Dodaj do ulubionych

Mam pomysl na zarcik:)

14.10.20, 02:51
Narobic lipnych znakow (moga byc z tektury, bo to tekturowe panstwo), z ograniczeniem predkosci jeszcze bardziej absurdalnym niz tam stojace, i jednego ranka poustawiac je wzdluz drogi. Nie wiem tylko ktora metode wybrac, stawiac 90 tam gdzie jest 70 a powinno byc 50, czy stawiac 30 tam gdzie jest 50 a powinno byc 70. Tak czy siak, kij w mrowisko bedzie wsadzony, lodz rozkolysana, wiec moze jakis majtek przy sterze wladzy sie obudzi i ruszy dupe?
Obserwuj wątek
      • waga170 Re: Mam pomysl na zarcik:) 14.10.20, 05:39
        Taki policjant z tektury to jak zwykly prastary strach na wroble. A mnie chodzilo o zwrocenie uwagi na istniejacy chaos w liczbach przez wprowadzenie jeszcze wiekszego chaosu, az do punktu ze zrobi sie afera i kogos oddeleguja zeby to wyprowadzil z chaosu.
      • jureek Re: Mam pomysl na zarcik:) 15.10.20, 09:24
        engine8 napisał(a):

> to w japoni od dawna to robili.... Stawjali policjanta z tektury albo bude aut
        > a policyjnego....
        > Pomimo ze lolani wiedza to ci przejezdni nie...

Nie tylko w Japonii. Również w Łowoszowie koło Olesna
        www.youtube.com/watch?v=A8sOmyynQng

• oixio a ludzie giną 15.10.20, 11:57
          jureek napisał:

> engine8 napisał(a):
          >
          > > to w japoni od dawna to robili.... Stawjali policjanta z tektury albo bu
          > de aut
          > > a policyjnego....
          > > Pomimo ze lolani wiedza to ci przejezdni nie...
          >
          > Nie tylko w Japonii. Również w Łowoszowie koło Olesna
          > www.youtube.com/watch?v=A8sOmyynQng
          >

Świetne wypowiedzi specjalistów !!!
          Dla niektórych stojący policjant obok drogi stanowi zagrożenie bezpieczeństwa ruchu drogowego !!

Ci sami specjaliści nie potrafią wykonać infrastruktury drogowej dla zadanej prędkości:
          - dla prędkości 50 km/h nie zabijając tych co jadą 70;
          - dla 90 km/h nie zabijając tych co pojadą 120;
          Chodzi o strefy widoczności, pasy włączania, wyłączania z ruchu, bezpieczne skrzyżowania, zakręty z dopasowaną przechyłką, poszerzeniem, bez drzew w punktach wypadania z z ...... itd itp.

Każde ograniczenie prędkości to przyznanie się do partactwa i fuszerki w ruchu drogowym !
          Ci, co tego dokonali winni to naprawiać z własnych funduszy, a prędkość winna wracać do normalnej.
          To nie żart.

• marekggg Re: a ludzie giną 15.10.20, 12:56
            problem polega na tym ze ludzie jezdza jak debile.
            no i oczywiscie Szumachery z nad wisly wiedza najlepiej gdzie mozna zapierdalac na maksa.
            a jak widza milocje, no to po heblach i jest problem.
            • engine8 Re: a ludzie giną 15.10.20, 18:21
              hehehe u nas chyba by nic takiego nie przeszlo bo jakby w chlopcom we wsi sie nudzilo i sobie do takiej tektury postrzleli i sitko z nej zrobili - co niekonieczznie byloby przesstwepstwem to podejrzewaz ze zadne zymy policjant by tam nie stanal i nie ryzykowal... :)
              • jureek Re: a ludzie giną 15.10.20, 20:26
                engine8 napisał(a):

> hehehe u nas chyba by nic takiego nie przeszlo bo jakby w chlopcom we wsi si
                > e nudzilo i sobie do takiej tektury postrzleli i sitko z nej zrobili - co nieko
                > nieczznie byloby przesstwepstwem to podejrzewaz ze zadne zymy policjant by tam
                > nie stanal i nie ryzykowal... :)

Tego plastykowego policjanta w Łowoszowie też niektóre nerwusy chciały uszkodzić, dlatego gospodarz z pobliskiej posesji chowa go u siebie na noc. Wiem, bo niedaleko mieszkam, a ten plastykowy policjant to maskotka całej wsi.
          • wislok1 Re: a ludzie giną 15.10.20, 16:17
            oixio napisał:

> Każde ograniczenie prędkości to przyznanie się do partactwa i fuszerki w ruchu
            > drogowym !
            > Ci, co tego dokonali winni to naprawiać z własnych funduszy, a prędkość winna w
            > racać do normalnej.
            > To nie żart.
            >
            To nie jest zart, to KOSMICZNE brednie, co ty piszesz....

Wiele ograniczen predkosci jest nieprzemyslanych, ale to sa juz szczegoly...
            Generalnie w obszarze zabudowanym ograniczenie do 50 to bardzo madra rzecz, tak samo jak ograniczenie do 100 na zwyklach drogach poza terenem zabudowanym,,,
            Oczywiscie trzeba tez to kontrolowac.....

Inaczej byloby w 3 d... wiecej wypadkow i trupow...........
        • engine8 Re: Mam pomysl na zarcik:) 15.10.20, 18:19
          Juz Jasnie Panujacy Walesa mowil przeciez ze w Polsce chce miec druga Japonie...?
          Z samochodami mu jednak nie wyszlo bo japoniczy stare samochody wywoza a kraju a Polacy zle zrozumieli japonski i je przywoza
          • dr.hayd Re: Mam pomysl na zarcik:) 17.10.20, 15:58
            Japończyk jak ma zwykły katar to zakłada maseczkę żeby innych nie zarazić. Ze zwykłego szacunku dla innych ludzi. Japończyk kupuje key-cara, bo wie, że jest mało miejsca w miastach i nie chce zabierać go więcej niż potrzeba.
            A w społeczeństwach egoistów liczy się tylko JA i MOJE. Samochód musi być jak największy, bo wszyscy muszą widzieć że MNIE STAĆ! A jak się nie mieszczę na jednym miejscu parkingowym to zajmę dwa lub trzy, albo stanę na trawniku lub chodniku, w końcu po to mam duży prześwit i duże koła. Maseczki nie ubiorę z czystej przekory,
            bo nie ma podstawy prawnej...choć jak najbardziej maseczka ma sens.
            Dlatego niegdy nie będziemy drugą Japonią.
        • oixio Re: Mam pomysl na zarcik:) 17.10.20, 16:29
          waga170 napisała:

> To moze powiesic dwie albo trzy rozne predkosci na tym samym slupku? Jak zarcik
          > to zarcik.

To mi się podoba.
          Przykładowo:
          Znak niebezpieczny zakręt - pod nim, w kolejności, ograniczenie prędkości na suchej nawierzchni z ilościa trupich czaszek, ograniczenie przy mokrej jezdni z ilością..., ograniczenie przy pokrywie śnieżnej z ilością ...

Kierowca otrzymuje pełny obraz niebezpieczeństwa, uszanuje to lub powiększy statystykę. Jego wybór :(

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka