Dodaj do ulubionych

OT - ciekawe co na to kobiety....

02.10.20, 14:00
wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,26361580,przemyslaw-czarnek-tak-widzi-role-kobiety-ma-rodzic-dzieci.html#s=BoxOpImg3
Zastanawiam sie też co myślą Ci z Was, którzy mają córki w szkole albo będą mieć za chwilę.
Szanse na to, że zostaną wynalazczyniami, naukowcami, itd... chyba zaczynają maleć.

Ale być może będziecie się cieszyć duuuużą liczbą wnuków ;-)
Obserwuj wątek
            • klemens1 Re: OT - ciekawe co na to kobiety.... 03.10.20, 07:33
              Co za debil - dostał link z opiniami, o które pytał, to teraz stwierdza, że ten opinie są bezwartościowe, bo są na innym forum. Jak mu się przeklei te opinie tutaj, bo już będą OK.
              Zresztą - to nie pierwszy raz, gdzie tępak o coś pyta, dostaje odpowiedź, po czym odpowiedź zlewa wprost i zaraz o nią pyta drugi raz.
                • klemens1 Re: OT - ciekawe co na to kobiety.... 03.10.20, 13:34
                  galtomone napisał:

> Wspaniały pianotok. Znasz więcej epitetów, które wypluwasz z siebie nie pytany,
                  > czy to już Twój szczyt?
                  >
                  > Szkoda, że nie zrozumiałeś odpowiedzi.
                  >
                  Ty tyle zrozumiałeś, że dostałeś po dupie - do faktów nie odniosłeś się w ogóle. Bo co niby miałbyś napisać, skoro oczywiste jest, że dostałeś opinie, o które pytałeś, ale nie spodobało ci się, że są w innym miejscu niż sobie ubzdurzyłeś.
                  I dla twojej wiadomości - nie muszę być pytany, żeby się odzywać.

• galtomone Re: OT - ciekawe co na to kobiety.... 03.10.20, 15:25
                    klemens1 napisał:

> Ty tyle zrozumiałeś, że dostałeś po dupie

Od kogo?

> do faktów nie odniosłeś się w ogóle

Jakich faktów?

> I dla twojej wiadomości - nie muszę być pytany, żeby się odzywać.

Wtedy to ma wiekszy sen. Bez tego tylko tradycyjnie bijesz piane. Ale nie zeby mi to przeszkadzalo.
                    • klemens1 Re: OT - ciekawe co na to kobiety.... 03.10.20, 17:25
                      galtomone napisał:

> > do faktów nie odniosłeś się w ogóle
                      >
                      > Jakich faktów?

Tych, których nie zacytowałeś, funkcjonalny analfabeto.
                      Pytasz o coś, dostajesz odpowiedź, piszesz że nie chcesz odpowiedzi po czym znowu pytasz. Jak debil.
                          • galtomone Re: OT - ciekawe co na to kobiety.... 04.10.20, 09:28
                            klemens1 napisał:

> Czego niby nie zrozumiałem?
                            > Ty tylko od odpowiedzi spierdalać potrafisz, imbecylu.

Miedzy innymi dlatego nie chce mi sie tlumaczyć i wykazywać niezoruzmienia. Zadna to przyjemnosc, a ty i tak pojdziesz w zaparte.
                            Nie to, ze mnie Twoje epitet ruszaja, ale to strata czasu po prostu.
                                • klemens1 Re: OT - ciekawe co na to kobiety.... 05.10.20, 08:20
                                  galtomone napisał:

> Nie czuję potrzeby i nie widzę sensu uzasadniania Tobie czegokolwiek.

Nie masz jak, pajacu.
                                  Fakty są takie, jak napisałem wcześniej:

Co za debil - dostał link z opiniami, o które pytał, to teraz stwierdza, że ten opinie są bezwartościowe, bo są na innym forum. Jak mu się przeklei te opinie tutaj, bo już będą OK.
                                  Zresztą - to nie pierwszy raz, gdzie tępak o coś pyta, dostaje odpowiedź, po czym odpowiedź zlewa wprost i zaraz o nią pyta drugi raz.

I nie masz jak tego ruszyć.

• galtomone Re: OT - ciekawe co na to kobiety.... 05.10.20, 08:44
                                    klemens1 napisał:

> galtomone napisał:
                                    >
                                    > > Nie czuję potrzeby i nie widzę sensu uzasadniania Tobie czegokolwiek.
                                    >
                                    > Nie masz jak, pajacu.

Naprawde sadzisz, ze wezmiesz mnie pod wlos?
                                    Sadzielem, ze juz sie naucyzles, ze takie prowokowanie mnie jest strata czasu.

> Fakty są takie, jak napisałem wcześniej:

Fakty sa takie, ze masz jasna odpoowiedz w calym tym watku, ale jej nie ogarniasz.

Poza tym, dosc tradycyjnie, podwatek z toba jest zupelenie nie na temat. Zatem, jesli masz ochote podzielic sie swoimi przemysleniami (alez kredyt zaufania ci dalem - az sam jestem w szoku), to zapraszam, a jak nie, to ja te czesc koncze, bo niczego nie wnosi.
    • beneficia Re: OT - ciekawe co na to kobiety.... 02.10.20, 17:30
      A co mogą o tym sądzić normalne kobiety?
      Dzisiaj rozmawiałyśmy o tym w pracy, wyglądało to mniej więcej tak:
      "A słyszałyście co powiedział minister (że to, śmo i tamto)?"
      Komentarze po każdym cytacie:
      - Boże...
      - Tego nie słyszałam, serio?!
      - No co ty
      Itp, itd, w tzw. międzyczasie wielokrotne wzdychanie z niedowierzania.
      A, i jeszcze zastanawiałyśmy się, na ile są autonomiczne wyższe uczelnie i jaki mogą dać praktyczny odpór ideologii.
        • wislok1 Re: OT - ciekawe co na to kobiety.... 02.10.20, 19:08
          Pozyjemy, zobaczymz,
          jak opor spoleczny przeciwko ministrowi bedzie sie ograniczal do narzekania w internecie, to prezes z kotem zrobi ze szkol siedlisko najgorszej cimnoty, a ulubiona rozrywka podpuszczanej mloidziezy bedzie tepienie gejow....
              • wislok1 Re: OT - ciekawe co na to kobiety.... 02.10.20, 21:37
                Jak nauczyciel bedzie mial do wyboru wziasc udzial w nagonce na gejow i innych wrogow kaczystanu, czyli USA; Niemcy, Unai Europejska, Rosja, a do tego bezwarunkowo poprzec biskupow,
                a odmowa bedzie oznaczala DYSCYPLINARNE zwolnienie z pracy, to 90% poprze rzed, bo nauczyciele sa tak du.owaci, za ZAWSZE daja sie zastraszyc....
                • beneficia Re: OT - ciekawe co na to kobiety.... 03.10.20, 20:06
                  >No niestety ale glownym zajeciem dzisiejszych dziewczyn jest wykrzywianie ryja i pokazywanie dupy na ryjbuku czy tam insta<

Czyli jak pokazują dupę to źle (opieram się na tym, że napisałes "niestety")

> No jak nie wygladaja i maja troche samokrytyki to nie uczestnicza<

A jak nie pokazują to znaczy, że dupa jest brzydka.
                  Ty jesteś naprawdę aż tak na bakier z logiką i sensem?
                  W sumie nie współczuję, głupim ludziom łatwiej się żyje.
                  • bigzaganiacz Re: OT - ciekawe co na to kobiety.... 03.10.20, 21:05
                    Moja logika jest spojna to ty grazyna nie ogarniasz.
                    Nie interesuje je nauka bo do dostania sie na ciekawszy kierunek potrzebuja parytetow stypendniow zachet bo w rownym starciu z nerdami nie maja najmniejszych szans a na przykladzie szwecji czy tam norwegi nauka ich nie interesuje i wybieraja kierunki spoleczne z wlasnej nie przymuszonej woli bo mozliwisci maja.
                    Ale wrocmi do spierdolonego lewactwa i diversity
                    Chodze na rozmowy ostatnio mnie znajomy wkrecil i pomimo wiedzy i doswiadczenia roboty mi nie zaproponowano bo zatrudniono murzynke nie musze chyba dodawac ze nic nie jazy i jest kompletnie bezuzyteczna no ale zatrudnienie kolejnego bialego mezczyzny nie licowalo z polityka firmy
                    Co do pokazywania dupy
                    Dzisiejsza kobieca mlodziez chce byc jak ann zona lewego i przypisywac sobie jego sukces bo oczywiscie za kazdym sukcesem mezczyzny stoi kobieta a lewy bez ann by co najwyzej pilki podawal w okregowce
                    I pokazywaniem dupy chca to osiagnac bo przeciez nie uczciwa praca
                    Co do brzydkich no to chyba widza ze sa spalone w starciu z ladniejszymi i zostaje im w zasadzie zycie w rejonach swojego potencjalu
                    A teraz zanim zaczniesz szczekac i kasac powiedz mi ile kobiet utworzylo jakies duze firmy samodzielnie bez pieniedzy tatusia czy bogatego bylego meza
          • galtomone Re: OT - ciekawe co na to kobiety.... 03.10.20, 06:51
            beneficia napisała:

> Spodziewasz się odgórnego zakazu przyjmowania kobiet na uniwersytety?
            > Nawet gdyby - chyba nie znasz dzisiejszych dziewczyn :)

Jak reforma sie uda, to nie będzie chętnych.
            Przecież, żadna kobieta świadomie nie dokona gorszego wyboru (studia/kariera) niż lepszego (rodzina/dzieci).

Troche jak hijab'em - mialem na ten temat dluga rozmowe kiedys w muzulmanskim kraju.... "My im nie kązem, one same chcą, bo wiedza co dla nich dobre"
            • beneficia Re: OT - ciekawe co na to kobiety.... 03.10.20, 15:02
              > Jak reforma sie uda, to nie będzie chętnych.
              > Przecież, żadna kobieta świadomie nie dokona gorszego wyboru (studia/kariera) n
              > iż lepszego (rodzina/dzieci).
              >
              To jest rozumiem sarkazm/ironia/cos w rodzaju żartu, tak?
              No ok, ale mnie zapędy tego pana nie śmieszą.
              • galtomone Re: OT - ciekawe co na to kobiety.... 03.10.20, 15:28
                beneficia napisała:

> > Jak reforma sie uda, to nie będzie chętnych.
                > > Przecież, żadna kobieta świadomie nie dokona gorszego wyboru (studia/kari
                > era) n
                > > iż lepszego (rodzina/dzieci).
                > >
                > To jest rozumiem sarkazm/ironia/cos w rodzaju żartu, tak?

Przepraszam, jesli nie bylo to jasne, masz prawo nie znac moich pogladow generalnie. Tak, sarkazm/ironia.

> No ok, ale mnie zapędy tego pana nie śmieszą.

Mnie smiesza. Wole to niz przerazenie.
      • misiaczek12813 Re: OT - ciekawe co na to kobiety.... 03.10.20, 13:23
        beneficia napisała:

> A co mogą o tym sądzić normalne kobiety?
        > Dzisiaj rozmawiałyśmy o tym w pracy, wyglądało to mniej więcej tak:
        > "A słyszałyście co powiedział minister (że to, śmo i tamto)?"
        > Komentarze po każdym cytacie:
        > - Boże...
        > - Tego nie słyszałam, serio?!
        > - No co ty
        > Itp, itd, w tzw. międzyczasie wielokrotne wzdychanie z niedowierzania.
        > A, i jeszcze zastanawiałyśmy się, na ile są autonomiczne wyższe uczelnie i jaki
        > mogą dać praktyczny odpór ideologii.

mamy demograficzny kryzys (mniej ludzi się rodzi niż umiera) to w kontekście faktycznie wzdycham z niedowierzania na wasze reakcje w pracy....jakieś dziwne kobiety jesteście , dzieci nie macie czy jak? :)
        • beneficia Re: OT - ciekawe co na to kobiety.... 03.10.20, 14:58
          > mamy demograficzny kryzys (mniej ludzi się rodzi niż umiera) to w kontekście fa
          > ktycznie wzdycham z niedowierzania na wasze reakcje w pracy....jakieś dziwne ko
          > biety jesteście , dzieci nie macie czy jak? :)

Owszem, mamy. Również córki.
          I nie podoba nam się, że mialyby być traktowane jak chodzące inkubatory.
          • galtomone Re: OT - ciekawe co na to kobiety.... 03.10.20, 15:32
            beneficia napisała:

Tu komus odpowiadsz, wiec sie dolacze...

> > mamy demograficzny kryzys (mniej ludzi się rodzi niż umiera)

Lokalnie. Generalnie, jest nas (ludzi) w ch...j za duzo.
            Rozsadnie byloby zatem rodzic poki co zero a zagospodarowywac to co jest.
            Niechcianych dzieci na swiecie jest DOSŁOWNIE - do koloru, do wyboru.

Ale ja sie nie martwie, mamy 500+ - najlepszy system wspomagajacy dzietnosc na swiecie... tylko sie jeszcze nie rozkrecil. Moze czas na 1000+?

> I nie podoba nam się, że mialyby być traktowane jak chodzące inkubatory.

Tylko dlatego, ze Wam nauka, edukacja, feminizm i rowne prawa wode z mozgu zrobily.
            Sie wychowa odpowiednio kolejne 2 pokolenia to sie bedzie podobac (sakrazm).
          • misiaczek12813 Re: OT - ciekawe co na to kobiety.... 03.10.20, 21:54
            beneficia napisała:

> > mamy demograficzny kryzys (mniej ludzi się rodzi niż umiera) to w kontekś
            > cie fa
            > > ktycznie wzdycham z niedowierzania na wasze reakcje w pracy....jakieś dzi
            > wne ko
            > > biety jesteście , dzieci nie macie czy jak? :)
            >
            > Owszem, mamy. Również córki.
            > I nie podoba nam się, że mialyby być traktowane jak chodzące inkubatory.

eee tam, jakie inkubatory....a z czego bierze się ta ujemna demografia? z tego że ilość urodzeń jest niższa niż ilość zgonów ....czyli jeśli ludzie żyją dłużej to ilość urodzeń się zmniejsza...proste co? kobiety nie chcą mieć dzieci bo wybierają kasę, karierę i katastrofę demograficzną....3 x k :)
            to że wy macie jedną córkę to koleżanka nie ma wcale i średnia wychodzi 0,5. A żeby była zastępowalność pokoleń należy mieć chociaż 2 dzieci .... czego nie rozumiesz?
        • misiaczek12813 Re: OT - ciekawe co na to kobiety.... 03.10.20, 13:18
          a co jest złego w tym że kobieta rodzi dzieci jedno, dwoje czy nawet troje?
          Gdyby kobiety nie rodziły dzieci to by was na świecie nie było ...osobiście dziś jest moda na karierę kosztem rodziny i tu się zgadzam z panem ministrem bo zapewne o to tutaj chodziło że współczesna kobieta nie rodzi dzieci albo co najwyżej jedno , bo nie ma czasu i jest wygodna, ważniejsza dla niej jest kariera, stopień naukowy, awans i kasa a nie rodzina....takie czasy...
                  • bigzaganiacz Re: OT - ciekawe co na to kobiety.... 03.10.20, 21:45
                    Ale pytanie ma sens
                    To emamcypacja obnizyla zarobki bo nagle bylo wiecej pracownikow
                    Co zlego ze mezczyzna sie spelnia poza domem a kobieta sie spelnia w domu
                    I teraz powiedzie mi drodzy forumowicze kto w zwiazku zaczynal mowic o dzieciach ze juz czas ze bedzie tak fajnie z malym bobaskiem
                    Wy czy partnerki
                    (Wpadki pomijam)
                    • samspade Re: OT - ciekawe co na to kobiety.... 03.10.20, 23:50
                      bigzaganiacz napisał(a):

> Ale pytanie ma sens
                      > To emamcypacja

O to to.
                      Dawniej mogłeś żonie przypierdolić jak coś cię wkurwiło. A teraz wymyślili jakieś równe prawa.
                      Dostęp do szkół prawa wyborcze i inne tego typu rzeczy.
                    • galtomone Re: OT - ciekawe co na to kobiety.... 04.10.20, 09:34
                      bigzaganiacz napisał(a):

> Ale pytanie ma sens
                      > To emamcypacja obnizyla zarobki bo nagle bylo wiecej pracownikow

Ciekawe tylko, ze glownie kobietom...

> Co zlego ze mezczyzna sie spelnia poza domem a kobieta sie spelnia w domu

Nic, jak dlugo robia to bo chca.
                      Chcialbys zajmowac sie domem zamiast robic tego co robisz, dlatego, ze takie sa oczewkiania wobec ciebie wszystkich do okola?

> I teraz powiedzie mi drodzy forumowicze kto w zwiazku zaczynal mowic o dzieciac
                      > h ze juz czas ze bedzie tak fajnie z malym bobaskiem
                      > Wy czy partnerki

Ja. Zona nie byla fanem pomyslu.
                      • 1matka-polka Re: OT - ciekawe co na to kobiety.... 04.10.20, 09:49
                        "> To emamcypacja obnizyla zarobki bo nagle bylo wiecej pracownikow

Ciekawe tylko, ze glownie kobietom..."

Ja widze, ze tu masz duzo do roboty zaganiacz. Panowie prosci sa i malo wiedza o swiecie. Do tego tylko proste bluzgi, zadnych pietrowych intryg, obrazania miedzy wierszami, nuda panie🙄
                        • bigzaganiacz Re: OT - ciekawe co na to kobiety.... 04.10.20, 11:21
                          Galtus malo pojemny zeby pojac ze te roznice w zarobkach to lewacki belkot

W Polsce 50% kobiet czynnych zawodowo nie pracuje a te co pracuja wykonuja mniej platne zawody

Niech kobieta idzie na platforme czy do polowu ostryg to zarobi tyle co mezczyzna
                          A ze woli w urzedzie pierdziec w krzeslo to zarobi mniej i tyle zagadki "mniejszych" zarobkow kobiet
                                      • samspade Re: OT - ciekawe co na to kobiety.... 04.10.20, 21:16
                                        1matka-polka napisała:

> Bedziesz tak glupio gadac, bo nie masz zadnej wiedzy w temacie.

To i tak lepiej niż ty.
                                        Ty gadasz że kobiety powinny zarabiać mniej niż mężczyźni ponieważ mogą mieć absencję w pracy spowodowaną chorobą.
                                        W każdym razie można powiedzieć że zaciąg kobiet zarówno od bywalca jak i Galto się nie udał. Same przemadrzałe wierzące we własną zajebistość osoby. Zero refleksji pokory itp.
                                        • 1matka-polka Re: OT - ciekawe co na to kobiety.... 04.10.20, 21:29
                                          "Ty gadasz że kobiety powinny zarabiać mniej niż mężczyźni ponieważ mogą mieć absencję w pracy spowodowaną chorobą"

Nic takiego nie pisalam. Pisalam, ze jesli kobiety mniej zarabiaja na tych samych stanowiskach, to sa jakies powody. Np. Ich absencja spowodowana rodzeniem i wychowywaniem dzieci, czyli de facto krotszy staz, brak zaangazowania i poswiecenia.
                                          Bo gdyby pracodawcy mieli do wyboru kobiete i mezczyzne o takich samych kompetencjach, mozliwosciach fizycznych i czasowych a dodatkowo kobiecie mogliby placic mniej, powiedzmy ze wzgledow kulturowych, to po co mieliby w ogole zatrudniac mezczyzn?
                                        • beneficia Re: OT - ciekawe co na to kobiety.... 04.10.20, 23:44
                                          > W każdym razie można powiedzieć że zaciąg kobiet zarówno od bywalca jak i Galto
                                          > się nie udał. Same przemadrzałe wierzące we własną zajebistość osoby. Zero ref
                                          > leksji pokory itp.

Matka-polka i Ziuta są specyficzne, również na ematce:)
                                          No nic, ja pewnie będę czytywać Wasze OT, mężczyźni w realu bardziej się samocenzurują
                                                  • galtomone Re: OT - ciekawe co na to kobiety.... 05.10.20, 13:38
                                                    1matka-polka napisała:

> "W jakiej roli (w tej męskiej szatni)"
                                                    >
                                                    > No pusc te wodze wyobrazni, poczuj sie prawdziwym mezczyzną a nie miętkim lewak
                                                    > iem🤭

Nie interesuja mnie moje wyobrazenia o Tobie tylko fakty, wiec?

Chce ustalić zródło opinii - bo mam wrazenie, ze pojechalas stereotypem.
                                                  • galtomone Re: OT - ciekawe co na to kobiety.... 06.10.20, 07:22
                                                    1matka-polka napisała:

> Raczej nie zwierzam sie na forum.

????

> Poza tym ja nie widze nic zlego w stereotypach.

Taaa... chba, ze dotycza ciebie, to juz wtedy jest gorzej.

> To sa normalne statystyki, tylko nie takie precyzyjne, do 5 miejsca po przec
                                                    > inku.

?????
                                                    >
                                                  • 1matka-polka Re: OT - ciekawe co na to kobiety.... 06.10.20, 08:16
                                                    Stereotypy to statystyki kmiotku, tak, tak. Prowadzone przez pokolenia przez wszystkie organizmy i ludzi tez. Dlatego kot sie boi ogorka, bo mysli ze to waz, bo jak cos wyglada jak waz i zachowuje sie jak waz, to na 80% jest wezem.. A teraz mozecie mnie zbluzgac, jak typowe lewaki. By.
                                                  • galtomone Re: OT - ciekawe co na to kobiety.... 06.10.20, 09:47
                                                    1matka-polka napisała:

> Stereotypy to statystyki kmiotku, tak, tak.

Widze, ze zaczynamy zmierzac w tradycyjnym kierunku...
                                                    Czekaj... bo zdawalo mi sie, ze napisalas "Brakuje tej kobiecej finezji..."

Faktycznie, czegos brak.

> Prowadzone przez pokolenia przez ws
                                                    > zystkie organizmy i ludzi tez.

Wszystkie organizmy prowadza statystyki i korzystaja ze stereotypow???? Dobrze Cie zrozumialem????

> Dlatego kot sie boi ogorka, bo mysli ze to waz,
                                                    > bo jak cos wyglada jak waz i zachowuje sie jak waz, to na 80% jest wezem..

Nie wiem jakie masz koty, ale na pewno masz w ch... j dziwne ogorki.

> A te
                                                    > raz mozecie mnie zbluzgac, jak typowe lewaki. By.

Na przyjemność, to trzeba sobie zasłużyć. :-)
                                                  • galtomone Re: OT - ciekawe co na to kobiety.... 06.10.20, 11:24
                                                    Owszem, ale nie bardzo widzę związek miedzy kwestiami opisywanymi a zbieraniem przez wszelkie organizmy statystyk i korzystaniem ze stereotypów.

Obawiam się, że trochę mylisz pojęcia i w zakresie zachowań instynktownych (jak ktoś chce Cie uderzyć to się uchylasz) przypisujesz organizmom reakcje na podstawie procesu analizy.
                                                    Reakcje tego typu nie są następstwem żadnej analizy, stąd często i gęsto uchylając głowę przed ciosem, rzeczona głowa odbija sie od framugi obok a kot (skoro był przykładem0 od inne przeszkody... "bo źle pomyślał" w którą stronę uciekać, czy może uciekał w tą stronę (tak uchylasz głowę), ze automatycznie angażujesz do tego najsprawniejsze grupy mięśniowe...?
                                                  • olivkah Re: OT - ciekawe co na to kobiety.... 06.10.20, 11:30
                                                    galtomone napisał:

> Owszem, ale nie bardzo widzę związek miedzy kwestiami opisywanymi a zbieraniem
                                                    > przez wszelkie organizmy statystyk i korzystaniem ze stereotypów.
                                                    >

Kot boi się ogórka, bo ma taki stereotyp, że jak coś jest długie, wąskie i czai się za tobą, to jest wąż, który chce cię zjeść.
                                                  • 1matka-polka Re: OT - ciekawe co na to kobiety.... 06.10.20, 12:34
                                                    olivkah napisała:

> galtomone napisał:
                                                    >
                                                    > > Owszem, ale nie bardzo widzę związek miedzy kwestiami opisywanymi a zbier
                                                    > aniem
                                                    > > przez wszelkie organizmy statystyk i korzystaniem ze stereotypów.
                                                    > >
                                                    >
                                                    > Kot boi się ogórka, bo ma taki stereotyp, że jak coś jest długie, wąskie i czai
                                                    > się za tobą, to jest wąż, który chce cię zjeść.

Dokladnie tak.
                                                  • galtomone Re: OT - ciekawe co na to kobiety.... 06.10.20, 12:50
                                                    olivkah napisała:

> Kot boi się ogórka, bo ma taki stereotyp, że jak coś jest długie, wąskie i czai
                                                    > się za tobą, to jest wąż, który chce cię zjeść.

To dość oczywiste i nie o to pytalem jesli nie zauwazylaś. Chodzilo mi o zwiazek z wagonikiem - tu mamy dylemat, gdzie skierowac wagonik i kogo/ile osob zabic.

Porownywanie tego do instynktowej reakcji na "zagrozenie" jakos mi sie nie sklada w calosc...

A co do kota i ogorka, to mysle, że to jest zajebicie duze uproszczenie.

Bo czego boi sie kot, ktory nigdy w zyciu nie widzial weza nawet w TV? Pojecie "weza" ma zakodowane w genach czy tez boi sie (a i to, nie kazdy) niespodziewanego za plecami?

Spróbuj wziac ogorek do reki i normalnie podejsc do kota od przodu, bede zdziwony jesli z tego powodu ucieknie.

Koty, ktore kiedys mialem (taki spadek, nie pytaj) reagowaly taki sposob na rozne impulsy (na ogorka akurat nie - za to patrzyly na mnie jak na wariata). Pierwsze spotkanie lustrem (u dzieci zreszta bywa powobnie) bylo za to calkiem zabawne.
                                                  • olivkah Re: OT - ciekawe co na to kobiety.... 06.10.20, 13:05
                                                    galtomone napisał:

> > się za tobą, to jest wąż, który chce cię zjeść.

> To dość oczywiste i nie o to pytalem jesli nie zauwazylaś. Chodzilo mi o zwiaze
                                                    > k z wagonikiem - tu mamy dylemat, gdzie skierowac wagonik i kogo/ile osob zabic

Może i chodziło Ci o związek z wagonikiem, ale pytałeś o związek z korzystaniem ze stereotypów.
                                                  • galtomone Re: OT - ciekawe co na to kobiety.... 06.10.20, 14:08
                                                    olivkah napisała:

> Może i chodziło Ci o związek z wagonikiem, ale pytałeś o związek z korzystaniem
                                                    > ze stereotypów.

Owszem, ale nie ogorka tylko wagonika a raczej calej tej konstrukcji myslowej. Dowiem sie zatem, bo juz chba 4 raz o to prosze a ty ciagle nie na temat....
                                                  • olivkah Re: OT - ciekawe co na to kobiety.... 06.10.20, 14:40
                                                    galtomone napisał:

> Z kora sie nie zgadzam A jako ze sie wtrynilas miedzy wodke a zakaske i to z do
                                                    > sc mocna agenda, to jak ty to widzisz, skoro uwazasz ze zwiazek jest?
                                                    >
                                                    Skąd się tam wzięło "skoro uważasz"? Na ten temat się nie wypowiadałam.
                                                  • 1matka-polka Re: OT - ciekawe co na to kobiety.... 06.10.20, 13:16
                                                    "Chodzilo mi o zwiazek z wagonikiem - tu mamy dylemat, gdzie skierowac wagonik i kogo/ile osob zabic."

Zwiazek z wagonikiem jest taki, ze dylemat wagonika jest rozwiazywany bardzo podobnie na calym swiecie a wynika to z tego, ze taka strategia postepowania jest najbardziej efektywna dla przekazania jak najwiekszej liczby genow. Dlatego wiekszosc ludzi podswiadomie wie, co powinni zrobic, to sie nazywa zdrowy rozsadek, instynk. Po prostu w danej sytuacji wiesz, jak sie zachowac, bo jestes potomkiem osob, ktore tez wiedzialy jak sie zachowac. Te co nie wiedzialy, jak sie zachowac, nie przekazaly swoich genow albo przekazaly malo. Stad wiekszosc kotow bedzie unikac wezy i tego co przypomina weze, zamiast dociekac, czy to na pewno waz.
                                                    A wiekszosc ludzi bedzie unikac sytuacji w ktory istnieje duze prawdopodobienstwo, ze dostana w morde albo nozem. Zdrowy rozsadek zabrania sprawdzac na wlasnej skorze, czy czlonek tego akurat plemienia jest fajny i przyjaznie nastawiony, mimo ze z doswiadczenia swojego i poprzednich pokoleń/stereotypu, wie ze 80% jego pobratymcow nie jest przyjaznie nastawiona.
                                                  • galtomone Re: OT - ciekawe co na to kobiety.... 06.10.20, 14:12
                                                    1matka-polka napisała:

> Dlatego wi
                                                    > ekszosc ludzi podswiadomie wie, co powinni zrobic, to sie nazywa zdrowy rozsade
                                                    > k, instynk.

No to wybacz, ale sie nie zgodzimy. Dla mnie bowiem instynkt, zdrowy rozsadek i moralność (o ktora tu tez sie zahacza) o jednak zupelnie rozne byty. Zatem nie mamy szans sie dogadac.

Prostym przykladem ze instynkt i zdrowy rozsadek to nie to samo jest przyklad psa gonicago zajac, skoro juz o zwierzeta sie oparlo.

Instynkt mowi gon - zdrowy rozsadek mowi odpusc bo zdechniesz.
                                                  • 1matka-polka Re: OT - ciekawe co na to kobiety.... 06.10.20, 13:26
                                                    "Obawiam się, że trochę mylisz pojęcia i w zakresie zachowań instynktownych (jak ktoś chce Cie uderzyć to się uchylasz) przypisujesz organizmom reakcje na podstawie procesu analizy."

Przeczytaj ten Samolubny gen, bo nie piszemy z tego damego poziomu.
                                                  • galtomone Re: OT - ciekawe co na to kobiety.... 06.10.20, 14:17
                                                    1matka-polka napisała:

> "Obawiam się, że trochę mylisz pojęcia i w zakresie zachowań instynktownych (ja
                                                    > k ktoś chce Cie uderzyć to się uchylasz) przypisujesz organizmom reakcje na pod
                                                    > stawie procesu analizy."
                                                    >
                                                    > Przeczytaj ten Samolubny gen, bo nie piszemy z tego damego poziomu.

Ale po coz mam to czytac drugi raz. To ze ktos cos napisal nie czyni tego prawidziwym. Jak widzisz wiele postow to popelnilem a zadnym sie nie zgadzasz.
                                                    Jak beda na papierze to beda bardziej wazne?

Dawkinsa czyta sie fajnie, daje do myslenia, ale nie nalezy lykac wszystkiego bezkrytycznie. On ma jakis monopol na racje i prawde?

Przeczytaj stare dziala astronomow udowadniajace, ze ziemia jest centrum wszechswiata... i co... Sa prawdziwe bo sa napisane? Kiedys byly....