Dodaj do ulubionych

Degradacja aku w BMW i3 - nie ma sie czego bać?

19.10.20, 09:25
elektrowoz.pl/porady/kupilem-uzywane-bmw-i3-94-ah-oto-degradacja-baterii-po-3-latach-wymiana-akumulatora-po-2039-r-czytelnik/
Obserwuj wątek
      • galtomone Re: Do tego BMW Ford i Hyundai 19.10.20, 10:54
        No... taka 3-4 letnia fura, z wymienionymi w ramach akcji akumulatorami to calkiem fajny deal.

Ciekawe czy wymieniaja komplet czy jakas wskazuja ogniwa, ktore trzeba w zespole wymienic.

Pytanie tez, ile takich akcji jest globalnie... Bo to tez ma wplyw na slad ekologiczny.
    • ktos_z_kosmosu Re: Degradacja aku w BMW i3 - nie ma sie czego ba 19.10.20, 11:25
      Rewelacja, tylko czemu tak wcześnie użytkownicy, z dużą stratą, pozbywają się tych cudownych pojazdów?
      Może chcą uniknąć przypadku z warszawskiej Woli, gdzie w podziemnym parkingu prawie 50 aut zniszczonych, a budowla zagrożona, bo elektryk wybuchł?
      Pewnie to tylko ta przyczyna, bo chyba każdy lubi pokonywać dystans z Wa-wy do Rowów w 12 h (w przypadku gdy, tak coś ze trzy razy na trasie, znajdzie odpowiednie gniazdo elektryczne i bez czekania w kolejce się do niego podłączy).
      Artykuł w rodzaju, kumie chwalą was.
      Cóż, reklama dźwignią handlu.
      • galtomone Re: Degradacja aku w BMW i3 - nie ma sie czego ba 19.10.20, 11:48
        ktos_z_kosmosu napisał:

> Rewelacja, tylko czemu tak wcześnie użytkownicy, z dużą stratą, pozbywają się t
        > ych cudownych pojazdów?

To pytanie chyba tyczy sie wszystkich aut, ktore sa w takim wieku.

> Może chcą uniknąć przypadku z warszawskiej Woli, gdzie w podziemnym parkingu pr
        > awie 50 aut zniszczonych, a budowla zagrożona, bo elektryk wybuchł?

Moze... ale sadze, ze maja ubezpiecznie wiec maja to gdzies.
        Przypusczam, ze albo skonczyl sie leasing albo kwestia praktycznosci takiego auta (wbrew wizji producentow) pozostawia sporo do rzyczenia w codziennym korzystaniu.

Ale to tylko moje subiektywna opinia.

> Artykuł w rodzaju, kumie chwalą was.
        > Cóż, reklama dźwignią handlu.

Czy ja wiem? Gosc napisal, ze laduje w domu, w pracy... najwyrazniej jemu pasuje.
        • ktos_z_kosmosu Re: Degradacja aku w BMW i3 - nie ma sie czego ba 19.10.20, 12:53
          galtomone napisał:

> > Może chcą uniknąć przypadku z warszawskiej Woli, gdzie w podziemnym parkingu prawie 50 aut zniszczonych, a budowla zagrożona, bo elektryk wybuchł?

> Moze... ale sadze, ze maja ubezpiecznie wiec maja to gdzies.

No niekoniecznie.
          Właściciele elektryków już mogą się spodziewać ze strony wspólnot mieszkaniowych eksmisji z parkingów, a nawet z przyległych im terenów. Ich teren ich prawo.
          Znamiennym tu jest nabranie wody w usta mediów. Jakąś pozbawioną szczegółów wzmiankę wrzucili gdzieś na marginesie i cisza.
          Dla mediów dziś niusem jest śmierć księdza, albo, że jakiś wydziergany paszczur nogę pokazał a "fani oszaleli". To że kilkadziesiąt aut spłonęło i nie wiadomo kto szkody pokryje i jaką kwotą, że konstrukcja domu w centrum Wa-wy naruszona i kto budynek wyremontuje i, że jakieś 150 osób jest ewakuowanych, to dla dzisiejszych, opanowanych przez wszelaki lobbing mediów, niuans

• galtomone Re: Degradacja aku w BMW i3 - nie ma sie czego ba 19.10.20, 13:57
            ktos_z_kosmosu napisał:

> galtomone napisał:
            >
            > > > Może chcą uniknąć przypadku z warszawskiej Woli, gdzie w podziemnym
            > parkingu prawie 50 aut zniszczonych, a budowla zagrożona, bo elektryk wybuchł?
            >
            >
            > > Moze... ale sadze, ze maja ubezpiecznie wiec maja to gdzies.
            >
            > No niekoniecznie.

Postwilbym kase na to, ze kazde i3 ma wykupione AC.

> Właściciele elektryków już mogą się spodziewać ze strony wspólnot mieszkaniowyc
            > h eksmisji z parkingów, a nawet z przyległych im terenów.

Nie widzialem takiego zakazu. W galeriach sa nawet miejsca do ladowania w parkingach podziemnych...
            Zakazy wjazdu LPG widze, elektrykow - jeszcze zadnego.
            • ktos_z_kosmosu Re: Degradacja aku w BMW i3 - nie ma sie czego ba 19.10.20, 16:53
              galtomone napisał:

> Nie widzialem takiego zakazu. W galeriach sa nawet miejsca do ladowania w parki
              > ngach podziemnych...
              > Zakazy wjazdu LPG widze, elektrykow - jeszcze zadnego.

Bo polityka ochrony środowiska UE, a i Polski, ukierunkowana jest na elektryków, a nie zagazowanych.
              Koncerny motoryzacyjne są ukierunkowane na elektryki. Nawet te oszukane typu hybrydowe SUV-y, bo z wielkimi paliwożernymi silnikami spalinowymi, z których niewiele czasami tylko jest podłączane do gniazdka z prądem. LPG dla branży motoryzacyjnej to żaden biznes.
              • galtomone Re: Degradacja aku w BMW i3 - nie ma sie czego ba 20.10.20, 07:14
                Ale co "bo polityka"?

Najpierw pier...olisz, że "Właściciele elektryków już mogą się spodziewać ze strony wspólnot mieszkaniowych eksmisji z parkingów, a nawet z przyległych im terenów. Ich teren ich prawo."

I dlatego sprzedają prawie nowe auta... a teraz sie okazuje, że jednak nie z tego powodu bo polityka EU (ciekawe jak ta EU wspiera Tesle w USA?, bo sprzedaje sie jak świeże bułeczki) promuje elektryki i żadnych zakazów na parkingach nie ma, wręcz przeciwnie.

No to jak... już będą elektryki wywalać z parkingów (jakieś dowody na takie plany?) czy jednak nie "już".
            • ktos_z_kosmosu Re: Degradacja aku w BMW i3 - nie ma sie czego ba 19.10.20, 21:42
              trypel napisał:

> To teraz proszę o garść szczegółów- co kto finansuje mi w prywatnej firmie żeby
              > m mógł zmieniać auta co 2-4 lata? Przynajmniej jeden przykład.

Długo by tu wymieniać bo to wielka garść. Od trzydziestu lat się na niej zbiera.
              Nie myśl tylko żem jakiś komunista. Ja jestem tylko realistą, Już od początku tej narodowo-katolickiej transformacji zapowiadałem, że przesadne hołubienie sektora przedsiębiorców i przedsiębiorczych, do niczego dobrego nie doprowadzi. Co zresztą dziś zaczynamy odczuwać.
              Czyli pilnuj się bo suweren wstał z kolan i tyko patrzeć jak zacznie rozkułaczać.

• ktos_z_kosmosu Re: Degradacja aku w BMW i3 - nie ma sie czego ba 20.10.20, 10:00
                  trypel napisał:

> Weź no nie psuj zabawy

Potrafisz mając zatarasowany mózg bawić się?
                  Wybacz, ale jak mam postrzegać osobnika, który otoczony od lat oczywistymi oczywistościami nie widzi tych oczywistości?
                  Mam się trudzić, tłumaczyć ci, w punktach kawę na ławę wykładać, po co i tak nie dotrze.

• vogon.jeltz Re: Degradacja aku w BMW i3 - nie ma sie czego ba 20.10.20, 10:51
                  Słuchaj, tępy resortowy głąbie w starym bezwartościowym struclu. Kto płaci mi albo tryplowi albo komukolwiek i za co - to nie jest twój zasrany ubecki interes. Żal ci dupę ściska, że nas stać i czasowo, i finansowo, a ty musisz męczyć się w pełnoletnim rzęchu otoczony przez wszechobecne spiski? Twój problem, koleś.

To, co napisałem, to nie jest argument, tylko konstatacja. Potrafisz tylko bredzić, za każdym razem poproszony o konkretne przykłady sadzisz wielkie gówno i uciekasz w jeszcze większe brednie i teorie spiskowe.

Miałeś podać przykład określonego przejazdu kolejowego - nie podałeś. Miałeś podać przykład procesu sądowego dotyczącego OC przechodzącego na nabywcę - nie podałeś. Miałeś podać przykład, jak sam rozwiązujesz kwestię OC przy sprzedaży samochodu - nie podałeś (pzy okazji, mam właściwie pewność, że żadnego samochodu od lat nie sprzedałeś i chuja na ten temat wiesz) . Miałeś podać źródła naukowe twierdzące, że wata szklana użyta do izolacji powoduje raka - nie podałeś (przy okazji, mam właściwie pewność, że żadnej waty szklanej tam nie było, to kolejna twoja brednia). Teraz masz podać przykład, w jaki sposób ktos traci na tym, że trypel wymienia służbowe auto co 4 lata, ponoć jest tego "wielka garść" - oczywiście nie podajesz, tylko znów uciekasz w brednie. Pisiory doprawdy mogłyby się od ciebie uczyć sztuki bredzenia, ale ja czytania twoich bredni mam dość. Przywitaj się z bimotą i kilkoma tuzinami wcieleń misiaczka.
                  • ktos_z_kosmosu Re: Degradacja aku w BMW i3 - nie ma sie czego ba 20.10.20, 16:05
                    vogon.jeltz napisał:

> ja czytania twoich bredni mam dość

Droga wolna, idź pilnować swojej szafy kredytowej. Mam nadzieję, że temu zadaniu twój intelekt podoła.
                    Tak przy okazji.
                    W dzisiejszych niepewnych czasach kredyty biorą tylko bezmyślne swawolne dyzie, a ty swoją ignorancją raz za razem udowadniasz, że tej grupy należysz.

• engine8 Re: Degradacja aku w BMW i3 - nie ma sie czego ba 19.10.20, 17:49
      Pomijajc juz fakt zze jak zwykle zczyna sie ciecie kosztow
      Fajne bo na te samochody zwykle daja gwarancje ze po 8 latach bateria bedzie miec pojemnosc co najmniej 70%
      To tak jak bys kupowal auto 4 cylindrowe i by ci powiedzinao ze po 8 latach gwarantuja ze co najmniej 3 cylindry beda pracowac....

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka