Dodaj do ulubionych

Jakie opony na lato?

25.12.20, 16:13
Jakie opony polecacie? Auto napęd na tył, ciężkie, duża moc. Obecnie jeżdżę na Good Year Wrangler. Opony całoroczne. I dobrze się spisują jedynie jak jest absolutnie sucho. Tylko lekka wilgoć to przy lekko mocniejszym dodaniu gazu zadek zaczyna latać. Auto było z tymi oponami, zimę przejeżdżę ale całego roku nie mam zamiaru się męczyć. Obecnie jest sporo przyzwoitych oponek w moim rozmiarze (275/60 R20) w granicach 800 - 1000 zł. Wolałbym raczej w tym budżecie się zmieścić. Z góry dziękuję za podpowiedź.
Obserwuj wątek
    • agios_pneumatos Re: Jakie opony na lato? 25.12.20, 17:53
      No to takie, które drugą literkę etykiety mają A albo B.

Ja nie wchodzę powyżej C,B i 71. Tylko całodobowe. Jedynie nokiany się nie sprawdzają pomimo oznaczeń w normie. Ruskie kłamcy. A najlepsze opony i tak są zawsze z Olsztyna.
    • trypel Re: Jakie opony na lato? 25.12.20, 18:18
      Sprawdziłem ze w tym rozmiarze citilanderow nie ma. A szkoda bo to super opona ale za to trafiłem na fulde 4x4
      Indeks B B czyli całkiem nieźle
      72 db szalu nie robią ale auto samo w sobie ciche nie jest
      A cena na oponeo całkiem niezła (750)
      • hutchence Re: Jakie opony na lato? 25.12.20, 20:48
        Dzięki. O hałas to się nie przejmuję. Chodzi o to, żeby auto się ślizgało. Żeby wytrzymało też ze dwa sezony i żeby nie pchać się na siłę w droższe a nie lepsze kółka. Ty i agios... jedyni odpisują na temat. To przecież forum auto moto.
        • trypel Re: Jakie opony na lato? 25.12.20, 20:53
          Żeby się nie slizgalo chyba :)
          Miałem to samo na oryginalnych 20tkach w dodgu
          Niby bieżnik ok ale lekkie dodanie gazu po deszczu i dupa latała. Ronda musiałem przejezdzac 20 / godz
          Scorpiony
          Przyszedłem na citilandery i zrywałem przyczepność tylko jak chciałem
                • trypel Re: Jakie opony na lato? 25.12.20, 21:14
                  U mnie prywatne auto jest głównie dla żony a dla mnie rozrywkowo
                  Wiec musze mieć zgodę i potwierdzenie ze da rade zaparkować pod szpitalem.
                  Juz legacy jest trudniej niż nitro bo co prawda rozstaw osi ten sam ale tamten byl 30 cm krótszy i dużo zwrotniejszy nie mówiąc o widoczności z kabiny
                  • hutchence Re: Jakie opony na lato? 25.12.20, 21:21
                    Zalety górują nad wadami. Mam trzy auta w jednym. Robocze, rodzinne i daje naprawdę radochę z jazdy. Seryjny wydech jest super. Odejście ma. Tylko te opony.

Pomysłem na auto tego zaraził mnie szymi (gdzie on jest) jak pisał o F-150 kolegi. On, który lubi szybkie sedany itp. I też początkowo szukałem F-150. Ale z Coyote czyli 5.0, bo ecoboosta nie chciałem, potrafią być sporo droższe no i z serwisem gorzej. Padło na Rama, żona chciała Durango. Wygrałem.
                      • hutchence Re: Jakie opony na lato? 25.12.20, 21:40
                        Crew Cab, w Quad Cab pewnie jest ciasno i bardziej siedzenie jak ławka. Czyli oparcie zbyt pionowe. Miejsca jak w stodole. Wygodnie. Z tyłu możesz się wywalić jak chcesz. Są wersje z przesuwną kanapą. Ja mam 185 cm i jest jak dla mnie bardzo dobrze. To jest bardziej auto typu SUV. Jest parę rzeczy, do których trzeba się przyzwyczaić. Ale dla mnie to ... Każdy powinien choć raz w życiu czymś takim pojeździć. Zmienia się punkt widzenia.
                              • hutchence Re: Jakie opony na lato? 25.12.20, 21:58
                                No właśnie na tym. Mam wersję na Texas. Lone Star na takich wyjeżdżał. I przy suchej nawierzchni brak zastrzeżeń. Chodzi tylko o lekką wilgoć, czego w Texasie raczej za często nie widać. A druga rzecze, że rozmiar jest cholernie nietypowy jak na EU i wybór też jest jaki jest. Więc pytam, które z dostępnych polecacie.
                                • jeepwdyzlu Re: Jakie opony na lato? 28.12.20, 18:28
                                  A druga rzecze, że rozmiar jest cholernie nietypowy jak na EU i wybór też jest jaki jest. Więc pytam, które z dostępnych polecacie.
                                  ---
                                  Nic Ci nie podpowiemy.
                                  Bo gówno wiemy o takich oponach. Nawet jak kto ma 20calowe koło (ja mam), to na nich niskoprofilowe bajeranckie gumki dla wyglądu. Reszta jeździ polo czy skodzinami więc znają róznicę miedzy stomilem z Olsztyna a stomilem z Dębicy.
                                  Auta zazdroszczę i podziwiam za odwagę. Taka ciężaróeka jeździć trza mieć jaja ze stali...
                                  Szapoba...
                                  • hukers Re: Jakie opony na lato? 29.12.20, 15:22
                                    jeepwdyzlu napisał:

> Bo gówno wiemy o takich oponach. Nawet jak kto ma 20calowe koło (ja mam), to na
                                    > nich niskoprofilowe bajeranckie gumki dla wyglądu. Reszta jeździ polo czy skod
                                    > zinami więc znają róznicę miedzy stomilem z Olsztyna a stomilem z Dębicy.

No kolego, za bardzo się rozpędziłeś z tymi Polo i Skodzinami. Na ten przykład Bolo jeździ Kiją Ceratą. Prawie pełnoletnia, ale wygląda jak nowa, może wysłać zdjęcia. Nawet nie proponuj wymiany, bo za chuja cacka nie odda.
                          • hutchence Re: Jakie opony na lato? 25.12.20, 21:56
                            Hemi, skrzynia ZF 8 biegów. 2017 rok. Te skrzynki wychodziły chyba od 2014. Auto mi spala mniej niż poprzedni 300C też HEMI. W mieście przy normalnej jeździe ok. 17/l100, a w trasie można zejść nawet 9-10l/100 przy spokojnej jeździe w okolicach 100 km/h. Przy 120 to tak 11-12. Nie przerobiłem go na gaz, ale się zastanawiam. Raczej chyba nie. Nie mam zamiaru robićdużych przebiegów.
                            • trypel Re: Jakie opony na lato? 25.12.20, 22:04
                              Dzieki
                              Pali tyle co moje Legacy :)
                              Nowa skrzynka super- jeździłem chargerem z taką skrzynia i pentastarem i po paru dniach nie chciało mi się wierzyć ze srednia wyszla ok 10-11l a nie jeździłem wcale jak emeryt
                              Ale spodziewałem się ze takie auto to ze 25 w mieście musi wziąć:)
                              • hutchence Re: Jakie opony na lato? 25.12.20, 22:11
                                Ta skrzynia i pentastar w chargerze stawia znak zapytania nad sensem HEMI. Oczywiście z HEMI ten Charger jest jeszcze szybszy ale wystarczy. Tylko dźwięku V8 nie da się oszukać.
                                Co do spalania vs Legacy. To dodaj z litr. No wiesz, ja nie jestem bajkopisarz ale tutaj to często patrzę na średnia spalanie i czasami się ograniczam w naciskaniu na pedał gazu. Więc tan litr + będzie bardziej miarodajne.
                    • waga170 Re: Jakie opony na lato? 25.12.20, 21:46
                      Poniewaz to jest zaprojektowane jako roboczy pickup to raz jezdzi z dwoma tonami kamieni na pace a raz z pusta paka a opony te same. Dlatego na pusto na mokrym ZAWSZE sie poslizgnie jak dasz gazu bez wyczucia. Ja mam inny problem bo na pusto na mokrym tyl blokuje przy ostrym hamowaniu. Moj nie ma ABS tylko taki prymitywny system RWAL. Na temat opon rzadko sie wypowiadam, chyba ze to jest przypadek samochodu dokladnie takiego z jakim mam doswiadczenie. Moze popytaj na jakims forum RAM-a, bo tu to rzadkosc.
                        • waga170 Re: Jakie opony na lato? 25.12.20, 22:32
                          Co masz za wozek? Domyslam sie z pionowego drzewka ze to pytanie do mnie. No wiec mam Dodge RAM z 1997, wiec w porownaniu z Toba "z czym do goscia". A jednak jest z czym. Bo moj ma silnik 5,9 Magnum. Na pusto moge sie scigac z jakimis tam parszywymi porszami. Dopiero rok pozniej dodali male tylne drzwiczki a te tam obecne quad a zwlaszcza crew cab to naprawde musi byc wygoda. SUV plus paka. Pare razy tu o nim wspomnialem, to ten co spod farby na kantach przeswieca mu siwy fabryczny podklad, ma rany jak pies czy kogut pod koniec kariery a w klapie ma dziure po kuli karabinowej. Chyba czwarty rozrusznik i trzecia chlodnica, dzialajacy nigdy nie nabijany AC. Zastanawiam sie nad nastepca, ale rozum bierze gore nad emocjami, bo z nowym juz nie bedzie polowy przygod ktore mialem ze starym czyli w sumie po co mi on. Zgodze sie ze kazdy powinien sie takim przejechac, zmieni mu sie po tym cala "perspektywa".
                          • hutchence Re: Jakie opony na lato? 25.12.20, 23:25
                            5.9 tzw. niner. Silnik legenda. Najlepszy. RAM 97 może i starszy ale lepszy. To auta z epoki gdy durabilty coś jeszcze znaczyło. Mam olbrzymi szacunek do tych aut. Silverado, Sierra, F-150 i Ram z tamtych lat...
                              • trypel Re: Jakie opony na lato? 26.12.20, 08:43
                                Kolega dostal chyba w 2001 grand cherokee sluzbowy z tym silnikiem. Ja wtedy miałem vectra
                                Ale to robiło wrażenie jak jeździliśmy po okolicznych wsiach i po lasach :)

Kiedyś byl taki amerykanski olej mineralny nawet 15w50 dosc unikalne właściwości
                                Potem to jakoś zniknęło a ja nie pamiętam nazwy
                                • waga170 Re: Jakie opony na lato? 26.12.20, 12:08
                                  "Ale to robiło wrażenie jak jeździliśmy po okolicznych wsiach i po lasach :)"

Dlatego wlasnie chyba najtrudniej dobrac/polecic opony do takiego diabla. All terrain all seasons, dobre i po lasach i po autostradach ale ani tu ani tam nie najlepsze. No ja nie raz wozilem na pace komplet "swamp tires" balonowek, ale to bylo jak i ja i Dodge bylismy my piekni my mlodzi nam wodka nie zaszkodzi:)
    • mirekowski Re: Jakie opony na lato? 29.12.20, 09:56
      jeżdżę trzeci rok na całorocznych bluEarth AW21 yokohama i zarówno przy suchej jak i mokrej nawierzchni świetnie sobie radzą, można podróżować bezpiecznie, nie ma u nas prawdziwych zim już od paru lat i ten typ opon mi w zupełności wystarcza

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka