Dodaj do ulubionych

Gonimy Europę ! Kryzys nas nie dotyczy !

28.12.20, 12:47
Z racji tego, że w 2019 r. Polska rosła w tempie 4,5 proc. rdr, to wszystko wskazuje na to, że cofniemy się w rozwoju gospodarki tylko o niecały rok, by potem już odbić w górę.
Niemcy spadkiem o 5,5 proc. cofną się o cztery lata. Czechy zgubią trzy lata, podobnie jak Słowacja, Ukraina i Szwecja. Gospodarka Włoch według grudniowej prognozy OECD ma w tym roku spaść o 9,1 proc., w ten sposób oddając niezbyt wysokie wzrosty z poprzednich dwudziestu lat. W przyszłym roku ma odbić o 4,3 proc., ale to "przeniesie" Włochy tylko do 2001 r.

Stopa bezrobocia w Polsce wynosi 3,1 proc., co jest drugim najniższym poziomem w Europie po Czechach - wynika z najnowszych danych Eurostatu....co ciekawe gdy w Polsce bezrobocie spadało, to w Unii rosło:)
Najgorszą sytuację mają Hiszpanie - 16,5% i Grecy 16,8%. Znalezienie pracy przez młodą osobę graniczy tam z cudem.

businessinsider.com.pl/finanse/makroekonomia/kryzys-pandemii-zabierze-wlochom-dorobek-20-lat-polska-na-drugim-biegunie-europy/0dd61wh
businessinsider.com.pl/finanse/makroekonomia/bezrobocie-w-polsce-drugie-najnizsze-w-europie-katastrofalna-sytuacja-w-hiszpanii/pltnx92
Obserwuj wątek
      • misiaq009 Re: Gonimy Europę ! Kryzys nas nie dotyczy ! 30.12.20, 11:30
       dodekanezowiec napisał:

       > I tez za Gierka podobniez Polska była 10.gospodarka świata. Z furmankami na uli
       > cy i nielicznymi fiatami 126p. Dzis? Piewca Dobrej Zmiany ma 18letniego grata i
       > on poziomem życia Niemców dogania :)

       mam 18 letniego ale nie grata, auto jest na bieżąco serwisowane, bez rdzy, w pełni sprawne zadbane...mam go bo lubię nim jeździć a nie dlatego że mnie nie stać na lepszy....Kto dziś jeździ Fiatami 126p? Rozejrzyj się....w każdym domu po 3 auta więc gdzie ta bieda jak za komuny? połowa to sprowadzone z niemiec 10-12 letnie używane audi, ople volkswageny a druga połowa to nowe albo kilkuletnie auta z polskiego salonu. 18 letnie auto to tylko ja mam z pasji bo je lubię
    • qqbek Re: Gonimy Europę ! Kryzys nas nie dotyczy ! 28.12.20, 21:53
     misiaq009 napisał:

     > ale przynajmniej będą żyły w dobrobycie

     Kurwa, ja się nie nazywam Szumowski!
     Pewnie z głodu nie będą przymierać, ale spłacać będą fortuny Szumowskich, Morawieckich, Biereckich, Banasiów, handlarzy bronią, instruktorów narciarstwa, kolesi z GetBack i innych tłustych wieprzy upasionych na państwowym, kosztem innych - pod parasolem PiS i Zoolidarnej Polski.
     Bo wszystkie zwierzęta są równe, ale wieprze z PiS równiejsze.
     Jak pomyślę, jaki był wstyd i jaka afera z zegarkiem Nowaka za dychę, to nic cenzuralnego o obecnych rządzących i ich aferach nie potrafię z siebie wydobyć.
     • dodekanezowiec Re: Gonimy Europę ! Kryzys nas nie dotyczy ! 28.12.20, 22:00
      siusiaq009, zle ci nie życzę wiec nie życzę żebyś np.musial porównywać w praktyce te polska służbę zdrowia do niemieckiej. Szumowski rycerz maltański któremu Matka Teresa przepowiedziała przyszłość. I te jego zmeczone oczy. Och, ach, jakiez to wzruszające. Misiek nie myślałeś o tym ze ty w tym dziennikarstwie bys się może nadawał, np.piszac cos dla dziadków z wykształceniem podstawowym? Styl i ortografie by ci poprawili. A tak się marnujesz.
      • qqbek Re: Gonimy Europę ! Kryzys nas nie dotyczy ! 29.12.20, 00:29
       Misiowi staje siusiak jedynie w trakcie przemów Pinokia.
       Do niczego innego, włączając w to hard porno (tak "straight" jak i gejowskie) mu nie staje.
       Stąd to brandzlowanie się misia na forum po każdym kolejnym kłamstwie Matołusza.

       Druga opcja to to, że rzeczywiście mu za to płacą.

       Tertium non datur.
       • waga170 Re: Gonimy Europę ! Kryzys nas nie dotyczy ! 29.12.20, 08:52
        Trzecia opcja, obie pierwsze naraz. Siusiakowi rzeczywiscie placa. Niestety jak go przylapalem to nie od razu sie zorientowalem a teraz nie chce mi sie szukac dowodu. Ale byl jeden jego wpis ni w 5 ni w 9 balwochwalczy, skopiowany z przekazu, ale siusiak byl akutat na niewlasciwym forum i go natychmiast tam wkleil, bez ladu i sensu, ale pial nad sukcesem. Wykonuje rozkazy bez myslenia. Gorszej mendy i pizdy prozno szukac. Ten pisowski calkowity brak reakcji na ignorowanie, na pouczanie, na opluwanie, na olewanie, na obsrywanie.
        Bezkregowa menda, nawet siusiak mu krzywo staje na widok krzywych ust. A teraz na moj wpis pewnie odpowie ze sie bedzie za mnie modlil.
     • misiaq009 Re: Gonimy Europę ! Kryzys nas nie dotyczy ! 29.12.20, 13:59
      qqbek napisał:

      > misiaq009 napisał:
      >
      > > ale przynajmniej będą żyły w dobrobycie
      >
      > Kurwa, ja się nie nazywam Szumowski!
      > Pewnie z głodu nie będą przymierać, ale spłacać będą fortuny Szumowskich, Moraw
      > ieckich, Biereckich, Banasiów, handlarzy bronią, instruktorów narciarstwa, kole
      > si z GetBack i innych tłustych wieprzy upasionych na państwowym, kosztem innych
      > - pod parasolem PiS i Zoolidarnej Polski.

      Ja tu o gospodarce a ty o polityce - i jak tu dyskutować?
      Spójrz na to tak , że Polska to nasza wspólna ojczyzna a gospodarka nie ma barw politycznych !
      Gospodarczo jesteśmy silni to fakty...czasy głodu się skończyły w roku 1990...może i głodem przymierać nie będą ale powinny mieć w sobie więcej optymizmu i radości że kraj się rozwija gospodarczo a nie zwija jak Włochy :) Ps. ciekawe czy gdyby krajem rządziła PO to byś piał z zachwytu że mamy wzrost gospodarczy większy niż inne kraje Unii? czy byś narzekał tak samo jak teraz? :)
  • dr.hayd Re: Gonimy Europę ! Kryzys nas nie dotyczy ! 29.12.20, 18:25
   Tak się składa, że firma zatrudniająca najwięcej ludzi w Polsce należy do Portugalczyków (zarejestrowana w Holandii, bo podatki). Perłę współczesnej polskiej motoryzacji przejęli Hiszpanie. I to wbrew woli spadkobierców, którzy deklarowali chęć prowadzenia firmy.
   A Grecy w przeliczeniu na liczbę mieszkańców mają ponad 3 razy tyle lekarzy co Polacy w Polsce. Może dlatego w ostatnim kwartale 2020 roku w porównaniu do roku poprzedniego umiera w Polce dwa razy więcej ludzi.
   Choć z drugiej strony rzeczywiście restauracje odmawiają przyjęcia zamówień, bo nie wyrabiają się z realizacją tych, które już przyjęły.
    • dr.hayd Re: Gonimy Europę ! Kryzys nas nie dotyczy ! 29.12.20, 19:59
     Polska 2,4 lekarza na 1000 mieszkańców. Grecja 6,1 lekarza na 1000 mieszkańców. To żadna teoria, a twarde dane. A że Grecy płaczą, że im źle - no cóż, to tak jak nasi górale. Co roku to samo: "turystów mało, nic nie kupują, dutków skąpią, tak złego roku nigdy nie było".
     • engine8 Re: Gonimy Europę ! Kryzys nas nie dotyczy ! 29.12.20, 23:56
      Nie wazne ile masz lekarzy na 1000 ludzi ale co z tego wynika.

      U nas jest 2.6 ale nigdy nie byo i nie ma problemu aby sie do lekrza "dostac".
      Co z tego ze ktos ma 6/1000 ale pytanie ilu z nich przyjmuje pacjenotw na zawolanie i osobiscie?
      Nasza lekarka przyjmuje caly czas i tylko osobiscie i kiedy potrzeba to odpwiada na tlefony czy emaile.. I nie tylko nie musimy sie starac czy planowac wizyty - oni sami to pilnuja i wrecz napastuja nas...
      Najpierw zadzwonili do zony ze lekarka chce ja widziec do kontroli przed koncem roku - ta mowi ze moze przez telefon bo w sumie jest zdrowa a oni ze przez telefon to nie wizyta i lekarka chce ja widziec osbiscie a nie sobie pogadac bo pprzeciez musi dotkanc i zobaczyc...

      O, a ja wczoraj ja dostalem zawiadomienie ze przychodnia ustalila mi wizyte za 3 tygodnie - osobista oczywiscie, z kardiologiem bo po zawale lekarz musi mnie widziec przynajmniej raz w roku...
      Samemu by mi do glowy nie przyszlo, ale skoro im tak zalezy to pojde.... pani kardiolog mloda i niebrzydka... Widocznie sie lekarzom nudzi a wizyta nic nie kosztuje.
      Co by to byla jakbysmy tak mieli 6 lekarzy na 1000 ludzi - kurna chcieliby nam robic wizyty co dwa tygodnie?
      A wszyscy mowi ze nasza opiek medyczna taka do dupy... hm.
  • bolo2002 Re: Gonimy Europę ! Kryzys nas nie dotyczy ! 30.12.20, 09:31
   Kredyty za Gierka spłacamy do dziś!. Długi za Krzywogębnego Pinokia do 2040! Już "Słynny gawędziarz polski "Władzio Gomółka twierdził-juz za 30 lat dogonimy Zachód-nie dalismy rady. Potem Gierek-ze juz za 20 lat ten Zachód dogonimy. Teraz ekonomiczni debile z PIS-że niebawem płace Polaków będa jak na Zachodzie. problem w tym-że to nie jest prawda- a nawet gówno -prawda. Zachodu nie dogonimy nigdy-bo jestesmy ze Wschodu!!!!!
   A w te publikowane przez rezimową propagandę tube-GUS nie wolno wierzyc-bo to jedno wielkie kłamstwo. W sprawie bezrobocia -to lipa- bo jest ogromne bezrobocie utajone-o czym debile z PIS milczą. Spedziłem 15 lat w prawdziwej demokracji-zarabiałem 10 polskich srednich na m-c! Nie mamy szans z naszą mętalnoscią, złodziejstwem, korupcja i okradaniem obywateli. Władza sie zawsze wyżywi i na koryto + zawsze Cie oskubie!
   Nic z tego nie bedzie-nawet za 30 lat!
   • stavros2002 Re: Gonimy Europę ! Kryzys nas nie dotyczy ! 30.12.20, 10:20
    Pisze nieprawdę.

    Kredyty zostały zaciągnięte przez ekipę Edwarda Gierka od połowy lat 70-tych do początku lat 80-tych. Pieniądze przeznaczone były na inwestycje w przemyśle. Dzięki modernizacji miały wzrosnąć wpływy z eksportu, co miało wystarczyć na spłatę zobowiązań, co więcej nasi zachodni wierzyciele również dali się takiej argumentacji przekonać.
    Wcześniej polskie zadłużenie zagraniczne było bardzo niewielkie, wynosiło zaledwie 1 mld dol. W 1980 roku wzrosło do 25,5 mld. Potem zaczęła się tzw. pułapka zadłużenia, gdyż brakowało dewiz na jego spłatę. Została więc zawieszona do 1994 roku. Nie zaciągano już nowych długów, ale zadłużenie rosło razem z odsetkami.
    W latach 90-tych sprawę spłaty uznano za kluczową, gdyż od tego zależała wiarygodność Polski na arenie międzynarodowej. Rozpoczęły się więc rozmowy na temat restrukturyzacji i redukcji zadłużenia. Początkowo udało się osiągnąć zamierzenia tylko z tzw. Klubem Paryskim, skupiającym wierzycieli rządowych. Było to w 1991 roku. Klub Londyński (wierzyciele prywatni) nie chciał się zgodzić na takie warunki, zrobił to dopiero 3 lata później. Dzięki tym umowom zadłużenie zostało zredukowane o blisko połowę z uwzględnieniem odsetek. Resztę spłaty rozłożono w czasie. Ostatnią ratę spłacono w ostatnich dniach i wyniosła ona nieco ponad 297 mln dol.
   • misiaq009 Re: Gonimy Europę ! Kryzys nas nie dotyczy ! 30.12.20, 11:37
    bolo2002 napisał:

    > Kredyty za Gierka spłacamy do dziś!. Długi za Krzywogębnego Pinokia do 2040!
    > Już "Słynny gawędziarz polski "Władzio Gomółka twierdził-juz za 30 lat dogonimy
    > Zachód-nie dalismy rady. Potem Gierek-ze juz za 20 lat ten Zachód dogonimy. Te
    > raz ekonomiczni debile z PIS-że niebawem płace Polaków będa jak na Zachodzie. p
    > roblem w tym-że to nie jest prawda- a nawet gówno -prawda. Zachodu nie dogonimy
    > nigdy-bo jestesmy ze Wschodu!!!!!
    > A w te publikowane przez rezimową propagandę tube-GUS nie wolno wierzyc-bo to j
    > edno wielkie kłamstwo. W sprawie bezrobocia -to lipa- bo jest ogromne bezroboci
    > e utajone-o czym debile z PIS milczą. Spedziłem 15 lat w prawdziwej demokracji-
    > zarabiałem 10 polskich srednich na m-c! Nie mamy szans z naszą mętalnoscią, zło
    > dziejstwem, korupcja i okradaniem obywateli. Władza sie zawsze wyżywi i na kory
    > to + zawsze Cie oskubie!
    > Nic z tego nie bedzie-nawet za 30 lat!

    pierdzielisz waćpan ! racja że dawniej zarabiałeś 10 średnich polskich w miesiąc....ale dziś to już nie jest 10 lecz 2-3 średnie polskie w miesiąc np. w Niemczech...czyli coraz mniej ! a jak to udowodniłem wyżej ta różnica we wzroście gospodarczym się zmniejsza na korzyść Polski ! Polska straciła w skutek pandemii rok wzrostu gospodarczego a Niemcy stracili 4 lata czyli nadrobiliśmy w rok 3 lata do Niemiec ! a do Włocha nadrobiliśmy z 10 lat bo Włochy się cofnęły bardziej gospodarczo niż Niemcy ! wiem że nadal poziom życia w Polsce jest niższy niż na zachodzie ale ta różnica się zmniejsza - maruda zawsze będzie narzekała że gonimy Europę 20 lat i nie możemy jej dogonić zamiast się cieszyć że ją doganiamy jesteśmy bliżej Europy w rozwoju gospodarczym niż rok dwa temu ! W Niemcy Ameryka 50 lat forsę pompowała Plan Marchalla więc jak my mamy to nadrobić w 10 lat ? no jak?
  • dodekanezowiec Re: Gonimy Europę ! Kryzys nas nie dotyczy ! 05.01.21, 16:50
   Na wooj debilu sie vpierdzielasz miedzy wódkę a zakaske. Qrva myślisz że ktoś pomocy potrzebuje bo na anonimowym forum sobie pierdzieli dyrdymały. Wyspamierdalaj stasiulku 90letni. Stanisławie wstaw zeby i nie zapomnij jutro do ljekarza, dzjadzjuljku. Qrua jak nie lubię spamerów

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka