Dodaj do ulubionych

Już mam dość - szukanie auta.

11.10.20, 00:25
Szlag mnie już trafia - albo chcą sprzedać coś fajnego "ale nie bardzo" i jak podasz cenę (środek "widełek" z otoszroto), to traktują ciebie jak kosmitę, albo nurzasz się w odmętach ogłoszeń na Marketplace (OLX i Otoszroto sobie już odpuściłem).
Volvo V50 "automatyczna skrzynia biegów" - wyszukało z 10 sztuk w okolicy, w wypadku 6 widać ze zdjęć, że jednak ręczna, piszę do 4 pozostałych z zapytaniem, czy na pewno dobrą skrzynię biegów zaznaczyli w ogłoszeniu. Dwóch bez odzewu (od kilkunastu godzin), dwóch wielce oburzonych tym, że śmiem pytać, przecież było widać (chuja było, zdjęć wnętrza nie ma), a po załagodzeniu sytuacji pytania o to, czy przypadkiem nie wezmę pomimo tego, że ręczna.

Wrzucam na lokalną grupę typu "Bazar" (kupię auto z automatem, segment B-E, mile widziane kombi/hatchback z nowymi oponami zimowymi/całorocznymi i sprawna automatyczna klima - może być poobijane, nie może być przerdzewiałe, ważny PT)... jedyna odpowiedź? Gość z sedanem z manualem, ręczną klimą, oponami do wymiany i nieważnym przeglądem.

Kurwa, co jest nie tak z tym narodem?
Obserwuj wątek
      • qqbek Re: Już mam dość - szukanie auta. 11.10.20, 00:38
        hotelarz.giuseppe napisał:

> Ja już mam dość szukania domu :) Też mnie trafia. Ciągle coś nie tak. I za drog
        > o. Jak żyć, panie Qqbek? BTW, qpiłeś pan tę hawirę w mieście Ch.?

Po umowie przedwstępnej, po pozytywnej decyzji kredytowej z dwóch banków, ale jeszcze przed decyzją z banku w którym miałbym najlepsze warunki i przed ostatecznym kupnem (w umowie daliśmy sobie czas do końca listopada na formalności - poczekam, aż tamten bank co chce ledwie ponad 2% RRSO się odezwać raczy - na chwilę obecną najlepszą decyzję mam na 2,36% a tę najgorszą na 2,9... jest się więc o co bić).
        Więc najtrafniejsza odpowiedź brzmi "tak, kupiłem... ale jeszcze nie teraz, choć to kwestia 2-3 tygodni, a nie miesięcy".
      • engine8 Re: Już mam dość - szukanie auta. 11.10.20, 00:42
        hehehehe jak my szukalismy to po 3 miesiacach intensywnego szukania mialem dosc i kupilismy "to co bylo".. W sumie nie zaluje i teraz bym go znow kupil bo mamy dobra lokacje i dom bardzo dobrze psauje do naszych osobowosci ale jak szukalismy to zona szukal parterowego a ja a garzem na 3 auta.... i nie mamy ani jedego ani drugiego :) A do tego wszedlem i od razu poczulem ze "tu moglby mieszkac". Bo wiekszsc ktore ogldalismy to byly "houses" a my szukalismy "home".
        Auto jednak duzo latwiej kupic.
    • engine8 Re: Już mam dość - szukanie auta. 11.10.20, 00:36
      U nas to jakos latwiej. Prywatni ludzie raczej nie wypisuja rzeczy nieprawdziwych i sa w zdecydowanej wiekszosci uczciwi i gotowi sprzedac. Nikt nie klamie - mowia co wiedza - czasami udaja ze nie znaja przeszloasci ale nikt nie oponuje aby wszystko sprawdzic. Ja zwykle prosze o VIN i sam sobie odkodowuje.
      • qqbek Re: Już mam dość - szukanie auta. 11.10.20, 00:41
        Tu chodzi chyba o popierdolony szablon twarzoksiążkowego Marketplace.
        Jako, że to firemka od was, to zakłada z góry, że sprzedawany samochód ma skrzynię automatyczną.
        Jak sprzedawca nie zmieni tego w ustawieniach, to zostaje "automat".
        A potem ustawiasz "automatyczna" w wyszukiwaniu i na 10 rekordów nie ma ani jednego trafienia, bo użyszkodnik nie zadał sobie dość trudu, by zmienić ustawienia domyślne.
        Zakładam, że u was za kałużą to sprawdza się wprost wyśmienicie.
        Sęk w tym, że tutaj wprost odwrotnie.
        • engine8 Re: Już mam dość - szukanie auta. 11.10.20, 00:48
          Oh ja wiekszsc swoich aut od prywatnych kupilem wylaczajc max jak najwiecej opcji bo sie okazuje wlasnie ze ludzie nie potrafia wlasciwie ofert robic...
          Pierwsze X5 kupilem ze bardzo atrakcyjna i nawet podejrzanie aktrakcyjna cene tylko dlatego ze wlsnie ludzie tak napisali oferte ze nikt ich nie wynajdowal i po 2 tygodniach braku zainteresowania sprzedali mi to to chyba bylismy jedynymi klientami..
          Teraz ludzie cwani i w kazdym ogloszeniu na dole wpisuja 120 "keywords" a wiec nie wazne czego szukasz to ich ogloszenie zawsze sie pokaze
        • waga170 Re: Już mam dość - szukanie auta. 11.10.20, 05:03
          Wcale sie nie zagalopowales. Ja bym powiedzial ze sie niedogalopowales. Kiedys w Zyciu Warszawy bylo pelno ogloszen dla Qqubka: DKW kombi na chodzie sprzedam. Jedna linijka. Albo mogl dac: DKW kombi na chodzie kupie. Jedna linijka. A Qqbek chce kupic samochod do wykonczenia, ale lista wymagan wyszla mu na pol strony.
          Tu nie tylko nie potrafia sprzedawac, ale kupowac tez nie.
          • qqbek Re: Już mam dość - szukanie auta. 11.10.20, 09:00
            Za twoich czasów w całej Polsce było mniej zarejestrowanych osobówek, niż teraz jest u mnie na wsi w jednym powiecie.
            Z podanych przeze mnie wymogów obligatoryjny jest jeden (automat), reszta jest fakultatywna, wystarczyło doczytać (ale skoro sprzedawcy nie potrafią..)
    • liczbynieklamia Re: Już mam dość - szukanie auta. 11.10.20, 08:26
      Ludziom się wciąż wydaje, że lata 90-te trwają w najlepsze i po używane, zachodnie auto stoją kolejki. Po co oni się będą wysilali, jak i tak zejdzie?
      Do tego mają ceny na podstawie średniej ofertowej, która jest duuuużo wyższa od średniej transakcyjnej - auta w dobrych cenach znikają w kilka dni, w "średnich" wiszą miesiącami.
      Dopóki ktoś nie potrzebuje naprawdę sprzedać (bo kasa potrzebna, bo ubezpieczenie się kończy), to bardzo często zgrywa panisko, udając, że robi kupującemu łaskę, że mu chce sprzedać samochód. Lepiej więc czasami szukać w niższych stanach cenowych, bo to ludzie skłonni do negocjacji, a samochody wcale nie muszą być takie złe, jak się wydaje.
    • trypel Re: Już mam dość - szukanie auta. 11.10.20, 09:41
      A mi pasuje olx. Łatwiejsze wybieranie opcji niż otomoto (tam po wuja samych skrzyń biegów jest z 10) mogę wyznaczyć rejon i działa pięknie. Ulubiona zreszta moja aplikacja żeby wieczorem sprawdzić co w okolicy sie dzieje :)
      Za dwa tyg będę sprzedawał corollę rodziców ale niestety nie łapie sie pod Twoje wymagania :)
    • ktos_z_kosmosu Re: Już mam dość - szukanie auta. 11.10.20, 17:03
      Wysoko mierzysz.
      Ale nie przejmuj się, za kwotę twojego limitu między 10, a 12, kupisz auto zgodne z twoimi kryteriami.
      Tu kierowany dobrym sercem, dam ci jedną radę.
      W drodze od sprzedawcy do domu, niech ci towarzyszy laweta i jeszcze jedno. Uważaj by ta furka ciebie nie zajechała, a nie ty ją.
      Powodzenia.
      Aha, kosmitów w to nie mieszaj.
    • misiaczek12813 Re: Już mam dość - szukanie auta. 11.10.20, 17:13
      qqbek napisał:

> Volvo V50 "automatyczna skrzynia biegów" - wyszukało z 10 sztuk w okolicy, w wy
      > padku 6 widać ze zdjęć, że jednak ręczna, piszę do 4 pozostałych z zapytaniem,
      > czy na pewno dobrą skrzynię biegów zaznaczyli w ogłoszeniu. Dwóch bez odzewu (o
      > d kilkunastu godzin), dwóch wielce oburzonych tym, że śmiem pytać, przecież był
      > o widać (chuja było, zdjęć wnętrza nie ma), a po załagodzeniu sytuacji pytania
      > o to, czy przypadkiem nie wezmę pomimo tego, że ręczna.
      >
      > Wrzucam na lokalną grupę typu "Bazar" (kupię auto z automatem, segment B-E, mil
      > e widziane kombi/hatchback z nowymi oponami zimowymi/całorocznymi i sprawna aut
      > omatyczna klima - może być poobijane, nie może być przerdzewiałe, ważny PT)...
      > jedyna odpowiedź? Gość z sedanem z manualem, ręczną klimą, oponami do wymiany i
      > nieważnym przeglądem.
      >
      > Kurwa, co jest nie tak z tym narodem?

u was w lubelskiem mają ciekawe podejście (po co wymieniać opony tuż przed sprzedażą - kupiec kupi to se sam wymieni a jak kupie nowe to mi nie zwróci za opony hehe) i sprzedawanie auta z oponami do wymiany to jakaś tradycja byle tylko taniej ....(co się dziwisz? sam żeś sprzedawał Astrę z oponami do wymiany) :) w tym w budżecie to na dobry rower nie wystarczy a ty auta szukasz i masz wymagania liczne ? potencjalny sprzedawca też by powiedział że kupcy traktują sprzedawców jak kosmitów : szukają igiełki za 5 tysięcy grymaszą nowe opony chcą i automat Panie to nie Ameryka :)
        • qqbek Re: Już mam dość - szukanie auta. 11.10.20, 22:08
          misiaczek12813 napisał(a):

> w Ameryce same automaty tam szukaj bo w Polsce 95% aut to manual :)

Jak zwykle "dane z dupy wyjęte".
          W przedziale cenowym do dychy aut ze skrzyniami automatycznymi jest jakieś 10%.
          Ale im nowsze auta, tym to powszechniejsze.
          Zakładam, że udział samochodów nowych ze skrzyniami automatycznymi przekracza już w Polsce 25%.
          • misiaczek12813 Re: Już mam dość - szukanie auta. 12.10.20, 16:41
            qqbek napisał:

> misiaczek12813 napisał(a):
            >
            > > w Ameryce same automaty tam szukaj bo w Polsce 95% aut to manual :)
            >
            > Jak zwykle "dane z dupy wyjęte".
            > W przedziale cenowym do dychy aut ze skrzyniami automatycznymi jest jakieś 10%.
            > Ale im nowsze auta, tym to powszechniejsze.
            > Zakładam, że udział samochodów nowych ze skrzyniami automatycznymi przekracza j
            > uż w Polsce 25%.
            >

bajkopisarstwo teoretyzm uprawiasz:)
            idź do salonu kup NOWE luksusowe auto z automatem to będziesz mógł mówić że zaliczasz się do tej grupy bo obecnie wśród nowych szczególnie luksusowych to i owszem 25-30% to automaty....ale ty tu szukasz starego grata a nie nowego ....tyś w życiu nowego auta luksusowego nie kupił , Astra - stara, X3 stare , Golf też nie nowy lecz już 4 lata ma.... więc co ty z nowymi z automatem wyskakujesz! hehe
              • vogon.jeltz Re: Już mam dość - szukanie auta. 13.10.20, 10:14
                Toyota to druga najpopularniejsza marka nowych samochodów w Polsce (okresowo bywa nawet pierwsza). 40% sprzedaży Toyoty to hybrydy, które wszystkie bez wyjątku są automatami. Doliczając do tego samochody z automatyczną skrzynią i tradycyjnym napędem wyjdzie, że prawie połowa nowych Toyot to automaty. A to przecież nie jest nawet luksusowa marka...
                • gzesiolek Re: Już mam dość - szukanie auta. 13.10.20, 19:25
                  Na forum Mazdy 6. Użytkownicy mają w profilach wybrane jakim dokładnie modelem i wersją jeżdżą... I jak w pierwszej generacji AT to były rodzynki z US... W drugiej jest może 5%... Tak w trzeciej jest już prawie 50% automatów... Ludzie uczą się co dobre...
    • trypel Re: Już mam dość - szukanie auta. 11.10.20, 19:00
      Chyba musisz wyjść z twojej okolicy i zrobić sobie wycieczkę dalej
      Wpisuje Twoje parametry (poza oponami i przegladem) i wyskakuje mi od razu takie coś
      www.olx.pl/oferta/renault-espace-4-2-0-turbo-lpg-CID5-IDGT13d.html
      Świetny silnik , normalny automat, spokojnie obsłuży budowę i nie tylko
    • pan99 Re: Już mam dość - szukanie auta. 13.10.20, 12:57
      qqbek napisał:

>

A zadał to pytanie poszukiwacz sprawnego kilkunastoletniego gruza w automacie, z klimatronikiem, z NOWYMI! oponami i bez rdzy, za cenę jednej/połowy swojego miesięcznego dochodu.

no właśnie

• qqbek Re: Już mam dość - szukanie auta. 13.10.20, 13:35
        pan99 napisał:

> A zadał to pytanie poszukiwacz sprawnego kilkunastoletniego gruza w automacie,
        > z klimatronikiem, z NOWYMI! oponami i bez rdzy, za cenę jednej/połowy swojego
        > miesięcznego dochodu.

Na zachodzie bez problemu kupię taki samochód.
        Tam też zdecydowanie więcej osób czyta ze zrozumieniem - obligatoryjny jest automat i brak rdzy, reszta (opony, klimatronik i typ nadwozia) jest fakultatywna.
        Czy to tak duże wymogi?
        Obejrzę w weekend Grand Scenica, Citroena C5 i Audi A3, które spełniają wszystkie wymogi z nawiązką, na razie nie mam czasu.
        • ktos_z_kosmosu Re: Już mam dość - szukanie auta. 14.10.20, 21:26
          qqbek napisał:

> Na zachodzie bez problemu kupię taki samochód.

Wykonalne, choć z małym ryzykiem bo może się zdarzyć że albo złom, albo za 30 tysaków przyjdzie ci wymienić instalację (u prywatnego za nieco ponad dychę).
          W twoim wypadku jest też inne ryzyko z całkiem innej beczki.
          Ja w tych czasach bym nie odważył się brać kredytów bankowych. Kryzys spowodowany epidemią pandemii dopiero się rozpędza i bym się obawiał komu wpadnę w łapy, w przypadku gdy bank zwinie żagle.
          Zresztą kosmos z zasady był jest i będzie bez kredytowy.
      • trypel Re: Już mam dość - szukanie auta. 13.10.20, 13:49
        W 1994 roku kupiłem w Niemczech renault 21 nevada za 500 Marek. To było 38 H mojej pracy. Auto miało nowe opony i pełny bak paliwa i służyło mi przez kolejne 2 lata bez żadnej awarii.
        Dlaczego to co chce qqubek ma być dziwne?
        Za dwa tyg będę sprzedawał corolle rodzicow- 17 lat, 150 tyś km, z polskiego żony, działająca Klima tak jak i wszystko pozostałe. I dwie przyzwoite opony A dwie do wymiany. I znając życie sprzedam ja za czapkę gruszek.
        • misiaczek12813 Re: Już mam dość - szukanie auta. 13.10.20, 22:25
          A ja mam dość sprzedawania auta.
          Kupić to nie problem, trzeba nie umieć szukać albo pierdół się czepiać by nie móc kupić i narzekać że ma się dość szukania....Prawdziwy problem to sprzedać za uczciwe pieniądze bo ludzie dziś mają w dupach poprzewracane od tego dobrobytu i bogactwa a wymagania z kosmosu w aucie za jedną pensję: automat, klima, bezwypadkowe, bez rdzy, to tamto sramto i żeby skrzydła miało i latało w kosmos i masaż robiło ludziom nie dogodzisz...podejrzewam że kubuń ma to samo ciężko mu dogodzić... hehe :)
          Polo rok temu wystawiłem za 5.
          Bezwypadkowe, w pełni sprawne, olej co 10 000km, zanim wystawiłem zrobiłem zestaw startowy : olej, nowe amortyzatory, nowy rozrząd, nowy wydech i akumulator to koszt 1 400 zł .
          Za samą instalkę gazową dałem 2300.
          Przychodziły Mirki i Jakuby , marudziły , dawały 3-4 to się wkurzyłem i jeżdżę nim do dziś....270 tysięcy km mu stuknie za chwilę , bez rdzy, na gazie pali 7 litrów nic lepszego za tą kasę nie znajdę.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka