Dodaj do ulubionych

Auć, gość w Hondzie...

15.11.20, 13:09

...to chyba umarł na zawał wcześniej, niż Honda w coś potem uderzyła.

wrc.net.pl/mz-tesla-wjechala-w-honde-civic-przy-220-km-h-haker-ujawnil-szokujace-dane-elon-musk-sie-z-tego-nie-wytlumaczy

Dlatego ja wolę jeździć prawym pasem po piątej autostradzie.
Obserwuj wątek
      • qqbek Re: Auć, gość w Hondzie... 15.11.20, 22:50
        Bo prawy najszybszy w tym kraju poza godzinami szczytu.
        Ja jestem taki "glonojad" z prawego.
        Ze starego domu do nowego ponad pół trasy mam dwupasmówką (12km łącznie, 10km dwa pasy z czego 7 o podwyższonej prędkości dopuszczalnej) i gdybym jechał lewym, to pewnie bym ze 20 minut jechał. A tak średnia "przelotów" 12 minut. Tylko kurde tankowałem w środę wieczorem i już tylko pół baku zostało dziś wieczorem... nawet się człowiek nie spostrzegł, jak 400 km w 4 dni natłukł, bo wszystko "wkoło komina".
          • qqbek Re: Auć, gość w Hondzie... 16.11.20, 00:13
            Też się zastanawiam.
            Zdarzało mi się, że ten rozkosznie turlający się lewym na mnie zatrąbił w trakcie (jak najbardziej przepisowego) wyprzedzania go (wolnym nierzadko po horyzont) prawym. Jeszcze trochę i zaczną zajeżdżać...
            • klemens1 Re: Auć, gość w Hondzie... 16.11.20, 10:21
              Mi na autostradzie lewopasmowcy mrygali czasami światłami, że ich wyprzedzam prawym.
              I przed moim wyprzedzaniem i po mieli prawy pusty po przysłowiowy horyzont.
              Jakieś motywacje ich pretensji ktoś jest w stanie wymyśleć?

Wczoraj dwóch próbowało przyspieszyć po wyprzedzaniu minutowym innego (do kolejnego miał następne 2 minuty). Tzn. nie tyle próbowało, co przyspieszyli, ale - jakby to określić - "nieskutecznie".
              Czyli tu już nie chodzi o to, że nie chce im się zjeżdżać. Tu chodzi o to, że reszta ma jechać nie szybciej niż oni.

• misiaq009 Re: Auć, gość w Hondzie... 16.11.20, 15:52
              qqbek napisał:

> Też się zastanawiam.
              > Zdarzało mi się, że ten rozkosznie turlający się lewym na mnie zatrąbił w trakc
              > ie (jak najbardziej przepisowego) wyprzedzania go (wolnym nierzadko po horyzont
              > ) prawym. Jeszcze trochę i zaczną zajeżdżać...
              >

miał rację....do wyprzedzania służy lewy pas
        • misiaq009 Re: Auć, gość w Hondzie... 16.11.20, 15:49
          qqbek napisał:

> Bo prawy najszybszy w tym kraju poza godzinami szczytu.
          > Ja jestem taki "glonojad" z prawego.
          > Ze starego domu do nowego ponad pół trasy mam dwupasmówką (12km łącznie, 10km d
          > wa pasy z czego 7 o podwyższonej prędkości dopuszczalnej) i gdybym jechał lewym
          > , to pewnie bym ze 20 minut jechał. A tak średnia "przelotów" 12 minut. Tylko k
          > urde tankowałem w środę wieczorem i już tylko pół baku zostało dziś wieczorem..
          > . nawet się człowiek nie spostrzegł, jak 400 km w 4 dni natłukł, bo wszystko "w
          > koło komina".
          >

LPG załóż będzie taniej ;-)
      • tiges_wiz Re: Auć, gość w Hondzie... 16.11.20, 10:26
        Przecież to nie pierwszy taki wypadek.
        Jedna wjechała w leżącą w poprzek naczepę.
        W tej chwili nie ma autonomicznych samochodów. Lotnictwo ma system zapobiegający zderzeniom, ale działa jak on jest w dwóch samolotach
        • galtomone Re: Auć, gość w Hondzie... 16.11.20, 10:41
          Ale tu chyba nie chodzi o autonomiczne auto, tylko o zahamowanie przed przeszkoda...
          A to nie tylko w Tesli podobno jest.... Nawet Skoda ma reklamę, ze hamuje przed dzieckiem.

Jak system nie widzi auta to pieszego tez zapewne nie zauważy.
          I tu już nawet ni chodzi o to, że sie w te Hondę wbił (różnica prędkości ma swoje "prawa"), ale że nawet nie hamował...

Swoja droga jak te systemy zaczną być skuteczne, to człowiek nawet nie będzie miał jak ze soba skończyć wjeżdżając w drzewo ;-)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka