, 12:06
              Ja składam broń i spierdalam.
              Trzeba dekad, żeby zmienić mentalność. Te głąby niczego się nie nauczą.
              Sprawę załatwiłby kij, ale obecna władza ani widzi wyciągać kij na palącego śmieciami suwerena pokroju misiaczka, trzeba więc będzie chyba poczekać, aż większość problemu rozwiąże demografia.
                • waga170 Re: Sezon na smog uroczyście otwarty 08.09.20, 13:11
                  Moj dziadek byl przed wojna wielkim dzialaczem i organizatorem Ochotniczych Strazy Pozarnych. Pamietam ze na pogrzebie niosla Go i stala pozniej obok "warta honorowa" w galowych mundurach.
                  A moze by tak zalozyc Ochotnicza Straz Miejska? Wiem, to paradoks i ORMO, ale jakby sie tak zastanowic, to teraz tez jest "przed wojna":)
                    • waga170 Re: Sezon na smog uroczyście otwarty 08.09.20, 13:47
                      Ty masz w dupie nie tylko nazwe. Ty masz w dupie samego siebie.Ty tylko potrafisz zadac pytanie. A ja tymczasem zbudowalbym zbiornik "substancji", kompresor juz mam, butle cisnieniowa, zawor szybkiego spustu, juz mam, lufe i co tam jeszcze potrzeba, po czym po paru probach "rzutu ukosnego" odbytych na calkowitym odludziu, bym ten budynek obsral z powietrza z odpowiedniego punktu w odleglosci gdzie z pewnoscia nie ma kamerek:)

"Ale dlaczego ktoś ma mnie truć przez ponad pół roku, tak że okien w nocy otworzyć nie można."
                      Moze to lubisz?
                        • waga170 Re: Sezon na smog uroczyście otwarty 08.09.20, 14:17
                          trypel napisał:

Jak usłyszysz o samosądzie na Praczach, że lokalsi spalili obcy element to będz
                          > ie o mnie

Wiej stamtad. Nie w Praczach ale w innej miejscowosci na P. mojej sasiadki pies, przepiekny i madry, no poczul tam we wsi suke, sforsowal ogrodzenia i poszedl na przygody... Jak ta przygode zobaczyl wlasciciel suki to zlapal widly, i zamiast przerwac "akt" daniem widlami po krzyzu, wbil je temu psu w bok. RIP. Araby z wielblada na Ferrari to nic w porownaniu z naszymi.
                        • schweppes1 Re: Sezon na smog uroczyście otwarty 09.09.20, 00:03
                          Osrałeś zasadę LLL przy zakupie, to masz tego efekt. Mieszkasz w dzielnicy, która dzielnicą Wrocławia jest trochę na siłę i jeszcze w latach 80-tych była wsią. Dziś pewnie tanio nie jest, mimo że to jest pół godziny (15 km) od centrum i kompletnie poza realną tkanką miejską, ale pewnie jak osiedle powstawało, to wprowadzała się tam masa chamstwa i dla nich palenie śmieciami to coś zupełnie naturalnego i formowanie ORMO nic nie da. Na drugi raz nie osiedlaj się w rejonach cebularskiego osadnictwa. Zawsze lepiej trochę mniej metrów, ale w cywilizowanym otoczeniu. A dla przyszłych kupujących przypominam, że zasady LLL oszukać się nie da. Jak nie macie kasy w opór i musicie iść w kompromis między metrażem a lokalizacją - starajcie się przesuwać szalę w stronę lokalizacji. Patola wokół boli bardziej, niż lekki niedobór powierzchni.
                            • trypel Re: Sezon na smog uroczyście otwarty 09.09.20, 07:16
                              Lokalizacja jest super.
                              Mamy tu trzech starych zasiedziałych wsiokow którzy palą syfem.
                              I to żadne niziny społeczne. Po prostu tak robił dziadek, ojciec to i ja pale śmieci...
                              Jeden dom jest trzeci ode mnie, jeden na końcu ulicy (tez ze zdjecia) a jeden 2 ulice dalej.
                              I trzeba sobie z nimi wreszcie poradzić.
                              A za to sąsiad społecznik zaczął teraz akcje oczyszczania lokalnych jeziorek i powoli zachęca do tego wszystkich nowych.
                              Nie żałuje nawet przez sekundę miejsca. Problem z paleniem śmieci jest wszędzie jak ten kraj długi i szeroki.
                              • qqbek Re: Sezon na smog uroczyście otwarty 10.09.20, 14:59
                                25 lat temu, jak moja rodzina budowała dom, w którym (mam nadzieję) już niedługo będę mieszkał przy każdym domu na naszej ulicy stały przynajmniej dwa dorodne klony, które stykały się wszystkie koronami, dzięki czemu wjeżdżało się w uliczkę jak w zielony, a jesienią złoty, zimą zaś biały tunel.
                                Skurwysyny sąsiedzi regularnie "pomagali" trując i dewastując drzewa, ruszając niebo i ziemię w zieleni miejskiej, żeby tylko doprowadzić do ich wycięcia, tylko w tym roku wycięto trzy. Zostało dziewięć. Z około czterdziestu.
                                • waga170 Re: Sezon na smog uroczyście otwarty 10.09.20, 15:22
                                  www.google.com/maps/@52.2831403,20.9458439,3a,32.2y,216.65h,89.75t/data=!3m7!1e1!3m5!1sLG1CuP6vD-bzKb0_Co6KxA!2e0!6s%2F%2Fgeo0.ggpht.com%2Fcbk%3Fpanoid%3DLG1CuP6vD-bzKb0_Co6KxA%26output%3Dthumbnail%26cb_client%3Dmaps_sv.tactile.gps%26thumb%3D2%26w%3D203%26h%3D100%26yaw%3D182.03656%26pitch%3D0%26thumbfov%3D100!7i13312!8i6656

To jest ulica Przybyszewskiego na moich "wlosciach". Jak bylem piekny i mlody, tez byl tam tunel klonow.
                                  Jeszcze jak sie spacerowalo jesienia to spadaly na ziemie takie helikoptery nasion. Po tej ulicy jezdzily regularne miejskie autobusy, niektore przegubowe(!) i czasami szorowaly dachem po suficie tunelu. Czasu nie powstrzymamy, to co tam teraz jest to namiastka dawnej swietnosci, ale to nie ze wzgledu na nienawisc mieszkancow do drzew. Nie znam Twoich lokalnych ukladow, ale drzewa same umieraja a czasem choruja i takie trzeba wyciac. Ale w miare wycinania sadzic nowe, moze innego gatunku?
                                  • waga170 Re: Sezon na smog uroczyście otwarty 10.09.20, 15:33
                                    To jest ta sama ulica troche dalej. Przerwa w "tunelu" jest niby czyms zapelniana ze stuletnim opoznieniem. Ale zwroc uwage na te cudo architektury po prawo, ktore nasralo na wszelkie zasady zarzadzania miastem.

www.google.com/maps/@52.2821528,20.944688,3a,75y,226.55h,76.12t/data=!3m6!1e1!3m4!1sKF2Aa6ghlnBpX9jQ0YFuFw!2e0!7i13312!8i6656

Jeszcze skurwysyn nazwal to Akademia Usmiechu i wywiesil polska flage.
                                    • qqbek Re: Sezon na smog uroczyście otwarty 10.09.20, 15:46
                                      Może co piąte było chore.
                                      Dwóch skurwysynów regularnie truło 4 czy 5 wiercąc otwory i lejąc do środka Roundap.

Te trzy wycięte w tym roku były okazami zdrowia. Jedno przeszkadzało pani prokurator, dwa miały pecha do rodziny (za)radnego.
                                      • waga170 Re: Sezon na smog uroczyście otwarty 10.09.20, 16:03
                                        Pewnie sie bali ze na tych drzewach ktos ich powiesi. Za nogi. Lepiej niech sie nie przestana obawiac:)

Ja sam kiedys scielem 5 drzew kiedys wlasnorecznie posadzonych, sosny japonskie z dlugimi iglami. Trudno, jednego roku postanowily korzeniami wypychac do gory murowane ogrodzenie, razem z fundamentem. Ale to nie byla wina drzew tylko moja bo nie zrobilem "research", gdzie sadzic co. Miasto powinno miec jakiegos fachowca po "Technikum Terenow Zieleni" jak to bylo za PRL. Kto pamieta, to miasta wtedy zazieleniali na potege. Powaznie, trawy nikt nie kosil ale drzewa ktos bez przerwy sadzil.
                                        • schweppes1 Re: Sezon na smog uroczyście otwarty 10.09.20, 16:48
                                          To tylko drzewa, nic osobistego. Wycinanie ich to żadne wydarzenie.

Osobiście wprowadziłbym nakaz wycięcia wszystkich drzew znajdujących się bezpośrednio przy drogach poza terenem zabudowanym. To już nie czasy, kiedy zaprzęgi konne muszą jeździć w ich cieniu.
                                          • waga170 Re: Sezon na smog uroczyście otwarty 10.09.20, 17:01
                                            schweppes1 napisał:

> To tylko drzewa, nic osobistego. Wycinanie ich to żadne wydarzenie.
                                            >
                                            > Osobiście wprowadziłbym nakaz wycięcia wszystkich drzew znajdujących się bezpoś
                                            > rednio przy drogach poza terenem zabudowanym.

To w koncu jak to jest? Wycinanie drzew to nic osobistego, a osobiscie bys je wycial? Moze najpierw se wytnij jaja, najlepiej w terenie zabudowanym. A potem konia se wytnij, bo on tez nie musi byc w cieniu.
                                              • qqbek Re: Sezon na smog uroczyście otwarty 10.09.20, 17:54
                                                schweppes1 napisał:

> To są tylko drzewa, przygłupie. Mamy ich nadmiar w kraju.

Mając porównanie - ćwierć wieku temu, jeszcze nawet dekadę temu i teraz - śmiem się nie zgodzić.
                                                Pierdolić drzewa w Białowieży, czy te w Kampinosie... wycięcie ponad 3/4 drzewostanu przy mojej ulicy znacząco pogorszyło komfort mojego własnego życia.
                                                Owszem, nie trzeba już na jesieni przez kilka tygodni co 2-3 dni zapierdalać z grabiami do liści, nie trzeba też w listopadzie czyścić rynien z liści i "nosków". Ale jak jest upał, to nie ma przeproś, nie ma chwili wytchnienia, wychodzisz za furtkę wprost "na patelnię".
                                                Wiatru i deszczu też nic już nie zatrzymuje.
                                                Zachodzącego słońca też nic już nie zasłoni.

Już nie powiem, że te kilka pozostałych drzew wygląda jak wyrzut sumienia, kiedyś chciało się wprost tu wracać... teraz chcę jak najszybciej stamtąd spierdalać. To już nie jest moja ulica, to już nie jest mój dom. To ulica popierdolonych, śniących po nocach mokre sny o siekierach i dodatkowych miejscach parkingowych.
                                                • waga170 Re: Sezon na smog uroczyście otwarty 10.09.20, 20:02
                                                  U nas tez to sie nazywalo "noski". Skad taki przyglup schweppes moze wiedziec ze aleja klonowa w kwietniu-maju kwitnie i moze wyzywic milion pszczol. Pszczoly nalezy wytruc bo raz schweppesa ugryzla w gola dupe jak sral za stodola.
                                                  • trypel Re: Sezon na smog uroczyście otwarty 10.09.20, 21:07
                                                    Ja za dziadka pamiętam aleje wysadzane przez Niemców drzewami owocowymi.
                                                    Szło się z chłopakami na czereśnie, na jabłka. Posadzone przy okazji budowy drogi w latach 30tych
                                                    Dla ludzi, pszczół, szpakow
                                                    Nigdy nikogo z nas nie zaatakowaly
                                                    Chociaż nieraz ktoś się za bardzo nażarł niedojrzalych i było trudno
                                                  • qqbek Re: Sezon na smog uroczyście otwarty 10.09.20, 21:58
                                                    A tam drzewa owocowe, one nigdy nie osiągają dużych rozmiarów.
                                                    U nas były klony, buki, kasztanowce, dęby, lipy... a jest wielki chuj.
                                                    Ja akurat mieszkam przy ulicy obsadzonej niegdyś klonami... jest ich dużo mniej teraz, niż kasztanowców na sąsiedniej ulicy, a te ostatnie nie mają od ostatnich 20 lat zbyt łatwo.
                                                    Padło też trochę lip.
                                                    Ale klony, buki i dęby w pierwszej kolejności padają ofiarą ludzi, a nie czasu czy chorób.

Ja mieszkam w dzielnicy, którą w latach 30-tych zaprojektowano jako miasto-ogród.
                                                    Wszystkie ulice z nasadzeniami co 7-10 metrów.
                                                    Pięknie było.
                                                    Ktoś na naszą dzielnicową grupę wrzucił kiedyś film VHS z przejazdu przez dzielnicę w połowie lat 90-tych. Trudno było poznać ulice, po których chodzę codziennie niemal. Nie ma przynajmniej połowy tamtych drzew. Najgorsze jest to, że nie ma też prawie nowych nasadzeń.
                                                  • vogon.jeltz Re: Sezon na smog uroczyście otwarty 10.09.20, 22:03
                                                    > Skad taki przyglup schweppes moze wiedziec ze aleja klonowa
                                                    > w kwietniu-maju kwitnie i moze wyzywic milion pszczol.

To przecież korwinista. Cechą podstawową korwinizmu jest brak dostrzegania i rozumienia łańcuchów przyczynowo skutkowych. Te prawicowe debile niczym nie różnią się od Mao Zedonga i jego akcji tępienia wróbli.
                                                  • qqbek Re: Sezon na smog uroczyście otwarty 10.09.20, 22:23
                                                    vogon.jeltz napisał:

> To przecież korwinista. Cechą podstawową korwinizmu jest brak dostrzegania i ro
                                                    > zumienia łańcuchów przyczynowo skutkowych. Te prawicowe debile niczym nie różni
                                                    > ą się od Mao Zedonga i jego akcji tępienia wróbli.

Chuj z tym, że te 1% kucy Korwina tego nie dostrzega.
                                                    Obawiam się, że odsetek tak "myślących" jest powyżej 50%.
                                                    Przykład z sąsiedztwa - sąsiad z przeciwka.
                                                    Ma chody w urzędach, jak się kilka lat temu sprowadził, to załatwił sobie, chyba w dwa lata, wycinkę dwóch prawie dziewięćdziesięcioletnich klonów (nasadzenia z czasów wytyczenia ulicy - 1931 rok) przed domem, bo mu w rynny leciało.
                                                    A teraz kwiczy, że mu słońce pali trawnik i klimatyzację musiał zamontować, choć jakoś pierwsze dwa lata obywali się bez, a trawnik rósł wzorcowo.
                                                    Architekt... z uprawnieniami i całkiem nieźle prosperującym biurem.
                                                    Rączki opadają.
                                                  • vogon.jeltz Re: Sezon na smog uroczyście otwarty 10.09.20, 23:53
                                                    > Architekt... z uprawnieniami i całkiem nieźle prosperującym biurem.

Biorąc pod uwagę wypłody dzisiejszych architektów (nie mówię o celebrytach branży, tylko o projektantach osiedli developerskich), nie przeceniałbym jego kwalifikacji i tego, jak przekładają się na rozumienie czegokolwiek.
                                                  • qqbek Re: Sezon na smog uroczyście otwarty 11.09.20, 00:40
                                                    Nie no, wódkę piliśmy (bo co to za sąsiad, z którym się wódki nie napiłeś?) i poza tym specyficznym stosunkiem do drzew wszystko u niego zdaje się "banglać" poprawnie.
                                                    To nie jest tak, że jest jakoś szczególnie ograniczony, czy po prostu głupi.
                                                  • samspade Re: Sezon na smog uroczyście otwarty 11.09.20, 09:05
                                                    vogon.jeltz napisał:

> > Skad taki przyglup schweppes moze wiedziec ze aleja klonowa
                                                    > > w kwietniu-maju kwitnie i moze wyzywic milion pszczol.
                                                    >
                                                    > To przecież korwinista. Cechą podstawową korwinizmu jest brak dostrzegania i ro
                                                    > zumienia łańcuchów przyczynowo skutkowych. Te prawicowe debile niczym nie różni
                                                    > ą się od Mao Zedonga i jego akcji tępienia wróbli.

Ale jakim trzeba być dzbanem żeby twierdzić że w rejonach zamieszkałych drzewa są zbędne? Szwepsio ciągle potrafi zadziwić.
                                                  • samspade Re: Sezon na smog uroczyście otwarty 11.09.20, 09:53
                                                    schweppes1 napisał:

> A gdzie tak napisałem, półanalfabeto?

"W rejonach zamieszkałych są niepotrzebne, te kilka drzewek tylko zawadza"

> Naucz się czytać, przygłupie.

Masz więc cytat. Cytat twojej wypowiedzi. Otóż drzewa w rejonach zamieszkałych są kurwa konieczne.
                                              • waga170 Re: Sezon na smog uroczyście otwarty 10.09.20, 19:46
                                                Nalezy wytluc wszystkie psy. Tylko sraja i szczaja. A po nocach szczekaja. Koty tez. I kury, na co komu kura jak mozna jajka kupic w sklepie. A piorami mozna napalic w piecu. Jeziora osuszyc bo ktos sie moze w nich utopic, prymitywie.
                                            • schweppes1 Re: Sezon na smog uroczyście otwarty 10.09.20, 18:23
                                              Dlatego mamy lasy z drzewami, które się tym zajmują. W rejonach zamieszkałych są niepotrzebne, te kilka drzewek tylko zawadza. A przy drogach za miastem powinno być natychmiast ścierwo wycięte, a minister, który tego jeszcze nie zrobił powinien gnić w więzieniu. To są sztucznie sadzone drzewa, żeby konie nie zdechły w upale. Od kiedy konie tam nie jeżdżą, drzewa są zbędne i zagrażają bezpieczeństwu.
                                              • trypel Re: Sezon na smog uroczyście otwarty 10.09.20, 19:40
                                                Ponad 30 lat za kółkiem i pewnie parę mln km i żadne drzewo mnie nie zaatakowalo
                                                Nie wycinać tylko sadzic nowe. Zacieniac i oslaniac drogi przed śniegiem, słońcem. W zieleni jedzie się zdecydowanie przyjemniej.
                                                Wycinaj sobie swoje bo PiS pozwolił
                                                Dlaczego wtracasz się w życie innych?
                                                • schweppes1 Re: Sezon na smog uroczyście otwarty 11.09.20, 00:28
                                                  No wiemy, że cię nie zaatakowało, tak jak wszystkich, którzy piszą, że ich nie zaatakowało, bo gdyby ich zaatakowało przy 90 km/h, to by nie pisali w ogóle, m.in dlatego, że w trumnie nie ma WiFi.

A jak się rozjebię o drzewo, bo seba zetnie zakręt, to przecież stracę moje życie, a nie innych. Seby życie mnie nie interesuje, dopóki ja mu go nie odbiorę, natomiast gdyby nie kretyńskie sztucznie posadzone drzewa przy drogach, mógłbym przeżyć.

W UK nie widziałem masowo drzew przy drodze jak w PL. Zapewne je wycięli, jak zsiedli z dorożek. No ale tam rządzący nie są pół-zwierzętami, jak nasi pisowcy.
                                                  • vogon.jeltz Re: Sezon na smog uroczyście otwarty 11.09.20, 00:41
                                                    > A jak się rozjebię o drzewo, bo seba zetnie zakręt, to przecież stracę moje życie

Póki co to zdaje się ty chwaliłeś się tutaj, że zapierdalasz jak pojebany ignorując przepisy. Zacznij od siebie, synuś, a potem czepiaj się Sebów i drzew przy drogach.
                                                  • vogon.jeltz Re: Sezon na smog uroczyście otwarty 11.09.20, 11:30
                                                    > Nigdzie nie napisałem, półanalfabeto, że ścinam zakręty.

Napisałeś, że notorycznie ignorujesz przepisy, co jest w wielu przypadkach tak samo niebezpieczne, jak Seba ścinający zakręty. Jak przestaniesz je ignorować, to wtedy będziesz mógł się przypierdalać do Seby i przydrożnych drzew.
                                                  • schweppes1 Re: Sezon na smog uroczyście otwarty 11.09.20, 13:34
                                                    Pisałem o prędkości, bo tylko ten przepis ignoruję, ponieważ skoro jest ustalany dla wszystkich, to musi być ustalony dla najgorszego przypadku, czyli dla półślepego 100-latka w Tarpanie albo innym Warburgu na letnich oponach w środku śnieżnej zimy.

Nie jeżdżę pod prąd i nie ścinam zakrętów, gdy nie mam odpowiedniej widoczności.
                                                  • samspade Re: Sezon na smog uroczyście otwarty 11.09.20, 15:02
                                                    schweppes1 napisał:

> > A jeszcze niedawno pisałeś że nie ścinasz.
                                                    >
                                                    > Nie kłam.

Nigdzie nie napisałem, półanalfabeto, że ścinam zakręty.

Krótko mówiąc narzekasz na ścinających. Gdy zwraca ci się uwagę :
                                                    Póki co to zdaje się ty chwaliłeś się tutaj, że zapierdalasz jak pojebany ignorując przepisy.

odpowiadasz że nie napisałeś że scinasz zakręty.
                                                    Potem przyznajesz się że jednak ścinasz.
                                                    Tak więc jak to jest sebix? Czemu narzekasz na innych robiących to samo co ty?
                                                  • schweppes1 Re: Sezon na smog uroczyście otwarty 11.09.20, 15:12
                                                    Ścinam, jeżeli widzę, że na i za zakrętem nie ma innego samochodu, a na jezdni nie ma wyznaczonych pasów ruchu. Jest to nawet legalne. Natomiast jeśli chodzi o sytuację z Sebą, to mam na myśli przypadek, gdzie seba ścina zakręt, którym z przeciwka jadę ja.
                                                  • trypel Re: Sezon na smog uroczyście otwarty 11.09.20, 06:52
                                                    A to może lepiej wyeliminować pijanego Sebe niż drzewa.
                                                    Za to w Finlandii, Szwecji rosną miliony drzew przy drogach i nikt ich nie chce wycinać.
                                                    Mało tego w Finlandii możesz na swoim terenie wycinać drzewa pod warunkiem że posadzisz nowe. Tyle samo.
                                              • marekggg Re: Sezon na smog uroczyście otwarty 10.09.20, 23:45
                                                co ci tak przeszkadzaja drzewa przy drodze? nie umiesz prowadzic?
                                                a w miastach drzewa daja cieniu, beton i asfalt sie tak nie ogrzewa. no ale to do ciebie chyba nie trafia.
                                                myslalem ze jestes w miare normalnym, ale coraz bardziej w to watpie
                                                • schweppes1 Re: Sezon na smog uroczyście otwarty 11.09.20, 00:34
                                                  Przeszkadzają zasłaniając krajobraz. Prowadzić umiem, ale niestety nie jestem sam na drodze i takie drzewa mogą pomóc pijanemu Sebie mnie zabić. Są kompletnie zbędne, od kiedy przesiedliśmy się z dorożek do samochodów. W miastach mi nie przeszkadzają, dopóki nie zawadzają na mojej posesji. A w to, że tępe, zwyrodniałe pisowskie zwierzęta pozwoliły ścinać własne drzewa na własnej nieruchomości, na trzeźwo nie wierzę. To niemożliwe, że ci kretyni wprowadzili mądre prawo. Coś mi tu śmierdzi, to chyba jakaś podpucha - może to wycofają i będą za to karać wstecz?
                                              • samspade Re: Sezon na smog uroczyście otwarty 11.09.20, 09:02
                                                schweppes1 napisał:

> Dlatego mamy lasy z drzewami, które się tym zajmują. W rejonach zamieszkałych s
                                                > ą niepotrzebne, te kilka drzewek tylko zawadza.

Korwinistom zawadzają. A korwinici mają to do siebie że nie grzeszą wiedzą.
                                                Drzewa w rejonach zamieszkałych są niezbędne. Ogólnie zieleń jest niezbędna.
                                              • vogon.jeltz Re: Sezon na smog uroczyście otwarty 11.09.20, 11:33
                                                > A przy drogach za miastem powinno być natychmiast ścierwo wycięte,

Absolutnie nie. Choćby tylko z tego powodu, że to doskonały sposób eliminacji pijanych sebixów i miłujących "wolność" (do ignorowania przepisów) przygłupiastych szwepsów.
                                                • schweppes1 Re: Sezon na smog uroczyście otwarty 11.09.20, 13:30
                                                  Gdyby tak było, to byłoby ok, ale niestety równie dobrze może być tak, że mimo, iż to Seba odpierdoli chujnię, to on przeżyje, a na drzewie zawinie się "boguduchawinny" np. voguś, który będzie musiał spierdolić przez czołówką z Sebą.
                                                  • vogon.jeltz Re: Sezon na smog uroczyście otwarty 11.09.20, 15:54
                                                    > a na drzewie zawinie się "boguduchawinny" np. voguś, który będzie
                                                    > musiał spierdolić przez czołówką z Sebą.

Spokojna twoja pusta. Ja jeżdżę na takich drogach tak, że bez trudu zdążę spierdolić bez zawijania się na drzewie. Problem dotyczy prawie wyłącznie "szybkich i bezpiecznych", ignorujących przepisy i ścinających zakręty repoidów.
                                                  • vogon.jeltz Re: Sezon na smog uroczyście otwarty 11.09.20, 16:11
                                                    > Ale Sebuś może jechać tak szybko, że już nie zdążysz spierdolić

To teoretycznie możliwe, ale statystycznie bardzo mało prawdopodobne. Na pewno nie na tyle, bym był zwolennikiem wycinania przydrożnych drzew. Bliskie spotkania trzeciego stopnia z nimi są domeną głównie samych sebixów oraz zapierdalających bez umiaru "szybkich i bezpiecznych" repów.
                                      • tbernard Re: Sezon na smog uroczyście otwarty 11.09.20, 09:15
                                        qqbek napisał:

> Może co piąte było chore.
                                        > Dwóch skurwysynów regularnie truło 4 czy 5 wiercąc otwory i lejąc do środka Rou
                                        > ndap.
                                        >
                                        > Te trzy wycięte w tym roku były okazami zdrowia. Jedno przeszkadzało pani proku
                                        > rator, dwa miały pecha do rodziny (za)radnego.
                                        >

A posadzono chociaż jakieś młode drzewa w ich miejsce, tak jak na fotkach wagi?
                                        • qqbek Re: Sezon na smog uroczyście otwarty 11.09.20, 17:02
                                          tbernard napisał:

> A posadzono chociaż jakieś młode drzewa w ich miejsce, tak jak na fotkach wagi?

W miejsce ponad 30 dorodnych, ponad 80-letnich klonów (przypominam, że klon z powodzeniem dożywa 200 lat, a do 100 jeszcze rośnie) posadzono:
                                          1. jeden klon (najwyraźniej samosiejka),
                                          2. jeden jarząb, jeden świerk i dwie magnolie posadzone przez właścicieli domów.

Świerk (posadzony 30 lat temu przez mojego dziadka) skonał w końcu rok temu po 4 latach choroby, którą zawlekli weseli pilarze z PGE docinający jego gałęzie przy linii napowietrznej.
                                          Zostały dwie 4-metrowe magnolie i niewiele wyższy ode mnie jarząb... zamiast ponad 30 15-20-metrowych klonów.

Coś się rusza, na sąsiednich ulicach coś już sadzą, ale nawet na szybkorosnące klony nie chce mi się czekać.
                                          Jestem zły na głupich ludzi i jeszcze bardziej zły na wtórujące ich głupocie głupie władze.
        • misiaczek12813 Re: Sezon na smog uroczyście otwarty 11.09.20, 16:38
          trypel napisał:

> Indywidualny
          > Taki sobie domek
          > Waliło plastikiem palonym na całym kwadracie to poszedłem, zrobiłem zdjęcie
          > Próbowałem sie dodzwonić na straż miejska ale po 20 min oczekiwania na połączen
          > ie zadzwoniłem na policję.
          > Przyjęli zgłoszenie.
          > Ale nie wiem czy przyjechali czy nie.
          > Będę w tym roku zgłaszał konsekwentnie każde krematorium w okolicy.
          >

nie ładnie tak donosić....

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka